Полезные материалы

Хитрощі і прийоми, що спрощують життя мандрівника

  1. 1. Як зменшити обсяг речей у валізі?
  2. 2. Як не забруднити речі в чемодані тоніком і шампунями?
  3. 3. Як зручніше зберігати речі?
  4. 4. Чим корисна кліпса для паперів?
  5. 5. Як убезпечити багаж від втрати і псування?
  6. 6. Як перемогти джетлаг?
  7. 7. Як вибрати місце в літаку?
  8. 8. Як безкоштовно перейти в салон бізнес- або першого класу?
  9. 9. Як отримати добавку до обіду в літаку?
  10. 10. Як заощадити на таксі і не стояти в черзі?
  11. 11. Тим, хто досліджує країну на машині
  12. 12. Як не переплатити за обід?
  13. 13. Як харчуватися смачно і за мінімальною ціною?
  14. 14. Як пообідати в хорошому ресторані і заощадити?
  15. 15. Використовуйте камери схову в супермаркетах
  16. 16. Де взяти дрібниця?
  17. 17. Як відшукати безкоштовний доступ в інтернет?

RuTraveller 21 травня 2014 року, 17:56

Пам'ятка туристу , Активний відпочинок в Росія , Німеччина , США , Великобританія , Угорщина , Греція , Іспанія , Італія , Кіпр , Туреччина , Франція , Болгарія

  • 1080
  • Подобається! 36

    Іншими словами, Лайфхак. Популярний нині термін, від англійського виразу «life hack» - «злом побуту», що означає набір методик і прийомів «злому» навколишнього життя, роблять її простіше, легше і ще приємніше за допомогою корисних порад, підходів, манев ...

  • 4152
  • 30 коментарів
  • У обране

Іншими словами, Лайфхак. Популярний нині термін, від англійського виразу «life hack» - «злом побуту», що означає набір методик і прийомів «злому» навколишнього життя, роблять її простіше, легше і ще приємніше за допомогою корисних порад, підходів, маневрів і хитрих трюків. Лайфхак для мандрівників економлять наші гроші, час і енергію під час поїздки і при підготовці до вояжу.

Спеціально для вас ми склали збірник практичних порад і нестандартних туристичних ідей

Вони допоможуть зручно і компактно зібрати валізу, підвищити клас перельоту або зробити його комфортнішим, швидко зловити таксі і менше заплатити за поїздку, легко адаптуватися до зміни часових поясів і оперативно знайти місця з безкоштовним wi-fi, роздобути дрібниця, коли не можна розплатитися купюрами, і недорого харчуватися в хороших ресторанах. Всебічно полегшити життя відпочинку різними дотепними способами!

1. Як зменшити обсяг речей у валізі?

Використовуйте вакуумні пакети. Вони особливо зручні для білизни, шкарпеток, колготок і речей, які не мнуться. Просто і швидко. Складаєте речі в пакет, закриваєте блискавку і випускаєте з пакету повітря - за допомогою пилососа або руками, скачавши пакет в трубочку. Виходить тонкий «млинець», який легко вміщається в чемодан. Вакуумні пакети продаються в інтернет-магазинах і в офф-лайн мережах, наприклад, в «Леруа Мерлен».

Обсяг багажу помітно зменшиться, але не захоплюйтеся, адже вага речей залишиться колишнім. Так чи інакше, пам'ятайте, що оплата ще одного багажного місця в літаку коштує дешевше, ніж доплата за надмірну вагу в одному валізі.

2. Як не забруднити речі в чемодані тоніком і шампунями?

Часто ми переливаємо улюблені косметичні засоби в ємності з дорожніх наборів. Деякі баночки закриваються недостатньо щільно, речі в чемодані мокнуть або псуються. Щоб такого більше не траплялося, перед тим, як закрутити кришку флакона, покладіть під неї шматочок харчової плівки або поліетиленового пакета. Тепер закривайте і поекспериментуйте - нічого не проллється!

3. Як зручніше зберігати речі?

Зручний спосіб зберігати речі в чемодані, а після використовувати його в готелі - м'яка тканинна багаторівнева поличка. Розподіляємо речі на рівнях полички, складаємо її і пакуємо в чемодан. В готелі розкладаємо і ставимо в шафу або підвішуємо - і отримуємо додаткове місце для речей. Тканинні полки продаються в магазинах побуту.

4. Чим корисна кліпса для паперів?

Великий офісної кліпсою для паперів можна закрити верстат для гоління, якщо загубиться його кришка, або скріпити численні дроти зарядки від телефону, ноутбука, фотокамери. До речі, зарядку зручно зберігати в чохлі для окулярів - так вона не пошкодиться і не загубиться.

5. Як убезпечити багаж від втрати і псування?

Бірки зі своїм ім'ям і адресою e-mail розмістіть зовні і всередині кожного валізи або сумки. Перед здачею багажу сфотографуйте його - так валізу легше і швидше знайдуть в разі втрати.

Щоб захистити багаж від недбалого ставлення, наклейте на нього етикетку «FRAGILE» (англ. «Крихкий, ламкий»). Її можна попросити на стійці реєстрації. Гарантій немає, але є шанс, що валізу НЕ будуть жбурляти по багажному відсіку під час навантаження.

6. Як перемогти джетлаг?

Джетлаг (англ. Jet lag, jetlag) - синдром зміни часового поясу. Поки організм адаптується до нового регіону, людина бореться з безсонням, зневодненням і втомою.

Найголовніша порада: не відзначайте прибуття в пункт призначення алкоголем. Необхідно пити воду, щоб швидше прийти в себе. Однак є спосіб підготуватися до далекої поїздки ще до відльоту: спеціальна дієта, яку, при бажанні, не так складно дотримуватися.

За 3 дні до поїздки. Весь день їжте високопротеїнові продукти: рибу, яйця, молоко, сир, горіхи. Дозволяється 1 чашка кави з 15.00 до 17.00.

За 2 дні до поїздки. Їжте тільки легкі страви: салати, супи, фрукти і овочі.
За 1 день до поїздки. Поверніться до високопротеиновой дієті і знову обмежте вживання кави.

У день польоту. Якщо летите на захід, скасуйте ранкову каву. Якщо на схід - кава дозволений між 18.00 і 23.00. Сніданок повинен бути насичений білком, алкоголь виключається. Щогодини пийте по 200 мл води без газу.

7. Як вибрати місце в літаку?

Багато мандрівники звикли реєструватися на рейс он-лайн і самостійно вибирати місце в салоні літака. Коли є така можливість, кілька порад допоможуть підібрати місце, оптимальне саме для вас. Ми орієнтувалися на салон літака, призначеного для далеких перельотів, в якому є середній ряд крісел, кухня і туалети на початку, в центрі і в кінці салону.

Чи збираєтеся поспати в польоті? Найзручніші місця для сну - в передній частині салону і розташовані в перших трьох-чотирьох рядах за крилом. І ті, і інші - біля вікна.

Хочеться сидіти, витягнувши ноги? Вибирайте місця відразу за перегородкою. За рахунок відсутності перед вами крісел, простору буде набагато більше. Інший варіант - хвостова частина: «крок» крісел, тобто відстань між рядами, у напрямку до хвоста літака часто збільшується.

Подорожуєте з дитиною? Знову кращі місця - за перегородкою! Крім того, мандрівникам з зовсім маленькими дітьми часто радять, і навіть спеціально залишають в авіакомпаніях, місця в середньому ряду, відразу за перегородкою.

Берете з собою багаж? Орієнтуйтеся на задні ряди: зазвичай багажні полиці заповнюються швидше, ніж місця в передніх рядах.

Боїтеся літати? Найвищі шанси вижити під час катастрофи у пасажирів, які сидять біля вікна в передній частині крила, і у тих, чиї місця уздовж проходів в хвостовій частині літака.

Найгаласливіші місця - у туалетів і близько кухні.

Найхолодніші місця - центральний ряд біля кухні і останній середній ряд в хвості.

8. Як безкоштовно перейти в салон бізнес- або першого класу?

Опитування понад 700 екіпажів різних авіакомпаній світу виявив 8 прийомів, які допомагають пасажирам перейти в салон зручніше і попрестижніше. Ефективність підходів вказана в порядку убування:

- Бути ввічливими, позитивними, доброзичливими.

- Подорожувати поодинці.

- Поскаржитись на травму (вивих, забій і т.п.)

- Бути стильно одягненими.

- Сказати, що у вас весільну подорож.

- Розповісти про себе зворушливу історію.

- Бути доглянутими, привабливими, коротше кажучи, милими.

- Подорожувати в низький сезон, коли багато вільних місць.

Екіпажі називають ще 2 методи: брати участь в програмах авіакомпаній і бути родичем або іншому когось із екіпажу або з авіакомпанії.

Найпопулярніший кандидат для переїзду в салон бізнес- або першого класу - молода людина, що подорожує поодинці, добре одягнений, приємний і ввічливий. Найменше шансів у дівчат в зухвалому одязі, що летять гучної групою. Так чи інакше, головна умова - адекватна поведінка. Тонко розрахований дрес-код, рух брів при посадці в літак, і - вуаля! - располагайтесь у великому м'якому кріслі, витягайте ноги і продовжуйте посміхатися.

