Полезные материалы

Воші у собак: лікування, фото

  1. Симптоми зараження вошами
  2. Як собака заражається вошами?
  3. Як вивести вошей у собаки і методи профілактики

Деякі задаються питанням: «Чи бувають воші у собак?» На це питання можна відповісти ствердно. Воші - підряд ектопаразитів ссавців.

Вони проколюють шкіру тварини-господаря і всмоктують кров. Це «вузькоспеціалізовані» паразити, які живуть тільки на одному виді тварин або його близьких родичів. На собаках паразитує два види вошей:

  1. кусають (в зонах з жарким кліматом),
  2. сисні

Кусають воші у собак пересуваються швидко, а смокчуть - повільно і їх легко зловити.

Симптоми зараження вошами

З'явилися воші викликають занепокоєння тваринного, воно свербить, на шкірі з'являється дерматит і розчухи, собака пригнічена, не спить, її шерсть збивається в ковтуни, стає тьмяною. Собака тре уражені ділянки шкіри про різні предмети. На уражених ділянках шкіра покривається подряпинами і саднами, запалюється.

При сильній вошивості у тварини розвиваються:

Особливо це проявляється у цуценят. Наслідком захворювання може стати дерматит, екзема або нейродерміт. При уважному огляді собаки помітні дорослі комахи і прикріплені до вовни білі крупинки - їх яйця. Найчастіше воші воліють кінчики вух, отвори тіла і місця, де сплутується шерсть.

Крім того, собака може бути носієм вошей. Єдиним симптомом захворювання буде себорея.

Як собака заражається вошами?

Традиційний спосіб поширення вошей - контакт із зараженими тваринами. Крім того, можливий і побутовий шлях через предмети. Господар собаки може принести яйця паразитів на одязі або взуття з вулиці. Цуценята заражаються від матері ще в перші хвилини свого життя.

Найбільш інтенсивна вошивість в холодну пору, хоча спостерігається і в усі пори року. До поширення захворювання має мізерне харчування, погана гігієна, скупченість проживання тварин, солідний вік.

Як вивести вошей у собаки і методи профілактики

Собачі воші ніколи не нападають на людину і рідко - на кішок Собачі воші ніколи не нападають на людину і рідко - на кішок. Проте, їх не можна ігнорувати, оскільки вони можуть переносити небезпечні інфекційні захворювання. Уражену вошами собаку необхідно ізолювати від інших тварин до повного лікування.

Для знищення паразитів на шкірі собаки використовують інсектицидні препарати. Наприклад, 0,5-1% -ні розчини:

  • перметрина,
  • неостамазан,
  • Амітан,
  • стомозана,
  • адвантейджбутокс і інші

Деякі препарати містяться в спеціальних шампунях для собак . Також в зоомагазинах можна придбати спеціальні краплі і оброблені нашийники. Через кілька годин після обробки тварини, потрібно ретельно вичесати його шерсть частим металевим гребенем, а вичесанних паразитів знищити.

Після застосування препаратів собаці необхідно змінити підстилку і ретельно вимити і обробити клітини, лежаки, будки, приміщення. Підлоги та інвентар обробляють 1-2% розчину хлорофосу. Щітки і одяг собаки потрібно прокип'ятити. також необхідно дати собаці таблетку від глистів , Оскільки через паразитів істотно знижується імунітет. Може не вистачити одноразового використання шампуню, тому, краще використовувати його два-три рази.

Вам сподобалось? Діліться з друзями!

Ставте Лайк! Пишіть коментарі!

Submit Rating

Як собака заражається вошами?
Вам сподобалось?