Полезные материалы

Як почистити зволожувач повітря від накипу

  1. промивання
  2. Частка
  3. дезінфекція

Головна функція зволожувача повітря - зволоження повітряного середовища приміщення. Практично всі його елементи стикаються з водою. Неправильна експлуатація приладу призводить до появи накипу на стінках і складових очищувача, розмноженню бактерій, цвілевих грибів. Отже, необхідно стежити за його станом, тому розглянемо, як почистити зволожувач повітря правильно.

Догляд за зволожувачем можна розбити на наступні етапи:

  • промивати;
  • почистити;
  • дезінфікувати;
  • вчасно міняти фільтр.

промивати;   почистити;   дезінфікувати;   вчасно міняти фільтр

промивання

Від якості застосовуваної води залежить частота очищення зволожувача повітря. При використанні жорсткої води краще почистити пристрій відразу після використання. Таку чистку проводять наступним чином:

  1. злийте залишилася вода;
  2. дістаньте знімні складові;
  3. прилад промийте чистою водою, поставте сушитися;
  4. мильним розчином з додаванням миючого почистити всі внутрішні елементи за допомогою щіточки;
  5. після чистки всі елементи промийте проточною водою, просушіть м'якою тканиною;
  6. висушені елементи поставте на місце;
  7. зволожувач готовий до наступного використання.

Частка

Якщо з'явилася накип або наліт, почистити зволожувач вже складніше. Є кілька варіантів, як це зробити, використовуючи підручні засоби.

Спосіб 1 - оцет.

  1. підготуйте оцтовий розчин в пропорції з водою 1: 1;
  2. м'якою тканиною, змоченою в розчині, промийте від накипу насадку;
  3. для видалення накипу в важкодоступних місцях можна використовувати зубну щітку, не сильно натискаючи, щоб уникнути подряпин;
  4. після чистки всі елементи промийте чистою водою і посушити.

Спосіб 2 - харчова сода.

Щоб почистити зволожувач повітря від накипу і нальоту, можна використовувати соду. Вона допоможе видалити небажані освіти і неприємний запах. Для цього необхідно:

  1. розвести 2 ст. л. харчової соди в 1 л чистої води;
  2. ватним тампоном, змоченим в розчині, провести ретельне очищення приладу.

Спосіб 3 - лимонна кислота.

Лимонна кислота також допоможе почистити наліт і накип:

  1. 2 ст. л. продукту розведіть в 1 л теплої води;
  2. залийте розчин в бак приладу;
  3. залиште на деякий час для очищення (бажано залишити на ніч);
  4. промийте чистою проточною водою;
  5. висушіть.

продукту розведіть в 1 л теплої води;   залийте розчин в бак приладу;   залиште на деякий час для очищення (бажано залишити на ніч);   промийте чистою проточною водою;   висушіть

Хімічні засоби, що використовуються для чищення плит, чайників і унітазів, краще не застосовувати до зволожувача, тому що вони містять їдкі речовини, здатні зруйнувати покриття приладу. Однак якщо наліт настільки сильний, що описані способи не допомагають від нього позбутися, то при виборі хімічного чищення слід пам'ятати наступне:

  • не можна використовувати абразивні засоби;
  • після використання хімії треба ретельно промивати зволожувач, так як якщо навіть невелика кількість засобу потрапить в повітря приміщення, воно може викликати алергію і кашель.

дезінфекція

Дезінфікувати зволожувач повітря треба після чистки або в тому випадку, якщо з'явився неприємний запах, який свідчить про розмноження бактерій або появі цвілі. Дезінфекцію проводять шляхом додавання в бак 1 чайної ложки відбілювача (наприклад, білизни ) На 4 літри чистої води. Замість відбілювача можна взяти перекис водню. Відбілюючий розчин рівномірно розподіляють по резервуару і залишають на півгодини. Після дезінфекції слід дуже ретельно промити резервуар.

При експлуатації зволожувача важливо пам'ятати, що чим ретельніше буде догляд за приладом, тим довше і якісніше він прослужить. Важливо не допускати утворення сильної накипу і розвитку цвілі. Регулярне очищення приладу допоможе уникнути неприємних утворень і стане запорукою довгої служби.