Полезные материалы

Як і скільки пити фолієву кислоту при вагітності? Фолієва кислота і вітамін Е при вагітності

  1. Статті по темі Для жінок, які очікують народження дитини, найголовніше - піклуватися про своє здоров'я....
  2. А якщо дефіцит?
  3. Важливий для всіх
  4. Зростає на грядці
  5. З перших же днів
  6. Яка доза?
  7. особливості вживання
  8. токоферол
  9. видимі плюси
  10. один мінус
  11. Шипшина і висівки

Статті по темі

Для жінок, які очікують народження дитини, найголовніше - піклуватися про своє здоров'я. Сюди входить багато. Харчування при цьому є основою. Що, крім високоякісних продуктів, потрібно ще, ви дізнаєтеся з цієї статті.

корисно всім

Багато напевно чули про фолієвої кислоти. Вона вкрай важлива для нашого організму. Отримано вона порівняно недавно (в 1941 р) з шпинатних листя. А синтезували її вперше в 1946-му.

Ця кислота - річ примхлива, нестійка. Близько половини її пропадає, якщо довго на світлі тримати продукт. А якщо варити або смажити овочі і трави, в яких міститься фолієва кислота, то вона може зруйнуватися на 90%!

Однак вітамін В9 (друга назва фолієвої кислоти) дуже потрібен людині, тим більше що всередині організму він сам по собі майже не виробляється. У всякому разі, синтезується він в такій малій кількості, що добову потребу цим покрити ніяк не можна.

Яка ж роль фолієвої кислоти? Простіше сказати, в роботі яких органів вона не бере, ніж перераховувати те, де ця речовина задіяно.

Так, важлива його роль в діяльності кровотворних органів і кишечника, а також і в роботі печінки. Систему імунітету кислота відмінно підтримує, а також сприяє перетворенням в процесах окислювально-відновного характеру і допомагає функціонуванню кров'яних тілець (білих і червоних). Обов'язково фолієва кислота бере участь в біосинтезі білка, прекрасно діє на мозок, його роботу і так далі.

А якщо дефіцит?

Не дивуйтеся, адже наші організми - це досить складні фізико-хімічні апарати! І коли В9 в них недостатньо (а це майже у кожного!), То починаються втому і безсоння, неспокій і зникнення апетиту, неполадки з диханням і пам'яттю. Додайте апатію з анемією, різні болі в животі і неприємну нудоту, виразки в роті і загальну депресію. Тут навіть має місце і посивіння волосся, а також їх випадання. Не кажемо вже про слабоумстві і вроджених дефектах у новонароджених.

Ось від яких неприємностей (а часом і горя) можуть звільнити нас маленькі плоскі жовті пігулки, які ми повинні пити регулярно, але не робимо цього, чи то через незнання, чи то від недолугості.

Але найбільший дефіцит фолієвої кислоти спостерігається у жінок, які приймають гормональні ліки і захоплюються алкоголем.

До речі, препарат продається без рецепта, і вас він зовсім не розорить. В будь-якій аптеці є фолієва кислота. Ціна вас здивує: від 27 до 35 рублів (за упаковку по 1 мг, 50 штук, від різних виробників).

Ціна вас здивує: від 27 до 35 рублів (за упаковку по 1 мг, 50 штук, від різних виробників)

Важливий для всіх

Ще зовсім недавно В9 вважали чомусь саме жіночим вітаміном. Але свіжі наукові дані повідомляють, що він не зашкодить і представникам сильної статі, особливо тоді, коли вони хочуть стати батьками. Та й взагалі, для будь-якого з дорослих такі пігулки - гарне і просто обов'язкове підмога для зміцнення організму.

У яких ще випадках незамінними виявляться ці таблетки? Фолієва кислота при вагітності вкрай необхідна. У чому її користь? Вона забезпечує правильну швидкість росту і розвитку очікуваного дитинку. Без цієї речовини не обійтися при клітинному діленні клітин, в тому числі кров'яних. Але найцінніше в тому, що дуже потрібна фолієва кислота на ранніх термінах вагітності. Більш того, багато фахівців радять приймати її вже тоді, коли ви тільки плануєте завести малюка. Так би мовити, краще заздалегідь почати зміцнювати свій організм, бо при нестачі вітаміну В9 буде набагато вищою небезпека появи у плода самих різних вроджених вад.

