Полезные материалы

Які воші і гниди мешкають на людину і тварин і якої шкоди вони завдають?

  1. людські воші
  2. головна воша
  3. платтяна воша
  4. лобкова воша
  5. Правда про підшкірному паразит
  6. педикульоз тварин
  7. Котячі і собачі воші
  8. курячі воші
  9. лосині воші
  10. коропові воші

Зараження вошами називається педикульозом Зараження вошами називається педикульозом. Захворювання поширене в регіонах з низьким рівнем життя, де відсутня ретельне дотримання правил особистої гігієни. Часто воші і гниди докучають під час військових дій і природних лих, коли про санітарні норми годі й казати. Але від чого з'являються воші в країнах з усіма благами цивілізації, атакуючи людей незалежно від умов проживання і статусу в суспільстві?

З'явитися воші у людини можуть зовсім випадково. Здаючи речі в роздягальню, користуючись громадським транспортом, перебуваючи в готелі або просто маючи контакт із зараженою людиною, існують ризики появи педикульозу. Часто цією проблемою страждають діти, які відвідують дитсадки і учні в школах, які перебувають в таборах і туристичних походах. Активне і тісний контакт дітей тільки сприяє передачі комах при контактах, через одяг або предмети особистої гігієни (шпильки, гребінці, обручі).

Люди не єдині живі істоти, які страждають від вошей. Паразити непогано облаштовуються на тілі домашніх улюбленців, птахів і сільськогосподарських тварин. Але заразитися від них неможливо: різні види вошей пристосовані до життя тільки на певних істот (тому паразити домашнього пса не зможуть існувати на людину).

людські воші

Досить поширена думка, що на людях паразитують три види вошей (головний, лобкова і платтяна), але це не зовсім відповідає дійсності Досить поширена думка, що на людях паразитують три види вошей (головний, лобкова і платтяна), але це не зовсім відповідає дійсності.

Всього існує два види комах, що вважають за краще харчуватися людською кров'ю - людська воша і лобкова воша, що істотно відрізняються один від одного зовнішнім виглядом і перевагами в середовищі існування. Людська, в свою чергу, має два різновиди - головний воша і платтяну. Вони не належать до різних видів, хоч і живуть в різному середовищі. Але всіх вошей об'єднує любов до людської крові.

головна воша

Найбільш поширений паразит, що живе на волосистій частині голови. Іноді може оселитися в бороді. Має сірувато-коричневий відтінок, який після насичення кров'ю набуває темне забарвлення, через що деякі скаржаться саме на чорні воші. Довжина комахи коливається від 2 до 4 мм, личинки мають розміри трохи менше - від 0,6 до 2 мм.

Самка на відстані пари сантиметрів від шкіри голови відкладає на волосині яйця - гниди.

Вичесати їх неможливо: кожне яйце надійно прикріплений до волосу спеціальним клейкою речовиною, яка не боїться навіть миття шампунем.

Розмноження у головних вошей   відбувається круглий рік, але для успішного розвитку потомства необхідна певна температура Розмноження у головних вошей відбувається круглий рік, але для успішного розвитку потомства необхідна певна температура. Показники термометра в 30-33 ° С сприяють активності комах. Розмножаться вони починають від 23 ° С і припиняють при 40 ° С. Температура нижче нуля і вище 45 ° С згубно впливає на комах і вони гинуть.

У далекі часи людей, які страждають від нашестя вошей, стригли наголо. Зараз же справи йдуть куди краще: стрімкий розвиток медичних та гігієнічних засобів допомагають ефективно позбутися від напасті.

платтяна воша

Комахи помітно відрізняються від головних вошей світлим забарвленням (світло-сірий, жовтуватий або білий), в іншому ж вони практично ідентичні своїм родичам Комахи помітно відрізняються від головних вошей світлим забарвленням (світло-сірий, жовтуватий або білий), в іншому ж вони практично ідентичні своїм родичам. Живуть білі воші на одязі, яку власник найчастіше використовує. на появу білизняний воші впливає чистота носяться речей, тому ними страждають в більшості своїй волоцюги, які забули, що таке прання.

