Полезные материалы

Сушарка для білизни своїми руками; як зробити конструкцію вішалки, фото

  1. Сушарка для білизни своїми руками
  2. види виробів
  3. Матеріал для виготовлення
  4. Основні вимоги
  5. підлоговий варіант
  6. Як зробити сушилку з нержавійки
  7. стельові конструкції
  8. сушарки навісні
  9. на батарею
  10. настінні моделі

Випрану білизну завжди сушиться в розправленому вигляді Випрану білизну завжди сушиться в розправленому вигляді. Для цього використовується сушарка для білизни. Варіанти готового виробу можна зустріти в продажу, але можна зробити свою унікальну конструкцію. Якщо сім'я велика, то прати доведеться часто і багато. Тому сушарка для білизни, виготовлена ​​своїми руками, повинна бути міцною і надійною, розрахованої на велику вагу.

Сушарка для білизни своїми руками

Виготовити сушилку для білизни своїми руками не так складно, як може здатися на перший погляд. Потрібно вибрати або придумати відповідну модель, купити всі необхідні для неї деталі і присвятити 2-3 вечора для її складання. Спеціальна освіта тут не потрібно, так як для вироби використовуються недорогі матеріали і прості технології.

види виробів

Існують чотири види зручних для використання конструкцій:

  1. Стельова конструкція являє собою мотузки, струни або трубочки, розташовані між кронштейнами, прикріпленими до стелі.
  2. Плитка на модель функціональна, так як її можна поставити в будь-якому місці, а в разі непотрібності - просто прибрати.
  3. Настінна сушарка може бути складаний, розсувний або стаціонарної. Стаціонарна займає багато місця, але така конструкція більш міцна і надійна.
  4. Настенно-стельова комбінована модель тримається на двох стельових кронштейнах і однієї настінної фіксує скоби. Конструкція функціональна, її можна піднімати і опускати, якщо потрібно розвісити білизну.

Матеріал для виготовлення

Оскільки сушитися вішають мокрі вироби, то матеріал для виготовлення використовується пластик або метал. У рідкісних випадках умільці виготовляють сушилку з дерева.

Пластик є недорогим і легким матеріалом. Виріб легко встановлюється і переноситься з місця на місце. Його недолік в тому, що виріб виходить не дуже міцним, тому термін його застосування обмежений.

Виріб, виготовлений з нержавіючої сталі, буде дорогим, але надійним і довговічним. Під вагою мокрого білизни сушарка не деформується. Щоб конструкція з нержавійки виглядала сучасно, покриття роблять хромованим. В інтер'єрі ванної кімнати така модель буде виглядати чудово.

Алюмінієва модель буде легкою і досить міцною. Але цей матеріал в умовах підвищеної вологості окислюється. На речах можуть утворитися плями, які нічим не випрані.

Основні вимоги

Сушарка може розташовуватися на підлозі, на батареї опалення, на стіні і на стелі. Якщо сушарка для підлоги, то вона може бути стаціонарним або мобільним. Стаціонарний варіант використовується для вулиці, а мобільний - як для вулиці, так і для дому.

Підвісна варіант пристосування встановлюється на певне місце надійними кріпленнями, він не пересувається. Навісна модель сушарки може встановлюватися тоді, коли потрібно розвісити білизну. В інший час вона ховається десь за шафою, щоб не заважати.

Розглянемо кілька простих і надійних варіантів саморобної сушарки. Основні вимоги до виробу:

  • конструкція повинна бути виготовлена ​​з такого матеріалу, який не іржавіє, щоб не бруднити речі;
  • вона повинна витримувати велику вагу (поки білизна мокре - воно важке);
  • незважаючи на те, що стирається багато речей, на сушилку потрібно вішати тільки певну їх кількість;
  • якщо конструкція стаціонарна, то її кріплення повинні бути надійними;
  • модульна конструкція в складеному вигляді не повинна бути занадто важкою - її оптимальна вага 10-12 кг;
  • незалежно від виду конструкції, випрані речі повинні на ній висіти, а не лежати;
  • конструкція повинна бути зручною, щоб не потрібно було вдаватися до допомоги табурета для зняття, розвішування або переважування білизни;
  • непогано буде, якщо речі на неї можна буде розвішувати без прищіпок;
  • речі, які після прання не можна вичавлювати, бажано розвішувати над ванною, щоб стекла вода.

В останньому випадку буде актуальною міцна мобільна сушарка невеликих розмірів.

підлоговий варіант

Виробники пропонують стандартний варіант сушарки-розкладачки. В розкладеному вигляді у неї багато мотузочок для речей, але повісити ліжко або інші великі речі на ній не представляється можливим. Але вихід є - потрібно просто скласти підодіяльник або простирадло в кілька додавань і тільки потім вішати на сушилку.

