Полезные материалы

Чи бувають воші у кішок і чи може ними заразитися людина

  1. способи зараження
  2. симптоми зараження
  3. небезпека зараження
  4. Методи лікування кота

Багато господарів впевнені, що їх кішці зараження вошами не загрожує, більш того, ці комахи навіть не паразитують на кішках. Насправді ж, така думка є хибною. У вихованців заводяться котячі воші або волосоїдів . Вони харчуються шматочками шкіри, що злущуються і волоссям. Звідси напрошується висновок, що для кішок безшерстих порід паразити не становлять небезпеки. Котяча воша п'є кров тільки на випадкових подряпинах або ранах.

Зовні котячі воші представляють витягнутих і досить щільних комах з великою головою трикутної форми. За допомогою виїмки на передній частині голови вони захоплюють і відкушують волосся або відгризають шматочки шкіри.

Часто волосоїдів заводяться у кішки, на якій вже паразитують блохи . Це збиває господаря з пантелику, так як симптоми зараження схожі. Але зовні комахи помітно відрізняються. Воші не вміють стрибати і взагалі малорухливі. На відміну від бліх котячі воші мають світліше забарвлення.

способи зараження

Воші не можуть існувати або пересуватися в навколишньому середовищі. Заразитися ними можна тільки від прямого контакту з твариною-носієм.

Джерелом зараження можуть стати інструменти для грумінгу.

Котячі воші не можуть паразитувати на людині, а кішці не грозить зараження вошами від хворого на педикульоз господаря.

симптоми зараження

Дізнатися про зараження тваринного вошами можна завдяки наявності гнид. Вони потрапляють на очі частіше, ніж самі паразити.

Шукати останніх слід близько підстави хвоста, на шиї і голові вихованця. Про наявність паразитів розкажуть наступні симптоми: Шукати останніх слід близько підстави хвоста, на шиї і голові вихованця

  • Кішка постійно свербить і не знаходить собі місця.
  • Раптово кішка починає втрачати шерсть, яка буквально сиплеться і залишається на підстилці у великій кількості.
  • У шерсті тварин можна побачити безліч маленьких чорних крапок - екскрементів вошей.
  • На тілі вихованця з'являються почервоніння, корки на шкірі, тріщини.
  • Виявити комах, їх продукти життєдіяльності і гниди допоможе ретельний огляд. Особливо просто зробити це, якщо у вихованця світла шерсть.

небезпека зараження

Воші швидко розмножуються. Якщо вчасно не почати з ними боротися, то тварина може облисіти.

Цей процес супроводжується інтенсивними подразненням шкіри, розвитком дерматиту.

Волосоїдів є переносниками яєць гельмінтів. Зараженому котячими вошами тварині загрожують гельмінтози, що призводить до його виснаження.

Зараженому котячими вошами тварині загрожують гельмінтози, що призводить до його виснаження

застосування дустового мила проти вошей може загрожувати серйозною інтоксикацією всього організму.

Мухи бувають різними - одні є паразитами, які переносять збудників страшних хвороб, інші ж допомагають в боротьбі з шкідниками сільськогосподарських рослин. Детальніше про ці комах читайте тут .

Якщо за домашніми птахами неправильно доглядати, у них можуть завестися паразити. Детальніше читайте по https://stopvreditel.ru/parazity/zhivotnyx/puxoedy.html засланні.

Методи лікування кота

Серйозні випадки зараження загрожують вуличним котам. Домашнім вихованцям пощастило більше. Вивести вошей можна тими ж засобами, що і бліх. Ось чому господарі часто навіть можуть не помітити, що у вихованця були саме волосоїдів. Для їх виведення можна використовувати: Серйозні випадки зараження загрожують вуличним котам

  • Краплі на холку . Співвідношенням ціни і якості відрізняється засіб «Барс» російського виробника. Інсектицид втирається біля основи черепа або уздовж хребта. Процедура займає кілька хвилин. Краплі допомагають не тільки позбутися від уже існуючих вошей, але і створюють захисний бар'єр від нападу нових.
  • спреї . З їх допомогою все тіло тварини обприскується і не миється протягом часу, що зазначено в інструкції по застосуванню. Зазвичай часовий відрізок становить від декількох годин до декількох днів.
  • Шампуні від бліх . Зоошампунь також згубно діє на вошей. Він не доставить тварині дискомфорту, особливо якщо кіт спокійно переносить процедуру купання.
  • Нашийники від бліх . Вони знищують вошей і захищають від повторного зараження.
    Способи боротьби з вошами, які передбачають використання хімікатів, вимагають повторної обробки через два тижні. Використання нашийника в цьому сенсі дуже зручно. Досить надіти його на вихованця і можна залишатися спокійним за його самопочуття.

Котячі воші не представляють небезпеки для людини і не живуть поза тварини.

Вихованець може заразитися, якщо часто гуляє по вулиці без ошийника і спілкується з вуличними котами, під час стрижки зараженими інструментами. Виводять вошей тими ж засобами і методами, що і бліх. В іншому випадку тварина може заразитися гельмінтами, облисіти і постраждати від наслідків дерматиту.