Яйця речові воші відкладають в білизні та одязі, що трохи спрощує боротьбу з ними (в порівнянні з головними вошами). Речі найлегше прокип'ятити, але якщо тканина не дозволяє застосовувати жорсткий метод термообробки, досить купити спеціальний препарат і провести обробку ім.

лобкова воша

Найдрібніший представник даного виду, що досягає не більше двох міліметрів Найдрібніший представник даного виду, що досягає не більше двох міліметрів. Комаха має плоску форму і коричневий відтінок. Личинки і зовсім практично непомітні: на ранній розвиток їх розмір коливається в межах 0.5 мм, що робить їх схожими на маленькі пігментні плями.

Ці натільні воші паразитують в волосистої частини паху, рідко під пахвами. Існують випадки ураження вій і брів, що характерно для любителів покупатися в водоймах. Передача паразитів відбувається статевим шляхом, через використання зараженого одягу або воду.

Правда про підшкірному паразит

На просторах Інтернету і просто від «всезнаючих» особистостей можна дізнатися досить цікаві факти про воші, що до сих пір невідомі науці. До одного з таких міфів належить «поширені» підшкірні воші у людини, на яких списується звичайна короста. Проте, знаходяться люди, охоче приймають на віру це помилка. І тому є кілька причин:

  • маленьких паразитів дуже складно помітити, тому деякі люди в силу відсутності знань підключають свою фантазію, щоб мати уявлення про «невидимому» ворога;
  • часто відбувається плутанина між вошами і коростявими кліщами - збудниками корости, зокрема через маленьких розмірів (правда, коростяві кліщі ледве дістають позначки в 400 мкм і до комах не належать);
  • педикульоз і короста має схожі симптоми: висип, свербіж, гнійники і роздратування.

педикульоз тварин

Серед ссавців поширення паразитів не рідкість Серед ссавців поширення паразитів не рідкість. Подібні воші розрізняються різноманіттям форм, розмірів і середовищем існування. Наприклад, заяча воша, що віддає перевагу кроликів і декількох видів зайців, має щільне тіло з наявністю волосків. Воша, що живе на свинях, відрізняється великим тілом і досягає до 5 мм в довжину. Слонова воша тримається на тілі господаря за рахунок розширюється на кінці хоботка, таким чином адаптувалися до відсутності шерсті у господаря. Може спосіб життя вошей слона мало кого зацікавлять, але інформація про паразитів тварин, поширених в наших краях, обов'язково стане корисною.

Котячі і собачі воші

Головною ознакою зараження кота і собаки є неохайність вовни і її випадання, сильна короста у тварини, іноді розвивається анемія Головною ознакою зараження кота і собаки є неохайність вовни і її випадання, сильна короста у тварини, іноді розвивається анемія. У подібних випадках вошей можна спостерігати неозброєним оком. Котячі паразити їдять відлущені шари шкіри і волоски, за що отримали назву «волосоїдів». Рідше котячі воші живляться кров'ю, потрапивши на випадкову ранку, але в комах не передбачено проколювання шкіри з наступним смоктанням. Завдяки потужним щелеп вони можуть гризти верхній шкірний покрив і викликати свербіж у тварин.

Від бліх паразити відрізняються легко. Звичайні воші опис мають таке: на відміну від темних бліх, мають світле забарвлення, вони повільні і не можуть стрибати. В основному воші пересуваються по шиї, голові і біля основи хвоста. Самки на волосках відкладають яйця з особливим покриттям, яке обволікає волосся і застигає, утворюючи гниди.

Гниди більш помітні і при огляді трапляються частіше, що змушує задуматися про те, чи можуть бути гниди без вошей. Без наявності дорослих особин гниди ніколи не з'являться, але якщо до тварини потрапила лише одна запліднена самка, цілком ймовірно, що відклавши яйця, вона могла й померти. У будь-якому випадку від гнид потрібно вчасно позбуватися, інакше через кілька днів вилупиться нове покоління. Багато що залежить від того, які бувають воші у собак.

Чотирилапих друзів вражають два види вошей - собачий волосоїдів та собача воша.

Волосоїдів стає причиною сверблячки, дерматиту і випадання шерсті. Собача воша провокує неспокійний стан вихованця, розчухи на шкірі і втрату ваги. Між ними помітні зовнішні відмінності: воша має довге вузьке тіло з витягнутою головою, а волосоїдів відрізняється щільним широким будовою тіла з полуквадратная головою.

