Полезные материалы

Блохи від любителів кішок і клопи з Еміратів. TUT.BY побував на виїзді дезінфекторів

  1. "Страшно люблять котиків"
  2. Клопи, таргани, блохи: рейтинг паразитів Мінська
  3. "Звичайна нормальна робота"
  4. Проблема - в старих гуртожитках
Ця служба діє непомітно.Своєрідна група допомоги заїжджає в кожен магазин, садок, гуртожиток, на завод.Звичайні міські жителі стикаються з працівниками Центру профілактичної дезінфекції тільки в тому випадку, якщо таргани, блохи, клопи або щури завелися десь поруч.Кореспонденти TUT.BY вирушили на виїзд з фахівцями-дезінфекторами, побачили, як труять бліх, і дізналися, від чого в будинках заводяться паразити.

Виявляється, зараз у фахівців - сезон бліх . Щодня на обробку виїжджає чотири машини з фахівцями. Заявки шлють з ЖЕСов, куди часто звертаються самі жителі. В окремі проблемні будинки ЖЕС викликає дезінфекторів щомісяця. Ми якраз у такого будинку - на столичній вулиці Петра Глібки, 64.
Виявляється, зараз у фахівців - сезон   бліх

Щомісяця з квітня по жовтень кожен будинок як мінімум обстежується на наявність комах. Фото: Вадим Заміровський, TUT.BY


Чотири жінки в спецодязі і респіраторах витягають з мікроавтобуса шланги і відправляються прямо в підвал.
Спеціальним препаратом проти комах поливають всю підлогу і стіни на метр у висоту. Якщо в підвалі є комарі, обробляють ще й стеля. Процедура займає менше десяти хвилин. І працівниці переходять в інший відкритий підвал.
Після обробки біля підвалу варто запах препаратів. Людям сюди бажано не заходити добу, а на бліх отрута буде діяти ще три тижні. Висихає препарат утворює на поверхнях мікрокрісталлікі, і якщо через два тижні на цю підлогу стрибне блоха - вона загине, розповідає завідувачка організаційно-методичним відділом центру Ірина Голотік.
Влітку бліх особливо багато. Але в теплих опалюваних підвалах вони можуть розплодитись і взимку.

"Страшно люблять котиків"

Причина рейдів за цією адресою - зі зворотного боку будинку: там жителі розвели котів, розповідає, вибиваючи килим, Михайло. Його сім'я живе на першому поверсі. На щастя, блохи в їхньому господарстві не завелися. Хоча, за словами фахівців, люди приносять на собі паразитів і на п'ятий поверх.
Причина рейдів за цією адресою - зі зворотного боку будинку: там жителі розвели котів, розповідає, вибиваючи килим, Михайло
Повз будинок йде доріжка з магазину. Мама Михайла розповідає, що жалісливі покупці весь час підгодовують бродячих котів, які живуть в підвалі. Балують їх і самі мешканці будинку. А плодяться тварини швидко - ось і проблема.

У підвалах Мінська живуть в основному котячі блохи, розповідає Ірина Голотік. Справитися б з ними - і не було б напасти. А щоб котиків було де сховатися, жителі навіть зрізають решітки з підвальних вікон. Якщо підвал ще і захаращений, паразити розмножуються дуже швидко. Пісок, земля, ганчірки, бруд і волога - благодатний грунт для цих кровососів.

