Полезные материалы

Чохол на стілець своїми руками: вибираємо матеріал, кроїмо і шиємо

  1. Якими бувають чохли для стільців
  2. З чого почати пошиття чохла
  3. Вибір тканини для виробу
  4. бавовняні тканини
  5. лляні полотна
  6. Синтетичний трикотаж біфлекс
  7. Меблеві тканини
  8. Викрійки і мірки
  9. розкрій
  10. Як зшити чохол на стілець: покрокова інструкція
  11. декор чохла
  12. Чохол на дитячий стілець своїми руками
  13. Чохли для стільців на кухню своїми руками
  14. Шиємо чохол на спинку стільця своїми руками
  15. Цікаві ідеї для чохлів

Фото: Instagram flora_decor.msk

Якими бувають чохли для стільців

Стільці, оформлені чохлами, зустрічаються в самих різних інтер'єрах. Накидки використовуються для маскування будь-яких недоліків меблів , Для поліпшення її функціоналу та як стильного декору. Розрізняють декілька типів таких чохлів.

  • Цілісні. Виріб повністю приховує стілець, залишаючи на увазі тільки частина ніжок. Добре підходить для маскування дефектів меблів. Відрізняється самим складним кроєм і пошиттям.
  • Получехли. Закривають тільки сидіння і спинку стільця.
  • Роздільні. Складаються з двох елементів, один з яких надівається на спинку, інший - на сидіння стільця.
  • Для спинки. Закриває тільки верхню частину стільця. Дуже часто використовується в якості святкового декору . Максимально простий в пошитті.
  • Для сидіння. Найчастіше виконується у вигляді м'якої подушки, яка робить сидіння більш комфортним.

Чохли будь-якого типу виготовляються за індивідуальними викрійками, універсальних варіантів не існує.

Фото: Instagram heimtextilien_almaty

З чого почати пошиття чохла

Виріб можна придбати в магазині або замовити в ательє, а краще виготовити самостійно. З простими моделями чохлів впорається навіть починаюча швачка. Для початку слід визначитися з типом вироби, уточнити його довжину і вибрати декор. Він може бути самий різний: стрічки, вишивка, аплікація, гудзики і т.п.

Фото: Instagram heimtextilien_almaty

Прикраси можна придбати в магазині або виготовити самостійно. Після цього бажано виконати ескіз майбутнього чохла. Тут потрібно детально відобразити всі деталі, зокрема декор вироби. Так буде простіше згодом будувати викрійку і підбирати необхідні матеріали.

Вибір тканини для виробу

Чохол для стільця можна пошити з самих різних матеріалів. Вибір багато в чому залежить від призначення виробу. Наприклад, для повсякденного використання не потрібна дорога тканина, а ось для урочистих випадків вона буде цілком доречна. Крім того, потрібно врахувати призначення кімнати, стилістику її інтер'єру. Важливо, щоб матеріал був зносостійким і міцним, простим в догляді і по можливості не вбирав забруднення. Кращим вибором для пошиття чохлів вважаються.

бавовняні тканини

Денім, сатин, бязь або саржа. Непогано тримають форму, гіпоалергенні, добре стираються. Недорогі, випускаються в самих різних кольорах. При цьому досить швидко вицвітають і легко промокають.

Фото: Instagram margaritalimina

лляні полотна

Полотно, рогожка, гладка тканина тонкої обробки. Дуже міцні і зносостійкі, погано вбирають забруднення, гіпоалергенні, прості в догляді. Тканина жорстка і грубувата, особливо полотно з мінімальною обробкою, легко мнеться.

Фото: Instagram textile_optom_poshiv_almaty

Синтетичний трикотаж біфлекс

Добре тягнеться, що дає можливість «посадити» чохол на меблі, навіть якщо форма трохи не точна. Тканина ізносоустойчива, легко стирається і не мнеться. Правда, виглядає не так добре, як матеріали з натуральних волокон.

Фото: Instagram super_shop_almaty

Меблеві тканини

Флок, шенилл, жаккард. Щільні, що не промокають, зносостійкі, прості в догляді. Їм не потрібно прання, частіше досить чистки щіткою. При цьому майже не тягнуться і не драпіруються. Характеристики деяких з них представлені в таблиці.

Тканина Переваги Недоліки Шенілл Висока міцність і зносостійкість, не притягає пил, не вбирає запахи, довго зберігає яскравість забарвлення. Відносно невисока вартість. Кігті тварин залишають видаляються сліди, вбирає вологу. Жаккард Дуже щільна, зносостійка, проста в догляді тканину. Відрізняється різноманітністю забарвлень і фактур, невисокою вартістю. Слизька, вигорає на сонці, з часом втрачає яскравість кольору. Флок Оксамитова, приємна на дотик тканина, зовні схожа на оксамит. Міцна, легко чиститься, для видалення стійких плям можна використовувати розчинники. Відносно недорога. Вбирає запахи, витирається ворс, прилипає сміття і пил.

Це тільки частина тканин, з яких можна виготовити чохли на стільці. Для урочистих випадків підійде органза, парча, сатин і багато іншого. Не варто вибирати для пошиття чохлів велюр, оксамит або вельвет. Їх ворсинки утримують забруднення і пил, тому вироби доведеться постійно чистити. Інакше вони будуть виглядати неохайно.

Викрійки і мірки

Починають будувати викрійку зі зняття мірок. Робиться це за допомогою гнучкого кравецької метра.
заміряємо:

  • ширину спинки і її довжину:
  • ширину сидіння і його довжину;
  • бажану довжину майбутнього чохла, починаючи від сидіння стільця і ​​від спинки.

Фото: Instagram texvibe

Якщо планується пошиття чохла, який повністю закриває ніжки, вимірюється відстань від сидіння до підлоги. Від нього обов'язково віднімається мінімум 1 см, інакше стільцем буде незручно користуватися. Нижня частина чохла буде швидко бруднитися і рватися, а також заважати пересувати стілець. Крім того, потрібно визначити розміри декоративних елементів: рюш, кишень, складок і т.п.

Після проведення замірів можна приступати до побудови викрійки. Для роздільних і цілісних моделей принцип побудови буде однаковий. Різниця полягає в тому, що для цільних чохлів деталі для спинки і сидіння з'єднуються, для роздільних - немає. Починаємо будувати з викрійки для сидіння. На папері по знятим раніше мірками вичерчуємо фігуру, що повторює сидіння стільця.

Фото: Instagram deco_lux_kz

З кожної її сторони додаємо по 1-1,5 см на припуски швів. Аналогічно будуємо деталь для спинки і також додаємо припуски на шви. Не забуваємо додати довжину спідниці, якщо вона є. Якщо передбачається, що ніжки стільця будуть прикриті спідницею, потрібно побудувати викрійку і для неї. Визначаємо ширину деталі. Зазвичай на спідниці закладаються складки або зборки. З огляду на це розраховуємо довжину таким чином.

Фото: Instagram decorweddingminsk

Обчислюємо сумарну довжину трьох сторін сидіння і додаємо до неї припуск на складання. Його мінімальна величина становить половину довжини оборки. В результаті вийде легка збірка. Можливі й інші варіанти. Наприклад, можна закласти на тканини складку, потім розгорнути її і виміряти. Потім помножити отриману довжину на бажану кількість складок. Це і буде шуканий припуск на складки.

Фото: Instagram shtori_rostov

розкрій

Готуємо тканину до розкрою. Для цього обов'язково знадобиться матеріал для верху чохла, для деяких моделей необхідна і підкладка. Якщо в складі тканини більше половини займають натуральні волокна або якщо її переплетення пухке і нещільне, є небезпека значною усадки. Тому необхідна декатирування. Це волого-теплова обробка, в ході якої відбувається природна усадка матеріалу.

Фото: Instagram texvibe

Бавовняні і лляні тканини можна намочити в теплій воді, висушити і випрасувати. Більш щільні матеріали зволожують і прасують. На підготовленої таким чином тканини розкладають викрійки. Дуже важливо врахувати напрямок часткової нитки. Деталі розкладають уздовж її напрямки. Якщо ця вимога не дотримано, крій може деформуватися в процесі шиття або експлуатації.

Фото: Instagram texvibe

Враховується і напрям малюнка, якщо він є. Викрійки розкладаються на тканині, при необхідності закріплюються шпильками і обводятся. Важливо не забути про припуски на шви, якщо викрійки зроблені без них. Деталі акуратно вирізаються, після чого можна приступати до шиття. Якщо немає впевненості, що викрійки зроблені правильно, можна зшити по ним «пробний» чохол зі старого постільної білизни або недорогий тканини.

Як зшити чохол на стілець: покрокова інструкція

Незалежно від форми і розмірів виробу процес пошиття різних моделей чохлів приблизно однаковий. Його можна розділити на кілька етапів.

  1. Готуємо дрібні деталі, якщо вони передбачені моделлю. Складаємо зав'язки особою всередину, обточуємо і вивертаємо їх. Обробляємо верхній зріз накладних кишень, пришиваємо їх на місце.
  2. Шиємо спідницю. Обробляємо нижній край виробу. Залежно від тканини використовуємо шов «вподгібку» або обробляємо припуск на оверлок і підшиваємо. Закладаємо складки по верхньому краю, скріплюючи їх ручними стібками, або виконуємо збірку.
  3. Шиємо сидіння. Складаємо особою всередину основну деталь і підкладку. Якщо це потрібно, на останню накладаємо деталь із синтепону або поролону. Вкладаємо між основою і підкладів верхній край спідниці. Вирівнюємо зрізи і Наживляємо. Потім прокладаємо машинну строчку, залишаючи НЕ захистом задню частину сидіння. Через неї вивертаємо деталь і акуратно її розправляємо.
  4. Шиємо спинку. Складаємо лицем до лиця подклад і основу, вкладаємо між ними зав'язки. Приметувати їх до основної деталі перед тим, як накласти її на підкладку. В результаті зав'язки виявляться в бічних швах спинки. Сточуємо деталь, що не зашиваючи нижню частину. Через неї вивертаємо виріб і розправляємо шви.
  5. З'єднуємо дві частини чохла. Наживляємо між собою готове сидіння і спинку. Прокладаємо машинний шов. При необхідності обробляємо його на оверлок.
  6. Пришиваємо декоративні елементи, якщо це потрібно.

Фото: Instagram flora_decor.msk

декор чохла

Для прикраси чохлів використовують найрізноманітніші елементи. Добре виглядає контрастний кант з косою бейки, сутажу або стрічок. Непогані, особливо для дитячих моделей, аплікації. Найпростіше використовувати самоклеючі елементи, на зворотну сторону яких завдано термоклей. Для закріплення досить укласти аплікацію на місце і пропрасувати праскою. Клейовий шар розплавиться і зафіксує декор.

Фото: Instagram texvibe

Дуже часто в якості обробки використовуються великі гудзики, обтягнуті тканиною. Виготовити їх нескладно. Найкраще взяти спеціальні ґудзики для обтягування. Вони мають роз'ємну верхню частину, в яку вставляється тканину. Якщо таких немає, можна взяти будь-яку круглу гудзик. З тканини вирізається коло, діаметр якого на 0,7-1 см більше, ніж у гудзики. Деталь прошивається по краю дрібними стібками, всередину вкладається гудзик і тканину стягується ниткою. Декор готовий.

Чохол на дитячий стілець своїми руками

Накидки для стільців з дитячої кімнати шиються аналогічно чохлам на дорослу меблі. Важливо правильно вибрати тканину. Мабуть, найкращим варіантом буде бавовняне полотно. Воно гіпоалергенні, м'яке, легко стирається. Деякими відмінностями в розкрої і пошитті володіють чохли стільчиків для годування. Їх краще шити з непромокаючої синтетики, а в якості прокладки використовувати синтепон.

Для побудови викрійки такого чохла виміри робити не потрібно. Він має досить складну форму, тому найкраще робити викрійку на основі старого чохла. Його потрібно розрізати по швах, розкласти на папері або відразу на тканині, обвести і вирізати деталі. Знадобиться основна тканина, підкладка і м'яка прокладка, тому кожен елемент вирізається з трьох матеріалів. Далі приступаємо до пошиття:

  1. Накладаємо синтепон на виворіт основної тканини і сколюємо їх шпильками.
  2. Підкладку і основу складаємо лицем до лиця, вирівнюємо зрізи і Наживляємо або сколюємо.
  3. Прокладаємо машинний шов по краю деталі, залишаючи НЕ зашитий ділянку для вивертання.
  4. Вивертаємо виріб, акуратно розправляємо, зашиваємо ділянку шва на машині або руками.
  5. Якщо на стільчику є ремені безпеки, в чохлі прорізаємо під них отвори. Обметують прорізи вручну або на машині.

Чохол на дитячий стілець готовий, залишилося тільки прикрасити його декоративними елементами.

Чохли для стільців на кухню своїми руками

Для кухонних стільців найчастіше шиють чохли на сидіння. Щоб виріб не линула на меблях, його доповнюють зав'язками або липучками. Розкроїти такий чохол дуже просто. Заміряють ширину і довжину сидіння, будують прямокутник. Додають з усіх боків припуски на шви. Форма готова. Після чого можна кроїти виріб і переходити до пошиття:

  1. М'яку прокладку накладаємо на основну тканину з вивороту і Наживляємо або сколюємо шпильками. Накладаємо зав'язки, прикріплюємо їх до основи.
  2. Складаємо лицьовими сторонами всередину основу і підкладку, вирівнюємо, сколюємо або Наживляємо.
  3. Прострочуємо три сторони майбутнього чохла.
  4. Вивертаємо виріб, акуратно розправляємо шви.
  5. Застрочують ділянку, через який вивертався чохол.

Якщо потрібно, прикрашаємо виріб. Чохол для кухонного стільця готовий.

Фото: Instagram viktoriamagamedova

Шиємо чохол на спинку стільця своїми руками

Для побудови викрійки потрібно виміряти ширину і довжину спинки. Форма буде представляти собою прямокутник. Його верхня частина може повторювати форму спинки стільця, тобто бути або прямий, або закругленою. З кожного боку обов'язково додаються припуски на шви. Для чохла потрібно розкроїти дві деталі з основної тканини. Виріб надівається на спинку, тому одна його сторона не зашивається. Розберемо технологію пошиття.

  1. Складаємо деталі лицьовими сторонами один до одного, вирівнюємо зрізи і Наживляємо. Можна акуратно сколоти шпильками.
  2. Прострочуємо три сторони чохла, залишаючи нижню частина не прошита.
  3. Вивертаємо виріб, розправляємо шви.
  4. Нижню частину чохла підшиваємо швом вподгібку на руках або на машині.

Виріб готовий. Можна декорувати його будь-яким підходящим способом. Дуже добре виглядають в'язані чохли. Один з можливих варіантів на фото нижче.

Фото: Instagram surovaya_nitka

Цікаві ідеї для чохлів

Ми пропонуємо кілька оригінальних ідей, які досить просто втілити в реальність. Добре виглядають чохли, пов'язані великою в'язкою з товстих ниток. Для тих, хто освоїв спиці або гачок, не важко пов'язати прямокутне полотно, яке потім стане чохлом для стільця. Якщо навичок в'язання немає, можна використовувати для цих цілей старий светр.

Фото: Instagram lux.textile.almaty

Тільки перед тим, як виготовляти з нього чохол, потрібно добре закріпити нитки, щоб вони не розпустилися. Для стільців, які стоять на паркеті або плитці, добре виготовити чохли для ніжок. Так можна бути впевненим в тому, що стілець не залишить подряпин на підлогове покриття . Такі чохли можна зшити або зв'язати. Вони нагадують гольфи для стільців і виглядають дуже мило, особливо якщо повторюють оформлення основного чохла.

Фото: Instagram shtory.v.almaty

Для урочистих випадків стільці можна «нарядити» відрізами тканини, які закріплюються стрічками. Для оформлення добре використовувати мереживо, гілочки штучних квітів, атласні банти і т.п. Все це легко закріпити на шпильки. Дуже гарні чохли в стилі печворк. Вони шиються з зібраних з клаптиків блоків. Для таких виробів використовуються найрізноманітніші за забарвленням і фактурою клаптики, головне, щоб вони виглядали органічно.

Фото: Instagram shtory_kabardinka

Чохли для стільців - відмінна можливість оновити меблі, приховати її дефекти і прикрасити інтер'єр. З їх допомогою можна оформити кімнату для торжества або буквально за лічені хвилини поміняти стиль інтер'єру. Добре мати кілька різних моделей для своїх стільців, тоді оформлення кімнати змінюється швидко і легко .