Полезные материалы

Масло чайного дерева від вошей і інші ефірні масла

  1. Принцип дії масла чайного дерева
  2. Способи приготування і застосування
  3. Масло з екстракту чайного дерева
  4. Масло з лаванди
  5. Ефірна олія реп'яха
  6. Масло з анісу
  7. Протипоказання і побічні ефекти

Масло чайного дерева від вошей стали використовувати порівняно недавно Масло чайного дерева від вошей стали використовувати порівняно недавно. Цілющі властивості цієї речовини, зокрема антибактеріальну, противірусну і фунгіцидну, швидко завоювали йому популярність.

Не дивно, що диво-засобу стали приписувати і інші корисні особливості, наприклад, властивість позбавляти від нашкірних паразитів. Чи так це насправді і чи здатні взагалі в принципі ефірні масла знищувати вошей? Давайте в цьому розберемося.

Принцип дії масла чайного дерева

Ефірні масла часто використовуються в якості народного кошти від шкідливих комах . Принцип їх дії заснований в основному на непереносимості паразитами сильно пахнуть речовин. Пояснюється це тим, що у більшості з них основним органом почуттів є, як правило, нюх. Поява в повітрі великої кількості ароматичних молекул призводить їх до дезорієнтації. До того ж в генетичній пам'яті більшості паразитів є інформація про небезпеку всіх сильно пахнуть речовин. Тому, при появі перших ознак небезпеки, вони біжать зі всіх ніг, намагаючись якомога швидше покинути «погане» місце.

Масло чайного дерева від вошей має допомагати подібним же чином, проте є такі нюанси:

  1. Воші погано переносять нестабільну температуру і тривале голодування, тому не можуть втекти з тіла людини.
  2. Навіть приголомшені сильним ароматом вони не можуть втратити свого господаря, так як в основному ведуть малорухливий спосіб життя і велику частину часу проводять на одному місці, міцно вчепившись своїми лапками в волосинку.
  3. Воші покриті досить щільним хітиновим покривом, який здатний захистити тіло паразита від проникнення масла всередину.
  4. Ці комахи харчуються виключно кров'ю, тому отруїтися, спробувавши отруту «на смак», не можуть.

Перераховані обставини наводять на думку про те, що чайне дерево від вошей повністю не позбавить. Можливий тільки незначний короткочасний ефект.

Цікавий факт! Воші можуть покинути тіло людини тільки в одному випадку - якщо він помер. Комахою стає просто нічим харчуватися, так як кровообіг в тканинах зупиняється і кров згортається. До того ж температура трупа не зовсім комфортна для вошей і тому вони відправляються на пошуки нової жертви.

Способи приготування і застосування

Незважаючи на те, що ефірна олія повністю від вошей не врятує, його все ж можна використовувати для ослаблення комах. При цьому для посилення ефекту краще застосовувати його в складі інших протипаразитарних засобів. Розглянемо кілька способів приготування і використання протипедикульозними складу з олії чайного дерева і інших подібних ароматичних засобів.

Масло з екстракту чайного дерева

Масло від вошей на основі екстракту чайного дерева найчастіше застосовується в складі наступних речовин:

  • чистого етилового спирту або спиртових настоянок;
  • шампунів;
  • інших ефірних масел;
  • протипедикульозних препаратів.

Для приготування спиртового складу береться 50 г спирту, в нього вливають 30 крапель ефірного масла, все перемішується і розбавляється п'ятдесятьма грамами дистильованої води. Отриманим засобом змочуються волосся і шкіра голови на ніч протягом тижня. Більш щадний спосіб - змивати склад через кілька годин після впливу під теплим душем.

Використання масла в складі шампунів носить скоріше профілактичний характер, проте в комбінації з механічним вичісуванням дає непогані результати. Для приготування кошти 10 крапель препарату змішують з 15 мл будь-якого шампуню. Такий сумішшю намилює голову, дають подіяти декількох хвилин, а потім змивають водою. Вологе волосся вичісують густим гребінцем. Бажано таку процедуру проводити не менше 3-4-х разів до повного позбавлення від комах.

