Полезные материалы

Яке краще постільна білизна для готелів?

  1. Отже, який він - «готельний хлопок»
  2. Бязь - якісна тканина для бюджетних готелів
  3. сатин
  4. поплін
  5. Поликоттон і перкаль
  6. шовк
  7. Синтетичні тканини - бамбук і льон
  8. Який спосіб плетіння тканини вважається «готельним»
  9. Синтетика в ліжку - чи є допуски для готелів
  10. Стандартна щільність тканини готельного постільної білизни

Зміст статті:

Вийти на вулицю, і задати питання випадковому перехожому: з яких тканин роблять постільна білизна для готелів? Впевнені, перше, що спадає на думку - звичайно ж бавовна! Бавовна здавна відомий всім, як доступна і практична тканина, яка дешевше, ніж шовк, але не менш міцна, ніж, наприклад, льон. Вироби з бавовняної тканини - завжди найкращий варіант в поєднанні практичності та економічності. Нитки бавовняних волокон, залежно від способу плетіння, можуть виробляти тканини з відмінними властивостями.

Так, відповів так виявиться прав. Але Ви й уявити не могли, що насправді бавовна - це не один-єдиний вид матеріалу. Тканини, зробленої з бавовняних волокон, існує безліч різновидів, і як раз про це піде мова в даній статті.

Отже, який він - «готельний хлопок»

Найбільш якісним вважається так званий єгипетський хлопок з довгими волокнами. Саме такий вид тканини лежить в основі 70% виробів готельного спального текстилю. Постільна білизна з такого матеріалу - найбільш м'яке і ніжне. Воно зберігає свій колишній вигляд, і не утворює кругляки навіть після великої кількості прань. Крім того, така тканина легко забарвлюється. Постіль з єгипетської бавовни міцна і зносостійка, вона дозволяє тілу відпочивати, завдяки своїм дихаючим властивостям.

Такий вид тканини на порядок дорожче, ніж звичний варіант для побутового використання. Але купуючи текстиль для готелів, варто пам'ятати, що більш зносостійке постільна білизна дозволяє зменшити щорічні закупівлі його нових варіантів, до 2-3 разів.

Напевно Ви знаєте кілька, а то й багато найменувань тканин для постільної білизни. Але могли б Ви здогадатися, що практично всі вони виткані з одних і тих же бавовняних ниток?

У кожної тканини при цьому є свої секрети, і готелі цим добре користуються. Престижні готелі, а також готелі 4 і 5 зірок замовляють постільна білизна з тканини довговолокнистої бавовни. Також популярна тканина для них - поликоттон, про яку ми розповімо далі. Готелі 2 і 3 зірки зазвичай замовляють бавовна з короткими і середніми волокнами.

Отже, попереду - повний гайд по найбільш популярним матеріалами, з яких шиють ідеальне постільна білизна для готелів !

Бязь - якісна тканина для бюджетних готелів

Якщо для Вас в першу чергу важливо закупити бюджетний варіант постільної білизни в номер - рекомендуємо вибрати бязь. Бязь - це натуральна бавовняна тканина, яка має міцну структуру плетіння. Тканина дихаюча, і підійде для облаштування як дитячого, так і дорослого спального місця. Вона відмінно підходить як для зимового, так і для літнього періоду, а плетіння таких волокон додає виробам міцності.

Бязеві ліжко добре зберігає зовнішній вигляд після багатьох прань, хоча, звичайно, в порівнянні з іншими видами тканин швидше розтягується по формі. Але при правильному догляді тканина не «сідає», і досить довго зберігає яскравість і доглянутий вигляд.

Недоліком для деяких постояльців може стати якась шорсткість поверхні бязевих постільної білизни. Це пов'язано знову-таки з плетінням. При всій його міцності, воно робить комплект більш грубим навпомацки, в порівнянні з іншими видами бавовняних тканин. Але при правильному догляді, з використанням пом'якшуючих засобів, таке постільна білизна залишиться м'яким, і не буде доставляти дискомфорт.

Доглядати за такою тканиною нескладно, стирається і прасується вона досить легко, але варто врахувати, що не можна прати таке постільна білизна разом з синтетичними тканинами. Як підсумок, в цілому постільна білизна з бязі - невибаглива, а тому є цілком гідним серед бюджетних варіантів постільної білизни для готелів та готелів.

сатин

Розкішний варіант постільної білизни для готелю - сатинова. Воно поєднує в собі всі потрібні якості - м'якість, міцність і приємний шовковий блиск. Виглядає воно досить благородно, тому постільна білизна з сатину оптом купують навіть дорогі п'ятизіркові готелі, з високим рівнем обслуговування та репутації. Перевагою сатиновою ліжку є те, що вона не мнеться, тому протягом кількох днів така постіль буде виглядати доглянутою і охайною.

Сон на ліжку з сатину - одне з найбільших задоволень, тканину пропускає повітря, і не доставляє дискомфорту.

