Полезные материалы

Чи варто купувати килимки для ванної кімнати на гумовій основі?

  1. 1 Вибір килимка для ванної кімнати
  2. пропонуємо Вам ознайомитися
  3. 2 Матеріали для виробництва килимків на гумовій основі
  4. 3 Поєднання килимка з дизайном ванної кімнати
  5. 4 Особливості догляду за килимками на гумовій основі
  6. 5 Висновок по темі

Килимки для ванної кімнати на гумовій основі - це не тільки гарний аксесуар, але і цілком функціональна річ. У більшості випадків підлогу в ванній кімнаті викладають керамічною плиткою, яка, незважаючи на свій гарний зовнішній вигляд і практичність, володіє однією неприємною особливістю - стає слизькою при попаданні на неї води. Щоб уникнути цього, прикрасити кімнату і запобігти поширенню води по підлозі, використовують килимки з різних матеріалів.

1 Вибір килимка для ванної кімнати

Наявність гумового килимка у ванній не тільки захистить вас від більш ніж неприємного падіння на тверду підлогу, але і дозволить, виходячи з душу, ступати на м'яку і теплу поверхню. Вибрати подібний аксесуар буде дуже просто: сучасні магазини і супермаркети будівельного профілю пропонують величезний асортимент таких виробів. Успіхом користуються як килимки на присосках, так і з прогумованої нижньою поверхнею, з натуральних і штучних матеріалів, різноманітних кольорів і фактур.

Вибирати килимок слід виходячи з основних функцій, які він повинен буде виконувати. Які ж вимоги висуваються до такого звичайного предмету? Перш за все, перевагу слід віддавати коврикам з синтетичних матеріалів, так як вони не накопичують в собі бактерій, які завжди в достатку водяться у вологих і теплих приміщеннях. Особливо це важливо в тих випадках, коли ванна часто використовується для купання дітей.

Сучасні штучні матеріали - це не тільки гума і ПВХ, але і більш приємні на дотик і красиві акрил, поліпропілен з волокнистої структурою. Вони практично повністю імітують натуральне килимове покриття, але при цьому не вбирають воду.

Вони практично повністю імітують натуральне килимове покриття, але при цьому не вбирають воду

Гумові килимки для ванної

пропонуємо Вам ознайомитися

Друга вимога до вибору гумового килимка у ванну: він повинен бути невеликого розміру - це дозволить періодично прати його в пральній машині. Великий фігурний килим буває важко вичистити від бруду, тому він перетворюється на "бомбу уповільненої дії", стаючи джерелом поширення бактерій і неприємного запаху.

І нарешті, килимок для ванної кімнати слід підібрати так, щоб він добре поєднувався з дизайном приміщення, був приємним на вигляд і радував вас кожен раз при відвідуванні ванною. Гумові килимки на присосках або підстилки з синтетичного матеріалу з прогумованої нижньою поверхнею - це запорука чистоти у ванній кімнаті, вашого комфорту і безпеки.

2 Матеріали для виробництва килимків на гумовій основі

Серед усієї безлічі матеріалів, що йдуть на виготовлення підлогових покриттів, для ванної кімнати підійдуть тільки деякі: чи не накопичують в собі вологу, бруд і добре переносять часте прання. До них відносяться синтетичні волокна і полімери різного типу:

  • акрил;
  • поліпропілен;
  • поліестер;
  • силікон на присосках;
  • ПВХ.

Набагато рідше використовують натуральні матеріали: бамбук, бавовна, деякі типи деревини. Розглянемо особливості і властивості килимків для ванної кімнати з матеріалів, які зустрічаються в магазинах найчастіше.

