Полезные материалы

Чим і як відмити стару чавунну ванну від нальоту та іржі

  1. Чому ванна темніє і покривається плямами?
  2. Чим відмити стару ванну?
  3. Чим видалити плями іржі?
  4. Як прибрати вапняний наліт?
  5. Як повернути білизну старої ванні?

Важко знайти більш надійну і зручну купіль, ніж чавунна ванна. Вона відмінно тримає температуру за рахунок низької теплопровідності чавуну. Її велику вагу дозволяє обійтися без додаткових кріплень і додає ванні стійкості. Єдине слабке місце чаші з чавуну - емаль. Згодом вона темніє або жовтіє, покривається плямами іржі і дрібними тріщинами. Як же зберегти первісну білизну цієї «королеви сантехніки»? Відмити чавунну ванну можна за допомогою домашніх засобів, покупних чистячих гелів або пастоподібних складів. Чистка ванни вимагає певних сил і часу, і чим сильніше забруднення, тим більше зусиль доведеться докласти.

Чому ванна темніє і покривається плямами?

Емаль, яку наносять на ванну, являє собою гладке склоподібне покриття. Згодом поверхневий шар покривається дрібними тріщинами, в які забиваються бруд і жир. Іноді на це йдуть роки, але при неправильній експлуатації ванна втрачає зовнішній вигляд досить швидко.

Причини, за якими емаль перестає бути білою:

  • чистка агресивними засобами з абразивними частинками, лугами та кислотами;
  • механічні пошкодження від ударів (падіння твердих або гострих предметів в чашу);
  • частинки іржі від старих водопровідних труб, що потрапили у воду;
  • високий вміст у воді заліза, марганцю, магнію і кальцію;
  • погана якість емалі (домішки солей цирконію роблять покриття пухким і пористим).

Коли верхній шар емалі пошкоджений, повернути колишню білизну не так просто. Куплені засоби обіцяють миттєвий результат, але це не відповідає дійсності. Необхідно уважно читати інструкцію. Як правило, складу потрібно якийсь час, щоб подіяти.

Важливо! Потрібно обов'язково вивчати склад обраного засоби для відбілювання чавунної ванни в домашніх умовах. Не можна використовувати засоби з щавлевої і соляної кислотами, лугом і формальдегідом. Вони руйнують структуру емалі.

Чим відмити стару ванну?

У магазині не завжди є можливість прочитати написи на упаковці миючого, частина тексту надрукована дуже дрібно. Дізнатися про склад потрібно завчасно, знайти в інтернеті опис обраного порошку або гелю, і тільки потім відправлятися за покупкою.

Іноді для чищення емалі використовують засоби для унітазів. Так, вони дають хороший результат і без особливих зусиль. Але що містяться в них кислоти зруйнують верхній шар покриття. Згодом чавунна ванна стане занадто шорсткою, на ній буде затримуватися все більше бруду, жиру та іржі.

Читайте: чим можна відчистити крани у ванній від застарілого нальоту.

Радимо дізнатися, чи є недоліки у дерев'яних ванн .

Не варто робити ставку на швидкий результат, слід вибирати безпечні методи очищення, навіть якщо вони зажадають часу і зусиль. Згідно з інструкцією, порошок «Комет» не можна використовувати для чищення шорстких, потрісканих і подряпаних поверхонь, тобто для миття старої чавунної ванни він не підходить.

Для емальованому поверхні підійдуть «Cillit Bang», «Cif», «Comet» (у вигляді гелю), «Сан Клин». «Пемолюкс» містить соду і трохи дряпає поверхню, але для старої ванни з уже потрісканої емаллю він незамінний.

Порада: Слабким жіночим рукам буде важко відмити чавунну ванну білого кольору, тому, якщо за справу взялася жінка, їй слід попросити допомоги у сильної половини людства.

Чи безпечні для емалі гелевидні і кремоподібні склади, що містять:

  • поверхнево-активні речовини (ПАР);
  • компоненти, що захищають від бактерій;
  • аромати і барвники.

З таким самим успіхом в домашніх умовах можна відмити чавунну ванну підручними засобами:

  • содою;
  • оцтом;
  • лимонним соком або кислотою;
  • сіллю;
  • скипидаром;
  • нашатирем;
  • перекисом водню.

Важливо! Деякі домашні рецепти радять одночасне використання оцту і соди. Ця суміш досить сильно діє на емаль. Не варто застосовувати такий склад занадто часто і для невеликих забруднень.

Чим видалити плями іржі?

На жаль, водопровідна вода нерідко містить домішки заліза, залишають руді плями на емалі. Відмити стару чавунну ванну від жовтизни і іржавих патьоків можна за допомогою готових промислових засобів, призначених для цього, або домашніх рецептів. І ті й інші склади не варто використовувати без необхідності, так як їх склад може нашкодити верхнього шару емалі.

