Полезные материалы

Як все встигати, коли діти погодки? | Блог магазину дитячого одягу "До 3 років"

  1. Де взяти час на хобі?
  2. Секрет перший: карапуз спить - відпочиваємо!
  3. Поєднуємо - мама Юрій багаторукий
  4. Чи потрібен режим дня?
  5. Реальна допомога в віртуальному світі
  6. Безкоштовні няні
  7. Особистий тайм менеджмент мами
  8. Практичний посібник чи як стати хорошою господинею і все робити разом з хвостиком

Якщо господиня звикла утримувати будинок в чистоті і готувати на п'ять з плюсом, то навіть один новонароджений, а вже тим більше діти погодки можуть внести свої корективи в розпорядок дня так, що часу на прибирання просто не залишиться. Не кажучи вже про таку розкіш, як посидіти біля монітора з чашкою кави, подивитися серіал або виконати надомну роботу.

Отже, завдання сформульована: як все встигати робити по дому молодій мамі?

мамине щастя

Навчитися нескладно! Головне - бажання і ніяких відмовок! Все вдасться.

А що, власне, потрібно встигнути?

  1. Всі справи по дому і завдання по роботі, якщо вона є.
  2. Розвивати і розважати спадкоємця.
  3. Відпочивати, насолоджуватися життям.

Звичайно, якщо у вас є помічники - няня, тато, бабуся, домробітниця, то завдання істотно полегшується. Можна розділити час і спокійно присвячувати його розвивають занять, поки проводиться прибирання (НЕ вами), або сходити в кафе з подругами, поки батько гуляє з сином. Варіант ідеальний, але життя вносить свої корективи і не завжди буває так, як хочеться. Тому беремо найскладніший випадок - жінка вдома цілий день одна і у неї немовля або маленькі діти в будь-якій кількості.

Де взяти час на хобі?

А знайти його потрібно обов'язково, адже ви в першу чергу людина, що живе для щастя, а не машина, яка створена для того, щоб механічно переробити всі справи і відключитися від мережі. Тому переглянемо пріоритети. І список завдань будемо читати тепер від низу до верху, а значить на першому місці - відпочинок, потім малюк, і тільки на третьому - всі інші справи.

Секрет перший: карапуз спить - відпочиваємо!

Чому? Як? Адже саме в цей час відповідальні матусі впадають перегладіть купу дрібничок, зварити суп і помити, нарешті, підлогу в коридорі! Стоп! Повірте, ви не зможете повноцінно розслабитися в інший час, все одно якась частина мозку контролюватиме, що відбувається в дитячому ліжечку, навіть якщо маленький погодиться пограти самостійно. І ось він спить - терміново відпочивайте, якщо є сили на хобі - малюйте, в'яжіть, пишіть вірші, немає - банально спите, це завжди потрібно, якщо у вас немовля.

Зауважте, немовля спить спочатку дуже багато, потім все менше і менше - саме стільки часу для відпочинку потрібно і мамі, поступово відновлює сили після пологів. Все, час для себе ми знайшли! Рухаємося далі.

РАДА: гуляйте під час неспання і спите будинку, якщо ви не любите прогулянки. Таким чином можна поєднати розвиток і заняття з малюком з отриманням порції свіжого повітря. Та й гуляти так буде веселіше. А потім вдома зі спокійною душею поспати разом з ним.

Поєднуємо - мама Юрій багаторукий

Решта завдання: виховання, роботу і домашні справи - сміливо поєднуємо! Це цілком реально і навіть необхідно, не важливо, ви багатодітна мама, з двома малюками або у вас первісток. Як це робити? Ми приготували для вас цілий список порад, які ви знайдете в кінці статті. Вибирайте ті, які вам підходять.

Чи потрібен режим дня?

Графік, звичайно, допоможе організувати життя. Та й дитина стає більш спокійним, коли одне звичне дію змінюється іншим. Але не слід впадати в крайнощі. Якщо вам потрібно покласти його сьогодні спати на півгодини пізніше, то нічого страшного не станеться. Головне будьте спокійні, робіть так, як зручніше вам і викорінювати почуття провини.

Реальна допомога в віртуальному світі

Дитячий інтернет магазин - справжній порятунок! Зручно, швидко, економно. Бережемо сили, гроші і час. Обов'язково користуємося таким сервісом. З звичайним магазинів навіть не порівняти - багато людей з невідомим здоров'ям, шум, тіснота і навіть черги, і ціни явно завищені, адже потрібно оплатити і оренду величезного залу, і заплатити за світло, прибирання ...

Інша справа - пара кліків мишкою і отримаєте з доставкою додому!

Безкоштовні няні

Ну, звичайно, не зовсім. Їм потрібно заплатити ... Але один раз! Простіше кажучи, ми їх купуємо. Слінги, манежі, розвиваючі килимки, ігрові центри, відеоняні, стрибуни, ходунки, крісла-шезлонги гойдалки, іграшки, розповідають казки або виконують пісеньки. Вони будуть набагато полегшувати організацію побуту.

Промисловість не стоїть на місці, забезпечує можливість частину турбот про немовля перекласти на плечі тих, кому можна довіряти. Адже не всяка матуся, навіть при наявності грошей, вирішиться залишити маленького чоловічка з чужою жінкою-нянею.

Особистий тайм менеджмент мами

Починала матуся може навіть розгубитися: з чого почати, за що хапатися ... Як підтримувати чистоту в будинку, гладити, прати, розкласти речі по місцях, відмити ...

РАДА: заведіть великий лист, а краще це буде дошка для крейди або для спеціальних маркерів, повісьте на видному місці, записуйте туди всі справи, які приходять до вас голову, а коли з'являється хвилинка, робіть щось зі списку і тут же викреслюйте. Так ви нічого не забудете - це раз. Будете бачити, що ні крутитесь даремно, а переробили вже багато всього важливого. Та й чоловік, прийшовши з роботи, відразу помітить, яка ви молодець, навіть якщо чистота навколо не ідеальна!

Практичний посібник чи як стати хорошою господинею і все робити разом з хвостиком

Готуємо, поки малюк зайнятий

З народження і до 6 місяців

  1. Організуємо зону неспання. Як? Повинно бути тепло, безпечно, цікаво. Нікуди скотитися, не про що поранитися.
  2. Слінг. Для тих, хто зовсім ручний і ніяк без мами, придуманий слінг, можна сміливо носити його і вдома, в цьому випадку розваги взагалі не потрібні, можна спокійно займатися своїми справами і бути впевненою, що ваш зайка розважається і розвивається як треба.
  3. Потік ідей. Якщо є надія на те, що малюк пограє в манежі або ліжечку, то вам знадобиться час від часу подавати йому ідеї, як провести час. Сам він поки придумати нічого не може, тому швидко починає нудьгувати і похниківать. Ваші дії - підійшли, поворковать, погладили, подали ідею і відійшли; і так чергуємо, поки не зробимо все, що намітили.

А ось і ідейки!

Незвичайні звуки. Час від часу створюйте нові незвичайні звуки. Проведіть нігтем по склу, постукайте ополоники по шафки і так далее.Ето привертає увагу, розважає і знайомить зі світом навколо. Можна ще й коментувати для більшого ефекту.

Нові відчуття. Дитину тепленьке костюмчику покладіть прямо на клейонку, він буде здивований і зацікавлений, почне крутитися і вивчати, що це.

Куку. Час від часу з'являйтеся через бортика ліжечка з вигуком: «Куку!» Море радості і потім очікування вашого нового появи. А в цей час можна встигнути закинути овочі в каструльку.

Міняємо місце, іграшки. Тобто ситуацію, в якій знаходиться карапуз. Перенесіть його на килимок, через час посадите назад в ліжечко, дайте нову брязкальце (Не закидайте усіма відразу). Поки він освоюється і вивчає простір, у вас є 5-10 хвилин.

З 6 місяців і до року

Розпакувальник. Ви не помічали, чтомалишата часто більше цікавляться упаковкою, ніж самим подарунком? Так надамо можливість грати з ней.Одну з іграшок ретельно упакуйте в декілька шарів шелестячої паперу - все, можна йти варити борщ!

Розмови, завдання. Якщо ваша справа механічне, то передбачає спілкування. Нехай малюк в ліжечку, а ви чистите картоплю, спілкуйтеся. Як говорить собачка? Чекайте відповідь або відповідайте самі, якщо ще не навчили. Де у тебе носик? Старше - складніше. Принеси ведмедика. Поклади ведмедика на диван.

Пожежний мішечок. О, це люблять всі діти і цінують батьки. Збирати мішок потрібно заздалегідь. Там повинні бути іграшки або просто різні предмети побуту, які не видаються для гри в інший час і взагалі заховані. Ефект несподіваного багатства змушує надовго забути про навколишній.

З року до трьох

Однорічний вже не малятко в колясці, це чоловічок! У цьому віці виникає бажання наслідувати дорослим. У той же час збільшується здатність займатися самостійно, головне - захопити чимось. Користуємося цим по повній програмі.

Досліджуємо світ навколо

незвичайні гри

Водні пригоди. Користуючись тим, що плавець вже не потребує підтримки у ванній і впевнено сидить самостійно, беремо в теплу пору року маленьку ванну, ставимо на щільну клейонку прямо на кухні в дальній кут, запускаємо купу іграшок для водних експериментів. На ура йдуть пластикові баночки, колбочки, чашечки для переливання рідини. Залишається доглядати.