Само собою, комплекти ліжку з сатину - не з дешевих, але тим не менш особливо популярні серед готелів. І якщо після подорожі, повернувшись додому, Ви захочете відтворити в своїй спальні атмосферу дорогого готелю, то сатинову постільну білизну - саме те, що вам потрібно!

поплін

Постіль з попліну також досить часто використовується в готелях. Така тканина - зносостійка. Вона відмінно вбирає вологу, і не викликає алергії. Постільна білизна з попліну не розтягується, а також дуже легко прасується. Звичайно, всіма описаними якостями володіє постільна білизна з сатину тільки високої якості, тому, якщо ви облаштовуєте готель, будьте уважні до деталей.

За ціною постільна білизна з попліну дорожче, ніж бязь, але дешевше сатинових комплектів, тому відмінно підійде для облаштування акуратного номери, з невеликими витратами.

За ціною постільна білизна з попліну дорожче, ніж бязь, але дешевше сатинових комплектів, тому відмінно підійде для облаштування акуратного номери, з невеликими витратами

Поликоттон і перкаль

Це тканина нового покоління, яка користується особливим попитом як серед виробників високоякісної постільної білизни, так і серед дорогих готелів, у номерах люкс і напівлюкс.

Поликоттон почав проводитися з початку 50-х років, як практична і недорога тканину. У складі - все та ж бавовняна основа, з додаванням поліестеру. Співвідношення можуть бути різними: 65% бавовни і 35% поліестеру, також зустрічаються вироби зі співвідношенням 50/50, і з переважанням поліестеру до 85%. Залежно від складу, тканина буде мати дещо різні властивості, але в перевазі залишаються комплекти з більш натуральної, бавовняною основою.

Звичайно, серед великої кількості варіантів поликоттон Поликоттон ворожнечу, тому будьте уважні, вибираючи таке постільна білизна для свого готелю. Справжній, якісний поликоттон досить дорогий, але при цьому тканина має багато переваг, які окупають вартість текстилю.

Склад такої тканини об'єднує в собі всі переваги бавовни і поліестеру - недарма з таких волокон складається дана тканина. Саме поєднання двох типів матеріалу дозволило створити тканину з унікальними якостями.

Постільна білизна з Поликоттон - ідеальний варіант для готелів, на довгий термін застосування. Завдяки йому спальне місце в номері буде дивно комфортним, а практичність тканини виключить витрату часу і сил персоналу на додаткові турботи.

Перкаль - безпечна, екологічна, і надзвичайно гладка. Вона за правилом вважається однією з найбільш довговічних тканин. У складі її - 100% бавовна, але зі спеціальним плетінням. Завдяки довгим волокнам в складі і спеціальної проклейке тканину дуже міцна, за що її і вибирають сучасні готелі.

Потельную білизна з Поликоттон і перкали відрізняється багатьма перевагами «в одному флаконі»:

  • Зносостійкість - постільна білизна зберігає свій колишній вигляд роками, не тьмяніє, не скачується, не розтягується. Колір постільної білизни залишається колишнім навіть після багаторазового використання. Навіть в умовах постійного частого використання і прання, що актуально для готелів, така постіль виглядає як нова. Тканина - міцна, а тому довговічна;
  • Постільна білизна з таких тканин дуже легко прати - як при машинної, так і в ручному пранні. Навіть якщо на ліжку з'явилося складне пляма - воно легко піде з тканини, не залишивши й сліду. Для прання підходять звичні засоби, немає необхідності використовувати спеціальні. Також витрата кошти для прання, в порівнянні з доглядом за звичайними тканинами, сміливо можна знижувати вдвічі;
  • Після прання тканина швидко сохне;
  • Постільна білизна - м'яке, приємне, надзвичайно ніжне. Постіль, застелена таким білизною - це райське хмара для втомленого туриста.

До слова, поликоттон має ще один істотний плюс. Завдяки штучним волокнам у складі ліжко з Поликоттон не мне, а тому не вимагає прасування. Навіть тільки що випрані в пральній машині комплект виглядає рівним і красивим, а тому гладити його немає необхідності - достатньо тільки просушити.

шовк

Багато, почавши вивчати статтю, напевно подумали - ніж у всіх готелях ліжко застеляють тільки бавовною? Звичайно ж ні!

Натуральний шовк - ще один, і, мабуть, найбільш дорогий матеріал для готельного постільної білизни. Його по праву використовують в найдорожчих готелях, з приголомшливо розкішними номерами.

Шовкова постільна білизна - ще один варіант натурального текстилю. Воно безмежно ніжне і м'яке. Матеріал, крім цього, легкий, дихає і не викликає алергії, а також досить довго зберігає структуру, залишається міцним.

