Полезные материалы

ЯК НАМАЛЮВАТИ СВІЧКУ - Уроки малювання від Даші - Дика Правда

Хочу розповісти про те, як правильно малювати такий гарний джерело світла як свічка. Такий старовинний предмет побуту може стати головним героєм картин на тему містики. Хочу розповісти про те, як правильно малювати такий гарний джерело світла як свічка

Я знову беру Derwent drawing pencils натуральної гами.

Я знову беру Derwent drawing pencils натуральної гами

Дуже зручно малювати свічки пастеллю - звичайної або воскової. Добре, коли матеріал криє, тобто добре закриває поверхню паперу. Вона буде кольоровий, це темрява, в якій буде горіти свічка. Я привожу таблицю використовуваних квітів, щоб Ви могли орієнтуватися і підібрати схожі.

Я привожу таблицю використовуваних квітів, щоб Ви могли орієнтуватися і підібрати схожі

Придумайте загальну композицію: форму свічки, в якому свічнику вона буде стояти, що буде лежати поруч. Я придумала сюжет на тему ворожіння: свічка перед дзеркалом і карти.

Я придумала сюжет на тему ворожіння: свічка перед дзеркалом і карти

Свічка є циліндром. Коли вона горить довго, її верх часто буває оплавленим, нерівним. Намітьте блідий контур простим олівцем, потім гніт, потім полум'я. Запаліть свічку або знайдіть фото в мережі: полум'я може стояти рівно або колихатися, бути тонким витягнутим або маленьким. Я вибрала якийсь середній варіант.

Малюємо кольором. У підстави полум'я більш темне, червоне, пурпурове або синє. До кінчика воно світлішає - майже біле. Починати краще саме з білого олівця, додаючи ближче до низу полум'я бежевий (пшеничний, кремовий) жовтий, рожевий, потім червоний і синій. Набори олівців, а головне - бачення, можуть бути різними, тому не можна сказати точно, що в яких пропорціях змішувати, керуйтеся відчуттями.

Нехай спочатку штрихи будуть легкими, потім підсилюйте кольору, вбивайте олівець в папір. Невеликий секрет: при нанесенні світлих тонів поверх темних поверхню згладжується, стає пастозною, кольору плавно перетікають одна в одну. Особливо це помітно при малюванні восковими крейдою або олівцями.

Особливо це помітно при малюванні восковими крейдою або олівцями

Світло розходиться в різні боки і утворює німб. Намагайтеся, щоб штрихи до дальнього від свічки краю були якомога легше, розчинялися в темряві. Почніть з бежевих і / або рожевих тонів, потім підсильте ефект білий ближче до полум'я.

Почніть з бежевих і / або рожевих тонів, потім підсильте ефект білий ближче до полум'я

Малюємо гніт чорним і сірим і продовжуємо від темного до світлого малювати воскову свічку. Незважаючи на циліндричну форму, вона не має тіней, типових для, скажімо, склянки. Світло падає зверху, там-то і буде перебувати найсвітліший ділянку, донизу ж свічка темніше, теплих відтінків. У цій картині використані жовта і коричнева охра, світла Сієна, білий, пшеничний, помаранчевий.

У цій картині використані жовта і коричнева охра, світла Сієна, білий, пшеничний, помаранчевий

На свічник падає тінь від самої свічки, тому відблиски світла ледь помітні, нанесіть їх, щоб позначити обсяг.

На свічник падає тінь від самої свічки, тому відблиски світла ледь помітні, нанесіть їх, щоб позначити обсяг

Підсвічник темний. Почніть з шоколадного, коричневої охри, додайте зверху помаранчевий, сірий, охру. Для щільної поверхні знадобитися чималу кількість шарів.

Для щільної поверхні знадобитися чималу кількість шарів

У свою чергу тінь від свічника падає на стіл. На столі лежать картки, і краще спочатку намалювати спочатку їх, а потім - розпливчасту від коливань полум'я тінь простим олівцем з розтушовуванням.

На столі лежать картки, і краще спочатку намалювати спочатку їх, а потім - розпливчасту від коливань полум'я тінь простим олівцем з розтушовуванням

Цікавий ефект дає світло свічки на дзеркалі: воно ніби покривається золотистої пилом. Зобразимо це за допомогою легких штрихів бежевого і охри. Світло зустрічається з темрявою: графітним олівцем створюємо простір в дзеркалі. Пам'ятайте, що свічка освітлює знизу ті предмети, які знаходяться вище її, саме таке освітлення додає картині загадковість і містичний відтінок.

Пам'ятайте, що свічка освітлює знизу ті предмети, які знаходяться вище її, саме таке освітлення додає картині загадковість і містичний відтінок

Я комбіную графітний олівець з кольоровими, він розтушовується і їм легше створити хиткі обриси тіней. Взагалі змішувати можна будь-які техніки, головне - щоб результат це виправдовував.

Для рами використаний чорний, шоколадний, сірий і жовта охра. Охра дала золотистий відтінок, передає тепле світло свічки. Зауважте, що рама під «німбом» майже не видно.

Скатертина створюю за допомогою легких штрихів пшеничного і білого.

Скатертина створюю за допомогою легких штрихів пшеничного і білого

Отже, сценка зі свічкою готова. Непоганий сюжет для святочной листівки.

01.06.2011. Даша Ревіна

До змісту уроків малювання від Даші До змісту уроків малювання