Полезные материалы

Як боротися з блохами в квартирі

  1. Попередня підготовка квартири
  2. Народні засоби боротьби з блохами
  3. далматська ромашка
  4. Полин звичайна (чорнобиль)
  5. обкурювання хвоєю
  6. Ефірні масла
  7. Відвар коренів пирію або петрушки
  8. застосування оцту
  9. Хімічні засоби боротьби

Самостійне рятування від бліх передбачає наявність елементарних знань різних властивостей рослин і хімічних речовин, які застосовуються в побуті. Як правило, народні засоби працюють за принципом відлякування комах, не знищуючи їх фізично. В основному їх застосовують як ефективний профілактичний засіб. Щоб повністю позбавитися від різного роду паразитів і шкідників краще скористатися комплексним підходом поєднуючи народні засоби і швидкодіючі хімічні речовини.

Попередня підготовка квартири

Попередня підготовка квартири

Боротьба з блохами в квартирі повинна починатися з генерального прибирання, щоб перед початком обробки очистити всі місця, де скупчилися личинки і яйця паразитів. Це можна зробити за допомогою звичайного пилососа, яким пилососять м'які меблі, покриття для підлоги, а також щілини між стіною і плінтусами і т.д. Більшість паразитів, і їх личинок, потрапить в пилосос, який потрібно відразу ж очистити. Якщо накопичувач в пилососі виконаний з тканини, то його доведеться обробити хімічною речовиною.

Всі елементи декору, виконані з тканини, так само доведеться зняти і обробити, після чого вони стираються. Такі ж дії очікують і речі зі штучного хутра, м'які іграшки, домашні тапочки і т.д.

Якщо деякі елементи зняти не вдається, то їх можна обробити гарячою парою, скориставшись побутовим парогенератором. Як правило, в їх комплекті є різні насадки, що дозволяє обробляти паром будь важкодоступні місця. Пар згубно діє як на живих паразитів, так і на їх яйця, не пошкоджуючи речі.

Не слід забувати про стінах і меблів, з якої потрібно прибрати пил. Пол і місця розташування плінтусів необхідно ретельно обробити слабким дезинфікуючим засобом. Після цього, квартира провітрюється і закривається. На цьому етапі можна приступати до повноцінної обробці житла від бліх. Так, ще доведеться пошукати тимчасове житло, де можна зупинитися годин на 5. Якщо в квартирі проживають хворі або нетранспортабельні люди, то наявність бліх в квартирі може перетворитися в не вирішуване проблему.

Комах можна виморозити в зимовий час, хоча цей варіант має ряд недоліків, не дивлячись на ефективність методу. По-перше, потрібно знайти місце, де можна пережити цей момент, а по-друге, потрібно вжити заходів, щоб не замерзла система опалення. Якщо опалення своє, то проблему можна вирішити, спустивши воду з системи опалення, а якщо опалення централізоване, то навряд чи без наслідків вдасться позбутися від паразитів.

Для більшої ефективності необхідно поєднувати механічні, хімічні та інші методи боротьби з блохами. Завдяки такому підходу вдасться все ж позбутися від бліх раз і назавжди.

Народні засоби боротьби з блохами

Народні засоби боротьби з блохами

У бліх прекрасно розвинений нюх. Тому орієнтуються в просторі блохи завдяки нюху, незважаючи на те, що вони погано бачать і погано чують. У зв'язку з цим, вони не переносять різких і стійких запахів. Цей фактор і покладено в основу народних методів боротьби. Тому людина давно застосовує сильно пахнуть речовини в боротьбі проти бліх. Різні ефірні масла, оцет, гас, бензин, фарба і т.д., завжди допоможуть відвадити від житла паразитів. Протягом багатьох століть людина робила настої і відвари з таких трав, як багно, блошніца, чорна бузина, буркун лікарський, клоповник, петрушка, полин та інших рослин, яких налічується до 50 видів, щоб позбутися від комах, таких як блохи.