Ще в давні часи говорилося, що шовк запобігає появі мікробів. За це він цінується додатково, а чистота в готельному номері - особливо важлива. Якщо Вам пощастило спати у номері з шовкової постіллю - ймовірно, це буде одне з найприємніших і пам'ятних відчуттів, і Ви напевно захочете мати таке ж постільна білизна у себе вдома.

Якщо Вам пощастило спати у номері з шовкової постіллю - ймовірно, це буде одне з найприємніших і пам'ятних відчуттів, і Ви напевно захочете мати таке ж постільна білизна у себе вдома

Синтетичні тканини - бамбук і льон

Даного роду тканини, хоч і рідше за інших, але все ж використовуються для пошиття постільної білизни для готелів. Постіль з льону або бамбука можна зустріти в недорогих або старих готелях, а ось в сучасних закладах вони вже не використовуються.

Тканини виготовлені з натуральних волокон з синтетичною обробкою, тому фактично за властивостями є в деякій мірі аналогом бавовни. Але саме по собі постільну білизну з льону дещо грубувато, і саме тому його не люблять вибирати власники готелів для своїх постояльців. Також даний вид тканини не настільки практичний - льон досить сильно мнеться, і його також можна використовувати при щоденному пранню.

Бамбук - тканину, цілком підходяща для постільної білизни. Вона добре і легко стирається, практично не мнеться, м'яка, дихаюча, приємна. Але бамбук приблизно в 2 рази дорожче льону, що не всім може бути вигідно.

Який спосіб плетіння тканини вважається «готельним»

Якість бавовняної тканини, яку прийнято використовувати в готелях, залежить не тільки від дині волокна, але також і від способу плетіння даних волокон. Певний спосіб плетіння впливає на щільність і стійкість вироби. Але найважливіше - саме спосіб плетіння бавовняних ниток визначає тип тканини, яка буде отримана в результаті - бязь, сатин, перкаль. Найпростішим є бязевих плетіння, в якому волокна переплітаються під прямим кутом. Таке полотно досить міцне, хоча, в порівнянні з іншими, менш щільне.

Перкалевие плетіння, як раз, відрізняється особливою щільністю і міцністю, завдяки проклеювання волокон спеціальною речовиною. Тканина перкаль при цьому залишається м'якою, за що надається перевага споживачами.

А найбільше цінується сатинова плетіння. Воно, крім щільності, дає полотну не тільки міцність, але і неперевершений блиск, подібний шовковому. У такому способі плетіння волокна укладаються під кутом 45 °.

У деяких готелях можна зустріти також постільну білизну з жакардовим плетінням. Це особлива техніка, яка дозволяє виготовити елітне постільна білизна, для готелів високого рівня. Тканина надалі такого плетіння виходить рельєфною, і виглядає особливо красиво при поєднанні ниток різних кольорів.

Синтетика в ліжку - чи є допуски для готелів

Як би багато не думали інакше, але насправді, в складі постільної білизни, яке використовують готелі, не завжди є 100% бавовни. До нього часто додають і поліестерові волокна, але їх в складі досить мало. Поліестер потрібен, щоб краще зберегти міцність тканини і стійкість до розтягування. По праву вважається, що готелі з великою кількістю зірок використовують більший відсоток натурального бавовняного складу, хоча насправді це не так.

Цікавий факт: як відрізнити натуральний хлопок від синтетики? Все досить просто - підпаліть пробний клаптик тканини, і спостерігайте за ним. Натуральне полотно горить з білим димом, а синтетика при цьому дає дим чорного кольору.

Натуральне полотно горить з білим димом, а синтетика при цьому дає дим чорного кольору

Стандартна щільність тканини готельного постільної білизни

Вибираючи постільний текстиль для готелю, зверніть увагу також на щільність тканини. Рекомендована по практиці щільність не повинна бути більше 150 г / м. Більш щільне постільна білизна буде важити більше, а значить витрати на його прання також збільшаться. Але не варто нехтувати показником - чим щільність тканини менше, тим більше «світиться» буде виріб, і тим швидше воно буде «витягуватися» і зношуватися.

Зовнішній вигляд постільної білизни - то, що ніяк не можна обійти стороною. Мається на увазі також зовнішній вигляд тканини, з першого погляду на неї. Нитки в структурі полотна повинні бути розташовані рівномірно, без перекошених рядків, однаковою щільності по всьому полотну, без просвітів. Також на поверхні не повинно бути вузликів - вони є показником шлюбу в процесі плетіння. Всі нитки в плетінні повинні мати однакову товщину.

До речі, на якісний матеріал легко наноситься малюнок, який надалі довго зберігає колір і структуру. Тому очевидно, що найголовніше в постільній білизні для готелів - це тканина. У великій кількості текстилю, впевнені, Ви знайдете саме те, що Вам потрібно. А ми завжди готові допомогти своїми щирими рекомендаціями!

Але могли б Ви здогадатися, що практично всі вони виткані з одних і тих же бавовняних ниток?
Цікавий факт: як відрізнити натуральний хлопок від синтетики?