Полезные материалы

Про арабському танці

Арабський танець:
Відчуй себе досконалістю
Жіноча краса цінувалася в усі часи, особливо на Сході. Жінка повинна була вміти володіти не тільки поглядом, розмовною мовою, а також своїм тілом. І арабський танець, який останнім часом набув широкого поширення по всьому світу, в тому числі популярний і у нас в країні, краще за всіх сприяє тому, щоб представниці прекрасної статі відчули самі і дали зрозуміти оточуючим, що вони справжня досконалість. Саме це відчуття відчувають учениці самого затребуваного в Ташкенті тренера по арабським танцям Гузалия Джалалова.
Гузалия Джалалова - справжній професіонал своєї справи, зсередини знає, що таке арабський танець. Іскрометна і граціозна, вона не тільки сама майстерно володіє цим витонченим мистецтвом, а й легко ділиться його секретами зі своїми ученицями. Для тих, хто пройшов навчання у Гузалия, арабський танець стає таким же звичним дією, як ходити або сидіти. Тому, коли ми вирішили розповісти читачам про хвилюючому око і душу танці живота і поцікавилися, хто в нашій столиці фахівець номер один по арабської пластиці, нам сміливо порадили звернутися до Гузалия Джалалова.
- Що з себе являє арабський танець?
- Для багатьох танець живота - це оригінальні рухи тіла під чарівну східну музику з обов'язковим атрибутом - оголеним животиком танцівниці, дрібно тремтячими в такт музики. Але мало хто здогадується, що насправді арабський танець - це спосіб вираження схиляння і вихваляння материнського начала в жінці. Причому це навіть скоріше не танець, а форма медитації, ритуалу з глибоким сакральним змістом. Подібним чином жінки колись давно вихваляли породіль з приводу народження дитини. Зберігшись через тисячоліття, сьогодні танець живота пов'язують з потребою кожної жінки усвідомити свою справжню природу. Адже саме через цей танець можна реалізувати і проявити всю любов і ніжність, виливаються з нашого серця, і тим самим запалити вогонь захоплення в очах чоловіка.
- Звідки танець бере свої витоки? Споконвічна це частина культури арабів?
- Східна легенда стверджує, що з'явився танець живота випадково. У всьому була винна бджола. Збита з пантелику солодким квітковим ароматом, що линули від тіла молоденької танцюристки, бджола залетіла тій під одяг під час представлення. Щоб позбутися від небажаних повідомлень, настирливої ​​гості, дівчина щосили стала обертати стегнами і здійснювати рух животом. Пластичність, витонченість і емоційність, з якими вона проробляла ці рухи, привели оточуючих в захват. Так народився танець живота. Але звичайно, шлях танцю набагато довгий і складний, його мистецтво своїми коренями сягає в глиб віків, несе в собі відбиток найдавніших культів родючості, достатку і любові. Саме з обрядами поклоніння єгипетської Ісіді, грецької Афродіти, вавилоно-ассірійської Іштар, що втілюють в собі образ Матері-Богині, пов'язують виникнення цього ритуального танцю. Танець живота - найдавніший танець Землі, на який вплинули культури Єгипту, Греції, Індії, а наступником її став арабський народ.
- Склався певний негативний стереотип щодо виконавиць арабських танців. Вас це не бентежить?
- Дійсно, у нас в республіці, та й в ряді інших середньоазіатських країн, арабський танець хоч і люблять, але до його виконавцям ставляться, м'яко кажучи, зневажливо. Хоча в тій же Європі або Америці майстрів танцю живота буквально носять на руках, там проводяться різні конкурси та показові концерти, причому всі на великій сцені. На жаль, у нас цього немає. Подивитися танець можна тільки на багатій весіллі в ресторані або зрідка в музичних кліпах. А що стосується стереотипів, то від виконавиці залежить, в якій якості сприйме її танець публіка: ігри, зваби, свободи самовираження. Звичайно, є деякі танцівниці, готові будь-яким способом привернути увагу глядачів до себе, тому танець живота придбав славу непристойного і навіть брудного. І підкріплює це ще факт виконання танцю живота в гаремах, а також напівголий вид танцівниці. Що ж, оголений живіт в такому танці - це традиція, якої вже не дотримуються строго. В даний час деякі танцівниці виступають в закритих сукнях і взуття, а інші навпаки, вводять публіку в оману, повністю роздягаючись, підміняючи, таким чином, танець живота стриптизом. На відміну від стриптизу, танець живота складний і тонкий. Це, перш за все гра - гра душі і тіла. На батьківщині танцю, в Лівані, Тунісі, Єгипті та інших країнах, його виконують тільки під живу класичну арабську музику, яка століттями створювалася спеціально для цих цілей. Причому виконавиця є одночасно і диригентом невеликого оркестру, музиканти вловлюють ритм її рухів і відповідно уповільнюють або прискорюють темп і гучність. І ця спільна робота танцівниці і оркестру воістину заворожує глядача, доставляючи велике задоволення.
- Крім насолоди від споглядання арабського танцю, так би мовити його естетики, чи володіє він іншими якостями?
- Ще якими! Він безпосередньо впливає на поліпшення фізичного і психологічного стану жінки. Рухи танцю змушують працювати в максимальному режимі всі м'язи живота, роблячи їх сильними і еластичними. Талія стає тоншою, хребет гнучкіше, постава стрункішою. Крім того, відновлюється правильне функціонування кишечника. Приплив крові в область малого тазу служить профілактикою гінекологічних захворювань, готуючи жінку до пологів, прискорюючи поста відновний період. А «тряска» покращує зовнішній вигляд жіночої шкіри, ураженої целюлітом. В цілому, фізичне навантаження на організм дає величезний позитивний ефект тим, хто хоче схуднути. Але найважливіше - жінка, що займається арабськими танцями, починає відчувати себе впевненіше, так як вона вчиться володіти головним даром бога - своїм тілом. Ви б бачили моїх учениць, які опанували цим мистецтвом і вперше показали його на який-небудь вечірці або святі! Вони із захопленням згадують той момент, коли під час танцю ловили на собі захоплені погляди оточуючих. А ще, арабський танець, як і заняття спортом, - це прекрасний засіб від депресії і захист від стресів, які підстерігають сучасної людини на кожному кроці. Адже під час танцю відбувається пробудження цілющої життєвої енергії, прилив сил і позитивних емоцій.
- Чи є протипоказання?
- Так. Займатися арабськими танцями не рекомендується тим, у кого яскраво виражене варикозне розширення вен. Тому що під час занять відбувається сильне навантаження на литкові м'язи. А так, - усі бажаючі, незалежно від віку, можуть освоїти арабські танці. У мене, наприклад, займаються дівчата і жінки від 18 до 55 років. Причому частими клієнтками стають саме заміжні дами, яким потрібно оновити свої взаємини з чоловіком, арабські танці прекрасно сприяють цьому.
- Як прийшли до арабського танцю самі?
- Так вийшла, що мене завжди тягнуло рух, активний спосіб життя, не дивлячись на те, що в моїй творчій родині майже всі більше віддані образотворчого мистецтва. З дитинства я займалася в спортивних секціях. Це плавання, великий теніс, акробатика. До того ж з малих років я ходила в різні хореографічні гуртки. За освітою я дизайнер реклами, але за фахом пропрацювала всього кілька місяців: живий характер взяв верх над старанністю. Коли кілька років тому вийшла заміж, то з чоловіком переїхала жити в Туніс. Ось тут і захопила мене арабська культура. Я стала вивчати арабську мову і, звичайно, танець, отримуючи все з перших рук, тобто у професійних арабських танцівниць.
- Чи можна освоїти танець самостійно, читаючи лише теорію і дивлячись спеціальні фільми?
