Полезные материалы

Чим чистити акрилову ванну в домашніх умовах + відео / Vantazer.ru - інформаційний портал про ремонт, оздоблення та облаштування ванних кімнат

  1. 1 Побутова хімія для акрилових ванн Незважаючи на неперевершені властивості, необхідно періодично...
  2. 2 Як позбутися від водного каменю?
  3. дезінфекція ванни
  4. 3 Які засоби можна застосовувати для чистки?

1 Побутова хімія для акрилових ванн

Незважаючи на неперевершені властивості, необхідно періодично чистити ванну від вапняного нальоту, прибирати водний камінь і засохлі залишки мильної піни. Важливо пам'ятати, що застосовувати абразиви для сантехніки з акрилу не можна, так як поверхня можна сильно подряпати.

Виходячи з особливостей акрилових ванн, найчастіше ретельного очищення вимагають такі види забруднень:

  • звичайна бруд, залишки піни, які легко прибираються вологою губкою і рідким хімічним засобом, що очищає (губки можна брати тільки м'які);
  • підсохлий бруд вимагає попереднього замочування, після чого вона швидко змивається теплою водою;
  • стійкі забруднення прибираються рідкими миючими засобами;
  • що не була піддана очищенню забруднення вапном, бітумом, деревними смолами, тому потрібно уникати потрапляння таких речовин на поверхню акрилу.

Чистий акрилова ванна

пропонуємо Вам ознайомитися

Для періодичної збирання потрібні:

  • ганчірки, м'які чисті губки;
  • неабразивні засіб для чищення;
  • прохолодна вода;
  • можна використовувати народні засоби.

М'яка ганчірочка для чищення акрилової ванни

Яким засобом мити акрилову ванну? Сьогодні у продажу є різноманітні розчини, гелі та пасти, які розроблені спеціально для акрилу. Вони не ушкоджують його поверхню, не залишають подряпин і не роз'їдають стінки. Серед таких засобів необхідно зазначити:

  1. «Тім-профі» - це якісне рідке засіб, яке можна використовувати для постійної прибирання плям, усунення різних неприємних запахів. При використанні така хімія створює на поверхні захисну оболонку, т. Е. Захищає ванну від вапняного нальоту.
  2. «Акрилан» швидко і легко очищає поверхню. При питанні, ніж мити акрилову ванну, багато хто радить саме таку побутову хімію. Піна м'яка, легко наноситься на поверхню. Вона дозволяє прибрати старі плями, сліди іржі, наліт, в тому числі від мила. «Акрилан» відмінно бореться з грибком, дезінфікує поверхню, створює міцну захисну плівку, що не дає бруду накопичуватися в подальшому.
  3. «Сиф» - універсальний засіб, що підходить для будь-якої сантехніки. Якщо постає питання, чим відмити акрилову ванну або звичайний унітаз, то саме «Сиф» можна порекомендувати. Він допомагає впоратися навіть з найскладнішою брудом. Така хімія недорога, але якісна, що дозволяє провести швидку і безпечну прибирання в санвузлі.
  4. «Басс» розроблений для акрилових поверхонь, він дозволяє позбутися від складних забруднень, не пошкоджує поверхню ванни і не усуває її глянцевого блиску. При додаванні поліролі дозволяє відновити гарний і новий вид сантехніки, її білизну. Користуватися цією хімією просто, треба лише нанести невелику кількість на пляму, залишити хвилин на 15. Потім ділянку промивається, витирається сухою ганчіркою.

Акрилан - засіб для чищення акрилової ванни

Крім зазначених коштів для миття акрилових ванн є спеціальні ремонтні набори, що дозволяють видалити подряпини і навіть пробої. Склад їх залежить від типу пошкодження, але ремонт особливого досвіду не вимагає, можна легко впоратися своїми руками.

2 Як позбутися від водного каменю?

При вирішенні питання, ніж чистити акрилову ванну, багато проблем виникає з підбором хімії для видалення водного каменю. Вапняні відкладення проблематично видалити, вони роблять поверхню шорсткою, тьмяною, пожовклим. Сьогодні виробники пропонують багатий асортимент побутової хімії, який призначений саме для боротьби з цим негативним явищем. Користуються попитом серед господинь «Санклін», «Тритон» та багато інших.

При виборі хімії треба відразу подивитися, чи зможе вона впоратися саме з вапняними відкладеннями або розрахована тільки на звичайний регулярний догляд.

