Полезные материалы

Як доповнена і віртуальна реальність впливають на рекламу і маркетинг?

Як російські і зарубіжні бренди використовують віртуальну і доповнену реальність у своїй рекламі?

Доповнена реальність - це накладення 3D графіки на реальні об'єкти, яку ми можемо побачити через гаджети. Наприклад, окуляри доповненої реальності - MicrosoftHoloLens:

Втілити технологію можна також за допомогою звичних нам смартфонів і планшетів.

Віртуальна реальність - створений технічними засобами повністю штучний світ (об'єкти та суб'єкти), який передається людині через його відчуття: зір, слух, нюх, дотик і інші. Один із прикладів пристрої віртуальної реальності - Oculus Rift, що належить Facebook.

Як цим користуються компанії?

Мережа супермаркетів Asda використовувала додаток з доповненою реальністю для квесту «Полювання на Хеллоуїн» в 2013 році. Вчора ж на хвилі популярності гри доповненої реальності Pokemon Go російські і зарубіжні бренди використовують її персонажів в рекламі і для залучення уваги.

Співробітники зоопарку Цинциннаті попередили шукачів покемонів, щоб вони іноді дивилися по сторонам і не заходили в водойми. Паралельно працівники закладу пропонують скористатися місцевим Wi-Fi. Співробітники зоопарку Цинциннаті попередили шукачів покемонів, щоб вони іноді дивилися по сторонам і не заходили в водойми

Історичний музей Smithsonian зауважив, що гра в Pokemon Go швидко витрачає заряд батареї смартфона. Тому компанія запропонувала обзавестися додатковими блоками харчування в магазині музею.

Співробітники «Яндекс.Таксі» знайшли Пікачу в автомобілі Tesla, про що розповіли на своїй сторінці в Facebook.

Сервіс прибирання Qlean використовував покемонів, щоб нагадати про важливість сервісу, який вони надають. «Кажуть, в чистій квартирі покемони з'являються частіше,» - пишуть на сторінці компанії в Facebook. До запису прикріплена GIF-анімація, на якій герої гри переміщаються серед предметів для прибирання.

Крім того, Qlean використовує жарти про покемонів при розсилці push-повідомлень користувачам сервісу.

Віртуальну реальність активно використовують в своїй рекламі бренди Tommy Hilfiger, Thomas Cook, Etihad Airways.

Сьогодні VR і 360-градусні відео тільки входять в маркетинг, проте аналітики відзначають, що розвиток цього сегмента неминуче призведе до заміни звичайних відео і повну зміну моделі споживання відеоконтенту в інтернеті.

За матеріалами: sostav.ru , vc.ru

Як російські і зарубіжні бренди використовують віртуальну і доповнену реальність у своїй рекламі?
Як цим користуються компанії?