Полезные материалы

Як вибрати постільну білизну

Міцний і здоровий сон відновлює сили і дарує гарний настрій Міцний і здоровий сон відновлює сили і дарує гарний настрій. Тому будуть не марними клопоти про комфортній обстановці і затишку спальної кімнати. Не остання роль належить спальному білизни - його якості, кольором і фактурою.

Загальноприйнято підбирати постільну білизну під загальний дизайн спальної кімнати. Кольорову гаму і якість тканини, використовуваної для пошиття простирадл, наволочок і підковдр теж підбирають відповідно до загальних завдань оформлення інтер'єру. У наш час асортимент постільної білизни настільки різноманітний, що ми вибираємо "одяг" для ліжку з огляду на звички, стать і вік господарів спальні.

Існує думка, що потрібно підбирати колір тканини під характер людини. Романтичним натурам буде комфортно на найтоншому постільній білизні з батисту, схожому з мереживом або усипаному букетами ніжних квітів. А ось людям, що страждають від гіпертонії, бажано уникати постільної білизни червоного кольору - він здатний підвищувати кров'яний тиск і порушувати нервову систему.

Чи залишиться колір вашого білизни таким же яскравим після декількох прань? Кращим вибором буде постільна білизна з малюнком, нанесеним реактивної печаткою. Довговічна забарвлення також залежить від якісності барвників. І, звичайно ж, потрібно дотримуватися температурного режиму прання, вказаний виробником на етикетці комплекту.

Правильно вибрати постільну білизну допоможуть нескладні правила. Ви зможете довго користуватися білизною, виготовленим з міцної тканини. Ненадійна і неплотная тканину "просвічується".

Комплекти не повинні пахнути хімікатами, цвіллю і вогкістю. Вони можуть мати легкий аромат текстилю. Якщо тканина сильно пахне барвниками, то після прання вона злиняє.

Зверніть увагу на упаковку - чим вона краща, тим вище якість товару.

Тканина по своїй фактурі повинна бути м'якою і приємною на дотик. Виробниками використовуються найрізноманітніші варіанти тканин: єгипетський хлопок, бамбукове полотно, сатин, бязь, поплін, перкаль, страйп-сатин та інші.

Чи не розгубитися при виборі допоможуть деякі принципи. Уві сні з пір нашої шкіри відбувається виділення вологи, тому матеріал білизни повинен володіти хорошою гігроскопічністю. Це властивість властива натуральним вовняним, бавовняним і лляним тканинам. Для виготовлення постільної зараз часто використовують натуральну тканину, змішану з синтетикою.

Якщо ви шукаєте білизна з натуральної бавовняної тканини, зверніть увагу на сатин, бязь, перкаль, поплін. У них може бути різний плетіння ниток і спеціальна обробка, через яку попередньо проходить сировину. І, звичайно ж, у кожного матеріалу своя особливість.

Найдешевший, дуже практичний і довговічний матеріал - бязь. Найчастіше саме з неї шиють дитячу постільну білизну. Хоча у бязі невисока ціна, але цілком гідний вигляд.

Попліновое білизна дорожче і має своєрідну м'якість. Вона досягається за рахунок спеціального поєднання скручених ниток різної товщини. Попліновая тканина не вимоглива до відходу і здатна добре зберігати форму.

Ще м'якше поверхню у сатину. Це елітний клас матеріалу, тому що має гладку лицьову поверхню. Атласну переплетення ниток цієї тканини наділяє комплект своєрідним блиском, відтінком розкішності. Щоб отримати блиск, використовують спеціальне обладнання, на якому обробляють не тільки готову тканину, але і нитки, що використовуються для плетіння полотна.

Людям, схильним до астматичним захворювань і страждаючим від різного виду алергічних реакцій можна рекомендувати бамбукове постільна. У бамбука природні антибактеріальні властивості.

Якщо в давні часи тканиною покривали своє ліжко тільки дуже багаті люди, то зараз постільну білизну стало неодмінним атрибутом хорошого сну. Але, скільки людей, стільки звичок і смакових уподобань. Комусь подобається часто міняти накрохмалене білизна, хтось віддає перевагу м'яким простирадлах або любить поніжитися в обіймах прохолодного шовкового постільної білизни.

