Полезные материалы

Зістарені меблі - фарбування під старовину своїми руками

Як зробити стильну состаренную меблі своїми руками з міцного і практичного, але безнадійно застарілого, що вийшов з моди предмета меблів?

Аріна Дюбоуз знайшла застосування своїм творчим здібностям, створивши з нуля компанію по апсайклінгу - художньому відновленню старих речей, в тому числі меблів.

Що стосується состаренной своїми руками меблів, хочу підкреслити, що мова йде не про якомусь прекрасному дубовому буфеті вікторіанської епохи або цінне полірованому столику в стилі арт-деко.

Якщо вам пощастило володіти такими речами, не варто навіть намагатися перетворити цю дорогу антикварну меблі в доморощений шебби шик. Їх реставрацію, при необхідності, варто довірити професіоналам.

Тут же мова йде про кондової меблів масового виробництва 50-80х років минулого століття, яка у багатьох до сих пір припадає пилом на дачах, горищах або в гаражах: страшна, але ще досить міцна, що дісталася від батьків і бабусь, начебто і викидати шкода, та і зберігається в ній багато всього ...

Прості меблі, зроблена з дешевої сосни або навіть з ДСП і шпони. З такими меблями можна і поекспериментувати в творчому пориві, зіпсувати її не шкода, а при деякій частці везіння можна домогтися цікавого результату.

Крок 1. Підготовка до Состаріваніє меблів (фарбування під старовину)

Зніміть з меблів ручки та іншу фурнітуру. Якщо меблі полірована, зніміть полірування спеціальним складом з господарського магазину, дотримуючись усіх правил безпеки і вказівки на упаковці.

Якщо меблі фарбована, то стару фарбу треба обробити до гладкості наждачним папером (якщо це не суперечить вашій основній ідеї, см. Ефекти фарбування під старовину нижче). Якщо меблі не була пофарбована, то треба зняти дрібної наждачкою верхній шар бруду, жиру і всього іншого, що за довгі роки використання потрапило на поверхню меблів (використовуйте респіратор для захисту дихальних шляхів від пилу і добре провітрюйте приміщення).

Всю пил слід добре вичистити пилососячи з кутів, потім протерти меблі вологою ганчіркою і дати їй висохнути. Якщо поверхня дерева занадто засалена, промийте меблі мильним розчином і дайте їй висохнути.

Шпаклівка меблів нам не буде потрібно. Ідея проекту якраз в ефекті состаренности, (легкої) зношеності меблів, тому дефекти поверхні дерева ми хочемо підкреслити, а не замаскувати шпаклівкою.

Для старіння дерева та фарбування меблів під старовину Аріна рекомендує використовувати спеціальні крейдяні фарби для домашніх творчих проектів. Крейдяні фарби для ефекту зістареної меблів виробляються в широкій гамі модних розмитих (як ніби вигорілих від часу) відтінків. Крейдяні фарби можна використовувати на різних поверхнях (включаючи глину і навіть пласткік!), При цьому ніяка попередня обробка поверхні взагалі не буде потрібно.

Якщо у вас немає крейдяний фарби, використовуйте звичайну матову фарбу для стін і стель для житлових приміщень на водній основі (НЕ для ванних і кухонь!) З будь-якого господарського магазину. При використанні такої фарби краще попередньо заґрунтувати поверхню дерева водорастворимой ґрунтовкою (праймером). Універсальна (2 в 1) грунтовка перешкоджає просочуванню натуральних олій з дерева на поверхню основної фарби і сприяє кращому зчепленню фарби з поверхнею меблів. Для фарбування меблів під старовину краще використовувати малярний ролик, а не кисть. До початку роботи захистіть навколишній простір пластиковою плівкою, ще краще працювати на вулиці.

Крок 2. Основне фарбування меблів під старовину

Почніть фарбування меблів під старовину із задньою (непомітною) сторони. Так ви зможете набити руку, зрозуміти, скільки потрібно брати фарби на ролик і, можливо, вам навіть захочеться скорегувати відтінок самої фарби. Далі просувайтеся до лицьовій стороні предмета меблів, наносячи фарбу широкими мазками, не залишаючи патьоків.

Перед нанесенням другого шару фарби (якщо це необхідно, див. Нижче) перевірте, чи немає патьоків (можливі патьоки слід виправити за допомогою наждачки, а потім пройтися по цьому місцю додатковим шаром фарби). Між нанесенням шарів фарби на меблі тримайте ролик в воді, щоб він не висихав. Другий шар фарби наносите, коли перший повністю підсохне (це важливо!). Термін висихання фарби залежить від умов навколишнього середовища (вологості і температури повітря) і може скласти від 1 до 5 годин.