  1. Акрилові підстилки на гумовій основі відрізняються не тільки прекрасним антибактеріальну дію, але і м'якістю; такий ворс дуже приємний на дотик, не збивається і просто чиститься. Колірна гамма акрилових килимків на гумовій основі може бути найрізноманітнішою, так що не складе особливих труднощів підібрати підходящий варіант для вашої ванної кімнати.
  2. Поліпропіленові килимки виготовлені з синтетичного волокна, яке не тільки не дає бактеріям поширюватися, але і сприяє швидкому висиханню води. Приємна особливість поліпропілену - широкий вибір кольорів та фактур. Такі антиковзні килимки легко підібрати для будь-якої ванної.
  3. Килимки на гумовій основі з розсіченого поліестеру або, як його ще називають, мікроволокна, з'явилися на нашому ринку відносно недавно. Їх відмінна риса - дуже швидке висихання потрапила на поверхню ворсу води. Завдяки тому, що волокон дуже багато, площа випаровування багаторазово зростає. Окремі частки ворсу мають гладку структуру, яка не дає бактеріям і бруду довго затримуватися на їх поверхні.
  4. Силіконові або гумові килимки в ванну належать до найпоширенішої категорії товарів такого типу. Їх перевага полягає в широкому спектрі застосування: такі вироби використовують не тільки в якості підстилки для ніг, але і ставлять безпосередньо в ємність ванни або чашу душової кабінки. Килимки з якісного силікону навіть укладають в дитячу ванночку під час водних процедур - це допомагає запобігти ковзанню ніжок дитини, і зменшити ризик падіння. Нижня поверхня килимка зроблена на присосках, що допомагає утримувати його на місці незалежно від матеріалу підлоги.
  5. Килимки з ПВХ - самий бюджетний варіант з усіх перерахованих вище. Такі підстилки продаються в рулонах і можуть мати різне забарвлення. Завдяки губчастої структури матеріалу вони швидко вбирають рідину, але вимагають сушіння після кожного використання, в іншому випадку починає розвиватися цвіль і з'являється дуже неприємний запах.

Альтернативний варіант синтетичних матеріалів - натуральні тканини, деревина і навіть камінь. Килимки такого типу добре виглядають в дизайнерської ванній кімнаті, зробивши основний акцент на дрібних деталях.

3 Поєднання килимка з дизайном ванної кімнати

Гумовий килимок в ванну виконує не тільки практичні, але і декоративні функції. Він може бути гарним доповненням до дизайну або контрастувати на тлі окремих елементів.

Нагальною проблемою багатьох молодих батьків є те, як привчити свою дитину до щоденних водних процедур. У цьому може допомогти яскравий і красивий дитячий килимок оригінальної форми: у вигляді тварини або улюбленого персонажа з мультфільму. Вони також виробляються на гумовій або полімерній основі, мають м'який ворс яскравого забарвлення, легко чистяться і стираються в машинці. Нижня поверхня деяких килимків зроблена на присосках, завдяки чому вони не ковзають від різких рухів.

Килимок для ванної на гумовій основі

За колірному оформленню килимки можуть контрастувати з керамічною плиткою на підлозі і стінах або гармонійно доповнювати її. Якщо ви вибираєте килимок на присосках, то обов'язково зверніть увагу на те, щоб все гумові елементи були надійно прикріплені, не мали неприємного запаху і володіли еластичністю.

Килимки можуть виконувати і додаткову функцію: завдяки рифленої поверхні такі підстилки не тільки захищають від падіння, але і масажують ступні ніг.

Якщо ви не до кінця впевнені в тому, чи буде виглядати килимок на гумовій основі в вашій ванній кімнаті, то можете віддати перевагу прозорим або напівпрозорим підстилки з силікону - вони менш помітні, але виконують покладені на них функції так само успішно.

4 Особливості догляду за килимками на гумовій основі

Один з основних запорук чистоти і свіжості у ванній кімнаті - правильний догляд за килимком для ніг. Він має властивість поступово накопичувати вологу, яка при недостатній вентиляції починає застоюватися і стає джерелом неприємного запаху. Гумові підстилки можна мити під потоком теплої води, використовуючи для цього слабкий мильний розчин. Багато бруду і бактерій накопичується не тільки на поверхні, але і на присосках килимка - їх чистять м'якою губкою або ганчірочкою.

Багато бруду і бактерій накопичується не тільки на поверхні, але і на присосках килимка - їх чистять м'якою губкою або ганчірочкою

Килимок на гумовій основі нековзний

Синтетичні і натуральні килимки на гумовій основі допускається прати в автоматичній машинці, при цьому не можна використовувати порошки з ефектом відбілювання.

Сушать гумові килимки в ванну на свіжому повітрі, не допускаючи попадання на них прямих сонячних променів - від цього полімерний матеріал старіє і дає тріщини.

5 Висновок по темі

Існує величезна кількість різних за зовнішнім виглядом і призначенням гумових килимків у ванну. Деякі вироби призначені не тільки для запобігання поширенню води по підлозі, але і виступають в якості простого масажера. Килимки на присосках допомагають уникнути падіння в ванні або душовій кабіні, полегшують прийняття водних процедур для маленьких дітей і людей похилого віку.

Красиво підібраний килимок не просто захищає від падіння і робить купання більш приємним, але також може стати дизайнерським доповненням ванної кімнати.

Які ж вимоги висуваються до такого звичайного предмету?