Полезные материалы

Чи можна вагітним фарбувати волосся?

  1. Чому вважається, що вагітним не можна фарбувати волосся?
  2. Чи можна фарбувати волосся під час вагітності: думка лікарів
  3. Чи можна фарбувати волосся вагітним на ранніх термінах?
  4. Чи можна вагітним фарбувати волосся хною і басмою?
  5. Чи можна вагітним фарбувати волосся тоніком і відтіночним шампунем?
  6. Фарбування волосся при вагітності: запобіжні заходи

Кожна жінка прагне бути красивою і робить для цього безліч дій: стильно одягається, накладає макіяж, робить манікюр. Невід'ємним компонентом доглянутості є акуратна зачіска і здорові, блискуче волосся. Вагітність багато що змінює в способі життя майбутньої мами. Тепер їй потрібно продумувати всі свої дії з точки зору їх безпеки для малюка. І якщо заперечення проти стрижки волосся зазвичай пов'язані з повір'ями, то щодо забарвлення все трохи складніше, адже будь-яка фарба - це складна суміш хімічних речовин. Чи можна вагітним фарбувати волосся, яку фарба несе в собі мінімальні ризики і коли від фарбування варто утриматися - про це піде мова в даній статті.

Чи можна вагітним фарбувати волосся, яку фарба несе в собі мінімальні ризики і коли від фарбування варто утриматися - про це піде мова в даній статті

Чому вважається, що вагітним не можна фарбувати волосся?

Багато жінок знають про цю заборону і в очікуванні малюка ставлять хрест на звичній процедурі фарбування. Але давайте розберемося, на чому грунтується думка про шкоду фарби для волосся для майбутніх мам.

Причини, чому не можна фарбувати волосся під час вагітності:

  1. Можлива шкода від хімічних речовин, що входять до складу фарби. Щоб переконатися в токсичності будь перманентної фарби для волосся, досить ознайомитися з її складовими, зазначеними на упаковці. Ось далеко не повний перелік інгредієнтів фарб:
  • Аміак. Випаровуючись, викликає сильні головні болі, нудоту, блювоту, ядуха і непритомність. Використання аміачних фарб для волосся протипоказано протягом всієї вагітності;
  • Перекис водню. У великих кількостях може стати причиною опіків шкіри голови і слизової носа. Може викликати алергічні реакції;
  • Парафенілендіамін. Може стати причиною запальних процесів в носоглотці;
  • Резорцин. Викликає сльозоточивість очей, сильне подразнення слизових носа і гортані, зниження імунітету. Тривале вдихання парів цієї речовини може призвести до затяжного кашлю вагітної жінки.
  1. Неприємний запах, який має більшість фарб, пов'язаний з вмістом в них перекису водню або ароматичних амінів. Вдихати їх різкі запахи вагітним не рекомендується. Це не тільки шкідливо, але і може спровокувати нудоту і блювоту, особливо в першому триместрі.
  2. Невідповідність результату фарбування очікуванням. При вагітності через гормональні коливань змінюється структура і жирність волосся. В результаті навіть при використанні звичної фарби ви можете отримати абсолютно несподіваний колір. Крім того, фарба може лягти нерівно, плямами; колір, швидше за все, буде триматися недовго, знову ж таки через гормональні зміни. Перед фарбуванням наносите фарбувальний склад на пару прядок, щоб зрозуміти, яким буде результат. І пам'ятайте: вагітність - не час для експериментів зі зміною іміджу. Вибирайте колір якомога ближче до рідного.
  3. Можливі алергічні реакції, яких не було до вагітності. Навіть якщо раніше ви регулярно фарбували волосся, гормональна перебудова могла викликати появу сильної алергії на фарбу і навіть опік. У власниць м'яких волосся фарбування може викликати дерматит, сильне лущення шкіри голови і навіть еритему, лікувати яку буде вкрай складно, оскільки застосування гормональних мазей і таблеток майбутнім мамам протипоказано. Якщо ви вирішили пофарбувати волосся під час вагітності, обов'язково проведіть перед цим тест на алергію: нанесіть фарбу на невелику ділянку шкіри і простежте за реакцією організму.

Чи можна фарбувати волосся під час вагітності: думка лікарів

Незважаючи на те, що питання про фарбування є актуальним для дуже багатьох майбутніх мам, однозначної відповіді на нього сучасна наука не дає. Звичайно, ви можете проконсультуватися на цю тему у лікаря, який спостерігає вашу вагітність. Але він може як категорично заборонити дану процедуру, так і підбадьорити вас, запевняючи, що нічого страшного в фарбуванні волосся немає. Справа в тому, що в рядах медиків спостерігається справжній розкид думок на тему, чи можна фарбувати волосся при вагітності.

Найбільш консервативні доктора висловлюються різко проти фарбування волосся під час вагітності. Вони пов'язують своє негативне ставлення до фарби для волосся з її відверто хімічним складом. Дійсно, до складу більшості фарб входять аж ніяк не безневинні речовини, вже перераховані вище. Однак чи можуть вони вплинути на плід?

В кінці ХХ століття публікувалися дані про шкоду стійких фарб для здоров'я жінки. Дослідники з Університету Південної Каліфорнії заявили, що ризик захворіти на рак у жінок, які фарбують волосся не менше одного разу на місяць, збільшується втричі. Компоненти фарб для волосся мають канцерогенні властивості; більш небезпечний для здоров'я хіба що сигаретний дим. Крім того, в 2005 році в ЗМІ висловлювалося і лякає думка вчених про використання стійких фарб в період вагітності: фарбування може спровокувати в майбутньому розвиток нейробластоми (ракової пухлини) у виношуваної дитини. Однак подальші дослідження цього не підтвердили.

В даний час доказів шкоди використання фарби для волосся під час вагітності не існує. Що стосується попадання токсичних компонентів в кров матері, а потім і до плоду - це не представляється реальним. При зіткненні фарби зі шкірою вбирається її мінімальна кількість, а якщо припустити, що деяка кількість і потрапить у кров вагітної жінки, то на дитину, яку надійно захищає плацента, воно не вплине. Однак в першому триместрі даний орган ще не сформований, в зв'язку з чим лікарі настійно не рекомендують пацієнткам фарбувати волосся в перші 12 тижнів вагітності.

Інша реальна небезпека такої процедури при вагітності - вдихання токсичних речовин. Тому медики завжди рекомендують майбутнім мамам, які не становлять життя без фарбування волосся, використовувати в період виношування дитини безаммиачні і бажано натуральні барвники.

Всі лікарі одностайні лише в одному: вагітна жінка повинна відчувати себе щасливим і спокійним. Якщо відросло коріння призводять майбутню маму в справжній розпач, ні про яку користь для неї і малюка в такій ситуації говорити не доводиться. Але пам'ятайте про обережність: потерпіть з фарбуванням хоча б перші 12 тижнів вагітності, поки плід ще не захищений плацентою, а його органи формуються; користуйтеся найбільш щадними фарбами; робіть мелірування замість повної фарбування. Під щадними фарбами лікарі мають на увазі напівпрофесійні або натуральні барвники. Професійні фарби більш стійкі, але концентрація токсичних речовин в них дуже висока і може бути небезпечна для виношуваної дитини.

Чи можна фарбувати волосся вагітним на ранніх термінах?

Незважаючи на те, що шкода фарбування волосся для вагітних в даний час не підтверджений, лікарі радять жінкам утриматися від фарбування протягом першого триместру. Справа в тому, що до 12 тижня вагітності формуються всі основні органи і системи виношуваної малюка. Майбутній мамі слід бути максимально обережною в цей період. Необхідно уникати зовнішніх впливів, які можуть нашкодити дитині. Звичайно, можна сказати: «Я кожен день вдихаю автомобільні вихлопи, все кругом курять, та й взагалі в нашому місті погана екологія», але все-таки багато що залежить від нас самих. Наприклад, фарбування волосся. Від нього в першому триместрі краще відмовитися, особливо якщо мова йде про фарби, що містять аміак - адже вдихання токсичних парів при фарбуванні волосся неминуче.

Чи можна вагітним фарбувати волосся хною і басмою?

Фарбувати волосся хною при вагітності можна. Хна, як і басма - це натуральні барвники, які не є небезпечними ні для самої жінки, ні для дитини в її утробі. У таблиці наведено результати фарбування цими та іншими натуральними барвниками:

барвник

відтінок

хна

рудий

Басма

коричневий

відвар ромашки

надає світлому волоссю легкий золотистий відтінок

коньяк

золотистий

Лушпиння цибулі

золотисто-коричневий

Какао, чай

кориця

освітлюють волосся

лимон

Шкарлупки волоського горіха

стійкий темно-коричневий тон

Кора дуба

Натуральні фарби для волосся добре підходять для використання в період вагітності, але мають і ряд недоліків: вони менш стійкі (за винятком хни і басми), потрібний відтінок зазвичай досягається за кілька процедур, можливі індивідуальні алергічні реакції і непереносимість запахів. Після хни перукарі не радять використовувати хімічні фарби, поки хна НЕ змиється або фарбовані волосся не будуть состріжени. Не забувайте і про особливості фарбування в період вагітності - відтінок, який у вас вийде, спрогнозувати майже неможливо.

Чи можна вагітним фарбувати волосся тоніком і відтіночним шампунем?