Коли холодно, обмежуємося тазиком з водою, куди запускаємо плаваючі іграшки. Можна зробити піну, або дати трубочку, щоб дути в неї для самостійно запінення тазика (під наглядом). Піну цікаво перекладати, піднімати над тазиком і капати, будувати з неї вежу.

Головне щоразу придумувати щось нове - пофарбуйте воду соком буряка і гра заграє яскравими фарбами; дайте ополоник - черпати великою ложкою - о, такого ще не було; покажіть, як набирати воду, вбираючи її в губку.

Пляшка з водою

Не потрібно нічого складного, пам'ятайте, дитина починає пізнавати світ з простих речей. Візьміть пластикову пляшку, наповніть її наполовину водою - і іграшка, яка захопить надовго, готова! Її можна катати по підлозі, трясти, перевертати, зіштовхувати з ще однієї такої ж. Це так весело!

Каструлі і кришки. Знову знадобиться велика клейонка, щоб застелити підлогу. Гриміти каструлями і підбирати для них кришки - корисно і цікаво для дітвори.

Пісочні і не тільки хованки!

Забава, якою користуються багато матусь. У ємність насипаємо чистий пісок (крупу, манку, горох) та іграшки (такі, щоб ніхто не зміг проковтнути). Шукати їх дуже цікаво. Ускладнюйте завдання у міру згасання інтересу. Знайди найбільшого звіра. Знайди щось червоне.

Малюємо соками, фарбуємо воду. Якщо ви готуєте, накрутіть на соковижималці трохи соків: буряк, морква, шпинат. Частина соку використовуємо за призначенням, частина маленькому художнику для творчості. Можна малювати пальчиками, розмазуючи по листу, можна фарбувати воду в баночках. Головне - зовсім безпечно і цікаво.

Ліпимо з тіста. Робить домашнє печиво? Ну, нехай одне буде недосконалою з вашої точки зору форми, зроблене своїми руками. Зате як буде гордий непосида!

Дегустатор. Особливо корисно для малоежек. Під час готування зберіть блюдечко, де будуть маленькі шматочки різних продуктів, готових до вживання: фрукти, овочі, печиво, зелень, відварені яйця. Просто поставте біля малюка, він напевно захопиться пробами. Запитуйте, що смачно і що ні? Кисло, солодко, гірко? Нехай вчиться аналізувати свої відчуття.

Граємо з їжею. Вежі з бубликів, більше менше, вище-нижче, складні конструкції (4 бублика внизу - фундамент і далі вежа посередині), повтори.

Наслідувач. Звичайно, овочі для салату він як дорослий не підходить для нарізання, але вже так хочеться! Дайте іграшковий безпечний ніж і сильно розварені овочі для пюре. Нехай ріже як може, все одно їх потім мять.Витіраете пил, дайте чисту ганчірку, нехай теж бере участь.

Помічник. Давайте прості заданія.Почістіть цибулю, відварені яйца.Загрузіть речі в пралку, дістати їх звідти, натиснути кнопку, включаючи посудомийку, подати, принести. Головне хвалити помічника. Спробуйте навіть готувати разом.

Рецепт розвиваючого приготування їжі. Їстівні їжачки-макарошікі. Як основу використовуємо відварену дитячу сосиску або морквину. Нехай юний кухар встромляє макаронини-локшину, протикаючи основу наскрізь. Ускладнити можна так: позначте місця для протиканія сметанним точками. Після варіння ці кумедні фігурки схожі на їжачків або медуз. Сам кухар їх і з'їсть із задоволенням.

Чи не відволікайте дитини грою в цьому віці, а намагайтеся навпаки максимально привернути його увагу до того, що робите, і вам не знадобляться спеціальні заняття-уроки. Нехай сортує одяг, вважає тарілки, які ви ставите на стіл, включає під вашим контролем пилосос і слухає, слухає ваші розповіді про все на світі.

ВАЖЛИВО: Чим би не займався самостійно людина до трьох років, батьки повинні постійно наглядати за ним з метою безпеки.

Головне пам'ятати, що і працююча мама, і домогосподарка зможе легко справлятися з будь-якими справами, якщо правильно розподілить свої сили і розставить пріоритети, не забуваючи про себе кохану.

Де взяти час на хобі?
Отже, завдання сформульована: як все встигати робити по дому молодій мамі?
А що, власне, потрібно встигнути?
Де взяти час на хобі?
Чому?
Як?
Як це робити?
Чи потрібен режим дня?
Як?
Ви не помічали, чтомалишата часто більше цікавляться упаковкою, ніж самим подарунком?