Багато досліди вчених довели, що фолієва кислота - міцний заслін, який захищає від відхилень при розвитку у плода його нервової трубки, які загрожують багатьма патологіями, наприклад недоношенностью і гіпотрофією. А останнє - не що інше, як розлад (причому хронічне) харчування і в цілому травлення у маленьких діточок. У них починає розвиватися виснаження, падає сильно імунітет, порушуються багато життєво важливі функції юного організму.

Тому дуже серйозно треба ставитися до своєї вагітності! І тоді немовля з'явиться на світ міцним і здоровим.

І тоді немовля з'явиться на світ міцним і здоровим

Зростає на грядці

Звичайно, вітамін В9 можна вживати, і не заходячи в аптеку, адже часто він росте у нас в городі. Їм багатий той же шпинат. Не забувайте про насінні, соєвих бобах, квасолі, спаржі, капусті і навіть арахісі.

Найбільше їм насичені дріжджі, печінку, причому як тварин, так і птахів. Гарні в цьому відношенні трави: базилік, розмарин, петрушка та інші пряні. Включайте все це в свій раціон, хай не щодня, але хоча б раз на тиждень.

Правда, щоб забезпечити себе необхідною нормою вітаміну в день, доведеться поглинати буквально кілограми овочів. Та й в копієчку це може сьогодні влетіти. В аптеках ж завжди є фолієва кислота. Ціна її невелика, як уже згадувалося вище.

В окремих країнах, до речі, прийнятий закон про обов'язкове збагачення фолієвою кислотою борошняних виробів і хліба.

З перших же днів

Але, скажете ви, якщо в самих продуктах є натуральний В9, то навіщо і скільки пити фолієву кислоту при вагітності аптечну? Це потрібно робити тому, що в момент приготування обідів руйнується частина вітаміну. До того ж набір продуктів, багатих на фолієву кислоту, в нашому харчуванні не так вже й великий. І нехай буде у вас навіть суперполноценная їжа, вона все одно не покриє нормальні потреби організму в В9. Та й доступність цієї речовини природного походження невелика, якщо порівнювати з тими таблетками, що продаються в аптеках.

Дуже багато п'ють препарат «Фолієва кислота» при вагітності. Відгуки про нього - тільки позитивні. В9 бажано приймати будь майбутній матусі з метою профілактики (до 12 тижнів включно). А декому за результатами аналізів призначають і «ударні» дози. Головне, треба, щоб всі ваші дії були скеровані саме медиками, спеціалістами, а не знайомої, подругою або навіть ріднею.

Головне, треба, щоб всі ваші дії були скеровані саме медиками, спеціалістами, а не знайомої, подругою або навіть ріднею

Яка доза?

Питання про те, скільки пити фолієву кислоту при вагітності, вирішує гінеколог. Нині встановлено добова норма для тих жінок, які чекають дитину, і це 0,4 мг. Але є випадки - і їх чимало - коли доза може стати і набагато більшою. Наприклад, стосується це пацієнток, у дітей яких у розвитку виявлені деякі дефекти. Також тим, хто вже приймає інші ліки, рекомендують збільшити дозування до 4-5 мг (при щоденному прийомі). Далі препарат призначається за підсумками вивчення того, як формується немовля.

В інших же випадках рекомендується до прийому фолієва кислота (1 мг) при вагітності в дозуванні 1 таблетка в день. Всі зміни при цьому вказує тільки лікар.

Але при цьому, як з'ясували вчені, в будь-якому випадку передозування В9 ніяк не може нашкодити ембріону в його розвитку.

особливості вживання

Так коли ж найкраще починати пити препарат «Фолієва кислота» при вагітності? Скільки таблеток в день? Жінкам, які серйозно ставляться до здоров'я майбутньої дитини, їх треба приймати ще до зачаття, рівно з того моменту, як тільки вони захотіли народити. Доза в день - 0,4 мг. І потім, коли вагітність настане, припиняти прийом не потрібно.

Чому при першому тільки натяку на вагітність потрібно негайно йти в аптеку? Тому що ви можете втратити найактивнішу фазу розвитку у ембріона нервової трубки. А вона завершується на шостому тижні.

Вживати чи ні все набори вітамінів, які доктор настійно рекомендує, вирішує кожна жінка сама. Це, врешті-решт, її особиста справа. Але, як ми знаємо, не всі дами слухняні, а багато хто просто легковажні і нехтують порадами. Інші ж вважають, що думка досвідчених вагітних важливіше. А лікарям, мовляв, тільки й треба, що таблеток виписувати побільше.

