Полезные материалы

Як боротися з вошами у курей: чому з'являються паразити і методи лікування

  1. Чому з'являються воші?
  2. Чим вони небезпечні?
  3. Симптоми появи паразитів
  4. Основні методи лікування
  5. традиційний спосіб
  6. народні методи
  7. Чи можливо запобігти появі паразитів?
  8. Фотогалерея

Курки для господаря - це не тільки джерело яєць, а й м'яса. Іноді ваша птах може страждати від паразитів. Розглянемо дуже часту проблему - курячі блохи.

Чому з'являються воші?

Блохи у курей можуть з'явитися навіть у господарів, які уважно стежать за санітарними умовами проживання вихованців.

І чому ж з'являються воші у ваших птахів:

  • антисанітарні умови проживання птахів;
  • контакт з дикими птахами (горобці, голуби і ворони), які можуть стати переносниками паразитів;
  • контакт з іншими тваринами, іноді переносниками курячих вошей можуть стати домашні вихованці (кішки, собаки, корови і так далі).

Відразу зараження курей не помітиш, так як воші - маленькі комахи, які мають розмір 1-5 мм, як на фото. Протягом місяця паразити розмножуються від яйця до дорослої особини і не тільки на одному птахові, а відразу на всіх.

Чим вони небезпечні?

Багато власників вважають, що блохи у курей не важливе захворювання і не потребує лікування. Однак це велика помилка, поява паразитів веде до серйозних наслідків.

Якої шкоди можуть завдати воші курки:

  • вони можуть стати переносниками інфекційних захворювань;
  • також можуть заразити птаха гельмінтами;
  • через сверблячки і некомфортних відчуттів можуть призвести до скидання ваги і смерті;
  • при довгому контакті з паразитами у курей спостерігаються проблеми з кількістю яєць, а також погіршення здоров'я.

вони можуть стати переносниками інфекційних захворювань;   також можуть заразити птаха гельмінтами;   через сверблячки і некомфортних відчуттів можуть призвести до скидання ваги і смерті;   при довгому контакті з паразитами у курей спостерігаються проблеми з кількістю яєць, а також погіршення здоров'я

Симптоми появи паразитів

Заражену птицю необхідно показати ветеринару, який поставить діагноз і призначить лікування. На фото нижче можна побачити курячі блохи.

Які ознаки проявляє курка при наявності кровосисних паразитів:

  • вона ставати нервової і неспокійною;
  • кусає себе дзьобом або висмикує пір'я;
  • часткове облисіння пір'я або пуху;
  • зниження ваги і продуктивності, іноді і апетиту;
  • смертність курчат і молодих курей.

При виявленні хоча б одного симптому, необхідно оглянути всіх курей і відокремити точно заражених, хоча, швидше за все, вони вже все такими є. Далі терміново починайте боротися з виниклою проблемою.

Основні методи лікування

Головним питанням при перших проявах симптомів паразитів стає, як від них позбутися. Відразу після виявлення ознак бліх, як показано на фото, потрібно починати вирішення цієї проблеми.

Позбавлятися від паразитів потрібно педантично, обробляючи всіх птахів дуже добре. Важливо, щоб всі особи були оброблені і продезінфіковані. Ветеринари пропонують два способи лікування: хімічний та народний - які треба починати відразу ж.

традиційний спосіб

Боротися з паразитами традиційним способом або хімічними препаратами найбільш ефективно. Для курей протиблошині препарати нешкідливі, проте вошей, вражаючи нервову систему, вбивають.

Які засоби боротьби з блохами використовуються:

  1. Краплі для курей, таки як «Неотмазан», «Фронтлайн», «Барс» та інші.
  2. Спреї для курей, а іноді використовуються і аерозолі для людей. Це робиться тільки за показаннями фахівця, суворо дотримуючись інструкції. Наприклад: «Гет», «Нюда» та інші.
  3. Рідина для обробки приміщення, найбільш поширена «Карбофоз». Для знищення паразитів обов'язково обробити підлогу, стіни і сідала курника.

Всі відомі препарати діють тільки на дорослих вошей, але приблизно через 1-2 тижні вони знову вилупляться з яєць. Тому повторно боротися з кровососами треба через 7-10 днів.

Перед використанням будь-якого лікарського засобу необхідно ознайомитися з інструкцією і проконсультуватися з фахівцем. Застосування повинно відбуватися за всіма правилами і відповідно до показань.

народні методи

Господарі курей стикалися з проблемою вошей ще до того як з'явилися лікарські препарати. Вони використовували різні народні засоби.

Найбільш дієві народні методи, як вивести курячі блохи:

  1. Використовувати відлякують запахи, такі як гілки пижма і багна, квіти ромашки, а також запах ефірних масел розмарину і евкаліпта.
  2. Обробити птахів оцтом, розбавленим навпіл з водою. Найбільш ефективним буде поєднання оцту і гасу в співвідношенні 1: 1.
  3. Відмінним засобом вважається суміш гасу, нашатирю і бензолу в рівних пропорціях. Цю суміш наносять не тільки на курей, а й обробляють їх житло.

Зазвичай курок розводять в селі, тому народні кошти, що б вивести бліх, бувають під рукою. Традиційні методи ж боротьби з ними більш затратні, за якими найчастіше доводиться їхати в місто.

Чи можливо запобігти появі паразитів?

Профілактика найкращий спосіб запобігання появи бліх у курей. Ветеринари відзначають, що боротися з поява вошей допомагають пісочні ванни з золою.

Які заходи треба вживати для уникнення появи бліх у птахів:

  • регулярна обробка місця перебування окропом або паром;
  • зміна підстилки і очищення від залишків життєдіяльності курей;
  • обмежити контакт з дикими птахами;
  • постійно оглядати вихованців на наявність вошей.

Позбутися від бліх - довгий і важкий процес, тому краще запобігти їх появі. Кращий ефект досягають власники, які своєчасно лікують і постійно стежать за своїми курми.

Фотогалерея

Відео «Паразити у курей. боротьба »

У відео пропонують один з методів боротьби з паразитами у курей, а також розповідають про профілактичні процедури.

Чому з'являються воші?
Чим вони небезпечні?
Чому з'являються воші?
Чим вони небезпечні?
Чи можливо запобігти появі паразитів?