Полезные материалы

ТОП-5 ігор на папері - як розважитися без комп'ютера і приставок

  1. точки
  2. Морський бій
  3. танки
  4. коридорчики
  5. змійка

Телефон, планшет або приставка здатні скрасити час в поїзді або автобусі, але що робити, якщо у вас при собі немає ніяких гаджетів? На допомогу прийдуть гри на папері. Для цього знадобиться лише пара олівців або ручок і аркуш паперу. Intex-press підібрала п'ять популярних колись ігор на папері для двох.

точки

Мета стратегічної гри «Точки» - захопити якомога більше точок противника, розширивши свою територію. Для гри знадобляться дві ручки різного кольору і листочок в клітинку.

Гра починається з того, що кожен з гравців ставить крапку своїм кольором. Точки можна ставити тільки на перетині ліній листа. Ходи робляться по черзі. Кожен гравець намагається оточити точку або захоплену територію противника. Як тільки це вдається, точки з'єднуються лініями і виходить замкнутий контур, усередині якого будуть захоплені точки іншого гравця.

Перемагає той гравець, який захопив більше точок противника.

РЕКЛАМА

Телефон, планшет або приставка здатні скрасити час в поїзді або автобусі, але що робити, якщо у вас при собі немає ніяких гаджетів

Фото: Ян Яковчик

Морський бій

Гра «Морський бій» до сих пір залишається однією з найпопулярніших ігор на папері. Грають дві людини. У кожного з них є ручка і листочок паперу, на якому креслять два квадрата (поля) 10х10 клітин. На одному полі розставляють кораблі, інше служить для «стрілянини» по кораблях противника. По горизонталі квадрати підписують буквами, а по вертикалі - цифрами.

Існує чотири типи кораблів: 4 корабля по одній клітинці ( «однопалубних»), 3 корабля по 2 клітинки, 2 - по 3 клітинки і один - чотирипалубних. Всі кораблі повинні бути прямими і при розставлених не повинні торкатися один одного. При цьому вони можуть стосуватися країв поля і займати кути.

Після того, як флот розставлено, гравці по черзі стріляють по кораблях противника, називаючи «координати»: А1, Е6, В3 і так далі. Якщо «постріл» потрапляє в корабель, то в залежності від його типу (не можна поранити «однопалубний» корабель) говориться «убив» або «поранив» і робиться ще один хід. Підбиті кораблі суперника і «промахи» малюються на другому полі.

Перемагає той, хто перший знищить всі кораблі суперника.

Фото: Ян Яковчик

танки

Для цієї гри потрібно взяти один аркуш паперу в клітинку і дві ручки, бажано різного кольору. Листочок зігнути посередині, і кожному гравцеві на своїй половині потрібно намалювати танки. Яка кількість техніки бере участь в «бою», гравці визначають між собою, але частіше за все це по десять танків з кожного боку. Техніку малювати або вид зверху, або вид збоку, приблизно на дві клітинки. Коли черговість ходів визначена, перший гравець малює на своїй половині аркуша точку діаметром 3-4 міліметри. Далі гравець згинає листочок, щоб дві половинки зійшлися і на місці точки, тільки вже з іншого боку малює ще одну точку. В результаті на половині супротивника відображається слід, який і є «пострілом». Якщо він «потрапив» по ​​танку, то гравець робить ще один постріл, а підбитий танк закреслюється. Якщо ж він промахнувся, право ходу переходить до суперника.

РЕКЛАМА

Фото: Ян Яковчик

коридорчики

Для гри знадобляться листочок в клітинку і дві різнокольорові ручки. На листочку намалювати поле довільної форми (ромб, квадрат, ялинку і т.д.) Усередині поля гравці своїм кольором по черзі обводять одну сторону клітини. Завдання кожного гравця останнім «закрити» клітинку - обвести останню, четверту сторону. Всередині «захопленої» клітини намалювати хрестик або нулик. Коли всі клітини всередині поля «захоплені», підрахувати, у кого їх більше.

Коли всі клітини всередині поля «захоплені», підрахувати, у кого їх більше

Фото: Ян Яковчик

змійка

На аркуші паперу в клітинку накреслити квадратне поле розміром 7х7 клітин. Дві сусідні сторони отриманого квадрата повинні бути одного кольору, наприклад, синього, а дві інші - іншого, припустимо червоного.

У довільних місцях ігрового поля кожен з гравців «своїм» кольором ставить крапку. Далі гравці по черзі малюють ламані лінії від точки. За кожен хід можна намалювати тільки лінію (не по діагоналі), довжина якої сторона клітинки. Лінії не повинні перетинатися, вони можуть проходити по стороні поля. Гравець, якому нікуди більше продовжити свою змійку, програє.

Фото: Ян Яковчик