Полезные материалы

Рецепти домашнього вина з винограду Ізабелла

  1. Обробка винограду
  2. Отримання мезги або соку
  3. перше бродіння
  4. Розлив сусла і початок другого етапу бродіння
  5. Авторський рецепт вина з будь-яких фруктів

Вітаю, дорогі друзі!

Вино не дарма називають напоєм Богів. Крім чудового смаку і аромату, п'янких властивостей, воно також має цілий букет корисних якостей, містить вітаміни, мікроелементи, цінні органічні кислоти, ферменти.

Виноград Ізабелла - дуже популярний столовий сорт винограду , Який вирощують в багатьох країнах світу. Ягоди цього сорту мають солодкий ароматним смаком, чорні на колір з сизуватим відтінком. Якість плодів винограду Ізабелла максимально проявляється в виготовленні вин і соків. Існують різні рецепти домашнього вина з винограду Ізабелла, причому - відмінного вина.

Технологія виготовлення такого напою складається з декількох етапів:

Обробка винограду

Обробка винограду

Виноград, зібраний з власного виноградника потрібно ретельно перебрати, залишивши тільки хороші ягоди. Все несозревшіе або перезрілі плоди, листя і гілки потрібно відсіяти.

Оскільки виноград на вино не миють, то бажано відібрати чисті плоди. Деякі дбайливі господарі збирають виноград або після дощу, або обливають його зі шланга і дають обсохнути природним чином.

Отримання мезги або соку

Отримання мезги або соку

Для цього можна використовувати спеціальний прес, звичайну толкушку або придушити плоди ногами. Мезга - це продукт, отриманий після тисняви ​​ягід винограду.

перше бродіння

Приготовану суміш поміщаємо в харчовий посуд. Потім заповнюємо її водою і посипаємо цукром. На шість літрів мезги потрібно два літри води і двісті сорок грам цукру. Ми залишаємо зроблену суміш на чотири дні.

Як тільки почнеться процес бродіння, на поверхні з'явиться гірка. При кожному її появі масу потрібно помішувати до однорідного стану.

Розмішувати сік потрібно кілька разів, поки гірка не стане утворюватися надто швидко. Після чого верхній шар гірки знімаємо, а роздавлений виноград віджимають і проціджують через марлю в кілька шарів.

Розлив сусла і початок другого етапу бродіння

Розлив сусла і початок другого етапу бродіння

Отриману рідину, розводимо кип'яченою водою. На три літри соку потрібно додати один літр води. Таким чином, виходить сусло, яке розливаємо по чистим пляшках на третину їх обсягу.

У процесі другого бродіння буде утворюватися піна. Щоб вона не йшла, шийку пляшки потрібно закрити ватним тампоном. Через 5-6 днів закінчиться стадія активного бродіння.

Тому ватний тампон можна замінити медичної рукавичкою. Її слід міцно закріпити і проколоти для виходу повітря. Ми залишаємо сусло в такому стані, поки рукавичка не впаде.

Завершальний процес виготовлення вина і розлив напою в постійні ємності.

Як тільки рукавичка перестане надуватися, пляшки потрібно відкрити і додати ще цукру. На один літр вина буде потрібно двісті грам цукрового піску. Полегшити цю процедуру можна наступним чином: відливаємо з пляшки 500 мл сусла, додаємо до нього необхідне для одного літра кількість цукру, помішувати і підігріваємо на вогні.

Коли цукор розчиниться, сироп виливаємо назад в банку. І так потрібно зробити для кожної ємності. Після цього почнеться третій етап бродіння. В такому стані пляшки повинні простояти місяць. Щоб продовжити термін зберігання отриманого вина, його розливають в щільно закриваються ємності.

Ось і готово домашнє вино з винограду Ізабелла. Цей спосіб приготування не єдиний, але, мабуть, найпоширеніший. Вино, виготовлене з цього сорту - не дорогий, зате 100% -во натуральний продукт. Це обумовлено високою врожайністю і невибагливістю у догляді за виноградом Ізабелла.

Авторський рецепт вина з будь-яких фруктів

Авторський рецепт вина з будь-яких фруктів

Всім моїм близьким дуже подобається домашнє вино мого приготування. Я роблю його з різних ягід - винограду, малини, слив, терну, яблук, груш та ін. Мій рецепт досить простий.

Беру 5 кг сухих немитих ягід з гілочками і 2-3 кг цукру або 1 кг меду, добре розминають ягоди руками або пропускаю через м'ясорубку. Частина соку відразу відділяється, я зливаю його в 10-літровий бутель. Додаю цукор або мед, укутують від світла і залишаю в теплому місці.

Вичавки заливаю підсолодженим окропом і на 2-3 дня ставлю в тепле місце, зрідка помішуючи. Потім рідину зливаю в бутель до соку. Вичавки заливаю окропом кілька разів, поки не закінчиться цукор або мед, а слив стане безбарвним. З 5 кг ягід виходить 10-15 л смачного, красивого і міцного вина.

Коли сіллю всю рідину в бутель, ставлю вино на бродіння в тепле місце приблизно на 1 місяць. Для водяного затвора використовую спеціальну кришку з дірочкою і гумовий шланг, який опускаю в банку з водою.

Після закінчення бродіння бутель ставлю в прохолодне місце, щоб вино освітилося. Коли осад щільно сяде на дно, зливаю прозоре вино у відро, потім трохи підсолоджують його на свій смак, а можна залишити вино і «сухим». Потім розливаю його в поліетиленові пляшки і виношу в погріб. Вино готове.

Маріанна Павлей