Плитка на модель використовується в квартирі тоді, коли немає балкона, а вішати білизну на вулиці не представляється можливим. Можна встановити її на балконі, в тому випадку, якщо він засклений, і ви туди часто не ходіть.

А якщо ви переїхали до приватного будинку, але ще не придумали, де буде висіти випрану білизну, то на допомогу прийде ця модель А якщо ви переїхали до приватного будинку, але ще не придумали, де буде висіти випрану білизну, то на допомогу прийде ця модель. Тимчасово її з усім арсеналом випрану білизни можна поставити просто на сонячній галявині.

Сушилку для білизни підлогову своїми руками можна виготовити, маючи певні навички, інструменти та матеріал. Докладний майстер-клас можна знайти в інтернеті.

Майстри, які працюють з деревом, пропонують ще один варіант для підлоги конструкції, яка отримала назву сушарка-пантограф. Вона виглядає набагато оригінальніше, тільки ось їй не вистачає міцності і стійкості.

Як зробити сушилку з нержавійки

Для виготовлення потрібно вибрати не тільки міцні деталі. Потрібно пам'ятати, що вони будуть контактувати з вологими речами. Поліпропіленові або металопластикові труби не дуже зручні, так як їх неможливо зігнути по малому радіусу. А виготовлена ​​конструкція має великі габарити, що не завжди доречно.

Фахівці рекомендують використовувати для виготовлення сушарки звичайну конструкційну сталь, круглу або Полоскова. Кожен елемент вироби потрібно просто «обтягнути» термоусаджуваної трубкою. Купити її можна в спеціалізованих магазинах, а основна область її застосування - ізоляція з'єднань при проведенні електромонтажних робіт.

Щоб обтягнути гладку деталь, потрібно взяти матеріалу на 30-35% більше, а щоб обтягнути прути з різьбленням - потрібно взяти трубку, діаметр якої буде вдвічі більше заготовок Щоб обтягнути гладку деталь, потрібно взяти матеріалу на 30-35% більше, а щоб обтягнути прути з різьбленням - потрібно взяти трубку, діаметр якої буде вдвічі більше заготовок. Трубку надягають на заготівлю і нагрівають, внаслідок чого вона вмощується і щільно облягає заготовку. Щоб одержати щільний шар ізоляції і тим самим убезпечити речі, які будуть сушитися, можна «обтягнути» заготовки 3-4 рази.

Матеріал легко ріжеться ножем і дуже щільно прилягає до деталей, так що просто стягнути його не вийде. Для нагріву можна використовувати звичайну газову плиту, тільки не потрібно занадто близько підносити заготовки до полум'я. Якщо взяти звичайний побутовий фен, то з його допомогою також можна домогтися усадки матеріалу. Але в процесі експлуатації під навантаженням він буде розтягуватися. Так що домогтися повної ізоляції з феном не вийде.

стельові конструкції

Така модель сушарки вважається оптимальною. Якщо вона потрібна - її опускають (як ліфт), а якщо не потрібна - то піднімають, щоб не заважала. Така конструкція коштує дорого. В основному встановлюють її на балконі. Якщо балкон засклений, і рама починається з самого верху, то при розкладеної сушарці вікно відкрити буде неможливо. Ось в цьому і буде її недолік.

Заводська конструкція має стандартні розміри, а ось самостійно зробити таку сушарку можна будь-якого розміру Заводська конструкція має стандартні розміри, а ось самостійно зробити таку сушарку можна будь-якого розміру. Потрібно просто вивчити саму конструкцію, підібрати спеціальний матеріал, зробити «розкрій», а після цього зібрати всі деталі в одне ціле. Як на балконі зробити сушилку для білизни - це може бути не тільки стельова конструкція, але і стаціонарна настінна.

Стельову модель сушарки можна встановити і в ванній. Щоб зробити її своїми руками, потрібно знайти в інтернеті майстер-клас по її виготовленню.

сушарки навісні

Знімні навісні моделі мають невеликі розміри. Навісний може бути і стаціонарна сушарка, прикріплена до стіни. Зазвичай під нею розташовується батарея, а на сушилку можна вішати речі в кілька рядів. Навісна консольная модель являє собою ту ж сушилку, але її потрібно розкладати. За допомогою штанги витягується рама з поперечними шнурами для білизни. У складеному стані вона практично не займає місця.

на батарею

Сушилку на батарею використовують тільки в опалювальний сезон, коли батареї гарячі. Її можна купити в магазині, а можна зробити самостійно з якісних матеріалів.

