Полезные материалы

Робота з рисової папером. Годинники з кришки від сковорідки

Опубліковано 5 лютого 2018 р 13:00

Зазвичай перші роботи в декупажу роблять з використанням тришарових серветок. Але за півтора року захоплення декупажем, у мене склалося тверде переконання, що найпростішою в технічному плані і виграшною в естетичному є робота з рисової папером. І тим, хто хоче спробувати себе в декупажу, напевно, краще почати саме з цього матеріалу. Купити рисовий папір зараз не проблема. Коли я робила свої перші роботи з рисової папером, у нас в місті її не продавали. Я спокійно знайшла практично десяток інтернет магазинів, де вона продається. Так як цей урок я роблю на прохання дівчат, які, тільки хочуть спробувати себе в декупажу, пояснювати буду не тільки як робити, але і які матеріали краще використовувати.

Автор: Пріколотіна Людмила

У цьому уроці я покажу, як дати друге життя скляній кришці від сковорідки, яка прослужила мені багато років за прямим призначенням.

Нам знадобляться:

  • скляна кришка
  • Рисовий папір з малюнком, її ще іноді називають рисова серветка або рисова карта.
  • Біла рисовий папір, без малюнка.
  • Клей ПВА. Я зупинилася на канцелярському ПВА. Будівельний ПВА іноді буває з добавками, які, агресивно ведуть себе по відношенню до серветок і роздруківок. Для декупажу є спеціальний клей. Однозначно, що їм приємніше працювати, але, на перших порах, іноді по кілька разів доводиться змивати роботу, а декупажний клей досить дорогий.
  • Пензлик. Для початку, краще купити синтетичну віялову пензлик 6 або 8 номер. Вона стане в нагоді і в подальшому, для покриття виробів лаком. Якщо не знайдете віялову, то звичайну синтетику.
  • Акриловий лак. Це, мабуть, найскладніша позиція. Можна використовувати акриловий лак на смолах, він часто буває в балончиках. Але від такого лаку я дуже швидко відмовилася, моторошний запах, необхідність мити кисті такими ж пахучими засобами. Лак в балончику, звичайно зручно, але знову ж таки запах і на виріб поширюється тільки мала частина лаку, решта осідає в радіусі 5-6метров. Тому, практично всі декупажніци, користуються акриловим водним лаком. Але тут теж не все так просто. Ні в якому разі не можна користуватися акриловим художнім лаком він практично не висихає. Будівельні акрилові лаки, теж годяться не всі. На дешевих лаках хоч і написано, що вони висихають за 15-20 хв. вироби, покриті цими лаками, іноді продовжують липнути до декількох місяців. Я чула дуже хороші відгуки про лаки Делюкс і Ківі. Сама ж користуюся аква лаком Полі-Р, німецького виробництва.
  • Годинниковий механізм зі стрілками і стікери з цифрами.

Годинниковий механізм зі стрілками і стікери з цифрами

1.Хорошо промиваємо і знежирюємо скляну поверхню. Знежирити можна будь-яким спиртовим засобом. Я вирішила ще трохи прикрасити свої годинники орнаментом, намальованим контуром. Якщо ви теж вирішите зробити орнамент його краще нанести на самому початку. Орнамент завдано контуром металік Dekola.

2.В цій роботі, я буду робити зворотний декупаж, але порядок роботи з рисової папером і при прямому і при зворотному декупажу однаковий. Різниця лише в тому, яким боком ми приклеюємо шматочки паперу з малюнком. Вириваємо з рисової серветки мотив з малюнком. Рисовий папір треба рвати, а не різати ножицями.

3.Мотів маємо на тому місці, де хочемо його бачити. Так як я роблю зворотний декупаж, то малюнок прикладаємо до склу лицьовою стороною, при прямому декупажу, докладаємо зворотною стороною.

4. Пензлик мочім в воді і акуратно промачівают весь мотив, одночасно розгладжуючи від центру до країв. Потім точно так же на воду приклеюємо і всі інші шматочки з картинками.

