Полезные материалы

Шийну хустку чоловічий | Як зав'язати чоловічий шийну хустку

  1. Шийну хустку чоловічий: історія і види
  2. Як зав'язати: види вузлів
  3. Як правильно носити

Мода, що летить нестримною стрілою, періодично робить несподівані віражі і повертається не те що в минулі десятиліття, але навіть в минулі епохи. І тоді ми ошелешено спостерігаємо повернення на модний Олімп одягу або її елементів, які, здавалося б, давно і надійно забуті. Подібним приємним сюрпризом став для нас шийну хустку чоловічий аксесуар з минулих століть.

Подібним приємним сюрпризом став для нас шийну хустку чоловічий аксесуар з минулих століть

Шийну хустку чоловічий: історія і види

Виявляється, чоловіки будь-якого віку, що стежать за власною зовнішністю, теж схильні піддаватися модним віянням. Такі сучасні аксесуари як косинки на шию найчастіше зустрічаються в гардеробі творчих чоловіків. Але сучасні дизайнери роблять їх більш демократичними, а значить - популярними.

Але сучасні дизайнери роблять їх більш демократичними, а значить - популярними

Джентльменові на замітку: види вузлів

Походження цього аксесуара відноситься до далеких часів, в яких він сприймався не як прикрасу, а як річ практична, яка захищала від сонця і пилу. Навіть древні картини і фрески представляють нам римських воїнів з пов'язками на шиї. Що там римляни: солдати стародавнього Китаю ще в четвертому столітті до нашої ери використовували хустки при далеких пересуваннях у воєнний час. Ці убори, іменувалися фокали, були частиною обмундирування. Набагато пізніше подібний аксесуар став окрасою гардеробу заможних європейських чоловіків. Історики моди стверджують, що король Франції Людовик XIV наказав носити ці незвичні новомодні аксесуари і знатним особам, і простим громадянам. Як виявилося, йому просто дуже сподобалися хустки, які елегантно виділялися в уніформі послів Хорватії, які приїздили до нього в Париж на прийом. Так вони отримали нове найменування «cravate». Серед аристократів Франції та Англії в XVII столітті вважалося проявом хорошого тону носіння такого «краватки». Пізніше «краватки» стали обов'язковим атрибутом вищого суспільства. Сьогодні ці аксесуари використовуються в гардеробах і творчих, і витончених натур і впливових чоловіків. Походження цього аксесуара відноситься до далеких часів, в яких він сприймався не як прикрасу, а як річ практична, яка захищала від сонця і пилу

Шийну хустку можна скласти як завгодно і зав'язати найзручнішим для вас способом

Сьогодні різниться багато видів хусток в залежності від їх кольору, узору на тканині, розмірів і крою. Найпоширеніший - класичний. Це назву він отримав від найменування села в Старій Англії - Аскот, в якій проходили наймодніші європейські кінські скачки. Такий аксесуар був елементом наряду для будь-якого урочистого прийому і публічного заходу. Щоб закріпити зрізану навскоси однотонну смужку тканини з дорогих матеріалів, використовувалися англійські золоті шпильки і брошки з перлами.

На зміну англійської хустці, який дуже довго залишався єдиним подібним чоловічим аксесуаром, багато пізніше французькими модельєрами був придуманий новий тип цього аксесуара - фуляр. Його особливість полягає не тільки в кольорі, але і в способі крою і в розмірах: ширина 10 сантиметрів, довжина - цілий метр! Ексклюзиву і спосіб його зав'язування: на відміну від горезвісного Аскоту, фуляр обмотується навколо шиї, а кінці закріплюються за допомогою спеціального вузла і шпильки. Малюнок і колір фуляра буває яскравим і насиченим, використовується і тканину в смужку, в горошок, з різними рослинними і геометричними орнаментами.

Малюнок і колір фуляра буває яскравим і насиченим, використовується і тканину в смужку, в горошок, з різними рослинними і геометричними орнаментами

Вчимося зав'язувати класичну модель

Так носили хустки представники аристократії

Як зав'язати: види вузлів

Сучасні джентльмени, які віддають перевагу такому імпозантного аксесуару, доречного і в розважальному закладі, і на відпочинку, використовують найвитонченіші секретні методи, як зав'язувати шийну хустку. Чоловік строгий або класичний костюм замість традиційних краваток або метеликів доповнюють шийними хустками, підбираючи варіант зав'язування, найбільш підходящий до загального стилю одягу. Наприклад, пластрон - спосіб зав'язування, який відрізняється від Аскоту і фуляра не тільки формою, а й розміром, адже при цьому він прикриває груди і шию чоловіка, а широкі краю його звужуються до середини. Подібним способом зав'язують кашне при оздобленні костюмів женихів для вінчальних церемоній.

Весільний пластрон зав'язується так: кінці розташовуються на грудях зверху вниз, перехрещуються, правий край закладається знизу за лівий і протягується через кільце, що утворилося на горлі. Протягнуто край вирівнюється на грудях, після чого обидва кінці з'єднуються. Верхній край знизу протягується під нижній і проводиться в петлю, що утворилася. Одержаний вузол акуратно затягується. Потім його потрібно як слід розправити, злегка перехрестити кінці і зафіксувати вузол за допомогою відповідного прикраси, для чого можна використовувати оригінальну брошку або шпильку. При такому способі зав'язування кінці хустки заправляються під жилет.

Ще один варіант вузла, на цей раз з більш вузькою пов'язкою

Ще один варіант вузла, на цей раз з більш вузькою пов'язкою

Тканина перехрещується ззаду на шиї і зав'язується спереду

Як бачите, звичайний вузол, немає нічого складного

Чоловікам, які віддають перевагу строгий класичний стиль, підходять однотонні хустки теплих відтінків синього, бордового, білого, коричневого і чорного. Найбільш сміливі і розкуті особистості, визначаючись, як носити чоловічий шийну хустку, включають в гардероб сміливі кольорові гами з набивної тканини в класичний горох, гладкою або в візерунок «Пейслі». Найпоширеніший варіант - з натуральної м'якої тканини типу тонкої вовни, бавовни, кашеміру або шовку. Такий аксесуар не тільки зробить ваш образ по-особливому колоритним, але навіть зможе зігріти в холодну погоду. Для більш ефектного результату рекомендується використовувати його в поєднанні з різними стилями одягу. Правда, при цьому важливо враховувати головні правила його застосування і правильно його пов'язувати з використанням різних вузлів.

Сьогодні можна не морочитися з вузлами і просто пов'язати хустку по типу піонерського галстука

Найцікавіші способи, як зав'язати чоловічий шийну хустку, можна знайти в інтернеті в запропонованих стилістами майстер-класах та фото-уроках, під час яких майстри демонструють хитромудрі і абсолютно прості вузли. Сучасними законодавцями мод придумано безліч різних оригінальних варіантів зав'язування чоловічого хустки. Але найбільш актуальними в будь-які часи залишаться класичні моделі і варіанти. І ці способи просто незамінні для чоловіків, які вперше вирішили урізноманітнити власний гардероб цим аксесуаром, що допоможе їм виглядати більш елегантно і стильно. І хоча з сучасного етикету шийні хустки поки не допускаються в діловий світ, а їх використання обмежується тільки неформальній стороною спілкування, але цей аксесуар впевнено відвойовує все більший простір і повільно, але впевнено вступає в серйозні сфери. Правда, на строгі зустрічі досі потрібно носіння краватки, а ось хустку на шиї буде найбільше доречний при грі в крокет (або гольф), а також під час заміської прогулянки, відпустки на курорті.

