Полезные материалы

Виноградний сік - корисний властивості, шкоду, протипоказання; приготування домашнього соку

  1. Корисні властивості
  2. Використання в косметології
  3. Використання в кулінарії
  4. Приготування в домашніх умовах та консервування на зиму
  5. Як освітлити натуральний сік?
  6. Шкода виноградного соку і протипоказання

Виноградний сік являє собою рідину світло-зеленого або рожевого кольору (див. Фото), яку готують шляхом віджиму ягід. Для цього натурального напою можна використовувати будь-який сорт винограду, головне, щоб він був не дуже кислим, тобто кількість цукру в ягодах має варіюватися від 17% до 20%.

Процес приготування соку дуже простий. Для початку ягоди миють, відбирають і видаляють гілки. Потім їх відправляють під прес. Отриманий сік відстоюють, що дозволяє позбутися від твердих частин і наситити смак і аромат. Щоб напій не почав бродити його пастеризують і протягом кількох днів відстоюють, що дозволяє досягти ідеально прозорої рідини. Потім сік ще раз пастеризують і тільки потім розливають по пляшках і закривають. При зберіганні на дні може з'явитися осад, але на смак напою це ніяк не впливає.

Корисні властивості

Корисні властивості

Користь натурального виноградного соку полягає в наявності мінералів, вітамінів і активних речовин. Є в напої фруктоза і глюкоза, які легко і швидко засвоюються організмом. Ще в давнину сік винограду вживали для зміцнення здоров'я, в основному його пили при ангіні, а також при наявності проблем з печінкою і нирками. Напій має здатність покращувати склад крові, поліпшувати процес кровотворення, а також очищати печінку.

У медицині існує спеціальна терапія, яка грунтується на вживанні виноградного соку - ампелотерапія. Показана вона при лікуванні серцево-судинних захворювань. Полягає ампелотерапія в особливому режимі харчування, який виключає вживання алкоголю, жирної їжі, молочних і кисломолочних продуктів, а також мінеральної води та квасу. Крім того, в раціон включають сам виноградний сік.

Завдяки такій ось лікувальної дієті стає можливим не тільки поліпшити стан серцево-судинної системи, але ще також позбутися від набряків, а також нормалізувати діяльність шлунково-кишкового тракту.

Отже, при ампелотерапія сік необхідно розвести з холодною водою в пропорції 1: 1. Вживати його потрібно натщесерце, за 2 години до обіду і через 3 години після нього.

Рекомендується регулярно вживати виноградний сік людям з артритом, анемією і подагрою. При регулярному споживанні він також очищає організм від шлаків і інших шкідливих речовин, а ще він знижує рівень холестерину в крові і нормалізує тиск.

З огляду на наявність пектинових речовин, напій допомагає звільнити організм від вільних радикалів. Виноградний сік має здатність збільшувати захисні функції організму перед негативною дією вірусів та інфекцій.

Для людей у віці, напій корисний тим, що він відновлює роботу мозку і покращує стан навіть при хворобі Альцгеймера.

Дуже корисний виноградний сік при запорах. Лікарі радять пити свіжий сік винограду вранці за півгодини до прийому їжі. Обсяг випитого натурального напою не повинен перевищувати двохсот мілілітрів. Також виноградний сік дозволяється пити протягом всього дня між прийомами їжі. Вживання натурального виноградного соку сприяє нормалізації стільця і ​​допомагає привести в тонус м'язи кишечника.

Багатьох цікавить питання: «Чи корисний виноградний сік для очей?» Фахівці нетрадиційної медицини стверджують, що сік з ягід винограду можна застосовувати як лікувальний засіб для очей. У народній медицині використовують тільки сік виноградної лози для лікування такого захворювання, як катаракта, або застосовують при погіршенні зору. Щоб отримати сік, потрібно в квітні місяці зробити на виноградній лозі косий надріз, опустити лозу в чисту скляну ємність і закріпити. Отриманий сік необхідно зберігати тільки в холодильнику. Курс лікування полягає в наступному. Щодня протягом десяти днів слід капати в обидва ока по дві краплі соку лози через кожні дві години. Після закапування рекомендується проводити масаж очей. Також під час лікування не дозволяється їсти м'ясо.

Якщо ви сумніваєтеся в правильності лікування очей за рецептами народної медицини, краще звернутися до лікаря за консультацією.

Щоб назавжди позбутися від судом, необхідно щодня з ранку, як тільки прокинулися, випивати по сто мілілітрів соку виноградної лози. Лікувальні процедури тривають до тих пір, поки не вип'єте три літри соку.

Лікувальні процедури тривають до тих пір, поки не вип'єте три літри соку

Використання в косметології

Виноградний сік вже протягом тривалого часу використовують в косметичних цілях. Рідина володіє очищує, тонізуючим і зволожуючим властивостями. На основі соку винограду можна приготувати маску для обличчя, яка додасть шкірі бархатистість і свіжість. Ще сік збільшує еластичність шкіри, а, крім того, попереджає її в'ялість.

Використання в кулінарії

Виноградний сік це не тільки цінне і смачний самостійний напій, його також можна використовувати в кулінарії в якості інгредієнта для різних страв. Він є основним компонентом для приготування кавказької солодощі - чурчхели. Крім цього, сік використовують для приготування сиропів, джемів, соусів і різних підлив. Також на основі натурального виноградного соку можна готувати соуси і маринади. Досить часто сік винограду використовують для приготування різних десертів. Хороший він в будь-якому вигляді!

Приготування в домашніх умовах та консервування на зиму

Приготування в домашніх умовах та консервування на зиму

Приготувати такий напій нескладно і особливих кулінарних умінь це не зажадає. Важливо, щоб ягоди були максимально стиглими і неушкодженими. Промити їх варто під проточною водою, потім відправити під прес або в соковижималку.

Якщо ви хочете законсервувати напій на зиму, то для початку ягоди варто викласти в друшляк і на кілька хвилин опустити в киплячу воду. Після того як ягоди охолонуть, сік отримують будь-яким з звичних способів, а потім нагрівають до 90 градусів і розливають в банки, які варто заздалегідь простерилізувати.

Якщо ви хочете, щоб напій був максимально чистим, то перед консервуванням залиште його на 3 дні відстоюватися.

Якщо ви хочете, щоб напій був максимально чистим, то перед консервуванням залиште його на 3 дні відстоюватися

Як освітлити натуральний сік?

Освітлити натуральний виноградний сік можна декількома способами. Відповідно до першого способу, спочатку необхідно добре помити виноградні плоди і просушити. Потім потрібно вичавити з винограду сік. Для цього можна використовувати м'ясорубку, прес або соковижималку. Свіжовичавлений сік слід перелити в скляну ємність і віднести в досить прохолодне приміщення для настоювання приблизно на двадцять годин. По завершенні етапу настоювання сік необхідно злити в іншу чисту тару, використовуючи гумовий шланг, щоб в ємність не потрапив осад. Далі ємність з відфільтрованим виноградним соком слід нагріти до температури дев'яносто градусів і простерилізувати протягом десяти хвилин. Потім сік потрібно розподілити по скляній тарі, закупорити і залишити на чотири доби в приміщенні, де температура повітря сягатиме десяти градусів. Після вказаного періоду часу банки з виноградним соком потрібно розкрити і знову перелити сік в іншу ємність, не зачепивши осад, а після знову простерилізувати. Освітлений виноградний сік слід розлити по простерилизованной тарі і законсервувати.

Також можна освітлити виноградний сік в домашніх умовах іншим способом. З ягід винограду вичавити сік і на сильному вогні розігріти його до дев'яноста градусів. Потім вилити гарячий сік в чисту скляну тару, зверху герметично закрити кришкою і тримати в темному приміщенні при температурі не вище п'ятнадцяти градусів протягом трьох місяців. Або можна зберігати сік в холодильнику при температурі не нижче двох градусів близько шістдесяти днів. Через зазначений проміжок часу сік потрібно перелити в іншу ємність, не торкнувшись осаду, і піддати пастеризації (нагріти до температури вісімдесят градусів). Освітлений натуральний сік слід розлити по тарі, яка була раніше простерилізована, і герметично закупорити.

Як бачимо, освітлити виноградний сік в домашніх умовах дуже просто. Головне - набратися терпіння, щоб потім насолоджуватися смачним і корисним натуральним соком.

Нижче додається відео, як виготовити виноградний сік в соковарці.

Шкода виноградного соку і протипоказання

Шкода виноградний сік може принести при цирозі печінки і при ожирінні Шкода виноградний сік може принести при цирозі печінки і при ожирінні. Відмовитися від напою коштує людям, які страждають від порушень сечовипускання і схильні до метеоризму. Строго протипоказаний такий напій в раціоні діабетиків, а також людей, які страждають від вад серця, виразки і гастриту.

Обережно варто пити сік вагітним жінкам.

Варто врахувати, що виноградний сік може порушити емаль і вплинути на виникнення карієсу, тому його рекомендується пити через трубочку, а після вживання потрібно обов'язково полоскати рот.

Багатьох цікавить питання: «Чи корисний виноградний сік для очей?
Як освітлити натуральний сік?