У наш час так само багато людей віддають перевагу саме народним засобам, приготованим на основі натуральних компонентів. Це пов'язано з багатьма достоїнствами народних способів боротьби, так як з хімією ніхто не хоче мати справу, не дивлячись на високу ефективність. Найголовніше, що при застосуванні народних настоїв чи відварів чи не порушує природний хід життя, так як не доводиться, хоча і на деякий час, залишати своє житло.

далматська ромашка

далматська ромашка

Ця рослина, ще в стародавні часи вважалося чудодійним засобом проти вошей, кліщів, клопів і бліх. Війська Олександра Македонського брали з собою в тривалі походи «перський порошок», приготований з кошиків ромашки далматської. Це засіб було популярним свого часу в Персії, в Китаї і на Кавказі, звідки порошок дістався по шовковому шляху в Європу. Практично до середини ХХ століття він вважався ефективним природним інсектицидом.

Подібний порошок можна замінити на порошок, приготований з квітів пижма, полину і лаванди. Це засіб просто розсипається в місцях, де вважають за краще збиратися паразити. При цьому, потрібно стежити, щоб до нього не було доступу для домашніх тварин. Недолік кошти в тому, що його ефективність значно зменшується вже на другий день, тому потрібно подбати про свежеприготовленном засобі.

Полин звичайна (чорнобиль)

Полин звичайна (чорнобиль)

Полин звичайний - це невибаглива рослина, яке зустрічається в зонах з помірним кліматом. Настій цієї рослини або його коренів має інсектицидними властивостями. Щоб приготувати робочий розчин, потрібно взяти 6 столових ложок сухого полину і залити її 3 склянками окропу, після чого розчин залишається на 4 години, щоб настоявся. Настоєм можна помити підлогу в квартирі, або залити його в пульверизатор і розпорошити в районі плінтусів, зі зворотного боку меблів, під килимами і т.д. Невеликі букетики з сухого полину розкладають в різних проблемних місцях. Це дозволяє утримувати бліх на значній відстані від місця мешкання. Для тих, хто живе на перших поверхах вирішити проблему з блохами (підвальними) можна досить просто. Під вікнами можна посадити кущі бузини, черемху, бересклет, а також на клумбах висадити великі ромену, рожеву ромашку або лаванду. Такий підхід назавжди закриє дорогу кровососів в квартири перших поверхів, та й не тільки, оскільки блохи можуть перебиратися з квартири в квартиру.

обкурювання хвоєю

обкурювання хвоєю

Наскільки відомо, ще в далекі часи, людина помітила, що запах палаючих ялинових шишок відлякував багатьох комах, в тому числі і бліх. Природно, що застосувати подібний засіб в сучасному житло людини не так просто. Якщо квартиру Окур хвоєю ялівця, сосни або їли, то це допоможе в боротьбі з блохами. Якщо для людини запах хвойних дерев вважається приємним, то блохи його не переносять і спробують шукати інші, більш комфортні місця. Якщо регулярно здійснювати вдома подібну процедуру, то про бліх можна забути раз і назавжди. Для здійснення такої процедури можна скористатися аромалампою.

Ефірні масла

Ефірні масла

У боротьбі з комахами допоможуть ефірні масла таких рослин, як гвоздика, базилік, аніс, евкаліпт, апельсин і т.д. Їх додають в воду для миття підлог або готують розчин для обробки м'яких меблів, килимів, доріжок і т.д. Якщо взяти 100 грам камфори або шматочок ладану і потримати їх над відкритим вогнем, щоб вони почали виділяти аромат, то це позбавить від комах будь-яку квартиру.

Ще в XIV столітті, при дворі одного з королів, придворні носили різні зачіски і вбрання, в яких було просто величезна кількість комах. Воду вважали джерелом зараження, тому тіло протирали сухими ганчірочками, змоченими в оцті. Це дозволяло хоч якось позбутися від різних паразитів. Багато дами і кавалери мало не обливалися духами із запахом мускусу і пачулі, щоб відлякати паразитів і при цьому непогано пахнути.

