Полезные материалы

У крабових паличках є м'ясо краба

Російська система якості (Роскачество) завершила дослідження крабових паличок.

З'ясувалося, що в російських магазинах продаються крабові палички, в складі яких дійсно є сліди крабового м'яса - цим особливо пишаються деякі виробники З'ясувалося, що в російських магазинах продаються крабові палички, в складі яких дійсно є сліди крабового м'яса - цим особливо пишаються деякі виробники. Але головні інгредієнти паличок, як показало дослідження, рибний фарш, що містить високоцінних білок, і сполучна ланка - крохмаль.

Лабораторні випробування по 36 показникам якості і безпеки пройшли 30 зразків найбільш популярних у росіян брендів крабових паличок, в тому числі VICI, Fish house, «Новий океан», Columbus, «Tokimo. Сніговий краб », ARO, Horeca Select,« Червона ціна »,« Насамперед »і« Стрічка ». Зроблені досліджені зразки в Росії (в Калінінградській області, Приморському краї, Москві і Санкт-Петербурзі) і Білорусії (Брест). Роскачество з'ясувало, наскільки вони безпечні для здоров'я, скільки в них риби, а скільки крохмалю, а також які добавки застосовуються при їх виробництві.

За результатами досліджень, крабові палички підвищеної якості, які можуть претендувати на державний Знак якості, це: «Санта Бремор" Сніговий краб »,« VICI Пріоріті »,« Меридіан «Сніговий краб», «Русское море" Сніговий краб »,« А ' море », Fish House,« Tokimo «Сніговий краб».

Як показали результати випробувань, в більшості своїй крабові палички не є небезпечними для здоров'я - в них немає важких металів, радіонуклідів, пестицидів, бактерій, токсичних органічних сполук, небезпечних для здоров'я кількостей фосфатів, а також ГМО. Загальна кількість мікроорганізмів в них також не перевищує норму. Однак в чотирьох зразках фахівці Роскачества виявили бактерії клостридії - це крабові палички марок «Червона ціна», «Насамперед», ARO і Horeca Select.

Загальновідомий факт, що крабові палички виготовляються зовсім не з крабів, а з рибного фаршу сурімі (готується з хека, минтая, путасу та іншої білої риби) і відносяться до імітованої харчової рибної продукції. І, за словами радника директора ВНДІ рибного господарства та океанографії (ВНДІРА), доктора технічних наук, професора Любові Абрамової, у крабових паличок зовсім не було завдання стати заміною дорогому крабові. «Швидше за ця продукція забезпечувала населення повноцінним білком. Сурімі - дієтичний продукт », - пояснює експерт.

Але наскільки в такому випадку законно називати цей продукт крабовими паличками? За словами Абрамової, в галузевому стандарті 1994 року в виготовлення крабових паличок дано визначення: «Крабові палички - готовий до вживання продукт, що імітує крабове м'ясо».

«В сьогоднішніх нормативних документах передбачено обов'язкова умова маркування імітованої харчової рибної продукції. Так, в найменуванні (або через тире від найменування) тим же шрифтом повинна вказуватися інформація про імітацію. Однак якщо виробник випускає на основі сурімі продукт під назвою «крабове м'ясо», просто нарізаючи пофарбований сурімі на шматки, на мій погляд, він вводить споживача в оману », - говорить експерт.

При цьому стверджувати, що в крабових паличках зовсім немає краба теж не можна. За словами Абрамової, останнім часом на ринку з'явилися продукти, що містять в своєму складі натуральне крабове м'ясо - «це дозволяє надати продукції більш цікаві смак і аромат».

Фахівці Роскачества вирішили перевірити, чи є такі крабові палички серед зразків і досліджували продукти на присутність в них білка ракоподібних. За підсумками дослідження, м'ясо краба (більше 20 мг / кг) виявлено в крабових паличках п'яти торгових марок, всі вони зроблені ТОВ «Вічюнай-Русь». Це «Стрічка», Columbus, Horeca Select, VICI і VICI. І якщо в продуктах «Стрічка» і Horeca Select кількість білка не дуже висока, в крабових паличках Columbus і VICI кількість м'яса краба перевищує 160 мг / кг. Причому в маркуванні продукту VICI «м'ясо краба» зазначено у складі на другому місці (після сурімі).

Виконавчий директор "Рибного союзу» Сергій Гудков: «Підтвердилася концепція, що у всіх виробників в лінійці присутня продукція преміум, середнього і економ-класу, яка відрізняється вмістом сурімі і білка. Ми бачимо, що в категорії« крабові палички »майже вся продукція безпечна. А це означає, що у споживачів є вибір на свій смак і на свій гаманець ».

А щоб з'ясувати, скільки все ж в крабових паличках рибного фаршу, Роскачество виміряти кількість білка в кожному дослідженому зразку - саме цей показник ділить продукт на економ і преміум клас. Так, в крабових паличках економ класу менше білка і більше вуглеводів (за рахунок крохмалю). А для приготування паличок преміум класу використовують натуральний крабовий екстракт (готується шляхом концентрування відвару, одержуваного при варінні крабів), в результаті виходить максимально близька до оригіналу продукція з високим вмістом білка. При цьому, якщо продукт називається «м'ясо крабів», він повинен містити в середньому 17% білка, а «м'ясо крабове» - близько 19%, крабові палички же можуть містити від 5% до 14% білка.

Однак ні кількість білка, ні кількість крохмалю в крабових паличках не регулюється російським законодавством. Саме тому Роскачество встановило норми на ці показники для претендентів на Знак якості. Згідно з ними, високоякісної може вважатися продукція з масовою часткою білка не менше 8% і масовою часткою крохмалю не більше 14%.

За підсумками проведених випробувань, в крабових паличках 18 брендів масова частка білка становила менше 8%. Це говорить про те, що в продуктах недостатньо рибного фаршу. Це не є порушенням, проте дана продукція позбавляється можливості претендувати на російський Знак якості. А найбільш багаті білком виявилися крабові палички трьох брендів: Fish house (близько 16%), «Tokimo. Сніговий краб »(близько 13%) і« Новий океан »- (близько 10%).

У свою чергу, кількість крохмалю перевищує 14% в продукції 15 торгових марок. Ці товари також позбавляються можливості претендувати на російський Знак якості.

Однак, крім риби і крохмалю, крабові палички можуть містити навіть сою, яка погіршує якість готового продукту (позбавляє структуру еластичності, а фарш при додаванні сої жовтіє). Фахівці Роскачества виявили соєвий білок в зразках дев'яти торгових марок.

Є в крабових паличках і барвники - саме їм продукт зобов'язаний своїм червоним кольором. Однак в більшості випадків ці барвники натуральні (кармін), а кількість їх безпечно. У продукції трьох торгових марок і зміст карміну виявилося занадто низьким, що дає експертам Роскачества можливість припускати, що для їх фарбування використовувався екстракт паприки. «Сумнівних» барвників в палички не виявили зовсім.

Ну і наостанок, ще кілька позитивних висновків. Кількість консервантів в досліджених товарах знаходиться в межах норми, а фактична вага відповідає зазначеному на маркуванні. Все крабові палички в упаковках не відрізняються один від одного більш, ніж на 5 міліметрів. А кількість солі в зразках оптимально (не більше 2,5%).

Раніше Роскачество досліджувало сервелат і з'ясувало, що майже третина виробів проводиться з порушеннями .

Retail.ru

Але наскільки в такому випадку законно називати цей продукт крабовими паличками?