Полезные материалы

Риболовля (лов) бичка на море

  1. Ловля бичка на «гумку» - многокрючковую снасть, оснащену гумовим амортизатором.

клас: Actinopterygii Klein, 1885 = променепері
Підклас: Neopterygii Cope, 1871 = Новопёрие риби
загін: Perciformes = окунеподібних
сімейство: Gobiidae = Бичкові

Читати: Бички нашої фауни
розмноження бичків
ловля бичків
Весняна ловля бичків
Ловля бичків: снасті, наживка

Ловлять бичків всіма доступними способами: поплавцевими і донними вудками, самодуром, гумкою, короткими бортовими вудками на прибережних каменях і з човнів. При лові бичків потрібно виходити з того, що бички - це донні риби, тому ловлять їх практично завжди з дна або у дна. Тому часто використовують снасть з двома гачками, один з яких стосується грунту, а інший знаходиться в 20-3 см над ним.

У більшості снастей використовується волосінь не тонше 0,3 мм, а гачок з довгою цівкою № 6-10. Гачки з довгою цівкою легше витягувати з пащі бичка, який при клюванні його заковтує дуже глибоко.

Поплавцевими снастями бичків ловлять в основному на мілководді, убобно розташувавшись на пірсі або хвилерізі, де глибина зазвичай не перевищує 2-3 м. Для цього застосовується як стандартна поплавочная оснащення з вудилищем довжиною до 4-5 м, так і поплавочная снасть для дальньої занедбаності зі ковзаючим поплавком і вудилищем від 1,9 до 3 м.

Для лову бичка на море поплавочная снасть має деякі свої характерні риси. Так, поплавок використовується веретеноподібної форми, великий, з довгою антеною для далекого закидання. Якщо на морі штиль, що буває нечасто, то можна застосовувати огрузку з верхнім вантажем оливкою і повідцем нижче нього. Але на хвилі, застосовується снасть з опущеним на дно грузилом.

В якості насадки для поплавковою лову бичка використовують мідії, свіжі і варені креветки, морських і простих гнойових черв'яків. Бичка можна також ловити і на яловиче або свинячий м'ясо, внутрішні органи і боенские відходи.

Ловля короткими (до 1-1,5 м) вудлищами, оснащеними інерційної або безінерційної котушками або без них, проводиться з прибережних каменів, валунів і скель, пірсів і хвилерізів, а також на глибині з човнів. При лові в прибережній зоні снасть з одним, рідше двома, гачками опускають на дно безпосередньо між камінням. Як сигналізаторів клювання застосовуються поплавці, а іноді кивки, як саморобні, так і промислові. Також при лові з берега і пірсів можуть застосовуватися фідерні снасті і вудилища спінінгів.

Ловля бичка на «гумку» - многокрючковую снасть, оснащену гумовим амортизатором.

На гумку прив'язують основну волосінь діаметром 0,35-0,4 мм. Як правильно поєднати гумку і волосінь, щоб з'єднання було міцним і не порвалося? Правильно з'єднання гумки і волосіні робиться так: кінець гумки протягується в кембрік довгою 5-6 см, після чого складається навпіл і гумка зав'язується кількома простими вузлами. Що залишився кінець гумки бажано подмотать капроновими нитками. Отриману петлю з кембрика і гумки пристібають до зав'язаною до основної жилки застібці або безпосередньо приєднують з основною жилкою (петля в петлю).

Потім до основної жилки прив'язується кілька повідків довгою 10-15см з гачками на відстані 25-30 см одна від одної. Основний волосіні повинно бути не менше 100-150 м. Резинку заводять на човні, прикріпивши один кінець, до якого прив'язана основна волосінь на березі, а другий опускають з важким вантажем на дно. Таким чином, гумка знаходиться в розтягнутому стані. Снасть нажівляется морським хробаком, м'ясом малюсков, крабів і ін. Тваринної насадкою і акуратно відпускається, гумка стискаючись захоплює снасть в глибину. Коли волосінь буде в розслабленому вигляді, її закріплюють на березі і, або тримають в руках, або прикріплюють дзвоник (вантаж).

При лові бичків з морських пірсів користуються звичайними закидушки: мотавільце, 50-100 м волосіні і вантаж з гачками.

Читати далі: ловля бичків

Як правильно поєднати гумку і волосінь, щоб з'єднання було міцним і не порвалося?