Знімна сушарка на батарею своїми руками являє собою прямокутну раму з двома власниками (гачками), за допомогою яких вона кріпиться до батареї. Усередині рами знаходяться струни або міцна трубка. Конструкція призначена максимум для 4-5 кг білизни.

До переваг такої моделі можна віднести:

Є у неї і недоліки:

  • конструкція має розміри радіатора;
  • неможливо висушити на ній постільна білизна і штори;
  • конструкція висить низько, тому деякі речі доводиться сушити на ній в складеному вигляді;
  • близькість до підлоги дає можливість домашнім тваринам гратися з білизною.

Саморобну сушилку на батарею можна зробити з брусів і мотузки. Потрібно підготувати брус 20 × 30, міцну мотузку і саморізи. З інструментів знадобиться ножівка та шуруповерт.

  1. Визначившись з розмірами сушарки, бажано зробити її ескіз на папері. Ширина майбутньої рами може бути не більше 50 см, а ось її довжина буде залежати від розміру батареї.
  2. Брус потрібно нарізати на деталі потрібного розміру.
  3. Готові дерев'яні деталі потрібно обробити наждачним папером. Це робиться просто і багато часу не займе. Потрібно тільки дотримуватися техніки безпеки.
  4. Потім матеріал потрібно покрити спеціальним складом, який захистить його від вологи. Завдяки цьому виріб прослужить довше.
  5. Збирається спочатку рама з оброблених і просох деталей. Потім до неї приєднуються «вушка», за допомогою яких рама буде триматися на радіаторі.
  6. Усередині рами потрібно протягнути кілька рядів мотузки, міцної трубки або струни.

Дерев'яна конструкція готова.

Сушка для білизни на батарею може бути виготовлена із залишків поліпропіленової труби діаметром 25 мм Сушка для білизни на батарею може бути виготовлена із залишків поліпропіленової труби діаметром 25 мм. Будуть потрібні для цієї моделі пластикові куточки під 90 °, довгі болти М8 і гайки до них.

Для початку потрібно зробити ескіз майбутнього виробу, визначитися з розмірами і нарізати трубу за розмірами. З'єднати деталі за допомогою пластикових куточків, бажано їх спаяти. В результаті виходить рама вироби. З бічних сторін потрібно виконати потрібну кількість отворів і протягнути через них трос або мотузку.

У трубі, яка буде прилягати до батареї, потрібно зробити отвори і вкрутити в них зсередини довгі болти. Виступаюча довжина болта покривається термоусаджуваної трубкою. За допомогою цих болтів конструкція тримається на батареї.

настінні моделі

Найпростіший варіант такої конструкції - це відкидна рама з «мотузками» для білизни. Якщо потрібно розвісити білизну - сушарка від стіни відкидається, а якщо білизна висохло - повертається в попереднє положення. У складеному вигляді вона схожа на квадратну сходи, яка просто як прикраса висить на стіні.

Зустрічається телескопічна настінна модель, яка може мати більший розмір, так як її кріплення будуть надійніше. Більш детально про цю модель сушарки можна прочитати в інтернеті.

Для виготовлення відкидний моделі використано дерево, для рами - бруски. Креслення сушарки робиться на папері з розрахунком розмірів. Бруски для рами нарізаються, шліфуються і скріплюються, як намальовано на кресленні.

Підстава конструкції повинно мати розміри, великі самої конструкції на 100-150 мм. Його потрібно надійно прикріпити до стіни.

У свою чергу, нижня частина рами кріпиться до основи на меблеву петлю. Якщо розміри конструкції великі, то можна використовувати 2-3 петлі.

Конструкцію фарбуємо так, як підказує ваша фантазія. Даємо їй час повністю висохнути.

З боків рами робляться отвори, і в них вставляється тросик, дріт або струна З боків рами робляться отвори, і в них вставляється тросик, дріт або струна.

У верхній частині конструкції встановлюється фіксує замок, а з боків - розкладний механізм. Дуже важливо заздалегідь вибрати кут розкладного механізму, щоб конструкція в розкладеному вигляді не заважала.

Оскільки підстава виступає, то внизу можна зробити вішалку для одягу. Конструкція може бути невеликою, але вона універсальна. Підійде як вішалка на дачу.

Сучасні моделі вуличних сушарок є розкладний парасольку. Її скрізь рекламують, але коштує вона дуже дорого. Якщо місце для сушіння білизни виділено, то можна виготовити її своїми руками. Надійніше за все буде стаціонарна модель, так як для вулиці вона буде найнадійнішою. Фото вуличної сушарки для білизни своїми руками можна подивитися в інтернеті.

Сушарки для білизни своїми руками