Полезные материалы

Постільна білизна | Як зшити постільна білизна своїми руками

  1. 1. Зшити постільна білизна своїми руками вигідно
  2. 2. Тканини для пошиття постільної білизни
  3. 3. Форма постільної білизни. витрата тканини
  4. 4. Постільна білизна з тканин, що містять 100% бавовни
  5. 5. Щоб пошити постільну білизну можна використовувати оверлок
  6. 6. Нитки для постільної білизни повинні бути міцними

Пошиття постільної білизни своїми руками зовсім нескладна справа. Якщо у вас є швейна машина, спробуйте зшити постільна білизна самостійно. Це дозволить вам не тільки заощадити на покупці готового комплекту, а й отримати ряд інших переваг. По-перше, ви зможете вибрати відповідну забарвлення і якість тканини. По-друге, ви зможете зшити постільна білизна точно за розмірами вашої ліжка. В тому числі, замість звичайної простирадла зробити простирадло на гумці. Головне, правильно розрахувати витрати тканини і зробити точну викрійку постільних речей, враховуючи надбавки на шви і на усадку тканини.

1. Зшити постільна білизна своїми руками вигідно

Останнім часом тема постільної білизни стала дуже актуальною для багатьох жінок. У зв'язку з різким зростанням цін на бавовняне волокно кілька років тому, помітно подорожчало і постільну білизну. Причому подорожчання на бавовняні види тканини (бязь, ситець, сатин) настільки істотне, що впору подумати про те, як зшити постільна білизна самої.
Звичайно, комплект дитячої постільної білизни новонародженому малюку ми все ж купимо в магазині, оскільки хочеться, щоб воно було не тільки красиве, але і без синтетичних добавок і обов'язково сертифіковане гігієнічними службами. А ось для себе і сім'ї цілком можна заощадити і зшити постільна білизна своїми руками з бязі або ситцю дешевше. Головне, не купити таку тканину, яка після першого ж прання втратить не тільки яскраве забарвлення, а й сильно зменшитися в розмірі.

2. Тканини для пошиття постільної білизни

Щоб правильно зшити постільна білизна потрібно знати деякі технологічні особливості пошиття з бязі, ситцю. Але, в першу чергу, важливо вміти правильно зняти розміри для викрійки постільної білизни, зробити необхідні прибавки на усадку бавовняних тканин, врахувати надбавки на шви.
Сточувати шви потрібно міцним, міцним швом, щоб після багаторазового прання шов залишався неушкодженим. Але про це трохи нижче, спочатку хотілося б звернути вашу увагу на головне питання - з чого зшити постільна білизна?

Справа в тому, що, скільки виробників бязі і ситцю, стільки і тканин для постільної білизни. Залежно від щільності тканини, домішки бавовни та інших характеристик, залежить ціна і якість бязі. Найдорожче і якісне бязь має щільність тканини 142 грам на квадратний метр. Саме такої щільності Шуйская бязь. Не гірше її і Івановська бязь (марки ГОСТ) з щільністю тканини 128 г / м.
Ширина тканини в обох випадках 220 см. Бязь такої якості коштує більше 100 рублів за метр. І якщо врахувати, що на 2-х спальний комплект потрібно близько 7 метрів бязі або ситцю шириною 220 см, то легко можна порахувати, у скільки обійдеться вам такий комплект. Але зате, такий комплект постільної білизни прослужить вам не один рік і не злиняє після першого ж прання.
В результаті, постільна білизна, зшите з дорогою, але якісної бязі прослужить в два, три рази довше комплектів з недорогих, низькоякісних бязей. Ну, а який вам варіант підійде більше, вирішуйте самі.

3. Форма постільної білизни. витрата тканини

Щоб правильно зшити постільна білизна потрібно точно виміряти розміри матраца, подушок, ковдри. Можна зняти мірки зі старого комплекту і зробити прибавки до них на шви, усадку, неточність крою. Надбавка повинна бути приблизно 5-7 см в довжину і ширину відповідно.
Підворіт у наволочки робіть менше 25 см. Меншого розміру подворот зробити можна, але, якщо ви не любите, щоб подушка "виглядала" з наволочки вранці, то краще пошити його побільше.
Простирадло ніколи не робіть "впритул", точно за розміром матраца і з мінімальною надбавкою. Краще завжди додавати 20 см до ширини стандартного розміру простирадла з комплекту для вашої ліжка і навіть в довжину можна не зрізати надлишки тканини, якщо вони будуть.
Підодіяльник кроіте так, щоб він теж був на 5-7 см ширше, ніж раніше. Зайве завжди можна прибрати, а ось після прання розміри підодіяльника можуть помітно зменшитися.

Найоптимальніший варіант крою стандартного 2-х спального комплекту постільної білизни, без залишків тканини, запропонований на цій схемі.
Тканина для пошиття постільної найвигідніше купувати шириною 220 см. За вартістю, постільна білизна саме з цієї ширини тканини обійдеться не набагато, але дешевше, ніж з бязі шириною 150см, не кажучи про 90см.
Бязь або ситець шириною 150 см збільшують загальний витрата тканини, і до того ж, вам доведеться робити сполучні шви для простирадла і підодіяльника, якщо вони двоспальні або євро розміру.
Для того, щоб зшити постільна білизна взагалі без залишку тканини, купіть трохи більше тканини, всього-то на 25 см. Тоді замість двох наволочок ви зможете викроїти 3 наволочки (70х70 см), зате крій буде без залишків.

