Полезные материалы

Чи можна вагітним фарбувати волосся фарбою

  1. Шкода фарбування - правда чи міф?
  2. Правила фарбування для вагітних
  3. Що ще потрібно знати вагітним?

Вагітність - саме хвилююча час в житті жінки, адже вона тепер повинна цілодобово піклуватися про здоров'я зростаючого під серцем малюка. Майбутня мама часто змушена відмовитися від звичних продуктів, заходів, косметичних процедур, але самі гарячі суперечки виникають при обговоренні питання, чи можна вагітним фарбувати волосся фарбою. Спробуємо розібратися в цій темі.

фарбувати волосся

Шкода фарбування - правда чи міф?

При думці про те, чи можна вагітним фарбувати волосся фарбою, відразу згадується інший дуже відомий забобон - жінкам в «положенні» категорично не можна стригтися. Звідки такі суворі табу?

Довгі століття волосся вважалися оберегом людини від пристріту і нечистої сили, будь-які зміни їх стану мали доленосні наслідки. Тому жінкам, які виношують дитину, забороняли будь-які маніпуляції з зачіскою.

Сьогодні розумніше буде покладатися не так на народні повір'я, а на точку зору офіційної науки, але медики теж не прийшли до єдиного висновку. Деякі лікарі не рекомендують вагітним фарбувати волосся фарбою з однієї простої причини: перманентні фарбувальні склади містять багато шкідливих речовин.

Дійсно, прочитавши інформацію на упаковці фарби легко зрозуміти, що жодного корисного компонента там немає:

  • Резорцин подразнює слизові оболонки;
  • Аміак провокує появу головних болів, нудоти;
  • Перекис водню - причина опіків, алергії.

Це далеко не повний список небезпечних компонентів. Однак друга група медиків стверджує, що думка про небезпеку фарбування волосся фарбою в період вагітності необгрунтовано. Докладні дослідження на цю тему не проводилися зі зрозумілих причин - вагітні жінки не хочуть брати участь в подібних експериментах.

Фактично при контакті фарби для волосся з шкірою голови кількість потрапляють в кров шкідливих компонентів мізерно мало і не може нашкодити малюкові. До того ж природа подбала про безпеку плода, забезпечивши його захистом у вигляді плаценти.

Тут ризики практично нульові. Але не варто забувати, що жінка при фарбуванні волосся фарбою буде вдихати її випаровування, за рівнем негативного впливу можна порівняти з сигаретним димом. Тому вчені все ж радять утриматися від фарбування в першому, найважливішому для плода триместрі.

Другий нюанс - гормональний фон. У вагітних він значно змінюється, а з ним і структура волосся. Тепер навіть звична фарба може викликати найнесподіваніші наслідки і добре, якщо це торкнеться тільки кольору шевелюри. Підвищується ризик алергічних реакцій, передбачити які неможливо.

Так чи можна вагітним фарбувати волосся фарбою? Найчастіше відповідь фахівців такий: можна з умовою дотримання певних правил безпеки (про них читайте далі). Вагітність не хвороба і тим більше не привід погано виглядати.

Правила фарбування для вагітних

Якщо ви вирішили, якого не обійдетеся без фарбування волосся довгі 9 місяців, зачекайте хоча б до початку другого триместру вагітності: до цього часу внутрішні органи і системи плоду вже сформовані, а плацента надійно захищає його від негативних факторів. Обговоріть намір пофарбувати волосся фарбою з гінекологом, провідним вашу вагітність, а отримавши його схвалення, не забудьте кілька простих правил:

  • Вагітність не час для експериментів по зміні іміджу. Добре, якщо обраний відтінок максимально близький до натурального і не вимагає частого підфарбовування. Купуйте фарбу без аміаку або ту ж, якою користувалися раніше;
  • Фарбу потрібно купувати в спеціалізованому магазині з хорошою репутацією, а ніяк не на ринку або в переході метро. До речі, це правило стосується не тільки вагітних;
  • Обов'язково зробіть тест на алергію відповідно до рекомендацій виробника, навіть якщо користувалися даними барвником раніше;
  • Також протестуйте фарбу на пасма волосся, щоб з'ясувати, яким буде результат фарбування і розрахувати оптимальний час витримки складу на шевелюрі;
  • Довірте фарбування фахівцеві. Досвідчений перукар зведе до мінімуму контакт фарби зі шкірою голови вагітної жінки або запропонує зробити якісне мелірування, колорування. Записуючись на процедуру в салон краси, виберіть для відвідування ранкові години, в ідеалі ви повинні бути першою клієнткою. При такому підході мінімальний ризик надихатися хімікатами;
  • Зважившись виконати фарбування своїми силами, обов'язково провітріть приміщення до і після процедури. Уважно стежте за своїм самопочуттям, а краще запросіть в гості подругу: нехай буде поруч на випадок, якщо вам стане погано від запаху фарби.

Вагітним не можна фарбувати волосся фарбою при токсикозі або підвищеної чутливості до запахів і будь-яких алергіях, причому не важливо, який предмет спровокував негативну реакцію: косметика, тварини, пилок рослин, продукти харчування і т.д. Важке або патологічний перебіг вагітності також має означати відмову від подібних заходів.

Кращим рішенням буде під час вагітності замінити хімічну фарбу безпечним природним барвником. Басма і хна, змішані в різних пропорціях, можуть надати шевелюрі практично будь-який темний відтінок. Блондинкам складніше знайти альтернативний варіант, але їх виручать фарбувальні шампуні або тоніки.

Що ще потрібно знати вагітним?

Іноді фарбування волосся під час вагітності приносить гірке розчарування: фарба може зовсім «не схопився» або лягти нерівно, плямами. Шевелюра може відгукнутися на процедуру ламкістю або раптово стати жирної біля коріння. Вся справа в тому, що вагітність змінює структуру волосся. Перукарі часто рекомендують своїм вагітним клієнткам наступне:

  • Дотримуватися принципів правильного харчування, включити в раціон достатню кількість свіжих овочів, фруктів;
  • Чи не пересушувати волосся феном, плойкою;
  • Приймати вітамінні комплекси, схвалені гінекологом. Зараз є багато препаратів для спеціально вагітних, вони містять необхідні речовини в правильних пропорціях;
  • Регулярно наносити на волосся натуральні живильні і зволожуючі маски;
  • Робити масаж голови, стимулюючи приплив крові до волосяних цибулин. Дана процедура приємно розслабляє, заспокоює;
  • Купити дерев'яну гребінець. Перший час користуватися їй буде незвично, але зате ослаблені кінчики волосся залишаться неушкодженими;
  • За необхідності поміняти шампунь. Вагітні жінки часто помічають, що підходив раніше шампунь став сушити волосся або навпаки недостатньо добре їх промиває. Це нормально, просто купите невеликий флакон іншого засобу.

Ці поради допоможуть вагітним зберегти гладкість і силу шевелюри, а здорове волосся можна фарбувати сміливо - фарба ляже рівно, надаючи заявлений на упаковці відтінок. Дотримуйтесь цих заходів безпеки при фарбуванні, і нехай відображення в дзеркалі радує вас всю вагітність.

Шкода фарбування - правда чи міф?
Шкода фарбування - правда чи міф?
Звідки такі суворі табу?
Так чи можна вагітним фарбувати волосся фарбою?
Що ще потрібно знати вагітним?