Полезные материалы

Тефтелі в духовці з підливою: покроковий рецепт з фото

Тефтелі ... Всім відоме блюдо з рубаного м'яса з рисом. Формується у вигляді кульок діаметром 3-4 см. Звичне і навіть банальне блюдо? Але воно може стати дуже незвичайним і навіть вишуканим, якщо його правильно приготувати. Що ми і зробимо сьогодні! Зустрічайте - дуже смачні тефтелі в духовці з підливою. Покроковий рецепт з фото у нас на сайті - традиція. Він допоможе розібратися у всіх тонкощах приготування і зробити блюдо ідеальним.

Він допоможе розібратися у всіх тонкощах приготування і зробити блюдо ідеальним

Не могла віднести себе до «тефтельним» фанатам. Як щось не склалося ще з часів навчання. Щороку їздили на збирання врожаю. Там часто давали тефтелі. Не знаю, чи тефтелі кухарі не любили, або кухар не любив тефтелі (або студентів :)) Але після цього спроб приготувати тефтелі не робила. Обходилася молодшими побратимами тефтелей - фрикадельками, причому, використовувала їх тільки для супу.

Нещодавно спробувала тефтелі з підливою у подруги - прозріла :). Соковиті, що тануть у роті м'ясні кульки. А підлива - просто чарівна! Я з'їла все до крихти, забувши про пристойність і дієтах, вимакав залишки хлібцем :).

Тефтелі з підливою - блюдо, звичайно, калорійне, не сперечаюся. Але як же смачно!

Продукти для тефтелей:

Продукти для тефтелей:

  • М'ясо (кістлявий окорок) -450 грам
  • Цибуля - 1 шт. (Велика-близько - 150г)
  • Рис - 80 грам (це, приблизно, 200 грам в вареному вигляді)
  • Яйце - 1 шт.
  • Томатна паста - 60-70 г (2 ст. Ложки)
  • Сметана (або вершки) 15-20% жирності - 200 мл
  • Зелень свіжа або заморожена на вибір і за смаком
  • Суміш мелених перців (чорного, запашного і гострого) - по щіпці
  • Борошно - 1 повна столова ложка

  1. Готуємо м'ясний фарш. У мене був шматок свинячого окосту. Можна м'ясо, як для котлет. Непогано якщо використовуєте кілька видів м'яса -говядіна + свинина, або яловичина з куркою або індичкою. Загалом, все, що любите або можете собі дозволити. Тільки не купуйте готовий кістлявий окорок. Сумний досвід говорить, що м'яса там майже немає.
  2. М'ясо і цибулю пропускаємо через м'ясорубку. Можна подрібнити цибулю в блендері або натерти на тертці. Я використовувала дрібну тертку, тому що тефтелі готувала для однієї маленької близької родички, яка не любить, якщо шматочки цибулі їй попадаються в готовій страві. Лук після терки вийшов однорідним, як пюре. Він виявився дуже соковитим, і частина соку я злила в судочек і пізніше успішно використовувала для підливи до тефтелі ..
  3. Рис потрібно промити і відварити до напівготовності. Для цього будь-яку кількість води доводимо до кипіння, всипаємо рис і варимо його 5-7 хвилин. Потім відкидаємо на сито або друшляк і охолоджуємо до кімнатної температури. Рис для цієї страви краще брати круглий. Він містить більше крохмалю, ніж довгозернистий рис і краще зберігає форму тефтелей. Хоча, якщо немає круглого рису, додайте, який є, - великий трагедії не буде 🙂
  4. Яйце без фанатизму збиваємо з сумішшю перців. Моя подруга відокремлює білок і жовток. Жовток вона використовує для інших цілей, а білок збиває в міцну піну і додає в кінці вимішування фаршу. Вважає, що так фарш буде набагато соковитіше. Я не сперечаюся, може і соковитіше, але набагато довше. Тому я обійшлася більш швидким способом. І він мене цілком влаштував :). Якщо кому захочеться, можете приготувати фарш зі збитим білком 🙂
  5. Змішуємо м'ясо, цибулю і яйце. При бажанні можна додати подрібнену зелень і улюблені трави. Я завжди обов'язково додаю базилік. Він дуже добре поєднується з м'ясом і сметаною заливкою (Перевірено на голубці! Дуже смачно :))
  6. В кінці додаємо рис. Акуратно перемішуємо і формуємо тефтелі. Зручно це робити, змочуючи руки холодною водою. Розмір тефтелей - з невелику картоплину. Вага близько 40-50 м
  7. Викладаємо тефтелі в ємність для запікання. У деяких рецептах рекомендують обсмажувати тефтелі. При бажанні можете спробувати. Я зазвичай цей пункт пропускаю, викладаю тефтелі без обсмажування сирими. Смак мені подобається, форму вони тримають добре і час економиться :).
  8. Тепер робимо заливку. Склад дуже її дуже простий - томат, сметана, вода і борошно. Борошно підсушують на сухій сковороді до появи легкого хлібно-горіхового запаху без зміни кольору. Цей прийом здорово покращує смак підливи і всього страви. Обов'язково підсушіть борошно. До речі, іноді вона має властивість збиратися в грудки на сковороді, ось, як у мене на фото. У цьому випадку її потрібно просіяти. Інакше ці грудки перетворять підливу в безформні грудки і доведеться все переробляти ... Змішуємо томатну пасту і сметану (вершки) і маленькими порціями вливаємо суміш в борошно (не навпаки). Вимішуємо до однорідності, щоб не було грудок. Додаємо приблизно 1-1,5 склянки підсоленої води. Чи не варимо! Змішали вилили на тефтелі. Вид заливки непоказний в сирому вигляді. Може здатися, що мало томата. Не хвилюйтесь. У готовому вигляді все буде набагато смачніше.
  9. Заливаємо тефтелі так, щоб вони були покриті рідиною на три чверті. «По плечики», говорить моя подруга. Цікаво, де у тефтелей плечики? 🙂 Якщо рідини замало, додаємо ще трохи підсоленої води або бульйону.
  10. Розігріваємо духовку до 180 градусів і відправляємо тефтелі запікатися на 40-50 хвилин. Ось так вони виглядають відразу з духовки 🙂
  11. Подаємо тефтелі з підливою, посипаючи свіжою зеленню петрушки або кільцями зеленої цибулі.

Смачного! Готуйте з задоволенням!

Завантаження ...

Звичне і навіть банальне блюдо?
Цікаво, де у тефтелей плечики?