Полезные материалы

Українські Кулібіни роблять камін в пляшці і лімузин з холодильника

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

24 вересня 2010, 8:37 Переглядів:

Зазвичай - це коли картини малюють фарбами, а одягаються в льон або, припустимо, бавовна. Наші герої - люди, які звичне роблять з далеко не придатних для цього, на перший погляд, речей.

Ось, наприклад, житель Черкас: створив рятувальний жилет із пластикових пляшок. Більш того, 5 років тому запатентував свій винахід - настільки воно виявилося ефективним. 72-річному Олександру Толбатова 10 років тому лікарі приписали операцію за $ 2,5 тис. Але він не пішов під ніж - просто не знайшов грошей. Замість неї син купив йому путівку на море, де Олександр плавав - і йому полегшало. Повернувшись додому, до Черкас, він вирішив продовжити процедури на водосховищі. Але прісна вода його - 120 кг ваги - не тримала, і він вирішив купити рятувальний жилет. Той виявився дорогим, і тут Толбатова осінило: він згадав, як бачив на морі собаку, яка намагається втопити пластикову пляшку. Він спорудив щось на зразок човна з тари, і пішов на воду.

Чудо-жилети
Чудо-жилети. Навіть тріска, пляшки продовжують тримати форму і не набирають води

Експеримент провалився: пляшки тріскалися, заповнювалися водою і тонули. Тоді Олександр щільно набив їх пінопластом - навіть коли з'являлася тріщина, той не вивалювався, а продовжував тримати форму. Жилет Олександра, на відміну від звичайного рятувального, краще виштовхує з води, а через рухомий конструкції (пляшки скріплені не твердо) в ньому вільніше рухатися. Все це дозволяє робити в ньому вправи на воді: помахи руками-ногами, повороти вліво-вправо. Їх Толбатов радить робити мінімум по півгодини щодня. Для дорослої людини жилет можна зробити з 9 дволітрових пляшок, для дитини - з 6 літрових. "Дорослий" витримує на воді крім власника ще чотирьох людей: одного разу Толбатов врятував рибалок, які, тримаючись за його конструкцію, допливли до берега.

Толбатов: Мій жилет із пляшок може витримати до 5 чоловік
Толбатов: "Мій жилет із пляшок може витримати до 5 чоловік"

ПОСЛІДОВНИКИ. Зараз Олександр Миколайович веде секцію при спортивно-оздоровчому центрі, їздить по країні і розповідає про свою методику. Але, не дивлячись на популярність толбатовскіх жилетів у населення, на потік їх виготовлення не поставили. "Самостійно зробити жилет може будь-який - матеріали обійдуться в 40 грн., А кому набивати лінь, я можу продати - але дорожче, - розповідає Олександр Миколайович. - Якось я хотів конструкцію поліпшити і обтяг жилет тканиною. Так вона намокла, і я замерз вже через півгодини після початку заняття. Так що існуюча "рецептура" практично ідеальна ".

Завдяки своєму винаходу пенсіонер ставив рекорди по перебуванню в воді (23 години) і проплив з Канева до Черкас. Лікарі кажуть, що показники його організму практично дорівнюють показникам 16-річного підлітка: "Я навіть хочу до 250 років дожити і людям допомагати ставати здоровішими", - ділиться планами Толбатов.

"КОЩЕЙ чахне НАД СВОЇМ Злата, А Я - НАД 10 ТОННАМИ МЕТАЛОБРУХТУ"

Металіст
"Металіст". За рік зробив близько 400 кумедних фігурок

В руках підприємця з Харкова Олександра Руденко гвинти, гайки та інший "джентльментскій набір слюсаря" перетворюється в забавних чоловічків. Наприклад: малюк-болтик тримає в руці повітряну кулю (кулька з підшипника на дроті), а дівчинка журналіст простягає до глядача гвинтик-мікрофон, але ось вже, дійсно, краще один раз побачити.

"Я вже більше десяти років продаю слюсарний інструмент. А рік тому спробував зробити скульптурку з них, - розповідає харків'янин історію хобі. - Буває, що, побачивши мої роботи, багато хваляться:" Так я таке за 10 хвилин зроблю ". Я, і правда, робив фігурку за такий час, але перед цим витратив п'ять годин на те, щоб підібрати потрібні детальки, зрозуміти, як їх розташувати, і з'єднати. Для мене мої моделі - Кубик Рубика, кожна нова - головоломка: "як це зробити?" . І в цьому є особлива принадність - робота над сувенірами не стає рутиною. Що ж стосується запчастин ... Я іноді дивлюся на свої запаси і думаю: "Кощій чахне над златом, а я - над металобрухтом". У мене в гаражі напевно 10-15 тонн всіляких цвяхів, гайок, шайб і т. д. ".

ПОЗИТИВ І ПРИБУТОК. Треба зауважити, що захоплення Олександра згодом стало роботою - за рік він зробив приблизно 400 фігурок і модельок: мотоцикли, трактор. Є витончений стільчик з милиць, якими кріплять рейки до шпал, і стільниця з шестерень. При цьому, до збірки "металлістіков" наш герой не тримав в руках зварювальний апарат, але освоїв і його та іншу техніку. "Зараз інтернет-форуми можуть замінити ПТУ. Є поради на будь-яку тему", - зауважує Олександр.

У його магазинчику частина полиць віддана під "хобі", і дохід від продажів майже зрівнявся з прибутком, яку приносить торгівля інструментом (середня вартість фігурки - 100-250 грн.). Найбільшою популярністю користуються фігурки хлопчиків і дівчаток - він з болтиком, вона з гаечкой: "Кожен додумує їх в міру вихованості, але подобаються вони всім. І всі посміхаються, дивлячись на них. А для мене головне, щоб моя робота несла позитив. Хоча є і філософські композиції, наприклад: цвях в клітці з цвяхів. А останнім часом роблю багато фігурок на замовлення. Одна компанія замовила "карикатури" на співробітників. Лікарі попросили зробити стоматолога та гінеколога, але ... вийшло вже дуже реалістично, і довелося робити "пластичну операц ію "акушера. Мені здається, що з кожним роком такі сувеніри будуть все більш популярним і більш популярним. Ми живемо в індустріальному світі, і нашому поколінню металеві фігурки ближче, ніж, скажімо, глиняні".

НОТИ: біжать люди в мажорі

Темп
Темп. Якщо в нотах написано "швидко" - будуть "бігти" люди

"От би такі ноти в дитинстві, а то доводилося клавіші у вигляді позитивних і негативних героїв представляти, їх" перепалки "- почергове натискання - були музикою", - досадують шанувальники ілюстратора з Росії Олени Ерліх. Вона ж посміхаючись каже: "По ним імпровізувати багато довелося б - ноти за малюнками не завжди добре видно". Уже рік Олена малює мініатюри на нотному стані, причому сюжети відображають музику: якщо написано "скоро" - "біжать" чоловічки, пісня похідна - ноти переробляються в намети і багаття: "Мене в 2-му класі не взяли в музшколу. А хрестоматія з нотами залишилася. Її вистачить надовго ".

