Полезные материалы

Як використовувати господарське мило в побуті

  1. Секрет господарського мила
  2. косметологія
  3. Медицина
  4. Санітарія та гігієна
  5. Садівництво

Не кожна господиня представляє, наскільки широка область застосування звичайного господарського мила. Але ж цей непоказний коричневий шматок може замінити цілий арсенал миючих засобів і скласти конкуренцію дорогої хімії, якою наповнені полиці супермаркетів. Може здатися, що звичайне пральний мило - це пережиток минулого, що нагадує про радянські часи. Однак після знайомства з його цінними властивостями стає зрозуміло, чому іноді все ж варто повернутися до старих, перевірених і безпечним засобам.

Правда, сьогодні навіть звичайного прального мила виробники намагаються надати більш привабливий вигляд, і тепер в магазинах ми можемо бачити сніжно-білі ароматні брусочки з різними добавками. Але з придбанням гарної зовнішності мило втратило свої чудові властивості. Тому нас цікавить те саме, бабусине, 72-відсоткове жовто-коричневе мило з дивною запахом. Як правило, воно стоїть зовсім дешево, а знайти його можна на самих нижніх полицях стелажів.

Як правило, воно стоїть зовсім дешево, а знайти його можна на самих нижніх полицях стелажів

Секрет господарського мила

У виробництві звичайного господарського мила використовується тільки натуральна сировина: тваринні жири і рослинні масла, а також високоякісні спеціальні добавки, що поліпшують його властивості. Найголовніше гідність мила в тому, що це екологічно чистий і абсолютно натуральний продукт, нешкідливий для людини.

Завдяки виключно природному складу господарське мило гіпоалергенні і не подразнює шкіру. Через наявних в його складі лугів мило має відмінну миючої здатністю, швидко розчиняє бруд і справляє надзвичайно сильний антимікробну дію .

Домашнє господарство

За своїм прямим призначенням господарське мило відмінно справляється навіть з сильними забрудненнями і плямами - як в гарячій, так і в холодній воді. Воно не викликає алергію і не містить агресивних компонентів, тому просто незамінне для прання дитячої білизни, одягу і пелюшок. А трикотаж, випрані таким милом, буде м'яким і не злиняє.

Для профілактики сальмонельозу курячі яйця також необхідно ретельно мити господарським милом.

Господарським милом можна мити в будинку практично все. Якщо прати їм шкарпетки і мити ноги, то можна забути про грибкових захворюваннях. Пол, підвіконня, двері, раковина, холодильник, унітаз, вимиті милом, піддаються дезінфекції.

Водний розчин господарського мила і соди відмінно відмиває посуд від залишків їжі і жиру, а також дезінфікує її. До речі, багато сучасні мийні засоби погано змиваються з посуду, і залишаються поверхнево-активні речовини становлять небезпеку для здоров'я. Господарське мило і змивається набагато краще, і не залишає шкідливих речовин.

Овочі та фрукти слід промивати в слабкому мильному розчині, особливо ті, що оброблені хімічними засобами. Для профілактики сальмонельозу курячі яйця також необхідно ретельно мити господарським милом.

Щоб після прасування стрілки штанів надовго зберігали свою форму, потрібно з вивороту натерти тканину вздовж стрілки сухим милом, вивернути на лицьову сторону і випрасувати.

косметологія

За допомогою господарського мила можна позбутися від прищів. Маску з мильної піни і солі потрібно нанести на обличчя, а через півгодини змити водою. Для досягнення ефекту процедуру потрібно повторювати кожен день протягом двох тижнів, а для профілактики - два рази на тиждень.

Від випадіння волосся допоможе миття голови пральним милом разом з відварами трав. Непоганий ефект дає маска з рівних частин натертого мила і дрібно нарізаного часнику. Постійне використання господарського мила при митті голови позбавить від появи лупи .

Від тріщин на п'ятах і натоптишів рекомендується щодня робити ванночки, розчинивши в двох літрах гарячої води одну чайну ложку соди і одну столову ложку наструганного господарського мила.

Постійне використання господарського мила при митті голови позбавить від появи лупи.

Щоб зменшити роздратування після гоління, шкіру намилюють господарським милом, трохи підсушують і змивають водою.

Медицина

Господарське мило є перевіреним антисептиком і активно використовується в медицині. Їм ефективно обробляти запалені місця, порізи, удари.

Милом можна приглушити біль і запобігти утворенню міхура при невеликому побутовому опіку. Достатньо злегка намочити мило і змастити ним обпечене місце.

При контакті з інфікованим хворими замість гумових рукавичок можна намилити руки господарським милом і почекати, поки висохла мильна піна утворює захисну плівку.

Щоб впоратися з нежиттю у дорослих і дітей, потрібно змащувати пазухи носа ватним тампоном, змоченим в мильному розчині. А в якості профілактичного заходу проти вірусних захворювань - періодично обробляти всю область носа мильною піною.

Вирізані з господарського мила свічки допомагають від запорів. Особливо це засіб актуально для вагітних, коли краще обмежити застосування медикаментів. Використання мила рекомендується для лікування і профілактики гінекологічних захворювань, наприклад, в разі молочниці можна підмиватися з господарським милом.

Використання мила рекомендується для лікування і профілактики гінекологічних захворювань, наприклад, в разі молочниці можна підмиватися з господарським милом

Санітарія та гігієна

Відвідуючи громадські місця - лікарні, басейни, лазні, потрібно намилити руки або ноги і, не змиваючи, дати милу висохнути. На шкірі утворюється захисна плівка, яка стає своєрідним захисним бар'єром проти бактерій.

Для дезінфекції гребінців, зубних щіток, манікюрного приладдя регулярно мийте їх пральним милом. Для більш ефективної стерилізації речі можна залишити намиленими на всю ніч.

Садівництво

Якщо перед роботою з землею нанести на руки мильну піну і дати їй висохнути, а саме мило трохи пошкребти, щоб воно залишилося під нігтями, то ніякі забруднення не в'їдаючись в шкіру.

Мильним розчином ефективно обприскувати сад проти попелиці, жуків і інших садових шкідників. А використану для миття посуду мильну воду можна виливати на землю: в ній немає ніяких хімікатів, і для рослин це нешкідливо.