Найкраще починати боротьбу з рудим нальотом, як тільки він з'явиться. Застарілі плями іржі з емалі старої чавунної ванни, як правило, відмити повністю не вдається. Якщо чашу давно не мили, то виправити становище може тільки нанесення нового емалевого покриття.

Дізнайтеся, як вибрати вбудовану меблі для ванної кімнати.

радимо подивитися фотопідбірку найфешенебельніших ванних кімнат .

Читайте, якими особливостями володіють аксесуари фікс для ванн.

Домашні рецепти проти іржі:

  • змішати в скляній ємності півсклянки винного оцту і дві столові ложки солі, нагріти суміш в мікрохвильовій печі до 50-60 ° С, нанести на плями, через 20 хв змити;
  • кашку з солі і скипидару (1: 1) нанести на іржу, потерти до зникнення плями, змити теплою водою;
  • суміш з бури і оцту (1: 1) нанести на пляму м'якою серветкою або губкою, потерти, змити;
  • змочити поверхню ванни, нанести на неї соду, натерти і ненадовго залишити, потім змити.

Працювати потрібно м'якою стороною губки, кашку або суміш рівномірно розподілити на пляму, охоплюючи невелику ділянку навколо нього, змивати теплою водою.

Важливо! Слід вибирати покупні засоби, призначені саме для видалення іржі з емалі. Всі інші склади зашкодять покриття.

Як прибрати вапняний наліт?

Якщо водопровідна вода занадто жорстка, на стінках і днище ванни залишається вапняний наліт (карбонат кальцію). Відмити стару чавунну ванну від свіжих і невеликих нашарувань можна навіть за допомогою засобу для миття посуду і невеликого зусилля. Застарілий наліт так просто не здасться. Для нього підійдуть або покупні засоби, призначені для цієї мети, або «бабусині» рецепти:

  • нашатирний спирт (60 мл на склянку води) нанести на забруднення, через кілька хвилин змити;
  • соду і суху гірчицю змішати в пропорції 1: 3, змочити поверхню ванни, нанести порошок, натерти і промити чашу (цей склад впорається і зі слабкою жовтизною);
  • сумішшю оцту і солі (1: 1) натерти ванну, чистити до зникнення нальоту.

Для профілактики появи вапняних відкладень підійде лимонний сік. Під час щоденного прибирання скибочкою лимона натирають ті ділянки, на яких зазвичай з'являються плями нальоту.

Важливо! Працювати з покупними або домашніми складами слід в господарських рукавичках, при відкритих дверях у ванну або включеної примусової вентиляції , А не до кінця змиті хімікати можуть залишити опіки на шкірі.

Як повернути білизну старої ванні?

Оцет, відбілювач «Білизна», зубна паста допоможуть відбілити чавунну ванну в домашніх умовах. Оцтом змочують великі паперові серветки або рушники, розкладають їх на дні і стінках ванни, а через півгодини цими ж серветками протирають поверхню і споліскують ванну.

Порошкоподібний відбілювач розводять водою до стану кашки, обережно натирають ванну, через півгодини ретельно змивають засіб. Також можна поступити і з зубною пастою. Нею обробляють окремі плями або всю поверхню в залежності від стану ванни.

Щоб не виникало питання, як відбілити стару чавунну ванну, потрібно слідувати таким правилам:

  • обполіскувати чашу після кожного використання, видаляючи мильні патьоки або бризки;
  • після ополіскування протирати поверхню м'якою сухою серветкою (хороша вентиляція у ванній кімнаті продовжить термін служби емалі);
  • раз в тиждень мити ванну миючим, що містить соду, рідкими засобами (можна засобом для миття посуду) або господарським милом;
  • не використовувати жорсткі губки або щітки (скловолокно, метал);
  • вчасно ліквідувати протікання, щоб не з'явилися іржаві патьоки;
  • не залишати на закраїнах ванни металеві предмети, які можуть поржавіти;
  • засоби проти іржі з лимонною, щавлевої або сульфаминовой кислотами застосовувати не надто часто і тільки на постраждалих ділянках;
  • хлорка і містять хлор кошти використовувати виключно для видалення цвілі , Вибілювати ними ванну не можна.

Не варто очікувати дива, миттєве перетворення ванни можливо тільки в рекламних роликах. Насправді, щоб відбілити чавунну ванну в домашніх умовах, доведеться витратити час і сили. Не потрібно прагнути домогтися сліпучої білизни з першого заходу, особливо якщо ванна довгі роки не бачила належною чищення. Обробляйте ванну поступово, починаючи з самих проблемних ділянок, і через кілька тижнів отримаєте бажаний результат.

Чому ванна темніє і покривається плямами?
Чим відмити стару ванну?
Чим видалити плями іржі?
Як прибрати вапняний наліт?
Як повернути білизну старої ванні?
Як же зберегти первісну білизну цієї «королеви сантехніки»?
Чому ванна темніє і покривається плямами?
Чим відмити стару ванну?
Чим видалити плями іржі?
Як прибрати вапняний наліт?