МУЗИКА З жетони

Грає на фісташках
Грає на фісташках

Киянин Андрій Мороз - щось на зразок зюскіндовского парфумера зі світу звуків: чує музику навіть коли скриплять пружини дивана під хлопнувшей на нього хлопчиськом або коли касир в метро висипає жменю жетонів: "Істинну музику я почув випадково - коли впустив зв'язку ключів. Після цього зіграв на них мелодію. Пізніше створив інструмент з фісташкової шкаралупи - вся сім'я місяць тільки ними і харчувалася. А в іншому інструменті велосипедні шестерінки і будівельний профіль грають роль дзвіночків ". Власноруч винайдених інструментів у Андрія більше сотні, які ледве влазять в мікроавтобус. "Дитині з кіндер-сюрпризів роблю марокаси. Наповнюю" шкаралупу "крупою і обплітають нитками - щоб не відкрив. А колись грав на інструменті з пивних кришок, - каже музикант. - Підійшла пара, і вмовила його продати. Але їх цікавила не стільки музика, скільки кришечки. А ще була ситуація: під час моєї відсутності мій папуга вирішив пограти на моїх інструментах. і так добре у нього це вийшло, що коли я повернувся, мама здивувалася. Вважала, що я вдома і граю саме я ".

Слухайте АУДІО

ПЛЯШКИ: ДАМА-ХАМЕЛЕОН

Наталя
Наталя. Придумала зігнути кисть

Чи не кортіло чи вас коли-небудь не ламати голову над кубиком-Рубіка, а отцарапать боки і приклеїти все правильно? Напевно. Наша ж героїня, навпаки, любить ускладнювати - вона розмальовує пляшки ... зсередини!

"Повинен же бути у тебе хоч якийсь інтерес до застіль!" - говорили мені, непитущий, друзі і зносили мені порожню тару цікавої форми, - розповідає про початок "пляшкової кар'єри" художниця з Ужгорода Наталя Добровольська. - І як-то більше 10 років тому чоловік кинув виклик: "А ну-ка, щоб ти могла з цієї ось пляшкою зробити?" Спочатку хотіла піти по найпростішому шляху - залити її фарбами. Але і фарб пішло б багато, і нецікаво. Тоді я змінила древко кисті на дріт, ізогнула і спробувала розмалювати пляшку зсередини. З'явилися цінителі: одні жаліли, що в неї налити нічого не можна, інші - порахували мистецтвом ".

З секретом
З секретом. У живопису на склі все навпаки: спочатку малюються деталі і тільки після цього - фон

У живопису на склі є секрет - спочатку малюються деталі, а вже потім - фон. Художниця навіть вірші в дзеркальному відображенні писати навчилася. Іншу пляшку розписує по році: горлечко тоненьке, сохне довго. А ще використовує багато шарів. Дивишся на пляшку - видно одне, а заглядаєш в неї - інше: наприклад, зовні дівчина в сукні, а всередині - оголена, або - камін, заглядаєш - а в ньому сковорідка, на якій смажиться риба! З усіх пляшок розбилася поки тільки одна: "Знайомий потрапив в аварію. Сам він уцілів, каже, що це пляшка розбилася на його щастя. А ще містикою віддавало тоді, коли мої сюжети предвосхищали сцени з моєї ж життя. Наприклад, колись намалювала два острови, а між ними - човен. Пізніше перебирала фото з відпочинку, а серед них - такий точно пейзаж. а якось шукала приміщення під майстерню. І коли мене завели в потенційно "моє" приміщення, зрозуміла: все стоїть точно так же , як в кімнаті, яку я намалювала на пляшці ".

ХОЛОДИЛЬНИКИ з мотором

Лом
Лом. Перетворився в машину

Задумавши зробити небачений для Горлівки (Донецька область) лімузин, слюсар Віталій Адарічев відправився на пошуки навіть не брухту машин, а ... чотирьох холодильників "Донбас". Саме вони, за його кресленнями, повинні були перетворитися на білого красеня. А вже потім був розібраний старенький батьківський "Мерседес-116", підвіска вдосконалена пружинами від "Запорожця" і Рафіка, а двигун узятий Помічна - на триста коней. "Чому холодильники? Сталь у" Донбас "автомобільна - 1,2 мм, і їх простіше виявилося знайти, ніж відповідного розміру метал від машин. Зараз таких вже не роблять", - пояснює Віталій.

