Полезные материалы

Еліксири краси своїми руками: в скраб покладемо кави і вершки, а в дезодорант - віск і соду

Косметика своїми руками. Багато інгредієнти можна знайти на власній кухні або в аптечці.

Сьогоднішній світ переживає черговий бум на так звану "хендмейд красу", а багато жінок беруть в свої руки виробництво косметичних і гігієнічних засобів. Причини у всіх різні: хтось не довіряє косметичним фірмам-гігантам (згадати хоча б фільм "Жінка-кішка", де крем викликав масу побічних ефектів), інші бояться підробок, треті піклуються про здоров'я і вважають, що тільки приготоване своїми руками може викликати довіру, ну а хтось просто хоче заощадити. Ми зібрали добірку рецептів не дуже дорогих і зовсім бюджетних коштів з натуральних інгредієнтів, які стануть чудовою альтернативою магазинної хімії.

Шампунь. Домашні шампуні точно так же, як і покупні, необхідно "робити" по типу волосся.

Для сухих підійде наступна суміш: 1 яєчний жовток, 2 ст. л. касторової олії, 7 крапель олії мірри, 5 крапель олії іланг-ілангу. Для того щоб приготувати шампунь, необхідно змішати яєчний жовток з касторовою олією, а потім додати в отриманий склад масла іланг-ілангу і мірри. Волосся миють, як звичайним шампунем, ретельно масажуючи шкіру голови, а потім змивають теплою водою. Для посилення лікувального ефекту можна потримати на волоссі 5-10 хв.

Для жирного волосся можна використовувати яєчний шампунь, при виготовленні якого будуть потрібні такі інгредієнти: 1 яєчний жовток, 2 ст. л. води, 10 крапель камфорного масла. Спочатку необхідно відокремити яєчний жовток від білка, перемішати його з теплою водою і додати камфорне масло. Потім цим складом вимити волосся і ретельно промасажувати шкіру голови. Залишити на 10 хвилин, а потім змити шампунь теплою водою.

Для нормального волосся ефективна буде шампунь-маска з содою і геркулес, до того ж вона ще й додасть волоссю блиск. Для його приготування потрібно: 100 г геркулесу, 30 г харчової соди, 3 мл ефірного масла апельсина, 100 мл води. Всі інгредієнти потрібно змішати в блендері і додати ефірну олію. Приготовану суміш нанести на вологе волосся, помасажувати і змити через 5 хв.

Все залежить від приготування. Одні і ті ж звичні речовини можуть стати і шампунями, і скрабами.

Зубної пасти. При виготовленні домашніх зубних паст в якості одного з інгредієнтів часто використовується сода. Вона дає прекрасний очищающий і відбілюючий ефект, але будьте обережні: постійно такою пастою користуватися не можна, можуть виникнути проблеми з емаллю зубів.

Перший рецепт миючого засобу складається з білої глини (50 г), крейди (50 г), соди (20 г) і ефірних масел по 5 крапель, наприклад, чайного дерева і м'яти. Всі інгредієнти потрібно ретельно перемішати і використовувати за призначенням.

Другий рецепт виготовляється на основі зубного порошку (3 ст. Л.), В який додається активоване вугілля (4 таблетки) і масло ялиці (приблизно 5 крапель). Якщо є проблеми з чутливістю зубів, можна міцно заварити аптечну кору дуба і додати цей екстракт. Отже: беремо 3 ст .. зубного порошку, 4 таблетки вугілля і 5 крапель олії і перемішуємо. Вугілля і зубний порошок добре очищають наліт і видаляють залишки їжі між зубами, а масло ялиці виступає протимікробну і ранозагоювальну засобом і надає приголомшливо свіжий смак всьому продукту.

Зубна паста з бананової шкірки добре очищає і дезінфікує.

Ще є прекрасний аюрведичний рецепт (аюрведа - система індійської медицини - перекладається, як "знання довгого життя". - Ред.). Традиційний склад пасти включає в себе три компоненти: морську сіль (без добавок типу гліцерину або парфумерних ароматів), баклажановие шкірку і оливкове масло. При відсутності баклажанів можна взяти бананову шкірку. Бананові шкурки необхідно запекти в духовці до стану "вугіллячок". Після того як вони стануть твердими, їх потрібно поламати і дуже дрібно, до пилеподобного виду, перемолоти в кавомолці. Також подрібнити і морську сіль. На 2-3 ст. л. меленої морської солі беремо 1 ч. л. бананової золи. Далі необхідно ретельно перемішати сіль і попіл, а потім залити отриманий порошок оливковою олією (можна використовувати і соняшникову, але нерафінована). Зберігати пасту потрібно в банку, в темному сухому місці. Самі порошки можуть зберігатися досить довго, а пасту варто готувати щотижня, додаючи в порошок необхідну кількість оливкової олії. Запасатися нею більш ніж на тиждень не бажано: масло окислюється і набуває характерний запах.

Чищення зубів таким засобом - процес особливий. По-перше, через те, що в домашніх умовах неможливо подрібнити морську сіль до пилоподібних стану, в пасті присутні крупинки кристалів солі, які, як абразивний матеріал, будуть дряпати зубну емаль. Щоб цього не відбувалося, пасту необхідно повністю розчинити в слині. Для цього невелику кількість (близько 1 ч. Л.) Пасти кладеться під язик. За 10-15 хвилин сіль повністю розчиняється, і отриманим солоно-зольним розчином можна чистити зуби, причому, як правило, це роблять пальцем. Спочатку розчин втирають в ясна, а потім в зовнішню поверхню, внутрішню поверхню і в кромки зубів. Якщо ви якісно почистили зуби, то в кінці процедури з'явиться скрип, як ніби ви проводите пальцем по чистому склу. Після чищення зубів потрібно прополоскати рот водою.

ДЕЗОДОРАНТ. Для його приготування нам знадобиться: віск бджолиний (6 г), кокосове масло (24 г), сода харчова (24 г), крохмаль кукурудзяний (16 г), ефірні масла апельсина, грейпфрута, лимона - по 5 крапель. Ставимо бджолиний віск на водяну баню, щоб він розтопився. Додаємо масло кокоса, потім кукурудзяний крохмаль і соду. Добре перемішуємо компоненти, і в ще досить рідку і пластичну масу додаємо цитрусові ефірні масла, які володіють не тільки вираженими бактерицидними властивостями, а й бадьорими запахами. Ще раз ретельно все перемішуємо і викладаємо все в підходящу ємність. Закриваємо дезодорант кришкою і прибираємо в холодильник. Через кілька годин, коли він затвердіє, їм можна користуватися. Цитрусовий дезодорант виходить більш щільним, ніж звичні дезодоранти, які не мають в своєму складі бджолиного воску, але все одно зберігати його краще в холодильнику. Він не залишає білих слідів ні на шкірі, ні на одязі, має насичений ароматом, а найголовніше - не містить компонентів, які негативно впливають на наше здоров'я.

СКРАБ. З кавою і вершків. Увага - тільки для тіла! На обличчя наносити не можна, так як кава - сильний абразив. Принцип простий: 3 ст. л. гущі від варіння меленої кави і 3 ст. л. вершків або сметани змішати. Нанести скраб масажними рухами на тіло і залишити на 8-10 хвилин. Змити водою. Шкіра після такого скрабу стає м'якою і відмінно зволоженою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні