Полезные материалы

Як приготувати котлети в духовці

  1. Котлети домашні в духовці (покроковий рецепт)
  2. інгредієнти
  3. Приготування фаршу для котлет
  4. Начинка для фаршу
  5. Формуємо котлети для запікання в духовці
  6. Як готувати котлети в духовці
  7. Читайте ще схожі записи:
  8. Як зробити котлети в духовці соковитими
  9. Правило №1: поєднуємо в фарші кілька сортів м'яса
  10. Правило №2: ретельно збиваємо фарш руками
  11. Спосіб перший: подвійне перекручування
  12. Спосіб другий: віджимання руками
  13. Правило №3: розбавляємо м'ясний фарш водою
  14. Як зробити пишні котлети
  15. Як домогтися м'якості котлет
  16. Як вибрати оптимальну температуру для запікання
  17. Скільки хвилин запікати котлети в духовці
  18. Як робити смачні котлети: поради по приготуванню
  19. Чи можна замінити інгредієнти в котлетах
  20. Скільки калорій в запечених котлетах

Багато хто не уявляє свого раціону без м'яса, проте приготування смачного з продуктів часто забирає багато часу і сил Багато хто не уявляє свого раціону без м'яса, проте приготування смачного з продуктів часто забирає багато часу і сил. Щоб заощадити час, але при цьому не упустити можливість створити смачне блюдо - скористайтеся простим рецептом, приготувавши котлети в духовці. Такий щадний спосіб - відмінна альтернатива обсмажування, адже запікання в духовій шафі дозволяє зробити виключно ніжне і корисне м'ясну страву.

У духовій шафі котлетки готуються трохи довше, ніж на сковороді. Але такі тимчасові витрати з лишком окупаються збереженням корисних властивостей м'яса, чого не скажеш про традиційні котлетах. До того ж, приготування в духовці не вимагає постійної присутності біля плити, так що цей час можна спокійно витратити на себе.

Представляємо вам покроковий рецепт.

до змісту ↑

Котлети домашні в духовці (покроковий рецепт)

Котлети домашні в духовці (покроковий рецепт)

інгредієнти

Додати все

до списку покупок Видалити все зі списку покупок Список покупок

Приготування фаршу для котлет

Починаємо готувати котлетки з підготовки м'ясного фаршу. Тільки не варто використовувати магазинний, краще зробити фарш самостійно, своїми руками.

Щоб приготувати фарш необхідно:

  1. Перекрутити м'ясо в м'ясорубці;
  2. Підготувати начинку для фаршу.

Начинка для фаршу

  • Подрібнюємо картоплю на тертці або за допомогою ножа.
  • Продавлюємо часник через прес (можна використовувати і чеснокодавилку).
  • Ріжемо дрібно цибулю.
  • Ненадовго замочуємо хлібний м'якуш в молоці. Через час віджимати хліб і кладемо його в фарш.
  • Змішуємо подрібнені продукти з перекрученим м'ясом. Додаємо в нього 4 ст.л. майонезу, а також перець і сіль за смаком.

М'ясо з начинкою ретельно перемішуємо вручну.

Формуємо котлети для запікання в духовці

Коли фарш буде готовий - приступаємо до ліплення. Для початку мочім руки у воді, після чого беремо фарш руками і ліпимо з нього котлети.

Сформовані кружечки валяємо в панірувальних сухарях, потім перекладаємо їх на деко.

Сформовані кружечки валяємо в панірувальних сухарях, потім перекладаємо їх на деко

Як готувати котлети в духовці

Перед тим, як помістити деко з м'ясними котлетками в духовку - розігріваємо її. Після цього розміщуємо деко в духовій шафі і даємо м'яса гарненько пропектися.

Як тільки котлети будуть готові - їх можна подавати до столу, в якості додаткового страви до будь-якого гарніру. Але особливо смачним виходить поєднання запечених котлеток з картоплею і сирими овочами.

Як бачите, ніяких складних дій запікання котлет не припускав. Але якщо поки ви не відносите себе до досвідчених кулінарам, тоді скористайтеся відео рецептом, в якому показані всі етапи приготування страви.

Читайте ще схожі записи:

до змісту ↑

Як зробити котлети в духовці соковитими

Не завжди вдається зробити котлетки соковитими, незважаючи навіть на те, що з точністю дотримуєшся рецептурної технології. Такі маленькі невдачі викликані зовсім не відсутністю кулінарних здібностей, а незнанням простих, але важливих нюансів приготування фаршу.

Правило №1: поєднуємо в фарші кілька сортів м'яса

Насправді, велика частина успіху м'ясної страви залежить від правильного вибору і підготовки фаршу. Наприклад, вибираючи для домашніх котлет тільки яловичий фарш - ви ризикуєте приготувати в результаті сухе м'ясо, а роблячи акцент на свинині, можна створити дуже жирне блюдо.

Тому краще всього в одному фарші поєднувати відразу 2 вищезазначених м'ясних сорти. Тоді шанси на приготування соковитих ніжних котлет істотно зростають.

Тоді шанси на приготування соковитих ніжних котлет істотно зростають

Іноді, господині замінюють яловичину курятиною. Це дає можливість отримати ще більш ніжний продукт, який буде буквально танути в роті. Ідеальне співвідношення пропорцій - 50:50, т. Е. Одна половина фаршу обов'язково повинна бути яловича (або куряча), а друга половина - свиняча.

Правило №2: ретельно збиваємо фарш руками

Готові котлетки не можуть вийти м'якими, якщо сам м'ясний фарш буде недостатньо «гнучкий» і податливий. Серед кулінарів існує думка, що хороший фарш може вийти тільки тоді, коли його добре замішують руками.

Зробити «заміс» просто, для цього існує кілька нехитрих способів, для реалізації яких не потрібні довгі пояснення, у вигляді покрокового рецепта з фото.

Спосіб перший: подвійне перекручування

Якщо немає бажання розминати м'ясо руками - можна просто двічі його перекрутити. Таким чином, ми швидко і просто доб'ємося м'якої консистенції фаршу.

Спосіб другий: віджимання руками

Найкраще м'ясо обробляти вручну. Наприклад, можна кілька разів пропустити отриманий фарш крізь пальці, а можна просто з силою кидати його на дерев'яну дошку протягом декількох хвилин.

Правило №3: розбавляємо м'ясний фарш водою

Щоб котлети були сухими - в фарш обов'язково додаємо трохи гарячої води (або молока). Досить буде і 2-3 ст.л., головне, щоб у підсумку фарш вийшов в міру водянистим.

Це додасть готовим котлеток соковитості.

Це додасть готовим котлеток соковитості

до змісту ↑

Як зробити пишні котлети

Коли котлетки соковиті та пишнотілі - їх негайно хочеться закинути в рот. Вже так вони кличуть своїми формами і ароматами. Але ось тільки надати котлет таку апетитність непросто.

Для того, щоб котлетки вийшли дійсно пишними - важливо не тільки правильно вимісити фарш, в нього ще потрібно додати особливі інгредієнти, які безпосередньо відповідають за пишність. До таких особливим продуктам відносять білий хліб і булочки. В основному використовується м'якуш, але можна додавати і хлібну кірку, якщо вона, звичайно, не дуже черства.

В основному використовується м'якуш, але можна додавати і хлібну кірку, якщо вона, звичайно, не дуже черства

Кількість хлібобулочних виробів, які кладуться в фарш, береться з розрахунку - 1/3 частина хліба від загальної кількості м'яса. Так, наприклад, якщо для приготування використовується 1 кг м'яса, то хліба в фарші має бути приблизно 300 гр.

Хліб перед закладанням обов'язково замочуємо в молоці (або в воді) на 15-20 хвилин, після чого розминаємо м'якуш руками, або ж збиваємо блендером.

до змісту ↑

Як домогтися м'якості котлет

Котлети можна назвати дуже смачними, якщо вони вийшли твердими і «важкими». Для додання котлеток бажаної м'якості і легкості необхідно класти в фарш простий продукт, який є в кожному будинку - яйце.

  • Використовувати необхідно виключно жовтки (не більше 2-3 шт. На 1 кг м'яса).
  • Білки для приготування котлет краще не використовувати.
  • Коли фарш буде повністю готовий - його обов'язково потрібно прибрати на 10-15 хвилин в холодильник. Це перетворить фарш в податливе сировину, з якого легко можна буде зліпити м'які повітряні котлети.

Це перетворить фарш в податливе сировину, з якого легко можна буде зліпити м'які повітряні котлети

до змісту ↑

Як вибрати оптимальну температуру для запікання

Градус в духовці - ще один фактор, який вирішально впливає на кінцевий результат приготування. Щоб отримати на виході соковиті, ароматні і неймовірно ніжні котлетки - потрібно встановити в духовці правильний температурний режим.

Готуватися котлети в духовці повинні при t 180-200 ° C. Для початку необхідно довести градус в духовці до такої позначки і тільки після цього можна ставити в неї деко з котлетами.

Для початку необхідно довести градус в духовці до такої позначки і тільки після цього можна ставити в неї деко з котлетами

Важливо не помилитися з температурою. Адже при високій t ° C котлети просто сжарятся, а при низькій - залишаться сирими. Середина котлет завжди довше пропікається, ніж краю, тому при недостатній температурі блюдо недоготовітся.

до змісту ↑

Скільки хвилин запікати котлети в духовці

Безпосередньо весь процес приготування домашніх котлеток займає близько години. З цього часу на запікання йде 30 хвилин. Перші 15 вважаються базовими. Вони дозволяють м'ясу злегка запекти і підрум'янитися.

Через 15 хвилин деко дістається з духовки і на нього виливається ½ склянки окропу. Якщо ніхто з тих, хто їстиме ваші котлетки, не страждає хворобами шлунково-кишкового тракту, то можна ще додати до м'яса вершкове масло. Для цього кладемо на кожну котлету не більше ¼ ч. Л. масла.

Знову прибираємо деко в розігріту духовку на 15 хвилин. За цей час блюдо повністю приготується і його можна буде подавати до столу.

до змісту ↑

Як робити смачні котлети: поради по приготуванню

Багатьом згадуються апетитні і дуже смачні котлетки, приготовлені вмілими кухарями в радянських їдалень. Часи минули, а ностальгія за ніжними, злегка підрум'яниться, котлетами в підливі залишилася.

Якщо дуже хочеться згадати минулі часи і приготувати у себе вдома щось подібне, тоді крім основних порад з приготування скористайтеся додатковими кулінарними рекомендаціями.

Якщо дуже хочеться згадати минулі часи і приготувати у себе вдома щось подібне, тоді крім основних порад з приготування скористайтеся додатковими кулінарними рекомендаціями

  1. Викладаючи котлети на деко - не забудьте його дно прикрити папером, щоб м'ясо не підгоріло.
  2. Гасити котлетки потрібно на середньому рівні духової шафи. Це ідеальне місце саме для запікання м'яса.
  3. Робити м'ясні кружечки бажано середнього діаметра, приблизно 4-5 см. Це дозволить їм добре пропектися і виглядати естетично красивими в готовому вигляді на тарілці.
до змісту ↑

Чи можна замінити інгредієнти в котлетах

Не завжди трапляється так, що під рукою виявляються всі необхідні для приготування продукти. Тому нерідко виникає питання заміни деяких інгредієнтів.

Що можна в страві замінити і чим:

  • хлібний м'якуш легко замінюється грінками, сухарями і сухариками. Якщо їх розмочити за тим же принципом, що і білий хліб, то котлетки вийдуть нітрохи не гірше, ніж зазвичай;
  • вмочати сформовані котлети можна не тільки в борошні. Підійдуть також для цього панірувальні сухарі і манка;
  • при відсутності ріпчастої цибулі - скористайтеся пучком звичайного зеленого.
до змісту ↑

Скільки калорій в запечених котлетах

Перевагою вживання духовочние котлеток, в порівнянні з смаженими, є їх менша калорійність. З огляду на, що м'ясо не обсмажується на маслі, воно менш жирне, а значить - містить менше калорій.

Але якимось чином залежать калорії не тільки від способу приготування, але і від м'яса, з якого котлети готуються.

У наведеній нижче таблиці калорійності вказані найбільш популярні види м'яса (з яких найчастіше роблять домашні котлетки в духовці) з кількістю калорій, які вони містять в розрахунку на 100 г продукту.

Котлети з різних видів м'ясаКалорії (ккал.) М'ясних сортів

Калорії (ккал.) В розрахунку на 100 гр. готового продукту

Яловичина 171 197-210 Свинина 195 245 Курка 93 117, 8 Яловичина + свинина ________ 222,5 Свинина + курка ________ 181,5

Головною умовою, яке дозволяє зробити котлети в духовці смачними є вміння приготувати страву з душею. Однак при цьому не варто забувати і про секрети приготування м'яса, без яких повітряних соковитих котлеток точно не вийде.

Вдалого вам запікання, нехай ваші старання не залишаться непоміченими.

Смачного!