Полезные материалы

Полуторний цегла.

  1. Параметри полуторного цегли.
  2. Основні характеристики полуторного цегли.
  3. Укладання полуторного цегли.
  4. Таблиця середньої вартості полуторного цегли.

Полуторний цегла є досить затребуваним будівельним матеріалом, він цінується за довговічність, простоту укладання та невелика вага. Стандартний розмір полуторного цегли : 250 × 120 × 88 мм, що становить 1,4 від звичайного формату. Завдяки більшим габаритами, використання такого цегли дозволяє забезпечити кращі ізоляційні властивості, а також дає можливість скоротити кількість цементу, загальний час зведення споруди та трудовитрати.

Залежно від сировини полуторний цегла розрізняють: силікатна (білий) і керамічний (червоний) цегла. Другий вид цегли виготовляється з різних сортів глини, його застосовують при зведенні перемичок, стін, кладки печей, труб і цоколя. Такі вироби зазвичай мають рифлену поверхню, що значно полегшує нанесення штукатурки. Для зовнішніх оздоблювальних робіт купувати варто полуторний облицювальну цеглу, який проводиться з тугоплавкого сировини за спеціальною технологією. Але у даного виду полуторного цегли є і недоліки: можлива поява висолів і висока ціна.

Силікат або біла цегла є сумішшю з піску і вапна, шляхом автоклавного синтезу з нього отримують полуторні заготовки: спочатку для досягнення потрібного розміру проводиться напівсухе пресування, а потім при значній температурі і тиску здійснюється його обробка водяною парою. У підсумку, в порівнянні з керамікою, виходить дешевший, екологічний і щільний будівельний матеріал, який має хорошу звукоізоляцію. Лужні добавки вводяться в полуторний цегла для створення кольорового вироби, що дозволяє розширити його асортимент і використовувати при облицюванні фасадів. Такий вид покриття стійкий до зовнішніх впливів, але у нього є істотні недоліки: низька жароміцність і вологостійкість (що обмежує сферу застосування). Силікатна полуторний цегла не підходить для кладки фундаменту, колодязів та печей, проте він незамінний при зведенні внутрішніх перегородок і міжквартирних стін, а також при заповненні пустот.

Параметри полуторного цегли.

Параметри полуторного цегли

За способом виготовлення полуторний цегла поділяють на:

  • пустотіла (поризована або щілинний);
  • повнотіла (цілісний).

Лицьова полуторний цегла виготовляється з порожнечами. Порізация цегли дозволяє знизити навантаження на фундамент , Витрата сировини і вага полуторних виробів. На теплоізоляційних властивостях наявність пустот (до 70%) в цеглі позначається позитивно, але не можна застосовувати щілинний цегла для кладки несучих стін і фундаменту.

Основні характеристики полуторного цегли.

На допустимий тиск на стиск (кг / см2) вказують наступні використовувані товарні знаки: 76, 100, 125, 150, 250, 200 і 300. Про міцність цегли судять по маркуванню, однак це не єдиний показник, до його характеристикам також відносять:

Про міцність цегли судять по маркуванню, однак це не єдиний показник, до його характеристикам також відносять:

Укладання полуторного цегли.

При виборі цегли звернути увагу слід на його паспортні характеристики і якість, купувати потрібно вироби однакового кольору і розміру, без надколів, тріщин або плям. Необхідно провести попередній розрахунок необхідного матеріалу, з огляду на норму витрати і 10% на запас (потрібно загальну площу стін, за вирахуванням отворів, помножити на кількість 1 м2 кладки, ця величина для полуторного цегли дорівнює 41).

Далі готується розчин з цементу, піску і води (співвідношення 1: 4: 6), для пластичності додається трохи вапна. Суміш за структурою повинна бути в'язкою, особливо якщо використовується щілинний полуторний цегла, потім ретельно перемішуються всі інші компоненти.

Рівність рядів і кутів строго відстежується в процесі кладки, не можна допускати відхилення від прямих ліній. Для цього використовується довгий профіль або туго натягнутий шнур і перша горизонталь ретельно перевіряється. Розчин розподіляють рівномірно, по горизонталі оптимальна товщина шва повинна бути не більше 12 мм, а по вертикалі - 10. Коли не планується оштукатурювання фасаду, то проводиться розшивання швів. Якщо ж планується, то кладка ведеться в пустошовку, розчин при якій до лицьової сторони не доходить на 10-15 мм.

В процесі кладки обов'язково проводиться:

  • Перев'язка цегли;
  • Не рідше ніж через 5 рядів, застосовується армована прямокутна сітка;
  • Перед роботою вироби змочуються;
  • Видалення надлишків незастившего розчину;
  • Шліфування кутів.

Таблиця середньої вартості полуторного цегли.

Таблиця середньої вартості полуторного цегли