Махина стала важити 2 тонни і досягла 6 метрів в довжину! Усередині запросто поміщається 7 осіб, салон оббитий кремовим велюром, є стіл, бар і монітор: "У кращих традиціях", - посміхається автор. Найскладнішим виявилося навіть не реєстрація дивовижного агрегату в державних органах, а сама їзда - по тісних вулицях приватного сектора, де живе сім'я Віталія. "Їжджу, як черв'ячок по нірках, - сміється умілець. - Можу розігнатися до 120 кілометрів на годину, доріг з ямами не боюся. Але ось бензину авто жере багато - як два" Жигулі ": 20 літрів 92-го на годину".

До слова, орудувати болгаркою Віталія ніхто не вчив - свого часу він закінчив гірське ПТУ і багато років пропрацював шахтарем. Коли почалися перебої з зарплатою, став ремонтувати машини знайомих. А на досягнутому Адарічев не збирається зупинятися: зараз з такого ж металобрухту збирає копію першого американського гоночного автомобіля "Хот Рід".

"У МОЄМУ ПЛАТТЯ НІ ЖОДНОЇ НИТКИ"

Галина шиє з волосся
Галина шиє з волосся

Сукня з волосся, чоловічий костюм і навіть ... туфлі 44 розміру сплела перукар з Кременчука Галина Ситникова. "Над сукнею я працювала півроку: волосся, що за день настрігла з клієнтів, - різного кольору і різної довжини - скручувала в нитки. А вже їх плела гачком в полотно. На костюм пішов рік, і ще півроку - на туфлі. У всьому цьому немає жодної нитки - хіба що трохи клею. Ще у мене є волосяна біжутерія - для неї волосся трохи підфарбовую ", - розповідає майстриня.

Шпилька - теж з кучерів
Шпилька - теж з кучерів

Тільки офіційний перукарський стаж Галини - більше 30 років. Але почалася все ще в школі: "Збігала з уроків і заглядала у вікна перукарні. А потім стала робити зачіски всім підряд. Особливо страждала старша сестра", - посміхається Галина. Ніяких містичних властивостей в своїх виробах Галина не бачить: мовляв, це точно такий же матеріал, як і шерсть. Причому дуже гнучкий і міцний: в плаття з волосся - яке, до всього іншого, ще й легеньке, як пір'їнка, - можна хоч танцювати.

ІГРАШКИ: КОПІЇ КЛАСИКІВ І АВТОПОРТРЕТ

Псевдо-Моне
Псевдо-Моне. Картина виконана з мільйона дрібних предметів

Бостонец Том Денінгер малює - точніше робить інсталяції у формі картин з пластикових виделок, телефонних проводів і ще тонн різного мотлоху. Але особлива його пристрасть - дитячі іграшки: "Сімпсони", машинки, динозаври, ляльки та собачки ... "З ними я не граю в класичному сенсі слова, - розповідає художник. - Всі предмети мене цікавлять як гвинтика в механізмі: їх колір , структура, а не деталі ". Таким способом, серед іншого, Том "намалював" автопортрет і точну копію "Ставка з ліліями" Клода Моне. "Але повторювати свої власні роботи я не хочу - краще вже жувати скло, - запевняє художник. - Тому мені складно працювати на замовлення, а люди не хочуть купувати кота в мішку".

Інший напрямок роботи Денінгера - проекологічну скульптури. Наприклад, зайка з сигаретних фільтрів і черепашка з недопалків. "Їх я збирав на стоянці біля пляжу, вирішивши поекспериментувати не тільки з формою, а й з запахом", - розповідає Том. Крім мистецтва, Том читає лекції з екології в місцевих школах і коледжах.

дивіться ФОТО

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українські Кулібіни роблять камін в пляшці і лімузин з холодильника". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Моісеєнко Надія, Влад Абрамов

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Для мене мої моделі - Кубик Рубика, кожна нова - головоломка: "як це зробити?
І як-то більше 10 років тому чоловік кинув виклик: "А ну-ка, щоб ти могла з цієї ось пляшкою зробити?
Чому холодильники?