Крок 3. Ефекти під старовину, "состаривание меблів '

Скільки шарів фарби вам доведеться нанести, залежить від обраного вами стилю. Для "простого" виду, ефекту шорсткості і застарілості або щоб через фарбу переглядав малюнок дерева, одного шару буде цілком достатньо. Для більш традиційного, гладкого вигляду меблів, пройдіться по першому шару фарби дрібної наждачкою, видаліть пил щіткою, а потім нанесіть другий шар фарби.

• Ефект обтертих, обшарпаності. Після нанесення фарби візьміть дрібну наждачку і почніть відтирати фарбу в тих місцях, де вона природно зношується (на кутах і ребристих поверхнях, близько ручок). Робіть це до тих пір, поки не досягнете бажаного ступеня состаренности: до грунтовки, до "голого" дерева і т.п. Тепер можете легко пройтися наждачкою по всій поверхні меблів.

• Ефект проступания старої фарби. Після нанесення двох шарів основної фарби, легкими дотиками нанесіть сухим пензлем в потрібних місцях фарбу іншого кольору (добре використовувати контрастні кольори, см. Фото блакитних стільців, де "проглядає" фарба кольору вершків). Ця техніка називається "суха кисть ': на суху кисть набирають трохи фарби, витирають кисть сухою ганчіркою і наносять найтонший шар фарби на попередньо пофарбовану поверхню. Ця техніка добре працює і для ефекту старої фарби, що в'їдається в текстуру дерева.

• Ефект забрудненої від часу поверхні (див. Фото проекту Аріни Кафе Дюбоуз зі старою віконною рамою). Цей ефект досягається нерівномірним нанесенням темного воску в тих місцях, де до меблів торкаються руками. Детальніше про нанесення воску (мастики) читайте нижче.

• Ефект багатьох шарів фарби, грубо завданих один на інший. Фарба наноситься в кілька шарів недбалими мазками в різних напрямках, наждачка між шарами не використовується. На останній шар фарби наносять прозорий віск для захисту, а потім темний віск для ефекту зістареної.

Всі ці ефекти, а також багато інших, не описані в цій статті, можна використовувати разом або окремо. Експериментуйте і проявляйте творчість! Однак не раджу захоплюватися ефектами, адже зроблене нарочито і "занадто" швидко перетворюється в треш.

Крок 4. Захист пофарбованої "під старовину" меблів

Віск (мастика для дерева на основі воску) відмінно захищає фарбу на водній основі від пошкодження і продовжує термін її дії. Віск для дерева продається в двох варіантах: прозорий і темний.

Віск наноситься на меблі за допомогою ганчірки, яка не залишає волокон, або звичайною поролоновою губки. Віск рівномірно (або як потрібно для потрібного ефекту) наноситься на поверхню предмета меблів, розтирається при необхідності. До повного вбирання і висихання воску потрібно близько 15 хвилин.

Якщо вас влаштовує колір фарби отриманого вироби, нанесіть прозорий віск по всій дерев'яної поверхні, як сказано вище.

Тепер з помощьютемного воску можна надати меблів потрібний состарівают ефект, завдавши засіб лише в потрібних місцях.

Темний віск, потрапляючи в поглиблення різьблення на меблях або в дефекти і пошкодження на поверхні, підсилює ефект старовини.

Якщо нанести темний віск по всій поверхні предмета меблів замість прозорого, можна надати фарбі темніший відтінок. Почніть нанесення темного воску з заднього боку меблів, щоб зрозуміти, чи підходить вам вийшов ефект.

Крок 5. Захист активно використовуваних поверхонь, пофарбованих "під старовину"

Часто вживані поверхні (журнальний столик, обідній стіл і т.п.) після мастики (воску) буде потрібно додатково покрити матовим акриловим лаком для дерева. Нанесіть лак відповідно до інструкції на упаковці. Оновлювати покриття лаком доведеться приблизно раз на півроку (в залежності від інтенсивності використання меблів). Для очищення дерев'яної поверхні і догляду за состаренной меблями надалі використовуйте вологу ганчірку і спеціальні засоби побутової хімії для догляду за деревом.

Крок 6. Состаренная меблі: останній штрих

Прикрутіть до свого зістареної предмету меблів справжні вінтажні ручки (такі недорого можна купити на E-bay та подібних інтернет-аукціонах, а також на блошиних ринках).

Таке невелике доповнення гідно завершить ваш творчий проект. А тепер залишається оформити зістарений предмет меблів цікавими аксесуарами.

А тепер залишається оформити зістарений предмет меблів цікавими аксесуарами

Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Як зробити стильну состаренную меблі своїми руками з міцного і практичного, але безнадійно застарілого, що вийшов з моди предмета меблів?