Полезные материалы

Ветеринарні препарати - людям. Чи можна ? Частина перша .. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Ваш_Ветерінарний_Врач всі записи автора

З легкої руки Сари-Джессіки Паркер в життя тисяч наших співвітчизників увійшов кінський шампунь для миття гриви і хвоста, як панацея від усіх можливих і не можливих проблем з волоссям.
Звичайно, бачачи її шикарне волосся в ідеальному стані і читаючи інтерв'ю, де вона «по секрету» розповідає таємниці Голлівуду про те, що більшість кінозірок використовують саме шампунь для коней для догляду за своїми зачісками, важко стриматися і не купити заповітну пляшку.

Та й дивлячись на красивих, доглянутих коней з лискучими боками, шикарною гривою і розвівається хвостом; на розкішних довгошерстих собак на виставках, предмет заслуженої гордості їх господарів, волею - неволею починаєш вірити в чудодійні властивості засобів по догляду за шерстю.
Купують все - і чоловіки, сподіваючись, що пропаде лисина, і гламурні красуні, в надії стати схожими на дівчат з реклами шампунів.
Чесно сказати, результати таких експериментів над собою виходять найнесподіваніші - від практично моментального покращення зовнішнього вигляду волосся, до появи лупи, нестерпного свербіння і випадання волосся.
Спробуємо розібратися, в чому секрет такої популярності косметичних і лікарських засобів для тварин серед людей.
Всі знають, що шампунь для волосся повинен підбиратися відповідно до типу волосся і шкіри голови: волосся можуть бути нормальні, жирні або ж сухі; товсті, тонкі, густі, рідкісні, жорсткі, м'які. Шкіра голови - жирна, суха, змішана, нормальна.
Можуть бути специфічні проблеми у вигляді лупи, красиві вотоси фотовипаденія волосся, виснаженості і тьмяності.
Тому, щоб наше волосся мали здоровий і доглянутий вигляд, кожен з перерахованих вище типів волосся повинен бути забезпечений спеціальним, індивідуальним доглядом.
Шампуні для тварин виготовляються, спираючись на фізіологічні параметри, притаманні тому чи іншому виду тварин.
У коней шкіра дуже товста, з великою кількістю потових залоз, жирна; грива і хвіст складаються з товстих, жорсткого волосся
. Дія шампунів, що виготовляються для коней, направлено, в першу чергу, на очищення від великої кількості бруду і застарілого поту, для полегшення розчісування збилися волосся хвоста і гриви і подальшого запобігання їх сплутування.


Так само не маловажним є і те, що pH шкіри коня більш кислий, ніж у людини, та й сама шкіра набагато товщі.
Тому шампуні для коней містять луг, підсушуючу шкіру, тобто підійти вони можуть тільки людям з жирною шкірою голови.
Іншим забезпечені роздратування, сухість шкіри голови, поява лупи і свербіння.