Клопи, таргани, блохи: рейтинг паразитів Мінська

Якщо говорити про обробку квартир, найчастіше зараз фахівцям доводиться боротися з клопами. Років 5-7 тому заявок на обробку приміщень проти клопів взагалі не було, розповідає керівник групи дезінфекторів - інструктор Олена Пилипович.
Жителі звертають увагу на цих паразитів, коли на ліжку помічають сліди крові. Вся справа в тому, що клопи не сплять вночі, і їх просто не видно. Ну вкусив хтось вночі. Може, комар. Багато звертаються не в Центр дезінфекції до ентомолог, а йдуть до лікаря шукати уявну алергію. Живуть клопи завжди в метрі від спального місця.
Приїжджають дезінфектори найчастіше не в квартири асоціальних мешканців (послуга платна: вартість обробки - від 65 до 280 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). "Люди приїхали з відпустки з Арабських Еміратів і привезли клопів, можете собі уявити? Ми прийшли в шикарну квартиру, євроремонт", - розповідає дезінфектор Тетяна.
Деякі замовляють обробку для сусідів, у яких недоїдки, сміття - і завелися таргани, перебираються по стояку в інші квартири.
Або хтось купив меблі в комісіонці - з клопами. "З Італії люди замовляють меблі, і та - з паразитами", - розповідають фахівці.
За обробку житла асоціальних громадян найчастіше береться ЖЕС за допомогою міліції. "В таких квартирах часто є все: і таргани, і клопи, і черви, рій мух".
Раніше найбільше в квартирах було тарганів (на об'єктах продовольчої торгівлі вони і зараз тримають першість). Бабуся з одного під'їзду розповідає, що тарганів у цьому будинку вивели цигани: купували всякі кошти.
Ірина Голотік виводити комах самостійно не радить. По-перше, кошти, які сьогодні є на ринку, можуть не подіяти: у тарганів до них розвивається звикання. А в арсеналі Центру профілактичної дезінфекції - більше 50 готових препаратів та 24 засоби, які фахівці готують самі.
Якщо говорити про обробку квартир, найчастіше зараз фахівцям доводиться боротися з клопами

В УП "Центр профілактичної дезінфекції" є ентомологічна лабораторія, де в інсектаріях розводять тарганів. Тут відчувають кошти для боротьби з цими комахами на їх ефективність.


Третє місце по заселяемості столичних квартир тримають блохи. На відміну від клопів вони кусаються в денний час і живуть там, де збирається пил. Наприклад, за плінтусами.
Бувають в будинках Мінська і гамазові кліщі Частіше за все вони зустрічаються в квартирах верхніх поверхів, де під дахом мешкають голуби, або нижніх - в разі, якщо в підвалах здохли гризуни.
Руді будинкові мурашки якщо вже з'являються, то мільйонними колоніями в перекриттях багатоповерхівок. Їх теж фахівці не радять труїти своїми засобами. Посипавши отрути в своїй квартирі, позбутися від комах можна тільки тимчасово: "Велика частина колонії, самка, личинки розміщуються в перекриттях будинку. А в квартиру за їжею приходять мурахи-робітники". Фахівці борються з поселенням довго. Жителям роздають приманки з солодким отрутою. Мурахи набирають засіб, годують їм личинок, самку-царицю, і через два тижні гинуть всі.
Харчову міль фахівці труять тільки на замовлення магазинів. Удома ж радять знайти місце (пакет з крупами, наприклад), де вони завелися, і викинути. І "прощупати" кути кімнати - там моль відкладає яйця.

"Звичайна нормальна робота"

Зізнатися, навіть постоявши поруч з підвалом з блохами, починаємо свербіти. "Вам здається, це вже нервове", - говорять дезінфектори і показують свій одяг. Майка заправлена ​​в штани, штани - в шкарпетки. "Ніхто сюди не подлезет".
Зізнатися, навіть постоявши поруч з підвалом з блохами, починаємо свербіти
На такій роботі важко тільки в спеку, кажуть фахівці. В іншому нормально. "Ні шкіра, ні дихання не страждають. Приїжджаємо додому - приймаємо душ, робимо масочку для особи - і все в порядку".
Жінки працюють 45 хвилин. Потім у них - десятихвилинну перерву на свіжому повітрі. День обробляють, день - профілактичне обстеження. "Звичайна нормальна робота".

Проблема - в старих гуртожитках

У кожному магазині дезінфектори бувають раз на місяць. Найчастіше тут труять тарганів, гризунів, іноді - харчову міль. Договори на обробку укладені з усіма лікарнями, школами, дитсадками. "У нас збереглася система, при якій всі об'єкти з харчовими пунктами з метою профілактики обробляються постійно. В Росії від цього відмовилися, і даремно", - говорить Ірина Голотік.
У кожному магазині дезінфектори бувають раз на місяць
Проблемних об'єктів в Мінську небагато. Це старі продовольчі магазини, об'єкти громадського харчування, гуртожитки і підприємства харчової промисловості.

УП "Центр профілактичної дезінфекції" також проводить обробку парків, зелених зон, приватних ділянок від кліщів.


Люди приїхали з відпустки з Арабських Еміратів і привезли клопів, можете собі уявити?