Полезные материалы

Як психолог почала шити нижню білизну

  1. Ми запускаємо новий проект - відверті історії успішних підприємниць. Їх креативні ідеї та сміливі...
  2. ідея юності
  3. мамині гроші
  4. Google в допомогу
  5. Командна робота
  6. Білизна купують і чоловіки
  7. плани

Ми запускаємо новий проект - відверті історії успішних підприємниць. Їх креативні ідеї та сміливі рішення мотивують і заряджають. Надихайся і реалізовуй свою мрію про власну справу!

Виробництво нижньої білизни ніколи не було мрією і вже тим більше давнім захопленням Ольги. Всього лише одна з численних ідей для власного бізнесу. Кожна її ідея проходила перевірку в «72 години» (бізнес-ідея буде ефективною, якщо через три доби не «перегорить» - прим. Ред.). Однак в якийсь момент дівчина зрозуміла, що про зручний нижній білизні вона думала мало не все свідоме життя. З 14 років, коли, власне, почала його носити. І навіть, будучи підлітком, міркувала, як було б здорово запустити виробництво, хоча і не вміла шити і малювати.

Сон в руку

В ніч перед Різдвом мені приснився сон: я йшла по хитромудрим і трохи сюрреалістичним коридорах пологового будинку, і тут несподівано з'явився магазин, де було багато банок. Купила одну величезну товсту, вона була чимось наповнена. Я несла її перед собою, немов вагітна. І раптом прямо уві сні чітко зрозуміла - в цій банці всі мої нереалізовані задуми. Прокинулася счеткі відчуттям - я вже готова відкрити свою «банку з ідеями». У мене завжди було багато бізнес-задумок. Хотіла випускати одяг для дому, відкрити свій ресторанчик.

ідея юності

Ідея шити м'яке нижню білизну для жінок була зі мною все свідоме життя, з тих самих пір, як я, власне, почала носити білизну. Пам'ятаю, мені якось подарували комплект з кісточками. Одягла його раз і зрозуміла - це не моя річ. Почала шукати м'яке білизна, без кісточок. Але в Україні знайти не могла, тільки за кордоном.

Після різдвяного сну сталося осяяння - «шитиму нижню білизну без кісточок!». Якщо мені такий товар потрібен, значить, напевно ще комусь.

Коли твій чоловік знає, що ти шиєш нижню білизну і носиш його, він неодмінно буде звертати на нього увагу.

Коли вирішила, що буду організовувати свою справу, пішла до начальника, розповіла, попросилася працювати з дому. Я тоді була керівником проектів з комунікацій і SMM в одному маркетинговому агентстві. Шеф погодився і щиро побажав удачі в моєму проекті. А вже пізніше сіла писати бізнес-план.

А вже пізніше сіла писати бізнес-план

мамині гроші

Гроші для старту позичила мама. Ми сиділи в кафе, і я презентувала свій бізнес-проект, як це робить будь-який стартапер перед інвестором. І вона виявилася дуже допитливим і скрупульозним інвестором. Спочатку бізнес-модель у мене була досить-таки нова для виробництва нижньої білизни - мінімальний контакт з клієнтом. Покупець бачить фото вподобаного комплекту білизни в Facebook або на сайті. І замовляє, попередньо надіславши свої розміри. Готовий товар доставляється поштою, кур'єром або можна прийти забрати самостійно. В принципі схема робоча. Але людині, який вкладає в нього гроші (навіть якщо це твоя мама), потрібно було пояснити детальніше всі організаційні моменти по роботі з клієнтами. Ще у мами були сумніви, а чи потрібен такий товар взагалі?

В ідею мама повірила і позичила 28 тис. Грн. Це були її особисті заощадження. Порядку 10 тис. Грн. я витратила на навчання - курси підприємців і річний бізнес-табір. Решта - на тканини, пошиття перших моделей, розробку логотипу. Гроші їй вже частково повернула. Я б і раніше повернула, оскільки вже через кілька місяців бізнес став приносити прибуток. Просто довелося частину коштів вкласти в розвиток і новий проект.

Просто довелося частину коштів вкласти в розвиток і новий проект

Google в допомогу

На старті основним помічником для мене був Google і знайомі. Запитала у дизайнера одягу Лілі Братусь, які є тканини і з чого взагалі шиють нижню білизну! Вона мене відвела в магазин, все розповіла, показала, ми пощупали кожну тканину. Я закупила матеріал для пошиття. І паралельно у себе в Facebook написала, що шукаю швачку. Відгукнулося на оголошення одне ательє, в якому шили одяг для танцюристів.