Слід також знати, що при використанні шампуню для коней, через величезну змісту поверхнево-активних речовин, з фарбованого волосся дуже швидко вимивається фарба.
Не варто забувати, що шампуні для купання коней різних виробників сильно розрізняються за якістю і присутності в них різних добавок.
Для порівняння, один з найбільш якісних і популярних шампунів для коней німецької фірми Effol підходить під міжнародні стандарти якості косметичних продуктів, які використовуються для людини, тому виробники можуть гарантувати, що їх шампунем без побоювань можна купати коня вартістю в кілька десятків і навіть сотень тисяч євро.
Але і коштує такий шампунь, відповідно, від 1000 рублів за флакон.
Наші ж, вітчизняні шампуні за 150-300 рублів, часто викликають скарги власників на появу лупи у тварин, свербіж.
Та й при уважному вивченні етикетки, в складі можна побачити інгредієнти, що входять до складу і звичайних шампунів для людей, нічого особливого там немає.
Тому ті, хто професійно займаються конярством, традиційно віддають перевагу імпортним, більш якісним і перевіреним роками шампунь для коней фотокосметіческім засобів по догляду за кіньми.
А російськими шампунями для гриви і хвоста користуються, як це не парадоксально, в основному люди.
Але навіть при рекомендованому розведенні 1:10, як радять виробники шампунів для коней, концентрація певних речовин істотно відрізняється від людських шампунів, а це загрожує, навіть при використанні самих якісних косметичних засобів для тварин, подразненнями і алергіями.
Наприклад, один з «хітів продажів» - шампунь з дьогтем і прополісом, містить кількість дьогтю, що значно перевищує всі гранично допустимі значення для людини.
А останні дослідження цієї речовини виявили, що березовий дьоготь при тривалому застосуванні має сильні канцерогенні властивості.
Висновки робіть самі.
Простори Інтернету просто переповнені захопленими відгуками «щасливих володарів» жирного волосся, у яких після короткочасного використання кінських шампунів, покращився стан шевелюри.
Справа в тому, що до складу таких шампунів входять колаген і ланолін, які, огортаючи волосся, робить його візуально більш товстим, обтяжують, випрямляють і надають блиск.
Але при постійному використанні шампуню обтяжені волосся розхитують волосяні цибулини, починається випадання волосся
. Так само свою роль відіграє і лужне середовище шампуню, яка поступово руйнує стрижень волосини. Тому при скасуванні кінського шампуню і повернення до нормальних, людських, колагенова плівка з волосся поступово змивається і волосся виявляються в ще більш жалюгідному стані, ніж до початку використання зоошампунем.
Варто також враховувати, що шампунями коней миють вкрай рідко, в основному перед «урочистими» подіями - стрибками, аукціонами, виставками, виступами, зазвичай не частіше ніж один раз на місяць.
Якщо порівняти з щотижневим, а іноді і з щоденним миттям голови у людей, стає зрозумілим, чому в більшості випадків застосування зоошампунів призводить до погіршення якості волосся і їх подальшого випадання.
Вибираючи собі шампунь, слід пам'ятати, що основною метою його є видалення надлишків жиру і забруднень з волосся і шкіри голови.
Жоден шампунь не може стимулювати ріст волосся, так як час впливу його безпосередньо на волосся дуже обмежена, та й активні діючі речовини, що містяться в шампунях, в волосяні фолікули не проникають.
Та й як можуть з'явитися густі жорстке волосся, якщо генами у людини запрограмовані тонкі і рідкісні?
Мертві, тьмяні, сухі і посічені на кінцях волосся відновити можуть тільки якісні маски і бальзами.
Провідні косметичні корпорації мають власні науково-дослідні інститути, протягом десятків років провідні розробки в області виготовлення засобів по догляду і лікуванню волосся саме людей.
Результатом цих досліджень є все те різноманіття якісних і ефективних засобів, яке ми бачимо для професійного і повсякденного застосування.
Можна з успіхом використовувати і перевірені поколіннями народні засоби для поліпшення якості волосся і їх зміцнення (кропива, ромашка, реп'яхову олію та інші). Не варто забувати і про повноцінне харчування як заставу краси і життєвої сили волосся, про необхідність приймати вітамінні та мінеральні комплекси.
Вибирати косметичні засоби для тварин при всьому тому асортименті шампунів і бальзамів, призначених для вирішення будь-яких проблем з волоссям і шкірою голови у людей, м'яко кажучи, не безпечно. Тільки ті, кому байдуже своє здоров'я і зовнішній вигляд волосся і стан шкіри голови, можуть їх використовувати.
Заодно хочеться нагадати і власникам тварин про неприпустимість використання для купання людських шампунів і бальзамів.
Звичайно, є кішки і собаки, які без шкоди для вовни і здоров'я переносять купання і господарським милом, але більшість вихованців вкрай негативно реагують на косметичні засоби для людей.
І, на закінчення, ще кілька слів про Сару-Джесіці Паркер.
Сара-Джессіка користується не кінським шампунем, а шампунем з кінським кератином MoltoBene, однією з провідних фірм зі світовим ім'ям, що випускає професійну косметику по догляду за волоссям.
Там дійсно на етикетці намальована конячка, і сам шампунь підходить для щоденного використання, м'яко доглядаючи за волоссям, надаючи їм блиск.
Але через неправильний переклад і тяги журналістів до сенсацій, з'явилася і прижилася у всіх ЗМІ новина про використання зіркою шампуню для миття коней.
Як би там не було, Сара-Джессіка Паркер для нас не досяжна, і чим насправді вона миє голову, ми ніколи не дізнаємося.
Тому не варто втрачати здоровий глузд і замість перевірених, тестованих для застосування людям шампунів переходити на косметичні засоби для тварин, так як наслідки можуть бути абсолютно не передбачуваними

Дана стаття взята з сайту * Все здорово * http://vsezdorovo.com/2011/01/shampoo-for-pets/

.

Та й як можуть з'явитися густі жорстке волосся, якщо генами у людини запрограмовані тонкі і рідкісні?