Відвар коренів пирію або петрушки

Відвар коренів пирію або петрушки

Як не дивно, але найпоширеніший бур'ян, такий як пирій, від якого досить важко позбутися на городі, зможе надати ефективну допомогу в боротьбі з блохами. Для цього потрібно взяти 15 грам коренів пирію і залити 1 літром окропу. Кип'ятиться розчин під кришкою 10 хвилин, після чого настоюється ще 4 години. Після цього розчин можна використовувати для купання тварин і обробки проблемних ділянок в квартирі.

Такими ж властивостями володіє і корінь петрушки. 3 чайних ложки коренів петрушки заливають склянкою води і кип'ятять десь 5 хвилин, після чого наполягають ще півгодини. Використовують відвар так само, як і відвар коріння пирію. Перед застосуванням відвар краще процідити.

застосування оцту

застосування оцту

Оцет вважається відлякує засобом протягом багатьох століть. Якщо столовий оцет розвести водою у співвідношенні 1: 1 і кожен день цим складом обробляти житло, то через тиждень про бліх можна забути.

Оцет давно використовують не тільки як смакову добавку і консервант, а й як ліки. Коли в Європі лютувала епідемія чуми, то люди просочували тканину в розчині оцту і її відрізками закривали рот. Гален за допомогою оцту лікував гнійні рани. Властивості оцту за століття не випарується і його активно використовують в якості смакової добавки, консерванти, а також як ефективний засіб проти паразитів.

З упевненістю можна сказати, що блохи не виносять запаху оцту. Крім цього, обробляючи розчином оцту своє житло, людина позбавляється і від інших хвороботворних мікроорганізмів, які завжди присутні на лапках бліх і як наслідок на різних предметах побуту.

Існує і такий, досить ефективний народний рецепт: камфорне масло змішується з оцтом і квітковим одеколоном. Цим розчином слід обробити всі важкодоступні і проблемні місця.

Всі методи боротьби відрізняються як достоїнствами, так і недоліками. Ніхто не хоче обробляти свою квартиру хімічними речовинами, хоча це найшвидший спосіб позбавлення від будь-яких паразитів. До того ж, не завжди можна хімію застосовувати в квартирі, особливо, якщо в ній проживають маленькі діти.

Хімічні засоби боротьби

Хімічні засоби боротьби

На прилавках господарських магазинів можна побачити різні хімічні препарати, представлені в різних формах. Всі вони розраховані для самостійного застосування. Для цього вони відрізняються зручною формою. наприклад:

  • Аерозолі від бліх - «Gett», «Раптор», «Рейд», «Beaphar».
  • Розчини - «Ціфокс», «Кат», «Get», «Кукарача», «Тетрікс», «Меділіс».
  • Спрей від бліх - «Flee», «Control Home Flea & Tick Killer», «Комбат», «Чистий дім».

Після обробки житла подібними препаратами не рекомендується проводити прибирання протягом 3-4 днів, крім тих ділянок, до яких постійно торкаються мешканці квартири. Подібні місця краще помити за допомогою перерахованих вище народних коштів, що підвищить якість застосування хімічних препаратів. В основному обробці піддаються ручки, панелі, підлогу і інші поверхні.

Наявність бліх в квартирі свідчить про те, що пора переглядати своє ставлення до життя. Можна сміливо сказати, що безтурботне життя закінчилася і тепер доведеться засукати рукава і дати бій кровосисних паразитів, інакше вони візьмуть під контроль житло людини. Звичайно, блохи в квартирі - це не кінець життя, якщо серйозно взятися за вирішення цієї проблеми, тим більше, що для цього є всі засоби, для будь-якого конкретного випадку. Яким скористатися - залежить від господаря, але обов'язково потрібно враховувати, наскільки серйозною є проблема. Цілком можливо, що доведеться запастися терпінням і скористатися хімічними засобами боротьби. При цьому, не слід скидати з рахунків народні методи, які допоможуть запобігти повторній появі паразитів в будинку.