Полезные материалы

Постільна білизна для новонародженого

  1. Чи вигідно шити постільну білизну для новонародженого?
  2. Витрата і тип тканини для комплекту постільної білизни
  3. Опис роботи

При підготовці до появи в будинку малюка можна не тільки запастися пелюшками (як зшити пелюшки Кіровмама вже розповідала   тут   ), А й багатьма іншими корисними речами При підготовці до появи в будинку малюка можна не тільки запастися пелюшками (як зшити пелюшки Кіровмама вже розповідала тут ), А й багатьма іншими корисними речами. У цей список входить і постільну білизну для новонародженого (а також бортики (бампери) в ліжечко і в деяких випадках балдахін).

Чи вигідно шити постільну білизну для новонародженого?

Відповідь на це питання буде залежати від того, чи знаєте ви, де можна недорого купити тканини. Наприклад, в магазині, де я закуповувалася, метр бязі шириною 150 см коштував 75 ​​рублів. Витрата тканини на комплект білизни - 4 метри. Разом - 300 рублів. У цьому ж магазині можна було купити повний готовий комплект за 360 рублів. Тобто вигоди практично не було, так як я додатково витрачала час на пошиття. Але, припустимо, в іншому магазині я бачила дитячий комплект вже за 550 рублів.

Вигода може бути не матеріальна, а в плані точного задоволення ваших запитів і побажань (наприклад, за забарвленням матеріалу, з розкрою і т.д.). Підодіяльник в комплектах, які були в наявності, був з отвором посередині. Я ж хотіла, щоб отвір був збоку. Справа в тому, що хотілося мати універсальний підодіяльник і на байкову ковдру розміром 100 * 140, і на тепле розміром 110 * 140, але байкову було непоказним, не треба було його «виставляти на показ».

Отже, якщо ви все-таки вирішили зшити постільна білизна для новонародженого, то вам буде цікаві питання про тканину і її витрата.

Витрата і тип тканини для комплекту постільної білизни

Зручно шити білизну в ліжечко для новонародженого з бязі шириною 150 см. Більш широкий варіант (220 см) підходить гірше, так як деталі викрійки розміщуються не зовсім оптимально.

Хтось вважає за краще шити з сатину, як звичайне «доросле» білизна.

Орієнтуватися в першу чергу слід на розміри матраца ліжечка і ковдри. Стандартний матрац розмірами 60 * 120, але він буває різної товщини. Товщину слід враховувати, щоб простирадло зручно було підгинати під матрац і вона не скомківалась. Стандартний розмір простирадла в дитячому комплекті - 147 * 112 см. Такі ж розміри у підодіяльника.

Що стосується наволочки. На перших порах вона вам взагалі не знадобиться, так як не знадобиться подушка - малюк повинен лежати на рівній поверхні. Але можна закупити матеріал з розрахунком і на наволочку (навіть на дві) - плюсом приблизно 50 см.

В результаті вважаємо: 120 (простирадло) +230 (підодіяльник) + 50 (наволочки) = 4 метри. Але треба купити з запасом, щоб вистачило після усадки під час прання. Я взяла 4,5 метра. Півметра «в запасі» - не так вже й багато, краще перестрахуватися. Так, матеріал залишився. Але будь-яка господиня знайде йому застосування. Я, наприклад, нашила з нього багато різних корисних речей для малюка: іграшку , слюнявчики і т.д..

Якщо ви тільки-тільки починаєте збирати придане для новонародженого, а в ліжечко крім матраца нічого готового не збираєтеся купувати, то можна додати до витрати тканини ще на бортики. Для бортиків висотою 30 см (по боках і в ногах) і 40 см (в головах) з урахуванням усадки тканини вам знадобиться: (62 * 2 + 32 + 42) * 1,05 = 208 см. Інструкція з пошиття бортиків тут .

Опис роботи

Отже, спочатку відміряє від відрізу тканини 120 см на простирадло, підшиваємо краю. Підшивати чи ті краї, де кромка у матеріалу? За бажанням. У першого комплекту я підшивала (а комплектів знадобиться як мінімум 2), а у другого не стала - різниці не бачу.

Підодіяльник. Відрізаємо 230 см при ширині 150 см, складаємо навпіл. Сточуємо верхній і нижній шви (можна використовувати білизняний шов, а можна простий), обметують (зигзагом або на оверлок). Посередині в бічному шві відміряє відстань для дірки. Можна залишити третину довжини, тобто 50 см. Сточуємо і обметують бокові шви до отвору. До половинкам отвори пришиваємо обтачкі або просто акуратно підгинає.

До половинкам отвори пришиваємо обтачкі або просто акуратно підгинає

На фото показаний процес обробки обтачкой:

  1. Викроює обтачку шириною приблизно 3 см. Обметують її краю.
  2. Пришиваємо до основної деталі, приклавши «обличчям до обличчя». Відгинаємо, отутюжіваем.
  3. Згинаємо обтачку всередину, проутюживают, прокладаємо шов.

Згинаємо обтачку всередину, проутюживают, прокладаємо шов

Ось і все, набір (основні предмети) постільної білизни для ліжечка для новонароджених готові. Хоча, це не тільки для новонародженого. Білизна буде актуально, поки малюк спить у своїй першій ліжечку (приблизно до 3 років).

Наволочки. Наволочки заздалегідь - до покупки подушечки - краще не шити. Так як розміри подушки можуть варіюватися.

Вдалого пошиття! І не забудьте, що комплектів потрібно як мінімум 2 плюс арсенал пелюшок (яким ви, напевно, запаслися в першу чергу).

Якщо ви ввійдете в смак і вирішите підготувати для малюка ще що-небудь з приданого, то можете зшити рушник-куточок для купання (інструкція та форма тут ).

Чи вигідно шити постільну білизну для новонародженого?
Чи вигідно шити постільну білизну для новонародженого?
Підшивати чи ті краї, де кромка у матеріалу?