Полезные материалы

Папір для офсетного друку

  1. журнали
  2. ділові видання
  3. Каталоги
  4. листівки
  5. настінні календарі
  6. Квартальні календарі, щоденники

22 Января 2013

Офсетний папір - це тип паперу, призначений для друку образотворчої продукції і ілюстраційні-текстових видань офсетним способом. Щільність паперу для офсетного друку варіюється в діапазоні від 60 г / м.кв до 220 г / м.кв.

За кордоном офсетний папір позиціонують як використовувану в офсетного друку міцну папір без покриття, виготовлену з чистої целюлози або з додаванням деревної маси, стійку до деформацій під дією вологи.

За кордоном офсетний папір позиціонують як використовувану в офсетного друку міцну папір без покриття, виготовлену з чистої целюлози або з додаванням деревної маси, стійку до деформацій під дією вологи

До властивостей офсетного паперу пред'являють жорсткі вимоги, обумовлені особливостями технології офсетного друку . Важливу роль в процесі друку грають жорсткість паперу, її міцність, водопоглинання, проклейка і стійкість розмірів при зволоженні.

В процесі друку офсетний папір вступає в контакт з гумовим полотном, тому вона повинна володіти відмінними структурно-механічними і друкованими властивостями. Для підвищення міцності паперу знижують її вищіпиваемость і пиломості, проклеівая поверхню особливими матеріалами.

На вищіпиваемость і пиломості офсетного паперу впливає склад паперової маси, тому в неї додають деяку кількість присадок і наповнювачів. Введення великої кількості присадок і наповнювачів в папір небажано, оскільки вони в процесі друку можуть прилипати до поверхні гумотканинних офсетних пластин.

Введення великої кількості присадок і наповнювачів в папір небажано, оскільки вони в процесі друку можуть прилипати до поверхні гумотканинних офсетних пластин

Дизайнерська офсетний папір Dainel Original з ефектом оксамиту

Проклейка офсетного паперу також сприяє підвищенню її вологостійкості, ускладнює проникнення води в целюлозні волокна, але не перешкоджає проникненню і закріпленню офсетного фарби.

Взагалі поглинання - це одне з найважливіших властивостей офсетного паперу. Якщо папір буде водонепроникною, то волога зосередиться на гумовому полотні і не проникне в фарбу. Якщо поглинання паперу вище норми, вона буде вбирати фарбу з офсетного циліндра, що призведе до розм'якшення її покривного шару.

Офсетний папір використовується для друку ілюстраційні видань, газет, журналів і книг. Також вона знаходить широке застосування у виготовленні різних рекламних і промо-матеріалів: каталогів, постерів, брошур, листівок, флаєрів і багато чого іншого. Крім того, офсетний папір застосовують для видання ілюстрованих кольорових і чорно-білих видань, починаючи з газет і журналів, і закінчуючи книгами.

Термін служби офсетного продукції визначається вмістом в ній деревної маси: для періодичних видань рекомендується папір з вмістом деревної маси від 50 до 75%, для видань з тривалим терміном використання - Чістоцеллюлозние папір.

Термін служби офсетного продукції визначається вмістом в ній деревної маси: для періодичних видань рекомендується папір з вмістом деревної маси від 50 до 75%, для видань з тривалим терміном використання - Чістоцеллюлозние папір

Рулонний папір для офсетного друку

У офсетного друку використовують чотири види паперу: офсетний, газетний, картографічну і крейдований.

Виробництво офсетного паперу в Російській Федерації нормується ГОСТ 9094-89 «Папір для друку офсетний. Технічні умови". Класифікація офсетного паперу по ГОСТ 9094-89 представлена ​​в таблиці.