Застосування відтінків шампунів і тоніків - відмінна альтернатива в фарбуванні для майбутніх матусь. До їх складу не входить аміак, тому лікарі зазвичай не мають нічого проти використання таких коштів в період вагітності. Тонуючі бальзами швидко надають локонам потрібний відтінок, хоча і досить швидко змиваються. Однак цей недолік цілком компенсується упевненістю, що фарбування безпечно для малюка.

Фарбування волосся при вагітності: запобіжні заходи

Бажання бути красивою в новому прекрасному положенні абсолютно нормально. Однак в прагненні зберегти привабливість важливо пам'ятати про правила безпеки при фарбуванні волосся:

  1. Відкладіть першу «вагітну» фарбування на другий триместр. До 12 тижні хімічні складові фарби можуть бути небезпечні для плода, а запахи - викликати у майбутньої мами напади токсикозу.
  2. Чи не фарбуйте волосся занадто часто. Один раз в триместр буде цілком достатньо. Колір, близький до «рідного», дозволить вам не переживати за контраст фарбованого волосся з відростають корінням.
  3. Використовуйте напівпрофесійні або натуральні фарби. Вони менш стійкі, але більш безпечні. Натуральні барвники не тільки додадуть колір, але допоможуть зміцнити ваше волосся. Якщо ви вибираєте «хімічну» фарбу, прослідкуйте, щоб вона не містила наступні речовини: аміак, аминофенол, перекис водню, дігідроксібензол, п-фенілендіамін. Ні в якому разі не економте на фарбі. У дешевих засобах можуть містити солі важких металів та інші токсичні компоненти.
  4. При наявності фінансової можливості відмінним варіантом стане органічне фарбування волосся. Воно має на увазі використання фарб, на 95-100% складаються з натуральних інгредієнтів і не тестувалися на тваринах. Такі фарби представлені брендами Organic Colour Systems, Aveda, Lebel. Органічне фарбування недешево (в салоні вартість на довге волосся складе приблизно 4000-8000 рублів), але точно безпечно для вагітних.
  5. При фарбуванні волосся в салоні обговоріть з перукарем ваше особливе становище. Хороший майстер допоможе вам вибрати найбільш м'яку фарбу і постарається мінімізувати її контакт з шкірою. Записуйтеся в перукарню на ранок, коли відвідувачів ще мало, а повітря ще не пронизаний хімічними випарами від процедур інших клієнток.
  6. Якщо ви фарбуєте волосся вдома, добре провітрюйте кімнату, наносите фарбу в рукавичках і ні в якому разі не перетримаєте фарбувальний склад на волоссі.
  7. Мелірування і брондірованіе дозволяють уникнути контакту шкіри з фарбою, тому вважаються хорошими варіантами фарбування в період вагітності.
  8. Навіть якщо ви збираєтеся скористатися перевіреним засобом, не забувайте про тестування шкіри на алергічні реакції. Перед застосуванням фарби нанесіть її на невелику ділянку шкіри і почекайте.
  9. Будьте готові до того, що результат фарбування може відрізнятися від очікуваного в зв'язку з гормональними змінами, пов'язаними з вагітністю. Ви можете перед фарбуванням протестувати використовуваний засіб на одній прядки.
  10. Вагітність - не найкращий час для експериментів, пов'язаних зі зміною кольору волосся. Якщо раніше ви не фарбували волосся, краще відкласти цю процедуру до того часу, коли дитина вже народиться.

Незалежно від того, вирішите ви фарбувати волосся при вагітності або утримайтеся від даної процедури, дуже важливо, щоб ви відчували себе щасливою і привабливою. Вагітність - не хвороба і не привід відмовлятися від звичних радощів. Однак не варто забувати про деякі запобіжні заходи, адже ви зараз відповідаєте і за себе, і за свого малюка. Бажаємо вам розумного підходу до краси!

Спеціально для lovingmama.ru

Читайте також:

Чи можна вагітним стригти волосся?

Чи можна фарбувати нігті при вагітності?

Чи можна вагітним пити каву?

Чи можна вагітним їсти суші і роли?

Як часто можна робити УЗД при вагітності?

Чи потрібні курси для вагітних?

Чи потрібен молокоотсос і чи варто брати його в пологовий будинок?

Чому вважається, що вагітним не можна фарбувати волосся?
Чи можна вагітним фарбувати волосся хною і басмою?
Чи можна вагітним фарбувати волосся тоніком і відтіночним шампунем?
Чому вважається, що вагітним не можна фарбувати волосся?
Однак чи можуть вони вплинути на плід?
Чи можна фарбувати волосся вагітним на ранніх термінах?
Чи можна вагітним фарбувати волосся хною і басмою?
Чи можна вагітним фарбувати волосся тоніком і відтіночним шампунем?
Чи можна фарбувати нігті при вагітності?
Чи можна вагітним пити каву?