Як заповнити вкладиш до трудової книжки?

  1. Гість, знайомтеся - Правобот !

Організація бере на роботу співробітника. У його трудовій книжці є запис від попереднього роботодавця про звільнення. Починається цей запис на останньому аркуші трудової відомостями про роботу, а закінчується на аркуші з відомостями про нагородження. В організації є бланк вкладиша в трудову, його ще не підшивали в трудову новоявленого співробітника (працівника). Як правильно кадровику оформити прийом на роботу цього співробітника?

Прийом на роботу оформите в загальному порядку, а в трудову книжку ушийте вкладиш (див. Як прийняти співробітника на роботу ).

Гість, знайомтеся - Правобот !

Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.

Познайомитися ближче

Рекомендація: Як заповнити вкладиш до трудової книжки

«Вкладиші заповнюйте в тому ж порядку, що і трудові книжки. Відомості про них вказуйте в книгах обліку. У моїй пропозиції розповімо, як правильно оформити і вшити вкладиш.

оформіть вкладиш

Вкладиш оформляйте, коли необхідно внести новий запис в один з розділів трудової книжки, а всі графи цього розділу зайняті. Це випливає з пункту 38 Правил , Затверджених постановою Уряду від 16.04.2003 № 225 ( Правила № 225 ). Вносити новий запис в інші вільні розділи трудової книжки не можна. Наприклад, запис про переведення вносять в розділ «Відомості про роботу». Тому не вносите цю запис в розділ «Відомості про нагородження».

Нумерація записів у вкладиші продовжує нумерацію записів трудової книжки за відповідними розділами. При цьому самі по собі вкладиші без трудових книжок недійсні. Це випливає з положень пунктів 11 , 38 Правил № 225.

Коли оформляєте співробітнику вкладиш, поставте в трудовій книжці штамп з написом: «Виданий вкладиш». Вкажіть серію та номер вкладиша ( п. 39 Правил № 225 ). Штамп поставте на будь-який вільний місце. Зазвичай це верхня частина титульного аркуша або внутрішня сторона обкладинки.

ушийте вкладиш

Закон не вказує конкретне місце в трудовій книжці, куди вшивати вкладиш. Тому кадровики вшивають його або в середину, або між останньою сторінкою і задньої обкладинкою книжки. Врахуйте, що вкладиш необхідно саме вшити. Степлер або скріпки не підходять. Якість, колір ниток і спосіб прошивки можете вибрати на свій розсуд ( п. 38 Правил № 225 ).

Чи не вшивається вкладиш «про запас». Вкладиш потрібен, тільки коли в трудовій книжці закінчилося місце в розділі, який хочете заповнити ( п. 38 Правил № 225 ). Зайвий вкладиш залиште в книжці. За це організацію не покарають, і трудова книжка від цього не стане недійсною. Однак працівник має право відмовитися оплачувати такий вкладиш, так як оформили його без необхідності. Тому утримати вартість вкладиша або вимагати гроші через суд можна ( ст. 137 ТК ).

Питання з практики: чи можна в трудову книжку часів СРСР вшити вкладиш нового зразка

Так можна.

Трудові книжки раніше встановленого зразка діють і зараз. Обмінювати їх на нові не потрібно ( п. 2 постанови Уряду від 16.04.2003 № 225 ). При цьому закон не забороняє вшивати вкладиші нового зразка в трудові книжки радянського періоду.

Питання з практики: чи можна замість вкладиша вшити нову трудову книжку

Ні, не можна.

Якщо в трудовій книжці немає вільних сторінок в одному з розділів, ушийте в неї вкладиш. Роботодавець повинен оформити і вести вкладиш в тому ж порядку, що і трудову книжку. Вкладиш без трудової книжки недійсний. Про це сказано в пункті 38 Правил № 225 .

Таким чином, закон не передбачає можливості вшивати трудову книжку замість вкладиша. Всі записи, які зроблять у вшитой книжці, визнають недійсними.

Питання з практики: чи потрібно відривати корочку вкладиша, коли підшивають його до трудової книжки

Закон не регулює це питання.

Якщо в трудовій книжці немає вільних сторінок в одному з розділів, то в трудову книжку потрібно вшити вкладиш. Роботодавець оформляє і веде його за правилами для трудових книжок ( п. 38 Правил № 225 ). Тобто мова йде про те, що вшити потрібно саме вкладиш, а не окремі його частини. Таким чином, вкладиш слід вшити в трудову книжку разом зі скоринкою.

Питання з практики: як вчинити, якщо трудова книжка і вкладиш до неї заповнені

Якщо трудова книжка і вкладиш до неї заповнені, видайте співробітнику ще один вкладиш до трудової книжки.

Коли видаєте другий вкладиш, поставте в трудову книжку ще один штамп з написом «Виданий вкладиш» і вкажіть його серію і номер ( п. 39 Правил № 225 ). Штамп проставляють у правому верхньому кутку титульного аркуша книжки нижче першого штампа або поруч з ним.

Конкретне місце в трудовій книжці, куди слід вшивати другий вкладиш, закон не вказує. Зазвичай його вшивають між обкладинкою першого вкладиша і обкладинкою трудової книжки, щоб вони утворювали продовження.

Питання з практики: як вчинити, якщо запис про роботу почали в трудовій книжці, але місця в розділі не вистачило, щоб її завершити

Якщо ви вносите запис в трудову книжку, а місця в розділі не залишилося, то оформите вкладиш і закінчите запис вже у вкладиші ( п. 38 Правил № 225). Дублювати у вкладиші запис з самого початку і визнавати недійсним початок запису в трудовій книжці не потрібно.

Порада: намагайтеся вносити запис відразу під вкладиш, якщо бачите, що в трудовій книжці не вистачить місця для нового запису. Інформацію простіше сприймати, коли записи цілі. Не страшно, якщо в трудовій залишите кілька порожніх рядків. Послідовна нумерація записів в книжці і вкладиші підтвердить, що у відомостях все вірно. ».

Як правильно кадровику оформити прийом на роботу цього співробітника?