9. Як отримати добавку до обіду в літаку?

У літаках не прийнято давати добавки. Але одне чарівне слово допоможе видати вас за «свого» і отримати другу порцію їжі. А може, і третю. Це слово «касалетка». Так називається алюмінієвий контейнер, в якому подаються гарячі страви на борту більшості авіакомпаній. Попросіть ще одну «касалетку», і приємного апетиту!

10. Як заощадити на таксі і не стояти в черзі?

Коли отримаєте багаж, вирушайте в зону 1 аеропорту - місце, куди привозять відлітають пасажирів. Чи не ловіть гав і встрибуйте в машину, яка тільки що когось висадила. Таксист буде радий, що не потрібно їхати порожнім назад, а ви збережете гроші. У зарубіжних аеропортах поїздка може обійтися дешевше на 50%, в аеропортах Росії - в кілька разів.

11. Тим, хто досліджує країну на машині

Коли довго перебуваєш за кермом, ремінь безпеки сильно тисне на груди. Щоб послабити тиск, підкладіть під ремінь скручену футболку або м'яку іграшку.

12. Як не переплатити за обід?

Трапляється, що туристів обраховують в ресторанах, особливо, в невеликих. Щоб у офіціантів не виникло спокуси збільшити вартість вашого жаркого або морозива в кілька разів, залишайте меню на своєму столику до кінця обіду.

13. Як харчуватися смачно і за мінімальною ціною?

Лайфхак підійде не для всіх країн, але є два перевірених способи: купувати їжу у вуличних торговців, як, наприклад, в Таїланді або в Китаї, або харчуватися у пересувних кіосків, як в Нідерландах або в США. В Англії спробуйте «фіш енд чіпс» (риба, обсмажена у фритюрі, і картопля фрі), в Барселоні - багет з хамоном, сиром та іншими начинками, в Римі - піцу, що продається шматками, в Брюсселі - знамениті вафлі або картопля фрі.

14. Як пообідати в хорошому ресторані і заощадити?

Скористайтеся знижкою в ресторані біля театру. Перед початком вистав багато ресторанів, розташовані поблизу театрів, пропонують дисконтні меню. Для цього не обов'язково купувати квиток на спектакль.

Театральні столиці світу - Лондон, Нью-Йорк, Париж - мають у своєму розпорядженні величезним вибором ресторанів з можливістю пообідати до початку вистави. Ця традиція все більше і більше поширюється в невеликих європейських містах. Тільки не забувайте, що знижки на меню закінчуються о 18.30 - до моменту третього дзвінка.

Інша можливість - взяти в ресторані ланч або комплексний обід. Не замовляйте з меню «a la carte», воно значно дорожче. Іноді до замовлення можна отримати бонус - безкоштовне додаткове блюдо, яке значилося в переліку комплексного обіду.

15. Використовуйте камери схову в супермаркетах

Щоб не тягати пакети з покупками по місту або позбутися від важких валіз на 2-3 години, залиште їх у камері схову одного із супермаркетів.

16. Де взяти дрібниця?

Коли потрібні дрібні монети, наприклад, для покупки сувеніра в автоматі, оплати візки в магазині або паркування, шукайте кавовий автомат або автомат з снеками. Віддаєте йому свою купюру і тиснете на «скасування». Автомат видасть ту ж суму монетами.

17. Як відшукати безкоштовний доступ в інтернет?

Крім спеціальних інтернет-кафе, безкоштовний wi-fi є в мережі «Макдональдс», чиї ресторани легко знайти. Або йдіть в магазин побутової техніки. В інтернет можна зайти з демонстраційних комп'ютерів в торговому залі.

Дорогі мандрівники, просимо вас ділитися своїми знахідками, Лайфхак, корисними порадами, які стануть в нагоді для ваших колег-туристів. Будь ласка, пишіть їх в коментарях!

1. Як зменшити обсяг речей у валізі?
2. Як не забруднити речі в чемодані тоніком і шампунями?
3. Як зручніше зберігати речі?
4. Чим корисна кліпса для паперів?
5. Як убезпечити багаж від втрати і псування?
6. Як перемогти джетлаг?
7. Як вибрати місце в літаку?
8. Як безкоштовно перейти в салон бізнес- або першого класу?
9. Як отримати добавку до обіду в літаку?
10. Як заощадити на таксі і не стояти в черзі?