Полезные материалы

Як виводити бліх у кішки: найкращі засоби (краплі, спрей)

  1. Позбавляємо кішку від бліх в домашніх умовах
  2. нашийник
  3. шампунь
  4. краплі
  5. таблетки
  6. спрей
  7. Як допомогти маленькому кошеняті
  8. Народні засоби від бліх
  9. Як правильно вибрати відповідний засіб

Блохи - неприємні «сусіди» у домашнього вихованця, які призводять до появи сильного свербіння, алергії, тварина стає нервовим і неспокійним. У нашій статті ми розповімо, які кошти допоможуть вам позбавитися від бліх.

У нашій статті ми розповімо, які кошти допоможуть вам позбавитися від бліх

Позбавляємо кішку від бліх в домашніх умовах

Ефективних препаратів від бліх досить багато. Дуже багато з них діють миттєво, інші - через деякий час. Якісь препарати потрібно використовувати одноразово, а є ті, які потрібно давати кілька разів через певний час. Також в ветаптеках можна знайти кошти, які надають профілактичну дію.

Для виведення бліх можна використовувати такі засоби і препарати, як:

  • нашийник;
  • шампуні;
  • краплі;
  • таблетки;
  • спреї.

При виборі відповідного засоби потрібно враховувати ряд показників: вік тварини, його здоров'я, зручність використання. Також намагайтеся не відкладати обробку «на потім», оскільки наявність бліх може завдати великої шкоди тварині.

нашийник

Такий засіб можна назвати більше профілактичним, ніж лікувальним, але зате воно прекрасно захищає від появи комах, в тому числі і кліщів Такий засіб можна назвати більше профілактичним, ніж лікувальним, але зате воно прекрасно захищає від появи комах, в тому числі і кліщів.

І це особливо важливо для тих котів, які звикли в теплу пору року гуляти на вулиці.

Нашийник потрібно надіти на чистого вихованця, тому кішку перед використанням засобу потрібно обов'язково помити.

Правильно підібраний нашийник захищатиме вихованця 3-6 місяців. При виборі варто звернути увагу на наступне:

  1. Дата випуску, термін дії - «свіжий» нашийник діятиме набагато ефективніше.
  2. Цілісність упаковки. Якщо десь буде невелике ушкодження, то купувати такий засіб не варто, оскільки негерметично упакований нашийник швидко втрачає властивості.
  3. Маркування. Потрібно враховувати, для кого саме ви купуєте засіб - для дорослого кота або кошеняти.

шампунь

Вважається самим щадним і безпечним засобом у боротьбі з блохами. Привертає тим, що після «душа» змивається повністю - шампуні можна використовувати навіть для маленьких кошенят і при алергії. Користуватися ним просто: нанесіть невелику кількість на мокру шерсть, вспеньте і змийте.

Будьте обережні: ні шампунь, ні вода не повинні потрапити в вушка і очі.

Якщо миєте кошеня, то небажано наносити засіб на шерсть: краще змішати трохи кошти з водою і нанести мильний розчин на «шубку». Після того як змиєте шампунь, акуратно витріть кота. Через 2-4 дні в залежності від рекомендацій виробника обробку потрібно буде повторити.

краплі

Оскільки повністю позбутися від бліх на кішці, яка багато часу проводить на вулиці, досить складно, багато ветеринари рекомендують користуватися спеціальними краплями, оскільки вони і лікують, і служать відмінним профілактичним засобом. Крім того, радує їх ціна - в продажу можна знайти як дуже дорогі, так і дешеві варіанти.

Найбільш поширений варіант - краплі «Барс», що продаються в піпетках. Засіб потрібно нанести уздовж холки, намагаючись, щоб крапельки потрапляли не на шерсть, а на шкіру вихованця. Намагайтеся проводити таку обробку раз в три місяці, це дозволить уникнути заселення вашого вихованця блохами.

таблетки

Є найдієвішим засобом проти таких комах, причому досить дати лише одну таблетку під час прийому їжі або після їжі. Головне, не використовувати такий препарат для кошенят віком до 4 тижнів.

Варто зазначити, що у такого засобу є один мінус - досить висока вартість, але це перекривається зручністю використання і ефективністю застосування.

спрей

Використовувати спреї від бліх потрібно акуратно: його наносять на шкіру і шерсть, потім витримують півгодини, змивають.

У цей період дуже важливо стежити, щоб тварина не злизала з вовни склад. Також не обробляйте голову, адже в цьому випадку велика ймовірність, що спрей потрапить в очі.

Як допомогти маленькому кошеняті

У боротьбі з блохами у кошеняти потрібно бути більш обережними, оскільки малята дуже ніжні, гостро реагують на будь-які використовуються кошти.

Лікування починається з видалення бліх - їх потрібно просто вичісувати, не забуваючи, що найбільше комах зазвичай на грудях і животі. Краще взяти невеликий гребінець, щоб прибрати не тільки дорослих особин, але і яйця.

Після цього скупайте кошеня, використовуючи для цього спеціальний шампунь - на ньому має бути маркування з дозволом використовувати засіб для кошенят. Якщо «дитині» більше двох місяців, для обробки від бліх можна користуватися краплями «Барсик».

У нашому матеріалі ми детально розберемо,   як виглядають клопи   і які методи їх знищення існують У нашому матеріалі ми детально розберемо, як виглядають клопи і які методи їх знищення існують.

тут ви дізнаєтеся про найдієвіших способів знищення бліх в квартирі.

У будинку завелися мухи? Більш докладно про їх знищення ви дізнаєтеся тут .

Народні засоби від бліх

Багато власників домашніх вихованців вибирають для боротьби з блохами народні засоби. Вони не менш ефективні, ніж покупні спреї і краплі. Можна користуватися настоями перцю, часнику, різних трав. Найважливіший показник - запах, який повинен відлякувати комах.

Відповідну настоянку зробити дуже просто:

  1. Візьміть 30-50 г свіжих або сушених трав (підійде полин, евкаліпт).
  2. Залийте окропом.
  3. Залиште настоюватися на 5 годин.
  4. Отриманий розчин нанесіть на всю шерсть тварини.
  5. Просушіть шерстку.

Просушіть шерстку

Також підійде і часникова настоянка. Візьміть головку часнику, дрібно її порубати, залийте 500 мл води і залиште на 6-8 годин. Також добре допомагає і відвар лаванди.

Крім того, що приготування таких засобів обійдеться дешевше, ніж покупка препаратів у ветеринарній аптеці, вони більш безпечні для вихованця.

Як правильно вибрати відповідний засіб

Купити відповідні кошти для обробки можна в будь-якому ЗооМаркет або інтернет-магазині. В цьому випадку ви отримаєте всю необхідну інформацію у консультанта про ефективність, вартості, способах використання і протипоказання.

Також можна почитати відгуки про препарати, які допоможуть зробити правильний вибір. Бажано вибирати засоби відомих брендів, які себе добре зарекомендували. Пам'ятайте, що низька вартість може свідчити про неефективність кошти - трапляється, що в продаж за викидними цінами надходить фальсифікований продукт, який може тільки нашкодити домашнього вихованця.

Середня вартість продукції наступна:

  • нашийники - від 200 до 500 рублів;
  • шампуні - в районі 200 рублів;
  • краплі - від 100 до 500 рублів;
  • спрей - від 300 до 1000 рублів;
  • таблетки - в районі 450 рублів.

Тепер ви знаєте, як вивести бліх у кішок: які кошти використовувати, в тому числі народні. Головне, уважно читати інструкцію перед застосуванням і строго її дотримуватися.

У будинку завелися мухи?