Потім точно так же на воду приклеюємо і всі інші шматочки з картинками

5. Тепер беремо рисовий папір без малюнка і починаємо відривати від неї шматочки паперу і приклеювати їх так само на воду, між уже приклеєними шматочками з малюнком. При цьому треба намагатися, щоб нахлест був мінімальний. Тоді фон вийде однорідний, без білих плям.

6.Когда вся поверхня буде заклеєна рисової папером, акуратно серветкою промокніть зайву воду. Розбавимо на одну третину ПВА водою і промажем всю поверхню клеєм. Можна звичайно відразу промазати лаком, але для недосвідчених декупажніц, однозначно, спочатку краще промазати клеєм. Якщо після висихання, буде виявлений якийсь шлюб, його дуже легко виправити, просто намочивши це місце водою.

Наприклад, ось в цій роботі. Коли вже весь малюнок був зібраний і висох, мені не сподобалося, як виглядає правий бік. Я акуратно намочила, вже приклеєні на клей шматочки білої рисового паперу і прибрала їх, а на їх місце приклеїла невеликий квітковий мотив.

Я акуратно намочила, вже приклеєні на клей шматочки білої рисового паперу і прибрала їх, а на їх місце приклеїла невеликий квітковий мотив

7.Вот тепер мене влаштовує все. Покриваємо роботу, декількома шарами лаку. Кількість шарів лаку залежить від того, який виріб ми зробили і де воно буде використовуватися. Годинники з водою стикатися не будуть, тому досить 3 шарів лаку. Якщо ж робимо прямий декупаж, наприклад, на квітковій вазі, кількість шарів лаку необхідно збільшити. Якщо хочете зберегти ефект напівпрозорого скла, зазвичай так роблять вази та пляшки, то ваша робота готова. На годиннику ж краще поверх шару рисового паперу наклеїти один-два білих шару звичайних тришарових серветок. При наклеюванні білих шарів серветки не треба намагатися розгладити складочки. Вони дуже органічно вписуються в фон рисового паперу.

8.Ну, а тепер залишилося вставити годинниковий механізм, наклеїти цифри і вставити в дірочку ланцюжок, на якій будуть висіти годинник. Коли годинник був практично готові, я побачила, що цифри з стікерів, на них виглядають грубувато і замінила їх стразами.
Ось і все годинник готові.

Такі годинники можна зробити не тільки зі старої кришки, а й зі скляної тарілочки, якщо свердлом для скла акуратно просвердлити в центрі дірочку. Це особливо актуально для тих, у кого в містах є ІКЕА. Ви ніколи не купите пристойну дерев'яну заготовку такого розміру за 25руб. Та й рисовий папір чудово виглядає саме на склі.

А тепер маленький секрет. Часом рисовий папір з малюнком купити простіше, ніж просто білу. Нічого страшного. Наклеюємо фрагменти з малюнком. Потім від тришарової серветки відокремлюємо білий шар. Рвемо його на шматочки і приклеюємо на вільні місця, злегка збираючи в складочки для імітації рисового паперу.

Ось це перша моя робота з рисової папером. Тоді мені вдалося купити тільки рисовий папір з малюнком, а замість білої я використовувала білий шар серветки. Мені здається, різниця майже не помітна.

Мені здається, різниця майже не помітна

Крім звичайної рисового паперу буває ще й мереживна рисовий папір. Іноді її в магазинах називають просто мереживна. За своїми властивостями вона нічим не відрізняється від звичайної рисової. Працювати з нею треба точно так же, але тільки якщо необхідно намагатися підбирати шматочки з потрібним візерунком.

Ось ці роботи у мене виконані з мереживною рисової папером. Роздруківки зроблені на білій рисовому папері.

Роздруківки зроблені на білій рисовому папері

Бажаю успіхів усім, хто захоче спробувати себе в декупажу. Адже декупаж дозволяє не тільки створювати унікальні авторські роботи, але і дати друге життя відслужив свій вік речей.