Але заперечувати реальні факти - значить свідомо завдавати шкоди не тільки собі особисто, а й майбутній дитині. А потім ридати будете, що не прислухалися до того, що говорив гінеколог.

Адже зовсім нескладно при першій думки про те, що ви - дама в цікавому положенні, поспішити в поліклініку. А там вже скажуть, як приймати фолієву кислоту при вагітності.

токоферол

Якщо жінка дізналася, що у неї буде дитина, вона стає на облік у лікаря. А він тут же призначає їй ще один препарат. Бо фолієва кислота і вітамін Е при вагітності - дві найнеобхідніших речей.

І знову ж таки, окремі дамочки не бажають слідувати рекомендаціям фахівця. Навіщо? Мовляв, вони прекрасно себе почувають. І так поступати насправді дуже погано.

Взагалі, токоферол - друга назва вітаміну Е. У перекладі грецької мови це означає наступне: «токос» - народження, а «залізо» - ношу, носити. Іншими словами, препарат сприяє і самому зачаття, і виношування плоду, і навіть появи на світ немовляти. Така його потрійна безцінна місія.

Зверніть увагу: він в рівній мірі корисний як для мам, так і для їх діточок. Мало знати, як приймати фолієву кислоту при вагітності. Ще потрібна і ця корисна добавка. Що зараз нами і буде доведено.

Що зараз нами і буде доведено

видимі плюси

Представляємо сумнівається цілий перелік позитивних властивостей токоферолу. Він запобігає небезпека викидня, і це по-перше. Потім, він приймає чимале участь у створенні системи дихання малюка. Він допомагає плаценті своєчасно дозріти, береже гнучкість кровоносних судин, не дає тромбам утворюватися, підтримує роботу гормонів, а також сприяє виробленню пролактину (саме він після появи на світ дитини «постачає» мати молоком). Як бачите, питання не тільки в тому, скільки пити фолієву кислоту при вагітності.

Ще без токоферолу була б загроза судом ніг у жінки, яка перебуває в положенні. Також вітамін Е впливає на те, як виглядають її шкіра, волосся і нігті, причому і в період виношування дитинчати, і після пологів. Нарешті, препарат починає лікувати ту ж дисфункцію жіночих яєчників і інше.

один мінус

А ось чому цей важливий вітамін завжди рекомендують на початку вагітності? Це цікаво. Як виявилося, незважаючи на великі плюси, довго пити токоферол не можна. Він має таку властивість, як накопичення в тканинах (жирових). Згодом настає надлишок цієї речовини, що веде до дуже небажаного явища. М'язи жінки перед пологами стають надмірно пружними, а це зовсім не потрібно в такий відповідальний момент.

Чи не вчора доведено, що в день людині треба приймати тільки 20 мг токоферолу. Але вагітність же - випадок особливий! І тут дозування вітаміну залежить від багатьох чинників: стану підопічною гінеколога, результатів свіжих аналізів. Мають значення навіть зростання і вага вагітної. Ось і виписують зазвичай цього вітаміну по 200-400 мг на добу.

Ось і виписують зазвичай цього вітаміну по 200-400 мг на добу

Шипшина і висівки

Ще жінки в положенні повинні враховувати наступне: як лікар їм призначив токоферол - один або разом з іншими мікроелементами.

А саме щось несподіване - вітамін Е пити зовсім не обов'язково! У деяких, звичайно, окремих ситуаціях і на відміну від тієї ж фолієвої кислоти. Його цілком можна отримувати і просто за обіднім столом. Частіше їжте яйця, не забувайте про насіння. Не відмовляйтеся від відварів шипшини. Варіть собі гречку і вівсянку. Також ще дуже багато токоферолу знаходиться і в висівках, і в пшеничних паростках.

Будьте розсудливі. Обов'язково дізнайтеся, скільки пити фолієву кислоту при вагітності і як багато саме вам потрібно токоферолу. Не припиняйте турботу про себе і майбутню дитину. Це дозволить вам народити чудових малюків і випробувати справжнє щастя материнства.

джерело: m.fb.ru

Схожі статті:

А якщо дефіцит?
Яка ж роль фолієвої кислоти?
А якщо дефіцит?
У яких ще випадках незамінними виявляться ці таблетки?
У чому її користь?
Яка доза?
Скільки таблеток в день?
Чому при першому тільки натяку на вагітність потрібно негайно йти в аптеку?
Навіщо?