Полезные материалы

Користь кефіру і молочних продуктів: 3 важливі факти

Чому краще пити кефір, а не йогурт, в якому сирі більше кальцію і в чому різниця між молоком від монгольської і американської корови.

1. Кефір корисніше, ніж йогурт

По-перше, кефір містить більше цінних для мікрофлори шлунка бактерій (40 різновидів в порівнянні з 2 в йогурті), а по-друге, краще засвоюється. До того ж, на відміну від йогурту та інших кисломолочних продуктів, у кефіру нижче кислотність.

Завдяки тому, що в його склад входять дріжджі, кефір стимулює виробництво вітамінів групи В. Їх не так просто знайти в інший їжі, тому у людини вони зазвичай в дефіциті. Про все це я дізналася від Ірини Рожкової, завідуючої Центральною лабораторією мікробіології ВНДІ молочної промисловості.

Будьте уважнішими при покупці: на упаковці повинні бути слова «кефір» (а не «кефірний напій») і фраза «вироблений з використанням закваски на кефірних грибках».

Будьте уважнішими при покупці: на упаковці повинні бути слова «кефір» (а не «кефірний напій») і фраза «вироблений з використанням закваски на кефірних грибках»

2. У молочних продуктах зниженої жирності більше кальцію

Чим менше жирність, тим багатшими молочний продукт кальцієм: він займає місце жирів, витіснених в процесі знежирення, пояснила мені британський дієтолог з двадцятирічним стажем Сью Баїк (очолює відділ здорового харчування та дієтології в Брістольському університеті).

Кальцій не тільки захищає скелет від остеопорозу, але і допомагає худнути: він зв'язує і виводить з організму жири. Так що сміливо віддавайте перевагу молочним продуктам з цифрою 1% -2% на упаковці. Те ж саме стосується і сиру - в знижених сортах (наприклад 17% Oltermanni) кальцію більше.

Те ж саме стосується і сиру - в знижених сортах (наприклад 17% Oltermanni) кальцію більше

3. Більше 2 порцій молочних продуктів в день шкодять здоров'ю

Ми звикли вважати, що коров'яче молоко - один з кращих джерел кальцію, вітаміну D та інших необхідних організму речовин. Але сучасне промислове молоко - зовсім не те, що пили наші предки. Головна проблема - в ньому зашкалює рівень гормонів. Вони провокують онкологію - рак грудей у ​​жінок і простати у чоловіків.

Професор Гарвардського університету ганму Давасамбу порівняла рівень гормону естрогену в промисловому молоці і в натуральному, яке виробляють на фермах в Монголії. У першому естрогену виявилося в 33 рази більше, ніж у другому. Це пов'язано з тим, що корів в сучасних тваринницьких господарствах доять майже безперервно, 300 днів у році, і більшу частину цього часу вони вагітні. Чим далі термін вагітності, тим вище рівень естрогену. У Монголії корів доять тільки 5 місяців в році (відразу після пологів і в перші місяці вагітності), тому рівень естрогену в десятки разів нижче.

У Монголії корів доять тільки 5 місяців в році (відразу після пологів і в перші місяці вагітності), тому рівень естрогену в десятки разів нижче

Щоб уникнути гормонів, дієтологи радять вибирати молоко і молочні продукти зниженої жирності - чим менше жиру в молоці, тим менше гормонів, жир - їх «середовище проживання». І немає більше 2-3 порцій на день: 200 мл молока, 2-3 скибочки сиру, 200 мг йогурту максимум.

І немає більше 2-3 порцій на день: 200 мл молока, 2-3 скибочки сиру, 200 мг йогурту максимум

Включайте в раціон інші джерела кальцію, наприклад, свіжий шпинат і мигдальне молоко. У ньому багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, вітаміну Е і фолієвої кислоти - і ні сліду гормонів.