Полезные материалы

Як вибрати колір плитки для ванної кімнати?

  1. Помилки при виборі кольору плитки для ванної кімнати
  2. Так як же правильно вибирати колір плитки?
  3. Кольори плитки у ванній кімнаті для створення настрою

Ванна кімната - місце, куди ми поспішаємо вранці. Сюди ми заглядаємо в протягом дня. І саме тут розслабляємося ввечері. І нехай це не найголовніше приміщення в будинку, в нього не часто заглядають гості і, найчастіше, в ньому дуже мало місця, проте, функціонально ванна кімната є однією з найважливіших.
Саме тому їй приділяють багато уваги під час ремонту. Ванна кімната повинна відповідати не тільки гігієнічним вимогам, а й дарувати позитивні емоції, допомагати зняти напругу після трудового дня, налаштуватися на потрібний лад перед тим, як вийти на роботу. І ось ці всі питання можна вирішити лише правильним підбором кольору керамічної плитки.

Помилки при виборі кольору плитки для ванної кімнати

Правильно підібраний колір допоможе не тільки візуально збільшити або зменшити простір, але і задати загальний настрій і самопочуття людини. Проте, часто люди, прочитавши корисну інформацію, сприймають її як керівництво до дії і не думають, що далеко не все треба сприймати буквально, а кожен окремий рада необхідно ретельно продумати і зважити.
Наприклад, для того, щоб ванна кімната здавалася просторіше, потрібно підбирати плитку світлих, а ще краще - холодних тонів. Так радять дизайнери і глянцеві журнали. Це правда, але і тут є кілька нюансів, які потрібно враховувати при виборі колірної гами. Якщо, наприклад, вся обробка буде в білому кольорі, що дуже часто використовується непрофесійними ремонтниками або у випадках самостійного планування дизайну і підбору плитки, то вже через пару місяців після ейфорії від закінчення ремонтних робіт може наступити розчарування - ванна здаватиметься стерильною операційною, в якої неможливо розслабитися і відпочити.
Що стосується холодних тонів - тут теж не все однозначно. Холод, він і в ванній кімнаті холод, а тому створює враження більш низької температури в приміщенні і особливо вразливі люди навіть відчувають такий контраст.
Дизайнери радять використовувати блискучу, а не матову плитку для поверхні, але забувають додати і попередити про те, що в цьому випадку потрібен постійний догляд, що крапельки води, подсихая, будуть створювати ефект недоглянутості.
Узорчата плитка може викликати протилежний бажаному ефект - вона здатна не тільки зменшити простір, але і просто набриднути, а яскраві візерунки не дозволять розслабитися, насолоджуючись прийняттям ванни.
Для збільшення маленької ванної кімнати деякі використовують і дзеркальну плитку, але такий вибір підійде далеко не всім, адже не кожному подобається постійно бачити своє намилене і напененное відображення.

Так як же правильно вибирати колір плитки?

Є основні і найбільш популярні кольори, які, на думку дизайнерів, підійдуть практично до будь-якому приміщенню. Це блакитний, світло-жовтий, салатовий, персиковий, лимонно-жовтий, пісочний, теракотовий, ніжно-бузковий, блідо-рожевий, перлинно-сірий, лавандовий відтінки. Їх можна використовувати цілком для оформлення ванної кімнати в одному кольорі, можна в комбінаціях, варіюючи відтінки і малюнки. Головне - не забувати, що повинен бути виділений основний колір, той, якого найбільше, і не змішувати більше 2-х кольорів, якщо акценти досить яскраві.
Для маленьких ванних кімнат підійде будь-який з перерахованих вище квітів, але найбільше сприяє збільшенню площі прийом облицювання короткої стіни плиткою світлого, ненасиченого відтінку, а для довгої стіни потрібно підібрати більш темні тони того ж кольору або контрастного. Змішування двох різних кольорів повинно бути ретельно продумано і контрастні тони обов'язково повинні гармоніювати один з одним, перебуваючи приблизно в єдиній гаммі (блакитний з синім, бузковий з рожевим, помаранчевий з фіолетовим і т.д.).
Для декору можна, знову ж таки, використовувати контрасти, але не сильно помітні, щоб не було надто різкого виділення на основному фоні. Так, наприклад, стіни можна зробити блідо-жовтими, а вертикальну смугу оформити синім кольором. Сюди ж можна включити і кілька невеликих синіх плиток, «розкиданих» по стіні, або зробити бордюр синім, смугу над раковиною.
При використанні декількох кольорів можна вибрати керамічну плитку з візерунком, а якщо застосовувати її не як основну, а в якості додаткового декорує елемента, то і з великим. Наприклад, якщо ванна кімната планується в кремовому або бежевому кольорі, то для декору можна купити плитку з темно- або навіть чорно-коричневим малюнком, скажімо з геометричними фігурами або африканськими мотивами.
Колір плитки можна зробити і більш насиченим, яскравим, різноманітним, але тоді при покупці потрібно віддати перевагу скляній мозаїці, яка допоможе, знову ж таки, візуально збільшити приміщення, і досить істотно. Велика і стандартна плитка різних кольорів для цього явно не підходить.
Максимальної оригінальності і нестандартності можна домогтися, якщо вибирати керамічну плитку з розписом. Так, вона коштує набагато дорожче звичайної, але колірна гамма і можливості - просто приголомшливі. Її можна замовити конкретно під загальний інтер'єр квартири, підібрати під колір, дизайн і стилістику. Та й поєднання однотонної красивою плитки з розписного піде тільки на користь, допоможе створити неповторний стиль.
Незважаючи на всі поради і правила, вибирати колір плитки потрібно, спираючись на власні критерії і смаки. Підбирайте такі кольори, які подобаються вам, стежте за тим, щоб плитка гармоніювала з іншими приміщеннями і, звичайно, з сантехнікою (особливо, якщо вона з малюнком). І пам'ятайте про те, що саме колір задає настрій і дарує позитивні емоції.

Кольори плитки у ванній кімнаті для створення настрою

Кольори для бадьорості:
рожевий, мідний, синій, світло-червоний, колір червоного дерева, лимонно-жовтий, помаранчевий.

Кольори для релаксу:
блакитний ніжно-бузковий, кремовий, колір слонової кістки, світло-зелений.

Кольори для світла і свіжості:
салатовий, бірюзовий, персиковий, лавандовий, сріблястий, блакитний.

Заповніть форму зворотного зв'язку, наші менеджери зв'яжуться з вами!

Так як же правильно вибирати колір плитки?