Дуже важливо ще звернути увагу на те, як зшитий постільний комплект. У якісного постільної білизни спеціальний білизняний шов. Перевірити якість шва можна, вивернувши наволочку або підодіяльник на виворітну сторону. У неякісного товару краю можуть бути прострочені тільки одним простим швом і не оброблені, у ниток інший тон, ніж у забарвлення.

У кожної людини свій смак, улюблений колір і малюнок. Але вибираючи тканину, враховуйте, що якісне гарне постільна не має надто строкатою або кричущу забарвлення. Особливо при безсонні, нервових розладах і порушення сну важливо правильно вибрати забарвлення, яка допоможе розслабитися і заснути. Добре підійдуть зелені і особливо блакитні відтінки.

Може допомогти відновленню подружніх відносин постільна білизна, яке змінить атмосферу в спальні . Це може зробити комплект білизни жовтого, оранжевого або червоного кольору. Він же подарує вранці бадьорість і гарний настрій.

А якщо у вас депресія, тривожний стан, внутрішню гармонію допоможе повернути фіолетовий, ліловий і особливо рожевий відтінок білизни.

Подбайте про те, щоб не виникли неприємні відчуття від постільної білизни, при наявності у вас алергії на барвники або пил. В цьому випадку краще користуватися спеціальним гіпоалергенним білизною. Новітні розробки дозволяють додавати срібло в матеріал, з якого виготовляється ця білизна.

Важливими є й розміри комплектів. Перш ніж йти в магазин, потрібно визначитися з розмірами наволочок, простирадла і підодіяльника. Коли сімейна пара користується двома ковдрами, буде розумним придбання комплекту з двома підодіяльниками замість одного.

    Постільна промисловість випускає білизну трьох видів:
  • півтораспальними, має розміри наволочок: 50х70, 60х60, 70х70 см; підковдр: 150х210, 150х215, 160х220 см; простирадлом: 150х215, 160х210, 180х260 см.
  • двоспальне, розмір наволочки 50х70, 60х60, 70х70 см; підковдр 180х210, 180х215, 200х220 см;
  • євро, наволочка: 50х70, 70х70 см; підодіяльник: 205х225, 225х245 см; простирадло 240х280см.
  • Окремі розміри у дитячого постільного комплекту і у сімейного комплекту: наволочка: 50х70, 70х70 см; простирадло 240х280см, два підодіяльника 150х210см.

Велика перевага мають комплекти білизни з сатину, штучного шовку або жатки - після прання їх можна не прасувати. Вони добре тримають форму і зберігають колір. Це економить чимало часу і сил у домашньої господині.

Високоякісне білизна з батисту, бязі або дамаста при всій своїй практичності і шляхетність, все ж вимагає уважності при пранні і прасуванні. А чистота білизни безпосередньо пов'язана зі здоров'ям усіх членів сім'ї.

На упаковках постільних речей високої якості часто вказують щільність переплетення ниток. Чим вона вища, тим довговічніше білизна. Найвища щільність у глянц-сатину і японського шовку, висока - у сатину, китайського шовку, перкаля і штучних тканин, вищою за середню - у турецького шовку, середня і нижче середньої - у бавовни і льону, найнижча щільність у батисту.

Ще на упаковці наводяться рекомендації та правила догляду за білизною і схеми зовнішнього вигляду предметів комплекту. Наволочки можуть бути з гудзиками, клапан-запахом або на блискавки. Підодіяльники бувають суцільні на ґудзиках або блискавки, прорізні з отвором по центру, а так само мати вигляд кишені, загорнутого по короткій стороні. У простирадла може бути гумка по краю. Вибір достатній і кожен може вибрати те, що буде зручніше для його ліжка і для душі.

Не важливо, яким буде обраний вами комплект - дуже дорогим і шикарним, або простим і зручним - головне, щоб він вам подобався! Можна бути нескінченно самотнім і нещасним на шовковій простирадла, а можна прокидатися з гарним настроєм на ситцевій простирадло. Щастя в наших руках разом з улюбленим постільною білизною!

Чи залишиться колір вашого білизни таким же яскравим після декількох прань?