Кілька посилити ефект чайного дерева можна змішавши його препарат з іншим ароматичною речовиною. Наприклад, з маслом гвоздики. Для цього 4 краплі цього засобу змішуються з 20 краплями препарату з екстракту чайного дерева і 50-ю мл мінералки. Склад необхідно втирати в шкіру голови кожен день до настання позитивного результату.

Масло чайного дерева в складі інших протипедикульозних препаратів є найбільш ефективним способом, який дає гарантоване позбавлення від паразитів. Крім того, він допомагає приглушити неприємний запах, який зазвичай супроводжує подібні засоби. Скористатися ним досить легко, потрібно просто додати кілька крапель олії до препарату і використовувати його відповідно до інструкції.

Масло з лаванди

Трояндова олія від вошей використовується так само часто, як і витяжка з чайного дерева. Його застосовують з профілактичною метою і в комплексі з іншими заходами боротьби. Позитивний ефект пояснюється дивовижну властивість лаванди посилювати дію інших ароматичних речовин. Тому його найчастіше застосовують у складі таких препаратів, як масло евкаліпта, чайного дерева, розмарину.

У чистому вигляді лавандова олія від гнид і вошей допомагає слабо, проте при нанесенні на шкіру голови воно сприяє загоєнню ранок від расчесов. Важливо й те, що воно перешкоджає розмноженню хвороботворних мікроорганізмів на поверхні шкіри, а також пом'якшує свербіж, надаючи заспокійливу дію. Масло лаванди застосовують від вошей так само, як і препарати з чайного дерева.

Порада! Щоб максимально посилити дію масла, голову покривають поліетиленовою шапочкою. Під таким ковпаком температура на поверхні шкіри в кілька разів підвищується, що також сприяє знищенню комах.

Ефірна олія реп'яха

Прекрасно допомагає також реп'яхову олію від вошей. Воно сприяє оздоровленню шкіри голови, а також створює на ній захисну плівку, яка перешкоджає руху і харчування паразитів. Великим плюсом є і те, що придбати його можна в будь-якій аптеці за сущі копійки.

Для того щоб скористатися цим препаратом, необхідно його підігріти до кімнатної температури і рясно нанести на волосся. Після цього голову накривають поліетиленовою шапочкою і тримають близько години. Процедуру повторюють протягом трьох днів. Для профілактики можна скоротити курс до одного разу на тиждень.

Масло з анісу

Анісова масло від вошей діє аналогічно. Воно огортає поверхню шкіри і волосся, перешкоджаючи нормальній життєдіяльності комах. Також воно надає незначний відлякує ефект і гальмує розвиток личинок.

Застосування цього засобу досить легке. Масло наносять на голову на 1-2 години, а потім змивають. Його також можна додавати в шампуні при кожному митті, а також змішувати з хімічними препаратами від педикульозу.

Одним з позитивних моментів анісової олії є його здатність перешкоджати розвитку мікробів і посилювати ріст волосся. Вважається також, що регулярне вживання цього засобу в складі масок сприятливо діє на стан шкіри голови. Мінусом подібного кошти є його висока ціна і мала ефективність проти паразитів.

Цікавий факт! Свою назву чайне дерево отримало за темний, бурштиновий колір настою з його листя, який дуже схожий на чайну заварку.

Протипоказання і побічні ефекти

Масло чайного дерева, так само, як і всі ефірні речовини, має свої протипоказання. Зокрема, не рекомендується його використовувати в наступних випадках:

  • при індивідуальній непереносимості і схильності до алергічних реакцій;
  • в період вагітності і лактації;
  • до настання шестирічного віку у дітей.

Обмеження щодо застосування пояснюються токсичністю кошти при його вживанні всередину. Наприклад, навіть незначна кількість препарату при попаданні в травний тракт викликає його розлад, діарею, блювоту і болі в животі. У деяких випадках можлива поява галюцинацій, судоми і сильний головний біль. У маленьких дітей масло часто викликає алергічну реакцію, висип, свербіж і лущення шкіри.

Цікаві факти з історії появи, отримання і використання масла чайного дерева можна дізнатися з цього відео:


Чи так це насправді і чи здатні взагалі в принципі ефірні масла знищувати вошей?