Простирадло рекомендуємо кроїти не менш 2 метрів шириною для будь-якого спального місця, навіть якщо у вас диван або ліжко шириною 160 см.
Наволочки, скроєні поперек основного малюнка, завжди можна перевернути і малюнок буде відповідати узорів простирадла і підодіяльника. Але, часом, невідповідність наволочок загальному малюнку лише додатково прикрашає комплект постільної білизни.

4. Постільна білизна з тканин, що містять 100% бавовни

Багато виробників тканин для пошиття постільної пропонують недорогі тканини бязі і ситцю. Низька ціна на бязь часто означає, що до бавовняному волокну на ткацькій фабриці додають штучні волокна. Цей вид тканини для пошиття постільної білизни називається поликоттон.
Іноді ціна бязі або ситцю може бути знижена за рахунок зменшення щільності переплетення і товщини волокон.

Щільність бязі - це найважливіший якісний показник і означає він кількість бавовни (вага в грамах), витраченого на виробництво одного квадратного метра бязі.
І ті й інші тканини можна використовувати для пошиття постільної білизни і користуватися ними не один рік. Головне, не купити явну підробку, фарби якої недовговічні, штучних ниток значно більше ніж натуральних волокон, а сама бязь більше схожа на марлю.

5. Щоб пошити постільну білизну можна використовувати оверлок

Обробку швів можна зробити оверлоком, якщо він у вас є, тільки не зигзагом на "Чайці". Після обробки швів рядком зигзаг, шов після прання в пральній машині буде обсипатися.
Зшити постільна білизна можна за допомогою спеціального білизняного шва. Тоді, під час прання постільної білизни, шов буде збережений, оскільки його краю повністю "запаковані" і можна сміливо прати і віджимати в будь-який пральній машинці.

Білизняний шов трохи грубіше обробки оверлоком. Він більш трудомісткий, що вимагає певної вправності. Досвідчена швачка робить білизняний шов без кмітливості нитками одним рядком, не використовуючи навіть білизняний лапку. Голка швейної машини у неї проходить точно по краю шва (0,1), а ширина подгибки точно 0,8 мм. Недосвідченої швачці так не зробити, тому краще білизняний шов виконувати в два етапи. Спочатку стачайте зшиваються частини, потім підігніть припуск і закріпіть його додаткової рядком, як показано на малюнку.

6. Нитки для постільної білизни повинні бути міцними

нитки швейні слід підбирати міцні, але не занадто товсті. Головне, щоб вони не руйнувалися від постійної прання.
Крок рядки на швейній машині встановіть середнього розміру. Занадто дрібна рядок зробить шов постільної білизни міцніше, а навіть навпаки. Якщо голка буде проколювати бязь дуже часто, то вона може пошкодити волокна тканини, а часом і зруйнувати їх. В результаті, з часом, від постійної прання і віджиму, може утворитися в цьому місці розрив.



Шиємо самі букви-подушки

Букви-подушки своїми руками. У цій статті ви дізнаєтеся, як зробити викрійку об'ємної букви і технологію пошиття такої подушки.


Як зшити чохли на стільці

Зшити чохли на стільці своїми руками нескладно. Внутрішні шви можна навіть не обробляти оверлоком або зигзагом. Набагато складніше зробити точні викрійки на стільці, щоб після того, як чохли будуть зшиті, вони вільно надягали на стільці. На один чохол для стільця потрібно близько 1,5 метра тканини, шириною 150 см.


Простирадло на гумці своїми руками

Постільна білизна в комплекті з простирадлом на гумці купити досить складно, тому часто доводиться простирадло на гумці зшити своїми руками. Вам потрібно буде порахувати витрату тканини, купити кілька метрів білизняний гумки і котушку міцних ниток. Пошиття простирадла на гумці має свої особливості, про які мова йде в цій статті.


Як зшити наволочку на подушку своїми руками

Як зшити наволочку на подушку своїми руками? Зовсім нескладно, якщо у вас є швейна машина і хоча б невеликий навик роботи на ній. Форма наволочки будується з 3-х частин, все лінії прямі. Потрібно лише врахувати кілька нюансів, про які й піде мова в цій статті.


Як зшити покривало своїми руками

Ви вмієте зшити постільна білизна, і навіть чохол на стілець у вас вийшов точно за розміром? Тоді вам можна спробувати зшити покривало на ліжко своїми руками. Спочатку все ж спробуйте зшити дитяче покривало з недорогої тканини. А після можна приступити до пошиття стьобаного покривала з воланом в спальню з атласної тканини.


Як зшити ковдру з клаптиків

Дуже цікаво поєднувати різні шматочки тканини, підбираючи колір і формуючи певний візерунок з них. У будь-швачки завжди знайдеться безліч таких клаптів. Залишиться лише купити підкладкову тканину і копіювальний папір. Вам потрібно буде побудувати схему зборки клаптів в одне ціле, щоб вийшло гарне доповнення до постільної білизни у вигляді клаптикової ковдри.

Але про це трохи нижче, спочатку хотілося б звернути вашу увагу на головне питання - з чого зшити постільна білизна?