Полезные материалы

Народний засіб від бліх

  1. джерела зараження
  2. особливості боротьби
  3. народні методи
  4. Використання ефірних масел
  5. дія полину
  6. Застосування дігтярне мила
  7. Що буде якщо вкусить блоха: Відео

Блохи - досить неприємні комахи, які викликають у більшості людей відчуття огиди Блохи - досить неприємні комахи, які викликають у більшості людей відчуття огиди. Але коли вони поселяються в будинку, це може бути ще і небезпечним, адже ці паразити є переносниками дуже багатьох хвороб. Боротися з ними можна, використовуючи ефективні народні засоби від бліх.

джерела зараження

Перед початком боротьби з блохами необхідно з'ясувати, яким шляхом вони виявилися в житло. Якщо квартира знаходиться на першому поверсі багатоповерхівки, можливо, комахи перебралися в житло з підвалу будинку. При підтвердженні даного припущення потрібно негайно усунути щілини: в іншому випадку позбутися від комах не вийде, так як їх кількість буде весь час збільшуватися.

Бажано повідомити керуючу компанію, яка повинна подбати про обробку підвального приміщення с. Також можна залишити заявку в СЕС. Найчастішою причиною появи бліх в квартирі є наявність домашніх тварин.

Господарі вигулюють своїх вихованців на вулиці, під час чого ризик зараження паразитами дуже зростає. І, незважаючи на те, що блохи, які живуть на собаці, на людей не нападають, потрібно обов'язково використовувати протиблошині кошти для захисту тварин, щоб уберегти домашнього улюбленця від можливого зараження.

Блохи квартири. Наприклад, це може бути крісло, килим, щілину в плінтусі, подушки і м'які іграшки. Тому боротися з ними не так просто, як здається на перший погляд. Однак є багато народних засобів, які є абсолютно нешкідливими для людей і домашніх вихованців, але досить ефективними для позбавлення від такого неприємного сусідства.

особливості боротьби

Які ж заходи потрібно вжити, щоб позбутися від бліх у власному будинку? Спочатку потрібно обов'язково вивести їх у домашніх тварин. Сучасними виробниками пропонуються на сьогоднішній день безліч засобів для цих цілей. Це можуть бути спеціальні шампуні, спреї, краплі, нашийники та багато іншого.

Однак блохи можуть завестися навіть у тому будинку, де немає домашніх тварин. Людина сама може принести паразитів в свій будинок після перебування в зараженому приміщенні або просто погладивши на вулиці хвору собаку.

Перед початком боротьби з комахами за допомогою хімічних засобів буде потрібно:

  1. Забезпечити, щоб приміщення покинули люди і тварини не менше ніж на 4-5 годин.
  2. Сховати посуд і всі продукти.
  3. Ретельно вимити підлогу оцтовим розчином.
  4. При наявності підвалу обробити його дихлофосом або іншим засобом від бліх.
  5. Перевірити герметичність віконних і дверних прорізів.

Обробляти приміщення потрібно обов'язково з використанням захисних засобів. Після закінчення роботи необхідно все ретельно вимити і провітрити приміщення. Якщо не вдається самотужки позбутися паразитів, доведеться звертатися в спеціальну службу, яка швидко і ефективно справить обробку зараженого будинку.

народні методи

Оскільки поява бліх в будинку - проблема не нова, існує безліч досить ефективних народних засобів для боротьби з ними. Деякі люди вважають за краще саме їх, тому що, як правило, для цього використовуються натуральні речовини, що практично не містять токсини.

Відлякують і дратують бліх деякі запахи. Наприклад, дискомфорт у комах викликає запах перцевої м'яти, полину, міцного тютюну. Також сюди можна зарахувати анісова, хвойне і лавандова масла.

Блохи погано переносять запахи дігтярного і лавандового мила, тому непоганим способом їх відлякати стане прибирання квартири з застосуванням мильного розчину.

Хорошим профілактичним методом проти бліх є обкурювання приміщення індійськими сандаловим паличками або ладаном. Ця процедура відлякає також інших комах.

Непоганим ефектом володіє розчин нашатирного спирту. Приготованим в співвідношенні 20-25 крапель речовини на 5 л води розчином потрібно протерти меблі і підвіконня, а також ретельно вимити підлогу.

Простим і ефективним засобом є розсипана по підлозі суміш соди і солі (пропорція 1: 1). Найбільшу увагу потрібно приділити плінтусів і всіляких щілинах. Найкраще на пару днів після цього залишити будинок. Після повернення суміш потрібно вимести і пропилососити приміщення. Після цього, додавши у воду хвойне або лавандова олія, виконати вологе прибирання.

Використання ефірних масел

Дуже добре себе зарекомендували ефірні масла від бліх. Вони використовуються поодинці або шляхом змішування декількох видів. Найчастіше з цією метою застосовуються лавандова, кедрова, евкаліптова і інші масла. Всього лише кілька крапель засобу, додані в шампунь при купанні домашнього улюбленця, допоможуть відлякати комах.

Якщо розчинити в склянці води 3-5 крапель лавандового або евкаліптової олії, помістити цю рідину в розпилювач і кропити нею періодично собаку, то цим можна убезпечити свого улюбленця від появи бліх. Також можна пов'язати на шию собаки хустку, попередньо капнув на нього кілька крапель ефірного масла. Такий нашийник буде ефективним на протязі декількох днів, після закінчення яких хустку потрібно зняти і ретельно випрати.

дія полину

Дуже поширеним засобом є полин від бліх. Комахи дуже бояться її запаху. З популярних методів боротьби із застосуванням цієї трави можна виділити відвар. Для його приготування листя полину (20 г сухих або 40 г свіжих) потрібно прокип'ятити в 0,5 л води. Після того як відвар охолоне, їм потрібно обробити шерсть тварини.

Варто зазначити, що під час обробки домашнього улюбленця комахи будуть зістрибувати з нього, тому процедуру краще виконувати на вулиці. Полин є абсолютно нешкідливою для маленьких кошенят і дорослої кішки - їх матері, яка може облизувати своїх малюків. Важливо пам'ятати про те, що запах полину повинен бути міцним і стійким - тоді тварина буде менше піддається ризику заразитися блохами.

Застосування дігтярне мила

Також хорошим засобом вважається дігтярне мило від бліх. Його вартість невисока, а ефект досить хороший. Однак необхідно знати, як правильно його використовувати:

  • тварина потрібно грунтовно намочити водою і добре намилити. Особливо ретельно потрібно обробити милом ті ділянки, де комахи розмножуються - живіт, загривок, складки близько лап;
  • змивати мило потрібно після закінчення 5 хвилин;
  • після змивання за допомогою гребінця необхідно зайнятися вичісуванням комах;
  • повторна обробка повинна проводитися не пізніше, ніж через 10 днів.

Варто ще відзначити, що дігтярне мило сприятливо діє на загоєння ранок, що утворюються в разі розчісування домашніми вихованцями місць укусів комах.

Таким чином, щоб отримати хороший і швидкий результат в боротьбі з блохами, непогано поєднувати народні методи з промисловими інсектицидами. Таке комбінування набагато швидше призведе до перемоги над паразитами. Домашні тварини будуть здоровими і спокійними, а будинок - чистим і затишним.

Що буде якщо вкусить блоха: Відео

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах: