Полезные материалы

Сушарка для білизни в ванну: як вибрати оптимальний варіант

  1. Сушарка для білизни в ванну: різновиди та їх особливості
  2. Як зробити сушилку для білизни своїми руками: кілька ідей

Зміст:
Сушарка для білизни в ванну: різновиди та їх особливості
Як зробити сушилку для білизни своїми руками: кілька ідей

Життя в квартирі має свої незручності, і, погодьтеся, їх не так вже й мало. Одним з таких явищ, які змушують задуматися про нестачу комфорту, є сушка білизни в домашніх умовах. Кожна людина вирішує цю проблему по-своєму - щасливі ті, у кого є балкон. А ось що робити людям, які проживають в квартирах, де немає ні балкона, ні лоджії? Єдино правильний вихід в такій ситуації - це сушарка для білизни в ванну. Про неї і піде мова в цій статті, в якій разом з сайтом vannaja.net ми детально вивчимо це пристосування і розберемося з його різновидами. Також ми розглянемо варіанти самостійного виготовлення сушарки для білизни.

Також ми розглянемо варіанти самостійного виготовлення сушарки для білизни

Сушарка для ванної фото

Сушарка для білизни в ванну: різновиди та їх особливості

Сміливо можна стверджувати, що сучасні конструктори примудрилися розробити і створити сушилку для білизни, яку можна встановити в будь-якому місці ванної кімнати. Існує настінна сушарка для білизни в ванну кімнату, стельова, що навішується на батарею або на край ванни і навіть підлоги, яка легко складається і ховається в найдальший і непримітний куточок вашої квартири. Ось про них ми і поговоримо в цій статті і обговоримо, яка з усіх наявних сушарок по праву може називатися кращою.

  • Настінна сушарка для ванної. Буває двох типів - мотузкова і складна. Перша являє собою натягнуті мотузки (зазвичай над ванною), які можуть встановлюватися або стаціонарно, або бути знімними. Остання хоча і здається більш привабливою, але насправді її перевагами люди практично не користуються. Погодьтеся, кожен раз вилазити на край ванни і складати, а потім знову розкладати настінну мотузяну сушилку для білизни дуже втомлює. Конструкція такого пристосування являє собою підпружинений барабан з намотаним мотузками - складається вона за тим же принципом, що і забирається електричний провід сучасного пилососа. Встановлюється пристосування досить просто - до однієї зі стін воно кріпиться стаціонарно двома дюбелями, а до протилежної зачіпається парою гаків. По суті, вся установка настінного мотузяною сушарки зводиться до того, що знадобиться просвердлити в кахлі всього чотири отвори і врахувати при цьому єдину горизонтальну площину. Складні настінні сушарки, хоча і мають іншу конструкцію, монтуються ще простіше - вони кріпляться до однієї зі стін ванною трьома або чотирма дюбелями. За своєю суттю, вони представляють собою складну консоль, відмінною рисою якої є невеликі габарити, що не дозволяють сушити на ній велика кількість білизни. В цьому відношенні краще віддати перевагу її мотузяному, а краще стельового побратимові.

    Настінна сушарка для білизни в ванну фото

  • Стельова сушарка для ванної. На мій погляд, це найоптимальніший варіант для малогабаритних ванних кімнат. Це пристрій для сушки білизни дозволяє розвішувати з його допомогою будь-який одяг і білизна. Конструкція це сушарки, в порівнянні з усіма іншими пристроями аналогічного призначення, відрізняється складністю механіки - вона складається з двох стельових кронштейнів, на які за допомогою мотузок і роликів підвішуються металеві штанги. Після установки стельового сушарки ці штанги можуть опускатися вниз і підніматися під стелю як все одночасно, так і по окремості. Наприклад, якщо потрібно повісити простирадло, то опускаємо штангу, вішаємо її і піднімаємо під стелю - дуже зручно і функціонально. При необхідності сушіння білизни або одягу, яку не можна перегинати навпіл, вниз опускаються відразу все штанги, які об'єднуються спеціальної рейкою. Таким чином створюється майданчик, на яку можна покласти, наприклад, светр. Що стосується установки стельового сушарки, то тут труднощів не набагато більше, ніж з усіма іншими виробами подібного призначення - вона має дві точки кріплення до стелі і одну до стіни. Остання потрібна для фіксування мотузок і утримування в необхідному положенні металевих штанг.
  • Сушарка на батарею. Є відмінним варіантом для опалювальних ванн. Основний її недолік - це невеликі габарити. Сушити на ній простирадла і підковдри вкрай незручно, їх доводиться складати кілька разів, що не дуже добре для самого білизни. Особливою установки така сушарка для білизни в ванну не вимагає - по суті, вона просто навішується на батарею або на край ванни.
  • Сушарка на ванну. Це пристосування являє собою набір трубок або рейок, які просто укладаються зверху ванни, забезпечуючи таким способом місця для розвішування білизни. Пристосування вкрай незручне в плані зберігання - якщо їм не користуєшся, то знадобиться досить габаритне місце, для того, щоб заховати таку сушарку. Так само, як і в попередньому випадку, сушарка на ванну не вимагає ніякої складної установки з використанням електроінструменту.

    Сушарка для білизни на ванну фото

Принцип роботи сушарки для білизни, яка встановлюється на ванну, дивіться у відео.

Як бачите, варіанти є, і можна сказати сміливо, що деякі з них досить цікаві. Купуючи подібні сушарки для ванної, з'являється можливість сушити білизну навіть в малогабаритних ванних кімнатах. Ах так, зовсім забув сказати про підлоги розкладний сушарці - її область застосування не обмежується ванною кімнатою. Підлогове пристосування для сушки білизни можна встановити в будь-якому зручному для вас місці - якщо мова йде не про ванну кімнату, а про іншому приміщенні, в якому відсутні вологостійкі підлоги, то білизни перед сушінням потрібно дати гарненько стекти. Хоча це не проблема, якщо у вас є пральна машина автомат.

Підлогова сушилка для білизни фото

Як зробити сушилку для білизни своїми руками: кілька ідей

Погодьтеся, заводські сушарки, особливо ретельно підібрані під інтер'єр приміщення ванної кімнати, можуть стати не тільки функціональним пристосуванням, а й чудовою прикрасою приміщення. На відміну від них, саморобні пристосування для сушки білизни можуть відрізнятися непоказним виглядом. Тут доводиться вибирати - або дешево, або красиво. Хоча хтозна, якщо проявити фантазію і не поскупитися на матеріали, то все може вийти найкращим чином. Ну да ладно, вибір за вами, я лише можу підказати найбільш простий підхід до вирішення питання виготовлення та встановлення сушарки у ванній.

Найпростішим пристосуванням, яке можна придумати для сушіння білизни є стаціонарна мотузкова конструкція - все, що для неї знадобиться, це придбати 4-5 пар невеликих гаків-саморізів і красиву мотузку або тонкий трос. Все це можна вільно купити в будь-якому будівельному магазині за невеликі гроші. Гаки встановлюються на стіні над ванною (з двох протилежних сторін) - свердлити отвори, в які вставляються пробки, після чого в них вкручуються гаки. Тут слід правильно розрахувати місця їх установки - розмітку потрібно виконувати за допомогою рівня і рулетки. Всі розміри відкладаються або від стіни, або від стелі. Після того як гаки встановлені, між ними натягується мотузка. Все просто і зрозуміло - ніяких модерних механізмів.

Як зробити сушилку для білизни

Другий не менш складний варіант, за допомогою якого може бути виготовлена ​​і встановлена ​​сушарка у ванній кімнаті - це накладається на ванну пристосування. Для виготовлення такої сушарки знадобиться брусок перетином 20х20 мм. Два його відрізка, укладених паралельно між собою на відстані півметра один від одного, послужать основою, на яке в подальшому прикріпити поперечні бруски - саме на них і буде вішатися білизна.

Довжину таких своєрідних вішалок потрібно підібрати виходячи з ширини ванни - як правило, це 700мм. Їх потрібно якісно обробити абразивної шкіркою і бажано покрити лаком. Ця сушарка для білизни просто кладеться на борту ванни - нижні бруски є одночасно несучою конструкцією для верхніх рейок і обмежувачем, що не дозволяє сушарці впасти. Відстань між ними потрібно ретельно розрахувати виходячи з внутрішньої ширини ванни.

Відстань між ними потрібно ретельно розрахувати виходячи з внутрішньої ширини ванни

Сушарка для білизни в ванну своїми руками

Саме так робиться сушарка для білизни в ванну своїми руками. Всі інші способи самостійного виготовлення є досить складними, і не кожен домашній умілець зможе впоратися з їх втіленням в життя. Ну а взагалі конструкцій досить багато, і при бажанні їх можна повторити все, головне - терпіння і правильний підхід до справи.

А ось що робити людям, які проживають в квартирах, де немає ні балкона, ні лоджії?