Як правильно носити

Якщо в гардеробі з'явиться, важливо враховувати правила його поєднання з рештою одягом. Наприклад, фуляр в цьому питанні вважається просто універсальним: його можна надягати і під кардиган, і під шкіряний піджак, і з діловим класичним костюмом. При цьому він, з одного боку, підкреслює вагомість і урочистість події - весілля або прийому, ділової зустрічі або сімейного торжества, цілком замінюючи звичайну в цей час функцію краватки. А з іншого боку, фуляр надає власнику деякої вишуканої недбалості, що є характерним для інтелектуальної і творчої еліти. Це можна було спостерігати в усі віки по класичних образів художників з обов'язковим хусткою на шиї. Колись традицією пропонувалося носіння хустки, який обов'язково обмотаний по колу шиї двічі і закріплювався на грудях за допомогою шпильки. Сьогодні допускається носіння і в більш вальяжной манері.

Сьогодні допускається носіння і в більш вальяжной манері

Хустка в одній колірній гамі з сорочкою

Хустка в одній колірній гамі з сорочкою

Хустка пов'язаний у вільній манері - це додає деякої поважності образу

Можна приколоти красиву шпильку

Можна приколоти красиву шпильку

Деталь в стилі мілітарі

Підбирається чоловічий шийну хустку під сорочку за кольором і за стилем, а зав'язується декількома способами: прімо-темпо, під Байрона, а також в ірландському, східному і в ковбойському стилі. Досить популярний вузол Аскот завоював славу у чоловіків, переважно, завдяки своїй простоті: виконання такого досить об'ємного вузла може здійснюватися і без стороннього допомоги. Вузол легко можна заправити під комір сорочки, а гудзик її при цьому повинна обов'язково залишитися розстебнутій. Економні в своїх діях чоловіка, що пояснюється певною природною лінню, властивої сильній статі в питаннях, які стосуються догляду за їх зовнішністю, не могли не оцінити простоту виконання такого ефектного вузла.

Вивчаючи способи зав'язування чоловічого шийної хустки, не варто плутати його з піонерським галстуком, який має трикутну стандартну форму. А ось у фуляра тільки кінці обов'язково трикутної форми. А сам фуляр виготовляється традиційно - з широкого відрізу тканини, раскроенной косою лінією. Це необхідно, щоб хустку НЕ перекрутився на шиї зайвий виток. Смужка має ширину всього лише десять сантиметрів, але це цілком компенсує його довжина - цілий метр. Центральна частина хустки складається в дрібні складки, які скріплюються між собою затискачем, що не дозволяє фуляр вибитися з-під сорочкового коміра або кардигани.

Дуже підходить чоловічий шийну хустку на весілля. На такому урочистій події настільки витончений аксесуар більш ніж доречний, завдяки чому стає чудовою альтернативою класичній метелику або краватці. Якщо правильно вибрати варіант з відповідною до події забарвленням, фактурою тканини, видом зав'язування, то це може стати для власника убору загрозою опинитися в числі найбільш бажаних жінками і вишуканих денді на будь-якому весіллі - чужий або власної. По ширині до костюму нареченого найбільше підходить пластрон. Його форма тяжіє до квадрату. Такий хустку, що закриває частину грудей чоловіка, який має звуження посередині, щільно облягає навколо шиї і розширюється до країв. Пластрон пов'язується нареченому зверху сорочки для краваток класичним вузлом або ж елементарним вузлом, який закріплюється за допомогою шпильки. Виглядає він досить аристократично як елемент високого стилю. Що стосується матеріалу, то найбільш доречними будуть в цьому випадку, з яких найпростіше змайструвати гарний м'який вузол. Така тканина додасть відчуття легкості і створить ефект легкої елегантності, підкресливши аристократичність цього істинно чоловічого аксесуара. А ось наліт брутальності в чоловічому образі хай почекає до більш слушної нагоди.

Як денді лондонський одягнений ...

Як денді лондонський одягнений

Сучасні чоловіки люблять шийні хустки 🙂

Хусточки в горошок носять навіть суворі чоловіки з бородою