Полезные материалы

ЛЯЛЬКА САША

У всі часи існували іграшки, виконані своїми руками з тих матеріалів, що є вдома.Самою поширено> й була тряпічная лялька.Сто років тому і більше в селянських сім'ях її робили так: туго згортали шматок тканини, верхню частину обтягували білої лляної ганчірочкою - виходило особа, косу заплітали з кудели (волокна льону або пеньки, обробленого для приготування пряжі).Потім ляльку наряджали в сукні, зшиті з різних клаптиків і прикрашені вишивкою, тасьмою.Чим талановитіший майстриня, тим красивіше у неї виходила іграшка.Виготовлення ляльок і гри з ними всіляко заохочувалися.Адже за таким заняттям дівчинки вчилися кроїти, шити, вишивати, осягали мистецтво вбиратися і пізнавали вміння бути мамою.Сьогодні світ ляльок в будь-якому магазині іграшок надзвичайно різноманітний і багатоликий.Але, незважаючи на це, і зараз тропічних ляльок багато шиють самі.Годинники, проведені разом з дітьми за рукоділлям, доставляють взаємну радість.Чи не хочете спробувати?

Наука і життя // Ілюстрації

Мал. 1. Креслення викрійки ляльки. 1 - тулуб (дві деталі).

Мал. 1. Креслення викрійки ляльки. 2 - рука (чотири деталі, дві - в дзеркальному відображенні).

Мал. 1. Креслення викрійки ляльки. 3 - нога (чотири деталі, дві - в дзеркальному відображенні).

4 - голова (дві деталі).

Мал. 2. Щоб руки і ноги ляльки можна було фіксувати в певному положенні, в них вставляють шурупи з поліетиленовими колами.

<

>

Вам будуть потрібні: трикотажне полотно тілесного кольору, міцні нитки, вата для набивання, вовняна пряжа для перуки, фломастери для малювання очей і губ. Щоб руки і ноги ляльки фіксувалися в певному положенні, знадобляться ще клей "Момент", 8 гладких кіл діаметром 10-13 мм з твердого поліетилену товщиною 2 мм, 4 металевих шурупа діаметром 3-4 і довжиною 15-20 мм. Втім, якщо лялька призначається для малюків, то руки і ноги до її тулуба краще просто пришити, не застосовуючи шурупи.

За пропонованою викрійці (рис. 1) можна зшити ляльку висотою 12 см і більше, в залежності від того, який розмір клітинки вибрати.

1) можна зшити ляльку висотою 12 см і більше, в залежності від того, який розмір клітинки вибрати

Деталі розкладіть на полотні з урахуванням часткової нитки, обведіть контури і викрийте з припуском на шви 4-6 мм.

Тулуб. Стачайте виточки в нижніх частинах передньої і задньої деталей. З'єднайте деталі лицем до лиця і прострочіть по контуру до отвору вивертання (на викрійці - відстань від точки а до точки а1). На передню деталь тулуба в місцях, зазначених на викрійці хрестиком, наклейте гладкі кола так, щоб центр кожного збігся з хрестиком. Виверніть тулуб наявності і туго набийте ватою за допомогою палички.

Руки, ноги. З'єднайте зовнішні і внутрішні деталі рук і ніг. Прострочіть кругом по контуру. Можливо, внутрішні деталі в точках, зазначених на викройках хрестиком, зробіть невеликий розріз. Виверніть зшиті деталі і щільно набийте ватою. Накрутите поліетиленові кола на шурупи, вставте в отвори рук і ніг і зашейте (рис. 2).

Акуратно вкрутите в передню частину тулуба стрижні рук і ніг.

Голова. Деталі прострочіть по контуру, залишивши незашітим отвір, рівне горловині. Виверніть голову в наявності, туго набийте ватою і пришити до горловини. По контуру голови нашейте вовняні нитки, надайте "волоссю" форму, де треба підстрижіть. Зачіску можна зробити іншим способом. Змайструєте перуку: зв'яжіть гачком сітку у вигляді шапочки і закріпіть на ній обрізки вовняної пряжі. Пришийте перуку до голови. Очі і губи намалюйте, вишийте або позначте відповідними гудзиками. Ніс зробіть у вигляді маленького кульки з трикотажного полотна тілесного кольору.

Тепер, коли лялька готова, зв'яжіть або зшийте їй наряд.

Чи не хочете спробувати?