Види офсетного паперу

ПоказникЗначення показника

Папір № 1 Папір № 2 Сорт вищий Сорт перший Марка «А» Марка «Б» Маса паперу, г / м2 65-240 65-240 60-100 60-100 Щільність паперу з машинної гладкості до 160 г / м2, кг / м3 750-850 750-850 700-800 650-750 Щільність паперу з машинної гладкості 160 г / м2, кг / м3 800-900 800-900 - - Щільність паперу з машинної гладкості понад 160 г / м2, кг / м3 850-950 850-950 - - Щільність паперу каландрує, кг / м3 850-950 850-950 800-900 700-800 Білизна з оптичним відбілюванням,% 85-88 83-86 - - Білизна без оптичного відбілювання,% - 78- 82 74-77 65-69

Папір № 1, виготовлена ​​з чистої біленої целюлози, використовується для друку кольорових видань з тривалим терміном служби, що містять напівтонові ілюстрації. Папір № 2 виробляється з біленої целюлози з додаванням деревної маси.

Папір марки «А» застосовується для виготовлення друкованої продукції із середнім терміном служби, що містить прості напівтонові одноколірні або багатобарвні ілюстрації (до 50% смуг). Папір марки «Б» використовується для виготовлення друкованої продукції з малим терміном служби, що містить прості напівтонові ілюстрації зі зниженою яскравістю і нескладним квіткоділенням.

Для виготовлення газетної продукції в офсетного друку використовується високосортна газетний папір підвищеної якості, яка характеризується високою розривною довжиною.

Також в офсетного друку використовується картографічна папір марок «А», «Б» і «В». Марка «А» використовується для друку гідрографічних карт, «Б» і «В» - для друку топографічних і географічних карт, а також атласів. Картографічна папір відрізняється високою білизною і міцністю на злам.

Крейдований папір для офсетного друку може мати одностороннє або двостороннє покриття, або одностороннє кольорове покриття одного обороту і подвійне покриття іншого обороту. Крейдований папір для листового офсету виготовляється з двостороннім покриттям, середньої гладкістю, підвищеною білизною і стійкістю до вищипування. Вона використовується для виготовлення ілюстраційні і ілюстраційні-текстової офсетного продукції.

Вона використовується для виготовлення ілюстраційні і ілюстраційні-текстової офсетного продукції

Крейдований папір для офсетного друку

Далі поговоримо, який папір підходить для виготовлення тієї чи іншої офсетного продукції.

журнали

Журнали найчастіше друкуються на крейдованому папері, так як на їх сторінках розміщуються репродукції, високоякісні ілюстрації, реклама дорогих товарів (наприклад, парфуму і косметики). Якість зображення і точність передачі кольору при цьому важливі для таких журналів, як «Космополітен», «Домовой» і ін.

ділові видання

Для виготовлення ділових видань застосовується менш дорога і менш глянцевий папір. Для цих цілей підійде папір щільністю до 115 г / м2 з одношаровим крейдований, яка завдяки своїй гладкості дозволяє отримати відбитки, за якістю не поступаються графіку на папері з матовим покриттям і багатошаровим крейдований.

Каталоги

Каталоги друкуються на тонкій крейдованому папері. Це запобігає штучне збільшення товщини каталогів і знижує поштові витрати на їх пересилання. Каталоги, видрукувані на крейдованому папері, відрізняються тим, що на їх сторінках не видно відбитки пальців, а тому презентабельний вигляд зберігається надовго.

листівки

Листівки найчастіше лунають представникам цільової аудиторії безкоштовно, тому їх друкують на економічних видах паперу, хоча зустрічаються екземпляри, роздруковані на дорожчий крейдованому папері. При виборі паперу для виготовлення листівок слід враховувати, що при одношаровому крейдований вартість листа знижується приблизно на 25% в порівнянні з багатошаровим крейдований.

настінні календарі

Щоб календарі добре проглядалися з дальньої відстані, їх друкують на матовому папері без відблисків. Такий папір менше інших спотворює свій відтінок під дією світла, не сіріє і не жовтіє, легше інших переносить зміну вологості повітря, не скручується при перепадах температури.

Квартальні календарі, щоденники

При друку квартальних календарів і щоденників виробники поліграфічних матеріалів найчастіше використовують матову книжково-журнальну папір без блиску, призначену для офсетного друку. Використовувати для виготовлення щоденників крейдований папір не доцільно, так як ручка ковзає по поверхні такого паперу, не залишаючи чорнильного сліду.

22 Января 2013