В ТЕМУ: Свою справу: як я несподівано відкрила квітковий бізнес

В ательє пошили перші три комплекти білизни. Пам'ятаю, я з ними вічно всюди їздила на зустрічі з друзями, показувала, питала, чого не вистачає. І деякі деталі довелося поміняти. Я хотіла робити дуже просте білизна, без застібок і іншої фурнітури. І після таких фокус-груп та перших продажів я зрозуміла, що бюстгальтери повинні бути більш універсальними, і зовні схожими на звичне білизна.

Командна робота

Через кілька місяців після старту я почала шукати швачку, оскільки ательє, з яким починала працювати, перестало справлятися із замовленнями. На сайті з працевлаштування розмістила оголошення. Через якийсь час мені зателефонувала швачка. Я до неї прийшла з уже готовими моделями і зразками тканини. Вона відразу зізналася, що ніколи не шила нижню білизну, але їй цікаво спробувати. І вже на наступний день я їй принесла баули з тканинами і мереживом.

Я беру в команду людей, які не бояться пробувати щось нове, нехай навіть то, що вони ніколи не робили. Я ж теж ніколи не шила нижню білизну.

Спочатку на пальцях пояснювала швачці, що хочу і як. Зараз замальовую. Буває, якась ідея прямо перед сном виникне. Доводиться вставати і записувати в телефон. Інакше все - зранку не згадаєш вже.

В ТЕМУ: Неймовірна історія успіху: як я стала бізнес-леді, не виходячи з декрету

Ще через півроку після старту в команді з'явився менеджер по роботі з клієнтами. Зараз вже їх кілька. Ія стала займатися, в основному, розробкою нової колекції і вибором матеріалу. Купую європейські (французькі та італійські) тканини, мереживо.

Білизна купують і чоловіки

Бізнес-модель, яка від початку була задумана, зазнала деяких змін. Багато покупців хотіли спочатку подивитися, помацати, а потім вже купувати. І коли кількість клієнтів, які хотіли подивитися комплекти перед тим як купити, ставало все більше, зрозуміла: треба відкривати шоурум.

Основні покупниці - це дівчата від 25 до 35 років. Хоча є клієнтки в віці 15 - 20 і 40-50.

Чоловіки, до речі, теж купують. Причому є один постійний клієнт, який завжди замовляє комплект з нової колекції.

Багато покупців-чоловіків, звичайно, не знають розмірів своїх дівчат. Тоді ми їм підказуємо, як дізнатися.

Білизна - непростий товар. І коли спілкуюся з покупцем, іноді згадую про свою освіту психолога. Дівчата, які ніколи не носили таку білизну, переживають, чи добре все сидить. Комплекси є у всіх з приводу фігури, розміру грудей. Особливо у тих, хто народив дитину. І тут потрібно дуже делікатно розмовляти з кожною.

плани

Зараз ведемо переговори щодо поставок білизни в Європу і Австралію. Але мене, якщо чесно, вихід на зарубіжний ринок не розбурхує. Там є схоже білизна. Я ж спочатку хотіла популяризувати в Украінетрікотажное білизна без кісточок. Зараз я більше націлена на внутрішній розвиток бізнесу - зробити фотосесію з моделями нестандартних розмірів, збільшити обсяги виробництва і запустити лінійку домашнього одягу.

Ольга Половко, 31 рік

Освіта: психолог

Працювала: психолог в школі, кастинг-менеджер, керуюча кав'ярнею, керівник з комунікацій в соціальних мережах

Рік заснування торгової марки нижньої білизни Leaf - 2014

Найбільш незвичайний комплект білизни в подарунок від чоловіка - в забарвлення камуфляжу

Рада тим, хто хоче запустити виробництво спідньої білизни: робіть все якісно і не крадіть чужі ідеї

З ким ніколи не працювала: з недобросовісними, непорядними людьми

Найбільше подобається в своєму бізнесі: коли дівчата закохуються в білизні і кажуть, що не відчувають його на собі.

2 помилки, які зробила на старті:

  1. Чи не передбачила попит на один з комплектів. А повторити модель було неможливо - закуплена тканина була в обмеженій кількості.
  2. До сих пір не зробила фотосесію комплектів білизни великих розмірів.
Ще у мами були сумніви, а чи потрібен такий товар взагалі?