Полезные материалы

Факти про матеріали для годин: від золота до кевлара

Сталь, золото, позолота, титан, алюміній - перелік матеріалів для виробництва годин стає все більше. Така кількість матеріалів може навіть збити з пантелику.

Для початку трохи про термінологію: коли людина говорить про золотих або сталевих годиннику , Він має на увазі матеріал, з якого складається часовий корпус. Ремінець може бути шкіряним, але якщо корпус зроблений з золота, то це золотий годинник.

Годинники називаються золотими, якщо корпус зроблений з золота, замість того щоб мати просто золоте покриття або відповідний колір.

Найчастіше золото жовтого кольору, але іноді воно може бути білим або рожевим (зрідка його ще називають червоним), що залежить від металів, використовуваних в сплаві.

Карат - одиниця виміру кількості чистого золота в сплаві. Найчистішим золотом, використовуваним для виготовлення годин, є 18-каратне золото. Це означає, що вони на 75% складаються з чистого золота. Деякі годинник роблять з 14-каратного золота (58% чистого золота). Вища оцінка чистоти золота - 24 карати, яка означає, що в металі немає домішок іншої речовини (24-каратне золото ніколи не використовується для виготовлення годин, тому що воно занадто м'яке).

Відповідно до загальноприйнятих правил, на задній поверхні корпусу наноситься маркування, що вказує ступінь чистоти золота. У разі якщо браслет невіддільний від корпусу, маркування може бути нанесена і на нього.

Золотий годинник мають вартість як мінімум в $ 300, але більшість з них набагато дорожче. Логічно, що 18-каратні годинник має більш високу ціну, ніж 14-каратні. Якщо на годиннику золотий браслет, то їх вартість значно зростає.

Якщо на годиннику золотий браслет, то їх вартість значно зростає

Серед благородних металів найчастіше для виробництва годин використовується золото, рідше - срібло. Платину використовують рідко і в основному для створення дорогих механічних деталей.

Позолочений годинник набагато більш поширені, ніж золоті. Їх корпус складається з основного металу (найчастіше це латунь або сталь), покритого шаром золота товщиною 20 мікрон (але найчастіше товщина 10 мікрон або менше). Один мікрон дорівнює 1/1000 міліметра. Процес нанесення позолоти називається гальванічним покриттям, для якого зазвичай використовують золото більше 18 карат для забезпечення інтенсивного жовтого кольору.

Ціни на позолочений годинник варіюють в проміжку від $ 50 до $ 1000 і вище.

В останні роки популярним матеріалом для годин стала сталь. Сучасним модним трендом є білі метали. Біле золото також показало значне зростання продажів. Сталь, яка використовується для виробництва годин, називається нержавіючої, а це означає, що міститься в ній хром оберігає метал від корозії.

Ціни на сталеві годинник варіюють в проміжку від $ 50 до $ 1000.. Деяких дивує, що годинник, вироблені з такого дешевого матеріалу, можуть коштувати так дорого. Однак метал для виробництва відіграє незначну роль в підсумковій ціні - більш важливими факторами є вартість роботи майстра і кількість коштів, витрачених на рекламну кампанію. Винятком є ​​годинник, прикрашені діамантами або іншими дорогоцінними каменями. Для таких ювелірних версій вартість матеріалів виходить на перше місце.

Деякі годинник має золоті вставки на безеле і / або браслеті, що використовуються в якості декоративних елементів. Сталеві годинник з золотими вставками або позолотою називаються двоколірними.

Титан, міцний білий метал, також став популярним серед виробників, що відображає сучасні тренди в підвищенні продажів білих і спортивних годин, для яких підходить цей метал. Титан більш міцний, ніж сталь, і не схильний до корозії в солоній воді. Проте, він швидко дряпається, тому багато виробників покривають титанові годинник захисним матеріалом. Титан також легкий метал, що важить приблизно на 40% менше стали.

Деякі годинник зроблені з алюмінію - ще одного білого, легкого, нержавіючого металу.

Менш популярні матеріали (такі як сплав карбіду вольфраму і титану, який утворює дуже тверде з'єднання, що не страждає від подряпин) також використовуються при виробництві. Високотехнологічна кераміка, яка використовується в створенні теплових екранів космічних шатлів, іноді є матеріалом і для створення годин.

Деякі виробники наносять на сталеві або латунні годинник захисне та / або декоративне покриття, використовуючи метод PVD (physical vapor deposition). Він може бути альтернативою гальванічного покриття при нанесенні золота, а також методом нанесення стійкого до зносу нітриту титану.

Вуглецеве волокно, легкий і міцний матеріал чорного або сірого кольору, є комбінацією вуглецевого волокна і полімеру. Іноді використовується для виготовлення циферблатів і корпусів.

Три типу матеріалів використовуються для виробництва прозорого захисного скла, що покриває циферблат. Один з них - мінеральне скло, таке ж, яке використовують у віконних панелях. Другим матеріалом є акрил - прозорий, твердий вид пластику. Акрилове скло дуже міцне, але легко дряпається.

Третій варіант - синтетичний сапфір, який являє собою дуже твердий і не схильний до подряпин матеріал. Синтетичний сапфір ідентичний сапфіру, використовуваному в ювелірному мистецтві, за винятком того, що він створений людиною і абсолютно прозорий. Як і природний сапфір, він отримав 9 балів з можливих 10 за шкалою твердості Мооса. Алмаз, оцінюваний в 10 балів, єдиний більш твердий природний мінерал. Синтетичний сапфір також використовується при виробництві дисплеїв.

Ремінці годин (також відомими як браслетами, якщо вони зроблені з металу) можуть бути з різних матеріалів. Як і корпус, браслети можуть бути зроблені з золота, позолоченої сталі, позолоченою латуні, сталі, титану або алюмінію.

Найчастіше ремінці робляться зі шкіри. Теляча шкіра - найпоширеніша для часових ремінців. Ще одним популярним матеріалом є шкіра козенят, відома як chevreau. Шкіра свиней і ягнят - теж буденність для виробництва ремінців.

Група матеріалів, звана екзотичної, зазвичай дорожча, ніж попередні, і включають шкіру алігатора, крокодила, ящірки, страуса і акули. Іноді на телячу шкіру наносять рельєфний малюнок, щоб вона виглядала екзотичною. В цьому випадку ремінець буде зватися «ящеровідним», «страусовідним» і т.д. Слова «рельєфний» і «гранулярний» також використовуються для підкреслення походження - наприклад, «рельєфний крокодил», «гранулярний страус».

Багато ремінці зроблені з синтетичних матеріалів, таких як нейлон, пластик, каучук і кевлар, який настільки міцний, що використовується для виробництва бронежилетів. Ці матеріали особливо популярні для використання на спортивних годинах через свою стійкості до зношування.