- Не знаю, в усякому разі, в своєму житті я не зустрічала таких людей. Можна взяти якісь нові прийоми і рухи, але, не володіючи основами пластики, пізнати суть, а тим більш професійно навчитися виконувати арабські танці - немає, думаю, це неможливо. І потім, навіть регулярно відвідуючи спеціальні курси, не завжди отримаєш очікуваний результат.
- Кажуть, що у вас можна добре навчитися танцювати по-арабськи всього за три місяці. Це правда?
- А чому ні? Якщо є бажання, це цілком нормальний термін оволодіння танцем живота за моєю власною методикою навчання. Справа в тому, що, як правило, навчання іншими професіоналами ведеться по системі: я покажу - ти повторюй. Причому без будь-яких пояснень. У мене інший підхід. Заняття проходять індивідуально, по годині три рази в тиждень. Ще перед початком уроків я проводжу невеликий тест, за яким визначаю, наскільки людина пластичний, володіє музичним слухом, як у нього з координацією руху. Лише потім я строю план занять, де поступово вводжу в світ танцю. Я детально роз'яснюю, яку м'яз потрібно напружити, а яку розслабити, як простіше зробити той чи інший елемент руху. Тому мої учениці дуже швидко опановують арабськими танцями, а набуті навички вже ніколи не забуваються. Пам'ятаю, п'ять років тому до мене прийшла одна жінка, з твердим наміром навчитися танцювати. Після тесту, я зрозуміла, що клієнтка зовсім не пластична, без слуху і будь-якої здатності до хореографії. Виникло таке відчуття, що до мене в зал занесли двері і попросили навчити її танцювати. Але жінка була завзята. У неї не виходило, проте вона наполегливо приходила на мої заняття, мовляв, я хочу і все. Тепер цю жінку можна тільки аплодувати. Вона домоглася свого і освоїла-таки арабський танець. Через п'ять років, але освоїла! Більш того, моя учениця недавно була в Казахстані і здивувала там всіх друзів, з блиском продемонструвавши танець живота і вигравши якийсь приз.
- До речі, ви самі не приймаєте участь в будь-яких танцювальних конкурсах?
- Ні, я визначила для себе шлях викладача. Навіть, коли запрошують знятися в кліпах або станцювати у який-небудь вітчизняної естрадної зірки, - я відмовляюся. Мої ж учениці і в конкурсах беруть участь, і ще місця перші займають. У деяких вже є свої учні. Приємно усвідомлювати, що моє мистецтво має продовження.


рецензії

З цікавістю прочитала. Займаюся арабськими танцями шостий рік, саме для здоров'я, і ​​все те, що ви пишете, насправді так. І засіб від депресії, і впевненість, і як я це називаю, дефрагментація мізків. Задіяні інші зони мозку, ніж зазвичай, і змінюється спосіб мислення. Дякуємо.
Олена Спіглазова 18.12.2009 22:34 Заявити про порушення Дякую за добрі слова, Олена. Я ось все хочу зайнятися танцями, але ніяк часу не знайду, хоча розумію наскільки це потрібно організму, та й настрій піднімається.
Удачі вам!
Анастасія Павленко 19.12.2009 12:55 Заявити про порушення Обов'язково знайдіть час, це наш міф, що немає для себе години-двох. І це заощадить час для відпочинку. Після робочого дня здається, вже ні на що не здатний, а сходивши на тренування, тому купу справ будинку переробиш. Чисту енергію ми беремо тільки від природи, фізичного навантаження і здорової їжі. Першого і третього в місті немає. Успіхів!
Олена Спіглазова 19.12.2009 17:46 Заявити про порушення Що з себе являє арабський танець?
Звідки танець бере свої витоки?
Споконвічна це частина культури арабів?
Вас це не бентежить?
Крім насолоди від споглядання арабського танцю, так би мовити його естетики, чи володіє він іншими якостями?
Чи є протипоказання?
Як прийшли до арабського танцю самі?
Чи можна освоїти танець самостійно, читаючи лише теорію і дивлячись спеціальні фільми?
Це правда?
А чому ні?