Як очистити від жовтизни народними засобами, якщо побутової хімії немає? Все не так складно, в деяких випадках подібна чистка навіть краще і ефективніше, дозволяє відразу продезінфікувати ванну. Порядок дій при використанні народних коштів такий:

  • в ванну слід налити воду, температура якої не більше 25 ° C;
  • рівень води повинен бути таким, щоб покривати забруднену ділянку приблизно на 5 см;
  • у воду слід вилити 7% -ий розчин лимонної кислоти в кількості до півтора літрів, можна замінити кислоту на звичайний столовий оцет;
  • вода розмішується, залишається не менш, ніж на 12 годин (можна на ніч);
  • Через 12 годин мити акрилову ванну, для чого спускається вся вода, поверхня рясно промивається, приділяється окрема увага ділянкам з вапняними відкладеннями;
  • під час чищення сильно терти брудні місця не можна, досить протерти губками або ганчірками;
  • потім поверхню висушується бавовняним рушником.

Лимонна кислота проти жовтизни

Миючим засобом можна позбавити від водного каменю на півроку, але це не означає, що регулярне чищення вже не потрібна. Проблема в тому, що мило, шампуні та пральні порошки все одно залишають наліт, від якого необхідно постійно позбавлятися.

дезінфекція ванни

Для дезінфекції використовується спеціальний засіб для акрилових ванн в рідкому вигляді. Деякі просто розбризкуються по поверхні і змиваються. Проводиться ця процедура не частіше ніж один раз за рік, так як сам акрил, точніше комбінований склад стінок ванній, володіє антибактеріальними властивостями. Виконується дезінфекція наступним чином:

  1. Ванна повністю наповнюється теплою водою, температура якої не перевищує 20 ° C.
  2. У воді розчиняються рідкі миючі засоби, спеціально призначені для акрилу. Вони повинні володіти дезинфікуючим властивістю, про що обов'язково зазначається на упаковці. Зазвичай такі засоби продаються з розпилювачами, що дуже зручно для чищення складних поверхонь.
  3. Тепер воду треба розмішати, щоб засіб для чищення акрилових ванн повністю розчинилося. Приблизно через 10 хвилин слід всю воду злити, ретельно промити поверхню м'якою губкою. Варто запам'ятати, що дезінфікуючі засоби можуть викликати роздратування на шкірних покривах, тому промиванням ванни нехтувати не можна.
  4. Ванна просушується, після чого її можна використовувати.

дезінфекція ванни

При виборі засобу треба пам'ятати, що воно не повинно бути абразивним, т. Е. Порошки, звична багатьом сода в сипучому вигляді для догляду за акрилом не підходять зовсім.

3 Які засоби можна застосовувати для чистки?

Чим можна чистити ці ванни, а чому не можна? Одним з мінусом матеріалу є те, що він легко дряпається, стає тьмяним. Неправильний вибір засобів для чищення призводить до появи тьмяною поверхні. Тому при догляді треба уникати застосування таких речовин:

  1. Мелкоабразівной речовини, пральні порошки виключають з використання. Звичайно, що з'явилися внаслідок такої чистки подряпини можна легко заполірувати, використовуючи спеціальні суміші для акрилових ванн, але постійно це робити не можна. Крім того, полірування є заняттям не таким легким.
  2. Хлор абсолютно не підходить для чищення акрилової сантехніки або дезінфекції. Не варто вестися на запевнення продавців, що нічого страшного не станеться і акрилова ванна абсолютно стійка до всіх хімічних речовин. Хлор прибирає блиск поверхні при першому використанні. Повторна чистка хлором призведе до того, що акрил стане пористим, т. Е. Ванну можна буде просто викинути.
  3. Ацетон, різні розчинники теж не підходять. Не можна почистити ванну з акрилу ацетоносодержащімі речовинами. Поверхня поступово буде втрачати блиск. Крім того, регулярне використання чистячих речовин з розчинниками і ацетоном призводить до роз'їдання поверхні.
  4. Аміак і засоби для чищення на його основі не можна застосовувати для акрилу. Їх дія схоже з ацетоном, але трохи слабше. Однак поступово стінки акрилової ванни будуть роз'їдати, ставати пористими, їх очищення буде скрутній.
  5. Формальдегіди також надають згубний вплив на акрил. Вони застосовуються сьогодні в побуті вкрай рідко, але для чищення їх використовувати не можна, так як акрил відразу прийде в непридатність. Важливо звертати увагу на те, чим миєте ванну, інакше її можна зіпсувати всього за кілька хвилин.

Ацетон - використовувати такі засоби заборонено

Питання, чим очистити акрилову ванну, вирішується просто. Є велика кількість спеціальних засобів, які дозволяють прибрати жовтизну, наліт, зробити поверхню блискучою і чистою. Не можна забувати про абразивах, застосування яких для акрилу є неприпустимим. Робіть правильний вибір і отримуйте гідний результат!

Як позбутися від водного каменю?
Як позбутися від водного каменю?
Як очистити від жовтизни народними засобами, якщо побутової хімії немає?
Які засоби можна застосовувати для чистки?
Чим можна чистити ці ванни, а чому не можна?