Так чим харчуються воші волосоїдів та воші собачі Так чим харчуються воші волосоїдів та воші собачі? Якщо собачі воші проколюють шкіру і смокчуть кров, то волосоїдів харчуються сальними виділеннями, відмерлої шкірою і волоссям. Вони можуть переносити гельмінтів, тому проведення профілактичних заходів від глистів вітаються.

Собачі паразити не є небезпечними для людей і не можуть паразитувати на котах. Кожна різновид комах пристосована до життя на певному виді тварин. При виявленні паразитів необхідно відвідати ветеринара і придбати призначені кошти. Протягом двох тижнів використовують шампунь з Пиретрин. Для лікування і контролю захворювання застосовують фіпроніл. Незайвим буде проведення профілактики від глистів.

курячі воші

Для жителів сільської місцевості здоров'я птиці є вирішальним фактором якості м'яса і кількості яєць Для жителів сільської місцевості здоров'я птиці є вирішальним фактором якості м'яса і кількості яєць. Але не всі знають, чому з'являються воші у курей як боротися з ними і не допустити подальшого поширення. Воші пернатих можуть стати головними рознощиками глистів та різноманітних інфекцій. М'ясо зараженої курки до подальшого використанню не підлягає.

Основними причинами появи вошей вважаються антисанітарні умови або передача іншими живими істотами. Паразити селяться під пір'ям птиці і смокчуть кров, викликаючи свербіж. Курка поводиться неспокійно і постійно намагається виклювати комах з пір'я. При рясному зараженні птах може померти.

Господарі часто ламають голову, виявляючи воші у курей як вивести паразитів раз і назавжди, не завдавши шкоди самій птиці? На щастя, в зоологічних магазинах безліч хімічних препаратів, повністю безпечних для птахів, але згубних для комах. Залишається лише дотримуватися санітарно-гігієнічних норм - вчасно прибирати курник і регулярно перевіряти курей на наявність вошей і гнид.

лосині воші

Оленяча кровососка, або лосина воша (лосина муха, Лосиний кліщ) живе на диких лосів, при попаданні на яких скидає крила і доставляє їм масу проблем Оленяча кровососка, або лосина воша (лосина муха, Лосиний кліщ) живе на диких лосів, при попаданні на яких скидає крила і доставляє їм масу проблем. Має плоске тіло, чіпкі лапки і хоботок, яким проколює шкіру і харчується кров'ю. Дані комахи широко поширені в лісах в серпні. Для людини небезпеки не представляють, але можуть боляче вкусити, після чого з'являється почервоніння і свербіж. Захворювання лосині воші поширюють.

Вирушаючи до лісу на прогулянку або шашлики, заходами профілактики послужать закритий одяг і головний убір. Корисно мати з собою протиалергічний засіб, яке допоможе від укусів вошей і інших комах.

коропові воші

Інформація про цих воші завжди залишається актуальною для рибалок Інформація про цих воші завжди залишається актуальною для рибалок. На прісноводних і морських риб можна виявити плоских рачків, що досягають в розмірі 8 мм. У народі маленькі рачки отримали назву коропова воша, але до вошам вони відношення не мають. Прикріплюються до риби за зябрами і плавниками за допомогою спеціальних присосок, після чого насичуються кров'ю. Це не постійний паразит: після вгамування апетиту рак відлипає від риби і пливе далі. Шкоди вони практично не приносять, за виключення рідкісних випадків загибелі риби.

Для людини воші тварин абсолютно безпечні, але в окремих випадках навіть домашній вихованець може занести в будинок людську воша. Багато хто не надають значення укусів паразитів, списуючи все на прикрого комара або звичайний свербіж. Але тільки вчасно виявлена ​​проблема допоможе розв'язати цю проблему швидко, без небезпеки передати вошей кому-небудь ще.

Але від чого з'являються воші в країнах з усіма благами цивілізації, атакуючи людей незалежно від умов проживання і статусу в суспільстві?
Так чим харчуються воші волосоїдів та воші собачі?
Господарі часто ламають голову, виявляючи воші у курей як вивести паразитів раз і назавжди, не завдавши шкоди самій птиці?